Non mor­tem ti­memus, sed co­gita­tionem Mor­tis


Share|

Prorok Codzienny - o co w tym chodzi?

PisanieTemat: Prorok Codzienny - o co w tym chodzi?  Sro 30 Gru 2015, 03:25Prorok Codzienny to gazeta świata czarodziejskiego wydawana w Wielkiej Brytanii. Czytana jest codziennie, przedstawia wydarzenia aktualne i kupić ją można praktycznie wszędzie. Istnieje także opcja prenumeraty, dzięki której nie trzeba wychodzić z domu, by być na bieżąco. Siedziba gazety znajduje się przy ulicy Pokątnej w Londynie.

O CZYM PISZE PROROK CODZIENNY?

O wielu rzeczach. Tak naprawdę to, co znajdzie się w gazecie zależy tylko i wyłącznie od tego, co dzieje się w obecnej chwili na świecie. Każdy dział gazety specjalizuje się w innej dziedzinie i każdy czarodziej jest w stanie znaleźć coś, co go zaciekawi.

Na forum stworzyliśmy Proroka jako gazetkę miesięczną wypełnioną po brzegi informacjami o wydarzeniach fabularnych, w których część z nas bierze udział. Składa się z kilku podstawowych działów, do których czasem dochodzą działy dodatkowe.

WYDARZENIE MIESIĄCA
AKTUALNOŚCI
WYWIAD MIESIĄCA
ARTYKUŁ MIESIĄCA
PLOTKI I PLOTECZKI
KĄCIK WRÓŻBIARSKI

Wydarzenie miesiąca to jedno, wybrane przez zespół redakcyjny wydarzenie, które według nich zasługuje na pierwszą stronę w gazecie. W aktualnościach znajdują się informacje o wszystkich aktualnych bądź nadchodzących w najbliższym czasie wydarzeniach.
Wywiad miesiąca to... po prostu wywiad z jakąś znaną, bądź uzdolnioną postacią na forum. Artykuł miesiąca to nic innego, jak artykuł napisany fabularnie przez jakąś postać, która postanowiła podesłać do Proroka swoje wypociny.
Plotek i ploteczek raczej tłumaczyć nie trzeba - kto, z kim, gdzie i za ile, na te pytania odpowiedzą redaktorzy tego działu.
Kącikiem wróżbiarskim zajmują się astrologowie, numerologowie, runiści, jasnowidze i wróżbici różnego rodzaju. Tego też tłumaczyć raczej nie trzeba.

JAK ZOSTAĆ REDAKTOREM?

Istnieją dwie możliwości, by móc tworzyć Proroka Codziennego. Pierwszą, podstawową, jest stworzenie postaci dziennikarza - ci bowiem mają to wpisane w swoje obowiązki zawodowe. Należy się więc liczyć z tym, że zrobienie pani redaktor będzie wymagało dodatkowego nakładu pracy, poza pisaniem postów fabularnych.
Jeżeli jednak nie chcesz robić specjalnej postaci, by móc pisać artykuły, nic nie szkodzi. Wystarczy, że zgłosisz się w tym temacie, bądź napiszesz PW do Administratora fabularnego i resztę szczegółów ustalicie na PW!
W obu przypadkach za tworzenie gazety rozdawane są Punkty Nauki. Dla dziennikarza - zawodowe, dla każdej innej osoby - specjalne.

W przypadku Artykułu Miesiąca każda osoba na forum może przyczynić się do stworzenia Proroka - wystarczy, że napisze jeden artykuł, który napisałaby jej postać i również wyśle go na sową do Redakcji Proroka Codziennego.

WYDANE NUMERY

Numer 1/1934 - Morderstwo w Dolinie Godryka!


Prorok Codzienny - o co w tym chodzi?

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry
Strona 1 z 1

Similar topics

-
» Prorok Codzienny nr 1
» Opowieści
» Plague Doctor
» Gra Astrid czyli o co tu chodzi.
» Statystyki, a natura pokemonów!

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Mortis :: Confundus :: Archiwum-
Skocz do: