Non mor­tem ti­memus, sed co­gita­tionem Mor­tis


Share|

Szkoły magii i czarodziejstwa

PisanieTemat: Szkoły magii i czarodziejstwa  Nie 29 Lis 2015, 22:39

Magiczne szkoły są rozmieszczone na całym świecie, choć jest ich jedynie jedenaście. Wiele z nich ma możliwość kształcenia osób wyłącznie z powiązanych ze sobą krajów, inne stawiają na edukację międzynarodową. Trzeba jednak pamiętać, że nie każdy kraj ma własną placówkę, a obywatele takich państw uczą się w domu pod opieką starszych bądź próbują swoich sił w dostaniu się do międzynarodowych placówek. Niektóre ze szkół mają także preferencje co do płci uczniów. Każda z oficjalnych szkół, których ukończenie uznawane jest za osiągnięcie pewnego etapu edukacji musi być zatwierdzona przez Międzynarodową Konfederację Czarodziejów. Niektóre placówki oferują także tymczasowe kursy, które oferują zdobycie nowych umiejętności, bądź polepszenie tych, które już się umie. Są to jednak kursy organizowane raz na jakiś czas, uczestnictwo w nich jest zazwyczaj odpłatne.

Ze względu na to, że akcja forum rozgrywa się w Wielkiej Brytanii - najbardziej oczywistym wyborem będzie Hogwart lub ewentualnie inna europejska szkoła.

Szkoły Magii i Czarodziejstwa na świecie

Non mor­tem ti­memus, sed co­gita­tionem mor­tis.

Regulamin ogólny | Regulamin fabularny | Osoby odpowiedzialne za forum

PisanieTemat: Re: Szkoły magii i czarodziejstwa  Sob 30 Lip 2016, 01:58

Szkoła Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie

Brytyjska szkoła magii z internatem umiejscowiona nad Czarnym Jeziorem. Została zaczarowana tak, by jej lokacja nie pokazywała się na żadnej z map, a każdy mugol przechodzący obok widzi jedynie ruiny starego zamku. Została założona na przełomie IX i X wieku, co czyni z niej jedną z najstarszych szkół na świecie. Uznawana jest również za jedną z najlepszych placówek w całej Europie, współpracuje z Ministerstwem Magii a także Międzynarodową Konfederacją Czarodziejów. Mottem szkoły jest Draco Dormiens Nunquam Titillandus, co po łacinie oznacza po prostu nie drażnij śpiącego smoka. Zamek znajduje się w pobliżu czarodziejskiej wioski Hogsmeade, do której uczniowie mogą się wybierać co weekend, pod warunkiem posiadania podpisanej zgody przez rodzica bądź opiekuna. W wyjątkowych sytuacjach dyrektor ma możliwość zakazania uczniom wypraw do wioski. W szkole obowiązuje całkowity zakaz aportacji, która jest możliwa tylko i wyłącznie w kilku miejscach znanych jedynie dyrektorowi placówki. Na terenie Hogwartu nie znajdzie się żadnej technologii napędzanej prądem, a przedmioty pochodzenia mugolskiego tracą swoje właściwości. Jedynym odstępstwem od tej reguły jest radio, które można napędzić magią. Wokół zamku rozpościera się Zakazany Las, do którego wejście jest zakazane dla uczniów. Jedynie gajowy i nauczyciele mogą swobodnie poruszać się pomiędzy granicą błoni a lasem, gdyż znajdują się w nim różne niebezpieczeństwa, z którymi dzieci mogłyby sobie nie poradzić. Szkoła nie toleruje czarnej magii, ucząc młode pokolenie jak się przed nią bronić.
Hogwart został założony przez cztery osoby, Godryka Gryffindora, Salazara Slytherina, Rowenę Ravenclaw i Helgę Hufflepuff, dlatego też do dzisiaj uczniowie dzieleni są przez Tiarę Przydziału pomiędzy domami nazwanymi na cześć tych czarodziejów. Każdy z nich reprezentował inne cechy osobowości i poglądy, które stały się cechami przewodnimi. Więcej na temat przydziału i samych domów przeczytać można w Statucie Szkoły. Każdy z domów rywalizuje, poprzez różnego rodzaju aktywności szkolne, o zdobycie jak największej ilości punktów, a co za tym idzie - Pucharu Domów, który przyznawany jest podczas każdej ceremonii zakończenia roku. Poza tym, w szkole organizowane są również mecze quidditcha, które odbywają się pomiędzy dwoma drużynami - Srebrnymi Wiwernami a Złotymi Chimerami, które przez cały rok pracują na zdobycie Pucharu Quidditcha. Raz w roku organizowany jest Bal Wiosenny, którego głównymi gośćmi są siódmoklasiści, dla których jest to ostatnia impreza w szkole. Zamek, w którym mieści się Hogwart pełen jest tajnych przejść, pułapek i komnat, których odkrycie zajęłoby wiele stuleci. Po szkole pałętają się także duchy i poltergeisty, będące częścią codziennego życia każdego mieszkańca Hogwartu.
Obecnym dyrektorem szkoły jest @Vakel Bułhakow.

Lokacja: Highlands, Szkocja, Wielka Brytania
Wymagania: Tylko dzieci wychowujące się na terenie Wielkiej Brytanii i Irlandii.
Wiek rozpoczęcia nauki: 11 lat
Lata nauki: VII
Sposób rekrutacji: Każde dziecko zostaje wpisane na listę przez Magiczne Pióro zaraz po swoich narodzinach. W dniu 11 urodzin dostaje ono list rekrutacyjny z listą potrzebnych przedmiotów i podręczników. W przypadku dzieci pochodzenia mugolskiego, dyrektor szkoły zobowiązany jest do wcześniejszej wizyty w rodzinie dziecka i wyjaśnienia zasad panujących w szkole.

Podstawa programowa: Astronomia, Eliksiry, Historia magii, Latanie na miotle, Mugoloznawstwo, Numerologia, Obrona przed czarną magią, Opieka nad magicznymi stworzeniami, Starożytne runy, Transmutacja, Wróżbiarstwo, Zaklęcia i uroki, Zielarstwo.

Dodatkowe informacje: Szkoła bierze udział w Turnieju Trójmagicznym, a także w Międzynarodowych Mistrzostwach Warzenia Eliksirów. Posiada również wiele klubów zainteresowań oraz dwie drużyny quidditcha - Srebrne Wiwerny i Złote Chimery.

Absolwenci Hogwartu

ROCZNIK 1617
@Vlad Ploiești - Hufflepuff

ROCZNIK 1883
@Lawrence Mundy - Gryffindor

ROCZNIK 1904

ROCZNIK 1905
@Orianne Crouch - Ravenclaw
@Victor Shacklebolt - Slytherin

ROCZNIK 1906
@Ruth McDonald - Hufflepuff

ROCZNIK 1911
@Oliver Fitzgerald - Gryffindor

ROCZNIK 1912

ROCZNIK 1915
@Hugh Fraser - Ravenclaw

ROCZNIK 1916
@Adara Fletcher - Slytherin
@Caolán Báirseach - Slytherin
@Ophelia Lestrange - Slytherin

ROCZNIK 1917
@Adam Miracle - Gryffindor
@Zachary Magnus - Gryffindor
@Marcus Weasley - Ravenclaw
@Vincent Turner - Ravenclaw

ROCZNIK 1918
@Gabriel J. Maxwell - Ravenclaw
@Kane Griffin - Ravenclaw
@Elric Rosier - Slytherin
@Layton Lestrange - Slytherin

ROCZNIK 1922
@Alistair Prewett - Gryffindor
@Prudence Grisham - Ravenclaw
@Brian Sue - Slytherin
@Georgie Warton - Slytherin

ROCZNIK 1923
@Tiffany Chamber - Hufflepuff
@Lucius Lestrange - Slytherin
@Marcus Rutherford - Slytherin

ROCZNIK 1924
@Renée Malfoy - Slytherin
@Ventus A. Gaunt - Slytherin

ROCZNIK 1925
@Benedict Prince - Ravenclaw
@Euphemia Crouch - Ravenclaw
@Maeve Claythorne - Ravenclaw

ROCZNIK 1926
@Jacob Fell - Gryffindor
@Sophia Templer - Ravenclaw

ROCZNIK 1927
@Lily C. Longbottom - Gryffindor
@Morgaine Ollivander - Gryffindor
@Marcus Wrait - Ravenclaw
@Evan Reid - Slytherin
@Hector Nott - Slytherin

ROCZNIK 1928
@Effie Templer - Gryffindor
@William Longbottom - Gryffindor
@Martin Sue - Ravenclaw

ROCZNIK 1929
@Eleonore Nott - Slytherin

ROCZNIK 1931

ROCZNIK 1932
@Jasmine W. Brown - Gryffindor

ROCZNIK 1934
@Esme Fawley - Hufflepuff
@Lysandra Lovegood - Ravenclaw
@Davin Greengrass - Slytherin
@Evan Burke - Slytherin
@Mascius Malfoy - Slytherin
@Morrigan Black - Slytherin
@Roxanne Macmillan - Slytherin
Ostatnio zmieniony przez Administrator fabularny dnia Pią 05 Sie 2016, 14:59, w całości zmieniany 1 raz
PisanieTemat: Re: Szkoły magii i czarodziejstwa  Sob 30 Lip 2016, 01:59

Akademia Magii Beauxbatons


Francuska szkoła magii z internatem, której renoma znana jest na całym świecie. Poziom nauczania podobny jest do tego w Hogwarcie, choć wielu uważa, że jest on nawet wyższy. Nazwę szkoły często tłumaczy się jako piękne różdżki, co ukazuje priorytety nauczania i wychowania - piękno i magię w jednym. Pałac Beuxbatons otoczony jest pięknymi, zadbanymi ogrodami, w których roi się od magicznie stworzonych fontann. Znajduje się tam wiele ławeczek i miejsc do siedzenia, a wszystkie krzewy i drzewa przystrzyżone są pod linijkę. Pałac ukryty jest pomiędzy górami, do których dostać się można tylko karocami zaprzężonymi w Pegazy bądź inne latające konie. Z gór spływają małe wodospady, tworząc ogromnych rozmiarów fontanny. W ogrodach bardzo często można usłyszeć śpiew nimf i driad, a w pomieszczeniach zawsze słychać muzykę klasyczną. Jest to szkoła, która bardzo dużo zwraca uwagę na edukację artystyczną, która jest według jej założycieli fundamentem kształtowania się osobowości. Z tego też powodu, uczniowie, którzy nie radzą sobie z żadną dziedziną sztuki nie są przepuszczani do następnego etapu nauki. W szkole tej niezbędna jest znajomość etykiety, a  także szacunek do starszych. Uczniowie podczas wszelkich uroczystości zobowiązani są do stania na baczność, dopóki dyrektorka nie zasiądzie na swoim miejscu - dopiero wtedy również mogą usiąść. Bardzo często odbywają się tutaj różne bale, a także przedstawienia teatralne przygotowywane przez uczniów. Uczniowie przy okazji każdego semestru dzieleni są na nowe grupy, dzięki czemu unika się niezdrowej rywalizacji wewnątrzszkolnej. Uczniowie Beauxbatons piszą SUMy dopiero na roku szóstym, gdyż według kadry nauczycielskiej dopiero wtedy są odpowiednio przygotowani. Nie świadczy to jednak o niskim poziomie nauczania, wręcz przeciwnie - Beauxbatons często osiągają lepsze wyniki z egzaminów od uczniów Hogwartu. Szkoła współpracuje z francuskim oddziałem ministerstwa Magii oraz Międzynarodową Konfederacją Czarodziejów. Uczniowie zobowiązani są do noszenia mundurków, zrobionych z lejącego się, błękitnego materiału. Dla dziewcząt są tu sukienki za kolano, dla chłopców spodnie, do których dochodzi biała koszula z krawatem. Buty są lekkie, zgrabne na małym podwyższeniu. Nakładane na ramiona bolera są - w stroju dziewczęcym - krótkie, sięgające jedynie za łopatki. Chłopcy noszą eleganckie płaszcze. Każdy z uczniów dostaje również niebieską czapkę.

Lokacja: Pireneje, Francja
Wymagania: Tylko dzieci z Francji, Hiszpanii, Belgii, Holandii, Luksemburga i Portugalii.
Wiek rozpoczęcia nauki: 8 lat (zajęcia artystyczne), 11 lat (zajęcia magiczne)
Lata nauki: III + VII
Sposób rekrutacji: Każde magiczne dziecko zostaje wpisane na listę zajęć artystycznych zaraz po urodzeniu przez Magiczne Pióro. W zależności od wyników egzaminów na trzecim roku decyduje się, czy dany uczeń przechodzi na kolejny etap, czy wręcz przeciwnie - nie zostaje dopuszczony do zajęć magicznych.

Podstawa programowa: Zajęcia artystyczne (do wyboru: śpiew, taniec, malarstwo, rzeźba, aktorstwo), Literatura i sztuka, Historia magii, Wróżbiarstwo, Numerologia, Magia obronna, Zaklęcia użytkowe i transmutacyjne, Uroki, Zajęcia sportowe (gimnastyka lub latanie na miotle), Rośliny i zwierzęta, Astronomia i astrologia.

Dodatkowe informacje: Szkoła bierze udział w Turnieju Trójmagicznym, oferuje także bogatą gamę zajęć dodatkowych z wyszczególnieniem zajęć artystycznych. Dyrektorem szkoły jest zawsze kobieta.

Absolwenci Beauxbatons

ROCZNIK 1920

ROCZNIK 1930


PisanieTemat: Re: Szkoły magii i czarodziejstwa  Sob 30 Lip 2016, 02:00

Instytut Magii Durmstrang


Jedna z najbardziej rozpoznawalnych szkół w Europie. Cechuje się bardzo ostrą dyscypliną i ukierunkowaniem na siłę. Wszelkiego rodzaju słabości są w niej tępione od samego początku i żeby się w ogóle do Durmstrangu dostać trzeba przejść specjalny test. W szkole panuje bardzo chłodna, rzeczowa atmosfera będąca zdecydowanie odpowiednikiem klimatu, w jakim uczniowie zmuszeni są funkcjonować przez dziesięć miesięcy w roku. Zamek Durmstrangu zbudowany jest na skale w górach, pomiędzy którymi rozpościerają się dwa jeziora. Przy jednym z nich znajduje się szkolny port, wyposażony w kilka statków, którymi uczniowie i nauczyciele mogą podróżować. Jedyną drogą na dostanie się do szkoły jest przebycie zamarzniętego mostu, którego odkrycie możliwe jest tylko jeżeli posiada się jego dokładną lokalizację. Zamek ukryty jest bowiem za pomocą zaklęcia nie pozwalającego umieścić go na jakiejkolwiek mapie. Każdy gość spoza uczniów czy kadry nauczycielskiej po wizycie w Durmstrangu ma usuwaną część pamięci dotyczącej położenia szkoły. Instytut Magii Durmstrang został założony w średniowieczu przez bułgarską czarownicę, Neridę Vulchanową. Stąd też wzięła się nazwa szkoły w cyrylicy Дурмстранг. Uczniowie wychowywani są na wytrwałych i silnych czarodziejów. Szkoła przykłada wiele wagi do magii ofensywnej i defensywnej. Nie brzydzi się zaklęć czarnomagicznych, które dla absolwentów stoją na porządku dziennym. W kominkach Durmstrangu pomimo bardzo niskich temperatur rozpalało się tylko wtedy, kiedy wymagała tego magia. Szkoła nie cieszy się dobrą reputacją, ale rodziny czystokrwiste chętnie posyłają tam swoje dzieci i są z tego niewyobrażalnie dumne. Uczniowie zobowiązani są do noszenia mundurków, które składają się z grubych, przystosowanych do zimna spodni i marynarek, futrzanych czapek, płaszczy i skórzanych butów.

Lokacja: góry na północy granicy Szwecji z Norwegią
Wymagania: Dzieci czystej krwi z prawie całej Europy.
Wiek rozpoczęcia nauki: 11 lat
Lata nauki: VII
Sposób rekrutacji: Każde dziecko, które chce się dostać do Durmstrangu musi zostać zgłoszone listownie, poprzez napisanie podania wraz z potwierdzeniem czystości krwi młodego czarodzieja. Przed przyjęciem do szkoły organizowane są także testy sprawdzające siłę fizyczną i predyspozycje, od których zależy, czy dziecko zostanie przyjęte czy nie.

Podstawa programowa: Ofensywa magiczna, Defensywna magiczna, Magiczne pojedynki z użyciem broni, Literatura i historia magii, Zaklęcia do użytku codziennego, Latanie na miotle, Uroki, Magiczne stworzenia, Zioła i eliksiry, Numerologia. W szkole naucza się także czarnej magii.

Dodatkowe informacje: Szkoła bierze udział w Turnieju Trójmagicznym. Organizowane są w niej także turnieje wewnątrzszkolne, mające za zadanie wyłonić najpotężniejszych czarodziejów na danym roku. Osoby takie dostają specjalne stypendium i możliwość dalszego rozwoju w wybranej przez siebie dziedzinie magii.

Absolwenci Durmstrangu

ROCZNIK 1902

ROCZNIK 1909

ROCZNIK 1915

PisanieTemat: Re: Szkoły magii i czarodziejstwa  Sob 30 Lip 2016, 02:01

Szkoła Magii i Czarodziejstwa w Ilvermorny


Stojąca na najwyższym szczycie Mount Greylock szkoła zrzeszająca czarodziejów z Ameryki Północnej. Podobnie do większości szkół na świecie, ukryta jest przed mugolami za pomocą zaklęcia. Zamek, w którym odbywają się zajęcia był kiedyś ogromną, granitową skałą, której obecny kształt został nadany przez założycielkę Ilvermorny - Irlandkę Isolt Sayre i jej mugolskiego męża Jamesa Stewarda. Z początku pełnił rolę ich domu, obecnie natomiast znajdują się w nich posągi ich przedstawiające. Wokół zamku rozpościera się mgła wywołana wieloma zaklęciami, jakie są na nią rzucone. Została założona w roku 1620 i na początku posiadała jedynie dwóch nauczycieli i dwóch uczniów. Była to faktycznie rodzina samej Isolt - ona, jej mąż, a także ich dwójka adoptowanych dzieci, Chadwick i Webster Boot. To oni wyrazili chęć powrotu do Irlandii i możliwość uczęszczania do Hogwartu, na co odpowiedzią było założenie Ilvermorny. Każde z nich, na wzór szkockiej szkoły, założyło jeden z czterech domów, do których przydziela się uczniów do teraz. Isolt stała się więc opiekunką Horned Serpend, domu który reprezentować miał umysł, a jego absolwenci znani są jako świetni naukowcy. Jej mąż, James, stworzył Pukwudgie, którego symbolem jest serce, a absolwenci często podążają drogą uzdrowicielską. Webster stał się opiekunem i zarazem pierwszym uczniem Wampusa, który reprezentuje ciało i tworzy wojowników. Tymczasem jego brat, Chadwick utworzył Thinderbirda odzwierciedlającego się w duszy. Jego absolwenci bardzo często zostają podróżnikami, gdyż mają w sobie rządzę przygody i poznania świata.
Ceremonia przydziału do domów, choć zdecydowanie wzorowana jest na tej hogwardzkiej, różni się od niej przede wszystkim artefaktem, który rozdziela uczniów. W Ilvermorny jest to posąg, który nie tyle mówi, co wskazuje swoją reakcją przynależność danego dziecka do domu. W ten właśnie sposób, gdy ceremonia się rozpocznie, uczniowie starszych klas zasiadają na lożach i obserwują, jak każdy z pierwszaków podchodzi do znajdującej się na samym środku sali statuy. Jeżeli posągowi zaświeci się kryształ umieszczony na głowie, wtedy dziecko dostaje się do Horned Serpent, jeżeli po sali rozlegnie się ryk - Wampusa, jeżeli zatrzepocze skrzydłami - Thunderbirda i w końcu, jeżeli figura uniesie swą strzałę, dziecko trafi do Pukwudgie. Czasami (wręcz bardzo rzadko) zdarza się, że dwie części figury zechcą przyjąć do swojego domu jednego ucznia, wtedy takie dziecko ma prawo wybrać samemu. Raz na kilka dekad jeden uczeń wybierany jest przez wszystkie domy. Po przydziale do domów pierwszoklasiści zabierani są na kolejną ceremonię, podczas której przydzielani są do różdżek. W Ilvermorny panuje zasada nie pozwalająca dzieciom zabierać ze sobą różdżek poza teren szkoły. Na wakacje i przerwy różdżki są konfiskowane i dopiero po ukończeniu siedemnastego roku życia uczniowie mogą opuszczać mury Ilvermorny z różdżkami.
Z początku była to jedynie szkoła letnia, z czasem jednak - gdy posiadłość rozrosła się do współczesnego stanu, postanowiono zrobić z niej szkołę z internatem. Mundurkami są granatowo-żurawinowe szaty, gdzie granat symbolizuje hogwardzki Ravenclaw, do którego założycielka bardzo chciała za młodu należeć.

Lokacja: Mount Greylock, Massachusetts, USA
Wymagania: Dzieci z Północnej Ameryki.
Wiek rozpoczęcia nauki: 11 lat
Lata nauki: VII
Sposób rekrutacji: Każde dziecko zostaje wpisane na listę przez Magiczne Pióro zaraz po swoich narodzinach. W dniu 11 urodzin dostaje ono list rekrutacyjny z listą potrzebnych przedmiotów i podręczników. W przypadku dzieci pochodzenia mugolskiego, dyrektor szkoły zobowiązany jest do wcześniejszej wizyty w rodzinie dziecka i wyjaśnienia zasad panujących w szkole.

Podstawa programowa: Obrona Przed Czarną Magią, Mugoloznawstwo, Sztuka mugolska, Zaklęcia użytkowe, Praktyki uzdrowicielskie, Alchemia, Historia Magii, Praktyka magiczna, Zajęcia sportowe.

Dodatkowe informacje: Szkoła została założona również przez mugola, dlatego też jest placówką bardzo przyjazną środowiskom mugolskim.

Absolwenci Ilvermorny

ROCZNIK 1900
XYZ

PisanieTemat: Re: Szkoły magii i czarodziejstwa  Sob 30 Lip 2016, 02:02

Instytut Czarownic z Salem

Szkoła założona w XVII wieku, która od samego początku budzi kontrowersje przez bycie pod absolutną kontrolą jawnie powiązanego z czarną magią rodu Billow. Mimo to nie przestaje przyciągać nowych uczennic elitarnym poziomem, oraz możliwościami swobodnej nauki zarówno białej, jak i czarnej magii. Szkoła znana jest z wypuszczania na świat wszechstronnie uzdolnionych, ale i nieprzebierających w środkach czarownic o nienagannych manierach. Do szóstego roku dziewczęta poznają podstawy obu dziedzin, od roku siódmego mają możliwość wybrania specjalizacji zależnie od własnych preferencji. Możliwe jest też kontynuowanie nauki obu dziedzin, ale ze względu na ilość przedmiotów decydują się na to tylko uczennice pewne swoich umiejętności. Ukończenie nauki w Instytucie udaje się średnio połowie dziewcząt, jako że pod koniec każdej klasy ze szkoły wydalane są te uczennice, których wyniki w nauce okazały się być poniżej średniej danego rocznika - niezależnie od jej wysokości i ilości uczęszczanych przedmiotów. Na znak zakończenia swojej nauki w szkole, trzynastoklasistki podczas ceremonii zamknięcia roku tworzą czarny, biały lub złoty ognik, który od tego czasu oświetla szkolne ogrody każdej nocy. Kolor zależny jest od specjalizacji ukończonej przez uczennicę. Szkoła mieści się na uboczu miasteczka, całkowicie nie chroniona przed mugolskim okiem - oficjalnie uchodzi za elitarną szkołę dla dziewcząt, do której dostać się mogą jedynie zaproszone przez dyrekcję dzieci. Zza płotu okrytego winoroślą wystaje więc przód budynku, który nie różni się niczym od pozostałych budynków Salem. Jest on jednak jedynie przedsionkiem, którego wnętrza strzegą dwa kamienne gryfy, które nie pozwalają przejść osobom niepożądanym dalej. Za tą częścią rozpościera się ogród, który jest właściwym przejściem w stronę instytutu. Budynek właściwy jest bardzo mało - z zewnątrz. Stoi na jeziorze, a dostać się do niego można po małym, kamiennym moście. Szkoła jest większa w środku, a duża część sal znajduje się pod wodą. Dziewczęta zobowiązane są do noszenia mundurków, które składają się ze śnieżnobiałych koszul i długich, sięgających kostek czarnych spódnic z wysokim stanem.

Lokacja: Salem, Massachusetts, USA
Wymagania: Dziewczęta krwi czystej z całego świata.
Wiek rozpoczęcia nauki: 7 lat
Lata nauki: XIII
Sposób rekrutacji: Do Salem dostać się mogą jedynie dziewczęta, których rodziców stać na czesne - wystarczy, że rodzic zapisze swoje dziecko i wpłaci odpowiednią sumę pieniędzy.

Podstawa programowa: Magia rytualna, Voodoo, Zaklęcia obronne, Eliksiry i trucizny, Alchemia, Historia Magii, Astronomia i astrologia, Przepowiadanie przyszłości, Klątwy i uroki, Etykieta, Polityka świata magii, Wierzenia a magia, Transmutacja, Zielarstwo stosowane, Retoryka, Kaligrafia, Magia pojedynkowa, Muzyka i sztuka klasyczna. W szkole naucza się czarnej magii.

Dodatkowe informacje: O szkole krąży wiele plotek na całym świecie, również pośród mugoli. W przeszłości uczennice pozwalały sobie na za wiele, sprowadzając na szkołę zbyt wiele kłopotów. Od tamtej pory świeże uczennice składają wieczystą przysięgę, w której obiecują nie czarować poza murami szkoły aż do jej ukończenia.

Absolwenci Salem

ROCZNIK 1930

ROCZNIK 1931

PisanieTemat: Re: Szkoły magii i czarodziejstwa  Sob 30 Lip 2016, 02:03

Szkoła Magii Mahoutokoro

Japońska szkoła umieszczona na szczycie góry jednej z wulkanicznych wysp. Ma najmniej uczniów ze wszystkich szkół na świecie, co może być przyczyną jej wysokich wymagań rekrutacyjnych. W szkole mogą się uczyć bowiem jedynie dzieci pochodzenia japońskiego z rodzin czystokrwistych i czarodziejskich. Istnieje w niej więc całkowity zakaz przyjmowania mugolaków, skazując ich na życie w niewiedzy bądź samoistne odkrywanie swoich zdolności i samodzielne ich szkolenie. Budynek szkoły jest ogromną budowlą, podobną do mugolskich pałaców tego okręgu kulturowego. By dostać się na jakiekolwiek zajęcia, uczniowie zmuszeni są do wspięcia się na szczyt ogromnych schodów. Za oszukiwanie (np. stosowanie teleportacji lub mioteł) trzeba dodatkowo wnosić ze sobą kubły z wodą, następnie wylewaną oszustowi na głowę. Szkoła nie toleruje kradzieży i kłamstw, za które można było być z niej wyrzuconym. Mahoutokoro zakłada, że rozwój magiczny musi równoważyć się z fizycznym i duchowym. Jest to zdecydowanie najbardziej konserwatywna szkoła ze wszystkich, w której każde przewinienie, nawet najmniejsze może skończyć się wydaleniem ze szkoły. Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego przeprowadzane są testy, które decydują w której z trzech grup zaawansowania będą znajdować się dani uczniowie. Przynależność do gruby wybitnej oznacza dostanie się do elity szkoły, lecz trafienie w kolejnym semestru do słabszej z grup automatycznie skreśla takiego ucznia z listy poważanych. Konkurencja jest spora, a walka o najlepsze wyniki czyni z Mahoutokoro szkołę, która tworzy najlepiej wyedukowanych czarodziejów na całym świecie. Trzykrotne trafienie do najsłabszej z grup pod rząd grozi wydaleniem ze szkoły. Mahoutokoro zaliczana jest jeszcze do szkół starożytnych, dodatkowo jest jedyną szkołą bez internatu, w której uczniowie po zajęciach wracają do własnych domów. Na pierwszym roku uczniowie dostają tradycyjne szaty, które rosną wraz z nimi i zmieniają kolor w zależności od tego, do której grupy zaawansowania się trafi. W języku japońskim nazwana zapisywana jest 魔法所, co po przetłumaczeniu oznacza po prostu magiczne miejsce/

Lokacja: Minami Iwo Jima, Japonia
Wymagania: Tylko dzieci pochodzenia japońskiego, z drobnymi wyjątkami w przypadku Azjatów (zaledwie kilka przypadków w historii), krwi czystej bądź mieszanej. Nie przyjmuje mugolaków.
Wiek rozpoczęcia nauki: 7 lat
Lata nauki: XI
Sposób rekrutacji: Każde dziecko wpisywane jest na listę zaraz po swoich narodzinach przez rodziców. W wieku 7 lat przechodzą testy predyspozycji, które umieszczają je w grupach zaawansowania.

Podstawa programowa: Etykieta magiczna, Zaklęcia pojedynkowe (tylko chłopcy), Zaklęcia czyszczące (tylko dziewczęta), Zaklęcia użytkowe, Transmutacja, Sadzenie i pielęgnacja roślin, Zwierzęta magiczne, Latanie na miotle i prowadzenie pojazdów magicznych, Gwiazdy i przepowiednie, Filozofia Zen.

Dodatkowe informacje: Zajęcia chłopców i dziewcząt odbywają się w osobnych budynkach. Szkoła bierze udział w międzynarodowych Mistrzostwach Eliksirów.

Absolwenci Mahoutokoro

ROCZNIK 1900
XYZ
XYZ

PisanieTemat: Re: Szkoły magii i czarodziejstwa  Sob 30 Lip 2016, 02:04

Koldovstoretz

Koldovstoretz (колдовсторец) to dość kontrowersyjna, rosyjska szkoła dla czarodziejów krwi czystej. Chłopcy uczeni są tutaj walki, przetrwania i szacunku do starszych. Wpajany im jest również dystans do krajów zachodnich. Uczniowie Koldovstoretzu wysyłani są na półroczną wyprawę, z której zdarza się, że wracają nawet o kilka miesięcy spóźnieni. (Przypadki śmierci zdarzają się wbrew pozorom rzadko, raz na kilka lat.) Na zajęciach sportowych popularną jest odmiana quidditcha, w której zamiast mioteł korzysta się z całych drzew wraz z korzeniami. Nauczyciele rzadko kiedy ingerują w spory uczniów, wychodząc z założenia, że ich sprawą jest to, jak zostaną one rozwiązane. Często więc dochodzi do pojedynków i starć, a najsilniejsi są w Koldovstoretzie najbardziej szanowani. Głównym założeniem szkoły jest wykształcenie silnych, potrafiących zadbać o siebie czarodziejów, dlatego też wspierania słabszych nie wchodzi w grę. Uczniowie noszą mundurki, składające się z czarnych spodni, a także płaszczy i czapek podobnych do tych, których używa się w Durmstrangu. Obie szkoły mają podobne podejście, choć gdyby się nad tym zastanowić - Koldovstoretz jest placówką dużo bardziej surową, ukierunkowaną na budowaniu siły poprzez cierpienie. Czarna magia jest w tej szkole na porządku dziennym. Zamek mieszczący się w Nowosybirsku ukryty jest zaklęciem tak, by żadne mugolskie oko nie mogło go dostrzec, a także tak, by nie pojawiał się na żadnej z map. Magicznie wytworzone jezioro, na którego środku znajduje się szkoła możliwe jest do przebycia tylko i wyłącznie na małych łódkach, które używane są jedynie podczas rozpoczęcia i zakończenia roku szkolnego.

Lokacja: Nowosybirsk, Rosja
Wymagania: Chłopcy krwi czystej z terenów ZSRR, Finalndii i Chin.
Wiek rozpoczęcia nauki: 9 lat
Lata nauki: IX
Sposób rekrutacji: Opiekunowie dziecka zapisując je do szkoły zobowiązani są wpłacić opłatę rekrutacyjną, która nie należy do najniższych. Im szybciej zapisze się dziecko tym większe szanse na to, że zostanie ono przyjęte, dlatego też wiele z dzieci zostaje wpisanych na listę jeszcze przed swoim narodzeniem.

Podstawa programowa: Zajęcia sportowe, Zaklęcia pojedynkowe, Historia magii (przekłamana), Magia obronna, Czary użytkowe i transmutacyjne, Astronomia i astrologia, Przyroda (Rośliny i tresura), Eliksiry i trucizny, Literatura magiczna, Starożytne runy i magiczne szyfry. W szkole naucza się czarnej magii.

Dodatkowe informacje: W szkole obok klubu pojedynków funkcjonuje tak zwana Horda, której członkowie w weekendy uczą się podstaw przetrwania w skrajnych warunkach, tropienia i polowania. Na szóstym roczniku odbywa się półroczny wyjazd wgłąb Syberii. Szkoła bierze również udział w międzynarodowych Mistrzostwach Eliksirów.

Absolwenci Koldovstoretzu

ROCZNIK 1913

PisanieTemat: Re: Szkoły magii i czarodziejstwa  Sob 30 Lip 2016, 02:04

Castelobruxo

Ukryta w samym środku deszczowego lasu szkoła, strzeżona jest przez małe, włochate stworzenia zwane Caipora. Legenda mówi, że Castelobruxo zostało założone wieki temu przez dwóch azteckich magów, którzy odłączyli się od swojej grupy. Wyjaśniałoby to, dlaczego budynek szkoły jest sporą, ukrytą pośród drzew piramidą aztecką. Została zaczarowana tak, by dla mugoli wyglądać jedynie, jak opuszczone ruiny, jednak prawdą jest, że żaden z nich nawet się do niej nie zbliżył. Okalające ją drzewa i knieje, małe rzeczki, a także strażnicy uniemożliwiają dotarcie do bram Castelobruxo osobom niepowołanym. W szkole tej w ramach mundurków nosi się jasnozielone, krótkie i nie krępujące ruchów szaty, a uczniowie uczeni są nie tylko magii, ale i szkoły przetrwania. Często wysyłane są wycieczki wgłąb lasu, mające za zadanie przynieść jakieś konkretne zioło, grzyb bądź przedmiot.

Lokacja: Las amazoński, Brazylia.
Wymagania: Dzieci z Ameryki Południowej.
Wiek rozpoczęcia nauki: minimum 6 lat
Lata nauki: X
Sposób rekrutacji: Każde z dzieci po ukończeniu szóstego roku życia musi przyjechać wraz z opiekunem do szkoły i odbyć rozmowę z dyrektorem, która decyduje czy dziecko jest już gotowe do rozpoczęcia nauki.

Podstawa programowa: Zielarstwo, Magizoologia, Klątwy i uroki, Zaklęcia obronne, Zaklęcia użytkowe, Astrologia i czytanie z gwiazd, Wróżbiarstwo i proroctwa, Haruspicja, Warzenie eliksirów, Voodoo, Transy magiczne, Magia rytualna. W szkole naucza się czarnej magii.

Dodatkowe informacje: Castelobruxo organizuje wymiany studenckie we współpracy ze wszystkimi szkołami na świecie, raz na rok wysyłając i przyjmując do siebie po trzech studentów z całego świata. Dodatkowo, uczniowie bardzo często korespondują z innymi w ramach przyjaźni listowej.

Absolwenci Castelobruxo

ROCZNIK 1900
XYZ

PisanieTemat: Re: Szkoły magii i czarodziejstwa  Sob 30 Lip 2016, 02:05

Szkoła Magii Uagadou

Główna siedziba afrykańskiej szkoły magii znajduje się na górach księżycowych, choć cała placówka jest serią połączonych ze sobą za pomocą sieci fiuu miejsc. Dawniej Afryka usłana była wieloma malutkimi ośrodkami naukowymi, gdzie szamani nauczali sztuki magicznej - teraz większość z tych miejsc połączyło się w większe placówki, tworząc razem całą Szkołę Magii Uagadou. Zdarza się, że zajęcia, zamiast w konkretnej siedzibie, odbywają się na odległość, podczas transu wywołanego odpowiednim rodzajem kadzidła. Uczniowie sami wybierają zajęcia na które uczęszczają i nie obowiązuje ich ścisły plan lekcji. Raz na rok odbywają się egzaminy z poszczególnych przedmiotów, które umożliwiają zdobycie z nich dyplomu. Rekordzista wykonał 12 podejść do zdobycia licencji na posiadanie magicznego dywanu. Uagadou jest największą, liczącą największą ilość uczniów szkołą na świecie. Posiada wielu doskonałych nauczycieli, choć większość z nich nie ma na swoim koncie zbyt wielu osiągnięć naukowych - w szkole tej stawia się bowiem na praktyczne wykorzystanie magii, nie jej teorię. Dzięki czemu uczniowie już po kilku latach nauki potrafią czarować bez użycia różdżki i niewerbalnie.

Lokacja: Góry Księżycowe, Uganda
Wymagania: Dzieci z całej Afryki.
Wiek rozpoczęcia nauki: minimum 7
Lata nauki: określane indywidualnie
Sposób rekrutacji: Gdy dziecko osiągnie odpowiedni poziom rozwojowy, umożliwiający mu rozpoczęcie nauki w szkole, otrzymuje ono wiadomość we śnie. Śni mu się zapraszający je na zajęcia dyrektor, a gdy się budzi ma przy sobie kamień z wypisanymi najważniejszymi informacjami dotyczącymi rozpoczęcia nauki.

Podstawa programowa: Tropienie i polowanie, Latanie na dywanie, Języki i magia pradawna, Medytacja, Zioła i krzewy, Astronomia i astrologia, Podstawy alechmiczne, Transmutacja, Wróżbiarstwo, Starożytne runy, hieroglify i przepowiednie przodków, Zaklęcia, uroki i klątwy. W szkole naucza się czarnej magii.

Dodatkowe informacje: Do wprowadzenia w stan medytacji i/lub przepowiadania przyszłości stosuje się specjalne kadzidła. Szkoła bierze udział w międzynarodowych Mistrzostwach Eliksirów.

Absolwenci Uagadou

ROCZNIK 1900
XYZ
XYZ

PisanieTemat: Re: Szkoły magii i czarodziejstwa  Sob 30 Lip 2016, 02:06

Latający Uniwersytet

Australijski uniwersytet założony zaledwie 300 lat temu. Nazwany latającym, bo faktycznie unosi się w powietrzu, ukryty pomiędzy chmurami gdzieś nad Newcastle. Został oderwany od ziemi w celu uniknięcia przedostawania się do wnętrza budynku niebezpiecznych stworzeń, chociaż zdarza się, że do siatki teleportacyjnej przedostają się drobniejsze (jak na warunki australijskie) osobniki. Szkoła naucza zarówno młodych czarodziejów, jak i zrzesza starszych miłośników przyrody chcących poszerzać swoje horyzonty. W Latającym Uniwersytecie prowadzone są nieustanne badania nad fauną i florą Australii. Jest to jedna z najlepszych szkół zajmujących się edukacją wyższą, a jego absolwenci znani są na całym świecie, jako jedni z najlepszych naukowców i magizoologów. Budynek szkolny jest ogromnym kwadratem, którego środek jest po prostu dziedzińcem. Jeden z jego boków jest bursą dla wszystkich uczących się - z piętrowym podziałem na etapy edukacji. W drugim znajdują się sale przeznaczone dla młodych uczniów, w trzecim studentów, a ostatni z boków budynku przeznaczony jest na dodatkowe kursy i szkolenia. W Latającym Uniwersytecie zamiast mundurków nosi się szaty nakładane na codzienne stroje. Kolory lamówek są wyznacznikami etapu edukacji, na którym dany uczeń się znajduje.

Lokacja: Okolice Newcastle, Australia
Wymagania: Przyjmuje dzieci, młodzież i dorosłych z całego świata.
Wiek rozpoczęcia nauki: 10 lat (podstawa), 17 lat (rozpoczęcie kierunków uniwersyteckich)
Lata nauki: VII + V + dodatkowe kursy
Sposób rekrutacji: W przypadku dzieci, opiekun bądź rodzic musi napisać podanie do dyrektora szkoły. W przypadku kontynuacji nauki na uniwersytecie czy dodatkowym kursie również trzeba napisać podanie.

Podstawa programowa: Opieka nad magicznymi stworzeniami, Stworzenia i kreatury magiczne, Wyprawy terenowe, Flora australijska, Numerologia, Literatura, Liternictwo i pismo runiczne, Astronomia, Teleportacja i nawigacja, Zaklęcia i uroki, Zaklęcia ochronne i obronne, Transmutacja.

Dodatkowe informacje: Szkoła organizuje wyprawy krajoznawczo-turystyczne. Aby wziąć w nich udział należy zgłosić się i w dniu rozpoczęcia mieć minimum siedemnaście lat, aby organizatorzy nie musieli ponosić odpowiedzialności za ewentualne wypadki.

Absolwenci Latającego Uniwersytetu

ROCZNIK 1927
@Raven Farfaix - stopień podstawowy

PisanieTemat: Re: Szkoły magii i czarodziejstwa  Sob 30 Lip 2016, 02:06

Niewidzialna Szkoła Magii

Kanadyjska szkoła magii umiejscowiona na Górze Castle. Prowadzi do niej długi, kamienny most, który wydaje się prowadzić donikąd. Cały budynek zaczarowany jest zaklęciem niewidzialności i aby dostać się do środka, należy złamać szyfr specjalnym zaklęciem. Jest to chyba najbardziej przyjazna ze wszystkich szkół i dostosowana do wielu sytuacji i osobowości. Uczniowie mogą dojeżdżać do niej na zajęcia codziennie, korzystać z sieci fiuu, bądź nocować w bursie znajdującej się naprzeciwko budynku przeznaczonego na zajęcia. Słynie z niesamowitej uprzejmości wobec wszystkich i opowiada się za wszelkimi ruchami równości wobec mugoli. Pod koniec każdego roku uczniowie organizują festiwal artystyczny, na który zaproszeni są czarodzieje z całego świata. Prowadzi również charytatywny program pomocy charłakom, którzy mogą bez żadnych opłat pobierać nauki mające na celu wydobycia z nich potencjału magicznego. Dzięki temu nawet niemagiczni potomkowie magicznych rodzin mogą tu zdobyć wykształcenie, dzięki któremu znajdą swoje miejsce w świecie. W szkole obowiązują mundurki, choć należą do tych bardzo wygodnych i postępowych. Co kilka lat organizowany jest bowiem wśród absolwentów konkurs na zaprojektowanie nowego wzoru, który obowiązywać będzie roczniki młodsze.

Lokacja: Góra Castle, Kanada
Wymagania: Przyjmuje dzieci z całego świata, także charłaki.
Wiek rozpoczęcia nauki: 11 lat
Lata nauki: VII
Sposób rekrutacji: Dzieci wychowujące się w Kanadzie otrzymują list w dniu 11 urodzin. Rodzice, którzy pragną posłać swoje wychowujące się poza granicami państwa dziecko do Niewidzialnej Szkoły Magii muszą jedynie napisać list do dyrekcji z prośbą o wpisanie ich pociechy na listę uczniów.

Podstawa programowa: Wróżbiarstwo i przepowiednie, Liternictwo i pismo runiczne, Literatura, Historia magii, Numerologia, Zaklęcia, Uroki, Obrona przed czarną magią i łamanie klątw, Fauna i flora świata, Zielarstwo praktyczne, Opieka nad magicznymi stworzeniami, Zaklęcia nietypowe, Zaklinanie obrazów, Wynalazki magiczne, Transmutacja, Eliksiry.

Dodatkowe informacje: Szkoła posiada własną reprezentację quidditcha, a także wiele klubów artystycznych. Stawia się w niej na indywidualny rozwój.

Absolwenci Niewidzialnej Szkoły Magii


Ostatnio zmieniony przez Administrator fabularny dnia Pią 05 Sie 2016, 15:02, w całości zmieniany 3 razy
PisanieTemat: Re: Szkoły magii i czarodziejstwa  Sob 30 Lip 2016, 02:07

Magiczne kursy doszkalające

Kursy doszkalające to zajęcia prowadzone dla czarodziejów, którzy ukończyli siedemnasty rok życia. W zależności od dziedziny, różnią się ilością godzin i rodzajem egzaminów, jednak po skończeniu danego kursu czarodziej dosyć, że poznaje pewną umiejętność, otrzymuje także dyplom potwierdzający udział w kursie. Zazwyczaj są to zajęcia płatne, bardzo często otwierane są tylko raz na jakiś czas i po zgłoszeniu się odpowiedniej liczby kandydatów. Czasem szkoły kursowe współpracują z Hogwartem, wchodząc do szkoły i ucząc uczniów ostatniego rocznika za niższą kwotę w ramach współpracy między placówkami.

Akademia latania na miotle - szkoła dla tych, którym latanie na miotle nigdy się nie udawało. Nauczyciele oferują kilkutygodniowy kurs, po którym każdy będzie wiedział, jak obchodzić się z miotłą. Przez Akademię prowadzone są także kursy przygotowujące do eliminacji do drużyny quidditcha.

Szkółka uroków - jest to zdecydowanie jedna z najczęściej obleganych szkół weekendowych. Tutaj odbywają się najróżniejsze kursy dotyczące różnego rodzaju zaklęć. Na lekcjach ćwiczone jest rzucanie uroków, klątw, ale także zaklęć użytkowych czy obronnych. Celem jest przystosowanie studenta do sprawnego ich używania, a także do umiejętności nauczania innych.

Kurs translacji magicznych języków - szkoła ta ma do zaoferowania kilka magicznych języków. Wchodzą w to języki starożytne (runy, hieroglify, pierwsze kanji, malunki skalne) a także języki różnych gatunków stworzeń (język elfów, sylfów, trytonów) i dużo więcej.

Szkoła praktycznego rzucania zaklęć - każdy, kto chciałby podszkolić się w pojedynkach magicznych, bądź potrzebuje certyfikatu z umiejętności, by dostać się do wymarzonej pracy, znajdzie w tym kursie coś dla siebie. Nauczyciele uczą na nich szybkiej reakcji i zaklęć ofensywnych, które przydatne są w zawodach związanych z niebezpieczeństwem i wymagających umiejętności walki.

Szkoła teleortacji - zajęcia prowadzone są dla dorosłych raz na pół roku, jednak we współpracy z Hogwartem organizowany jest dodatkowy kurs dla uczniów powyżej siedemnastego roku życia. podczas zajęć uczniów uczy się sztuki teleportacji, bądź - w przypadku normalnych kursów - migania. Dostać się jednak na kurs nie jest tak łatwo przez fakt, iż jest wielu chętnych na jedno miejsce i liczy się tak naprawdę kolejność zgłoszeń.

Praktyka alchemiczna - kurs dla wszystkich, którzy chcą rozwinąć swoje umiejętności w warzeniu eliksirów. Dzieli się go na trzy poziomy - nowicjusz, standardowy, specjalista. Każdy z poziomów wymaga certyfikatu z poprzedniego i kosztuje coraz więcej.
Sponsored content


PisanieTemat: Re: Szkoły magii i czarodziejstwa  

Szkoły magii i czarodziejstwa

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Mortis :: Ministerstwo Magii :: Kompendium wiedzy :: Krok w dorosłość-
Skocz do: