Non mor­tem ti­memus, sed co­gita­tionem Mor­tis


Share|

Zasady korzystania z Myślodsiewni.

PisanieTemat: Zasady korzystania z Myślodsiewni.  Sob 02 Sty 2016, 17:33


Myślodsiewnie to na naszym forum retrospekcje z życia postaci i sesje, których nie zdążyliśmy z jakiś powodów napisać w danym czasie fabularnym. Mają one za zadanie uzupełnić historię postaci, wytłumaczyć jej zachowania czy po prostu ukazać jedną z przeżytych w przeszłości przygód. Jest to jednak dział czysto fabularny.

PRZEWODNIK PO MYŚLODSIEWNIACH

1. Za posty w tym dziale nie otrzymuje się punktów rozwoju. Nawet jeżeli opisujemy wykonywanie zawodu, nie dostaniemy za to żadnych pieniędzy.

2. Nie można w nich kupować przedmiotów, których jeszcze nie mamy. Podobnie jest ze zdobywaniem ważnych informacji - jeżeli nasza postać wie już na fabule ogólnej o jakimś wydarzeniu, można to opisać w retrospekcjach. Nie może to jednak działać w drugą stronę, iż w aktualnie trwającej sesji postać nic nie wie, dowiaduje się nagle w retrospekcji i jest to wykorzystane w sesji.

3. W dziale jest ograniczenie do bycia maksymalnie w trzech tematach.

4. Można prowadzić sesje w parach bądź większych grupach.

5. Sesje w myślodsiewniach mogą być rozgrywane również z postaciami nieżyjącymi, są w końcu wspomieniami.


Tworząc temat z retrospekcją należy go jakoś nazwać nie zapominając przy tym o wypisaniu w nim postaci, które biorą udział (w przypadku sesji, w której bierze udział więcej niż trzy osoby należy to zrobić w poście, nie w tytule tematu). Nie zapomnijcie także o napisaniu daty i miejsca zdarzenia.
PisanieTemat: Re: Zasady korzystania z Myślodsiewni.  Pią 15 Lip 2016, 22:23


Aktualizacja 15/07

Ze względu na to, że myślodsiewnie zaczęły być wykorzystywane w celu zwyczajnego obejścia zakazu bilokacji wprowadzamy zmiany.

- Zakaz wchodzenia do myślodsiewni odbywających się po niezakończonej fabule, w których istnieje spore ryzyko śmierci, okaleczenia postaci, dowiedzenia się czegoś, co odmieni nasz pogląd na świat i tak dalej.
- Zakaz zakładania myślodsiewni datowanych na wcześniej niż 14 dni od aktualnych wydarzeń fabularnych.
- Zakaz zakładania myślodsiewni jeżeli nie ma nas na fabule. (Odstępstwa od tej zasady w przypadku nowych użytkowników są rozpatrywane indywidualnie.)

Zasady korzystania z Myślodsiewni.

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Mortis :: Rozgrywka fabularna :: Myślodsiewnie-
Skocz do: