Non mor­tem ti­memus, sed co­gita­tionem Mor­tis


Share|

Magiczna menażeria

PisanieTemat: Magiczna menażeria  Sob 26 Gru 2015, 22:49

Magiczna menażeria to najprzyjemniejszy sklep magizoologiczny, jaki można spotkać w całej Wielkiej Brytanii. Można kupić tutaj zarówno zwierzęta, które młodzi czarodzieje mogą zabrać ze sobą do Hogwartu, jak i kilka innych magicznych stworzeń popularnych w czarodziejskim świecie. Jednak, sklep nie ogranicza się tylko do żywych stworzeń, sprzedawane tu są także magiczne przedmioty pochodzenia zwierzęcego.

Cennik

ZWIERZĘTA
➛ SOWA
10ʛ
➛ KOT
10ʛ
➛ ROPUCHA
10ʛ
➛ ŻABA
10ʛ
➛ WĄŻ
12ʛ
➛ PIES
12ʛ
➛ INNY PTAK
12ʛ
MAGICZNE STWORZENIA
➛ KUGUCHAR
15ʛ
➛ PUFEK
15ʛ
➛ PUSZEK PIGMEJSKI
12ʛ
➛ PSIDWAK
15ʛ
➛ MIGOPIES
30ʛ
➛ ŚWIERGOTNIK
15ʛ
➛ NIUCHACZ
20ʛ
➛ MEMORTEK
20ʛ
➛ LELEK WRÓŻEBNIK
13ʛ
➛ AETOTAN
200ʛ
➛ SKRZAT DOMOWY
250ʛ
PRZEDMIOTY
➛ BRZĘKADŁA
30ʛ
SKŁADNIKI I RDZENIE
➛ BEZOAR
10ʛ
➛ CZUŁKI SZCZUROSZCZETA
10ʛ
➛ DŻDŻOWNICE
➛ JEŻAK
10ʛ
➛ KIEŁ CHROPIANKA
10ʛ
➛ KIEŁ WĘŻA
15ʛ
➛ KIEŁ WIDŁOWĘŻA
20ʛ
➛ KOLEC JEŻOZWIERZA
➛ KREW NIETOPERZA
15ʛ
➛ KREW SALAMANDRY
18ʛ
➛ MUCHA SIATKOSKRZYDŁA
➛ OCZY CHRZĄSZCZA
➛ OCZY DIABŁA MORSKIEGO
15ʛ
➛ OCZY WĘGORZA
➛ PANCERZYKI CHITYNOWE
➛ PANCERZ KIKIMORY
20ʛ
➛ PIJAWKI
➛ PIÓRO Z OGONA FENIKSA
40ʛ
➛ ROGATY ŚLIMAK
10ʛ
➛ RÓG DWUROŻCA
20ʛ
➛ RÓG JEDNOROŻCA
40ʛ
➛ SKARABEUSZ
20ʛ
➛ SKÓRKA BOOMSLANGA
10ʛ
➛ SKRZYDŁO NIETOPERZA
10ʛ
➛ SMOCZA KREW
18ʛ
➛ SMOCZA WĄTROBA
20ʛ
➛ SOK Z CHORBOTKA
➛ SZPON HIPOGRYFA
55ʛ
➛ ŚLEDZIONA NIETOPERZA
10ʛ
➛ ŚLUZ GUMOCHŁONA
➛ WĄSY TROLLA
40ʛ
➛ WŁOS JEDNOROŻCA
65ʛ
➛ WŁOS Z GŁOWY WILI
50ʛ
➛ WŁOS Z OGONA TESTRALA
60ʛ
➛ PACHWINA NIETOPERZA
55ʛ
➛ SMOCZE SERCE
90ʛ
➛ ŻABI SKRZEK
➛ ŻÓŁĆ PANCERNIKA
Ostatnio zmieniony przez Administrator fabularny dnia Sob 07 Maj 2016, 18:06, w całości zmieniany 2 razy
avatar
Właścicielka Apteki

Dodatkowe informacje biograficzne
AKTUALNIE POSIADANA RÓŻDŻKA: 12 i pół cała; dosyć sztywna; kieł widłowęża; cis; na rękojeści wygrawerowane zostało oko Horusa; lekko podrapana.
OPANOWANE ZAKLĘCIA: Zaklęcia szkolne: 1. HERBIVICUS 2. ELUUM SEPARO 3. ENERVATE 4. EXPELLIARMUS 5. FINITE 6. HOMENUM REVELIO 7. DRĘTWOTA 8. EVERTE STATUM 9. IMMOBILUS 10. MIMBLE WIMBLE 11. AVIFORS 12. REPARIFARGE 13. ACCIO 14. ALOHOMORA 15. LUMOS MAXIMA Zaklęcia łatwe: 1. CARPE RETRACTUM 2. VERUM PARS 3. ANAPNEO 4. REPARIFORS 5. ANTIVENENUM 6. BOMBARDA MAXIMA 7. CHŁOSZCZYŚĆ 8. IMPERTURBABLE Zaklęcia trudne: 1. STIMULUS MELEDICTIONEM 2. ACID MISSILE 3. FINITE INCANTATEM 4. LANUAE MAGICAE 5. VULNERA SANATUR
OPIS POSTACI: Rebecca Roslin to kobieta o włoskich korzeniach i jak na rodowitą włoszkę przystało jest niezależna. Ma silny charakter i południowy temperament, który dość często sprowadza na nią kłopoty. Potrafi postawić na swoim i zadbać o swoje interesy. Niestety na tym jej Włoskie cechy się urywają. Trudno u niej odnaleźć ciemne oczy, lśniące, czarne włosy i ciemną karnację. Nie należy do osób niskich, ponieważ mierzy około 168 centymetrów. Niemalże całą twarz Reb zdobią drobne piegi, których jednak się nie wstydzi. Ma mały, nieco zadarty nos (co nadaje jej twarzy nieco łobuzerski wygląd), duże niebieskie oczy i kręcone, blond włosy. Mimo, że nie unika słońca jej cera jest blada. Prawą brew zdobi niezbyt duża blizna, którą nabawiła się w wieku 7 lat, kiedy spadła ze schodów. Nie należy do osób, które chodzą z głową w chmurach. Twardo stąpa po ziemi, chociaż nie można zarzucić jej braku humoru. Uwielbia się drażnić, a na jej ustach prawie zawsze widnieje szeroki i życzliwy uśmiech.

Zobacz profil autora http://mortis.forumpolish.com/t413-zwierzyniec-roslin#789 http://mortis.forumpolish.com/t419-dziennik-roslin http://mortis.forumpolish.com/t411-skrytka-numer-1000
PisanieTemat: Re: Magiczna menażeria  Nie 07 Lut 2016, 14:30

W końcu musiała wybrać się na zakupy. Z pogodnym uśmiechem wymalowanym na twarzy spacerowała po Pokątnej od czasu do czasu rozmawiając z zaczepiającymi ją czarodziejami. To, aż zadziwiające ile nieznanych osób, może kojarzyć cię po pracy w aptece!
Weszła do magicznej menażerii, całkowicie odruchowo. Ostatnimi czasy skończyła jej się żółć pancernika i była zmuszona ją zakupić, aby wykonać zaplanowany eliksir.
Uwielbiała też oglądać zwierzęta, które były tu sprzedawane. Śpiewające ptaki w klatkach zawsze wzbudzały u niej podziw i chociaż była ufna w stosunku do swojej sówki, zawsze marzyła o kolorowej ptaszynie. Szybko obudziła się z letargu i przestała wpatrywać się, rozmarzonym spojrzeniem w zamknięte klatki. Nie miała całego dnia na bezczynne wpatrywanie się w coś, czego nigdy mieć nie będzie.
- Dzień dobry. Potrzebuję dzisiaj żółci pancernika.
Wyłożyła pieniądze na ladę, pakując składnik do torby. Jeszcze przez chwilę zamieniła kilka słów ze sprzedawcą, a kiedy do pomieszczenia wszedł nowy kupujący, pożegnała się i opuściła menażerię.

[z.t]


PisanieTemat: Re: Magiczna menażeria  Nie 07 Lut 2016, 14:49

Sprzedawca, bardzo dobrze znający pannę Roslin, uśmiechnął się na jej widok i od razu podszedł do lady. Wysłuchał zamówienia i nie czekając na specjalne zaproszenie udał się na zaplecze, by przynieść składnik, o jaki poprosiła. Zamienił z nią jeszcze kilka słów, grzeczności, a nawet ploteczek i pożegnał się, gdy wyszła. Potem zajął się obsługiwaniem kolejnych klientów, zdziwiony, że przyszło ich do niego aż tylu.

Rachunek:
➛ Żółć pancernika -8ʛ

Sponsored content


PisanieTemat: Re: Magiczna menażeria  

Magiczna menażeria

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry
Strona 1 z 1

Similar topics

-
» Magiczna Szafa Grająca.
» Skojarzenia
» Oranżeria
» Oranżeria
» WILKOŁAK - ISTOTA MAGICZNA

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Mortis :: Rozgrywka fabularna :: Londyn :: Ulica Pokątna-
Skocz do: