Non mor­tem ti­memus, sed co­gita­tionem Mor­tis


Share|

Księgarnia Esy i Floresy

PisanieTemat: Księgarnia Esy i Floresy  Sob 26 Gru 2015, 21:54

Duża, wypełniona książkami po brzegi księgarnia, w której znajdzie się tak naprawdę wszystko. Każda książka, jaka została kiedykolwiek wydana będzie dostępna właśnie w tym sklepie. Pomieszczenie dzieli się na dwie kondygnacje. Na górze można znaleźć dzieła unikatowe i naukowe wraz z podręcznikami szkolnymi. Na dole znajdują się wszelkiego rodzaju powieści i przede wszystkim - kasa.

Cennik

KSIĄŻKI
➛ NAUKOWE
50ʛ
➛ UNIKATY
80ʛ
ATRAMENTY
➛ SAMOPOPRAWIAJĄCY
25ʛ
➛ ZMIENIAJĄCY KOLOR
10ʛ
➛ ZNIKAJĄCY
25ʛ
➛ UJAWNIACZ
25ʛ
➛ WYKRYWACZ OSZUSTW
150ʛ
PIÓRA
➛ PIÓRO ANTYŚCIĄGAJACE
25ʛ
➛ SAMOCYTUJĄCE PIÓRO
18ʛ
➛ SAMOPISZĄCE PIÓRO
20ʛ
INNE
➛ KALENDARZ Z HIPOGRYFAMI
10ʛ
avatar
Niewymowny, Departament Tajemnic

Dodatkowe informacje biograficzne
AKTUALNIE POSIADANA RÓŻDŻKA: 13 i pół cala, dość giętka, buk, włos z ogona testrala
OPANOWANE ZAKLĘCIA: Szkolne: Enervate, Bąblogłowy, Expelliarmus, Protego, Riddiculus, Diffindo, Drętwota, Accio, Aperacjum, Incendio, Finite, Lumos, Lumos Maxima, Nox, Reparo Łatwe: Mucus Ad Nauseam, Sollicitus, Slugus Eructo, Anapneo, Reparifors, Vermillious, Malus Saporis, Cistem Aperio, Descendo, Ferrum, Impervius, Siccum, Wskaż Mi Trudne: Obliviate, Purpura Flamma, Sectumsempra, Vulnera Sanentur, Protego Horribilis, Finite Incantatem, Imperius Revelio, Sezam Materio
OPIS POSTACI: Metr siedemdziesiąt osiem, szczupły, niebieskie oczy, czarne, kręcone włosy, słabo widoczne piegi

Zobacz profil autora http://mortis.forumpolish.com/t747-poczta-luciusa-lestrange-a http://mortis.forumpolish.com/t745-skrytka-numer-116
PisanieTemat: Re: Księgarnia Esy i Floresy  Czw 11 Sie 2016, 02:29

Delikatny dźwięk dzwonka oznajmił przybycie nowego klienta. Do obecnie prawie pustej księgarni powolnym krokiem wszedł ubrany w ciemny, letni płaszcz mężczyzna i rozejrzał się po księgarni. Bycie jednym z pierwszych klientów miało takie plusy, że nie było innych ludzi, którzy mogliby przeszkadzać w cichym wybieraniu książki. Luciusowi co prawda nie przeszkadzałoby bardzo, gdyby w księgarni było jeszcze kilka osób. Cichy szmer głosów czy stukanie obuwia nie robiły mu żadnego problemu. Nie zmieniało to jednak faktu, że był obecnie jedynym klientem.
Zerknął w stronę lady, ale aktualnie nikogo za nią nie było. Może właściciel tego sklepu akurat był na zapleczu, albo poprawiał książki na regałach - nie wiedział. Zauważył natomiast coś innego na ladzie.
- kici, kici - powiedział do kota, który wolał wstać i majestatycznie odwrócić się do niego tyłem, a następnie zeskoczyć za ladę. Lucius, niezrażony porażką w zaprzyjaźnianiu się ze zwierzęciem, odwrócił się i z uśmiechem zaczął buszować po regałach dolnej części sklepu, w poszukiwaniu odpowiedniej książki.
Gdy zlokalizował wzrokiem sprzedawcę - lub gdy sprzedawca zlokalizował jego - odezwał się do niego.
- Dzień dobry, szukam jakiejś pozycji traktującej całkowicie o przepowiedniach.

Księgarnia Esy i Floresy

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry
Strona 1 z 1

Similar topics

-
» Księgarnia Esy i Floresy
» Książę Endymion...
» Śnieżna Księżniczka
» Niebieska Strefa Księżyca
» Księga eliksirów

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Mortis :: Rozgrywka fabularna :: Londyn :: Ulica Pokątna-
Skocz do: