NOWY ADRES MORTIS.ORG.PL
NOWY ADRES FORUM: https://mortis.org.pl
NOWY ADRES MORTIS.ORG.PL
NOWY ADRES FORUM: https://mortis.org.pl
Non mor­tem ti­memus, sed co­gita­tionem Mor­tis


Share

Zabawa na dobry początek - Twoja twarz brzmi znajomo

Mistrz Gry
Mistrz Gry
NPC


https://mortis.forumpolish.com/t209-sowa-mistrza-gry
PisanieTemat: Zabawa na dobry początek - Twoja twarz brzmi znajomo  Zabawa na dobry początek - Twoja twarz brzmi znajomo EmptySob 16 Sty 2016, 21:26



Naszemu forum stuknie jutro pierwszy tydzień. Rozpoczęły się już pierwsze lekcje, niektórzy dorośli sięgnęli po swoje indywidualne sesje, a fabuła powoli się zapełnia. Na rozruszanie wymyśliłyśmy wam pierwsze zadanie i ubrałyśmy je w dowcipną formę, żeby coś się na Mortis zaczęło dziać.

Nie każdy z nas Twoja twarz brzmi znajomo oglądał, ale z pewnością każdy z nas o tym, jakże porywającym, programie słyszał.



Zainspirował nas on do utworzenia naszej, forumowej wersji. Na czym to polega? Otóż, podajemy wam, nasi drodzy userzy, zestawy różnie punktowanych cytatów, których możecie użyć w dowolnym poście fabularnym i otrzymać od nas PSki.

Udział jest oczywiście całkowicie nieobowiązkowy. W najbliższym czasie będą powoli pojawiały się poważniejsze konkursy i eventy fabularne, ale... trochę śmiechu jeszcze nikomu nie zaszkodziło.



LISTA NAJŚWIĘTSZYCH ZASAD

Cytat musi zostać przez postać wypowiedziany na głos, utrwalony gdzieś na stałe (chociażby na ścianie Hogwartu) lub wysłany komuś w formie listu. (Dopuszczalne są sesje w myślodsiewni.)

Dopuszczalne są delikatne zmiany w cytatach, żeby dostosować je nieco do realiów forum. Coście, z więzienia pouciekali czy jak?! -> Coście, z Azkabanu pouciekali czy jak?!

Można odebrać nagrodę za maksymalnie trzy posty.

Jeżeli w poście znajdzie się więcej niż jeden cytat liczycie sobie punkty za wszystkie. W jednym poście można użyć maksymalnie trzech cytatów.

Za pulę nowicjuszy odbieramy 10 PS, za pulę zaawansowanych 15 PS, a za pulę ekspertów - 20 PS.

Zadanie polega na tym, żeby dopasować cytat do sytuacji, a nie rzucić w niej losowym, bezsensownym tekstem.

W przypadku posiadania multikont każda postać może odebrać osobne punkciki. Nie trzeba rozkładać ich na wszystkie posiadane konta.

Zabawa potrwa miesiąc, więc macie sporo czasu.



Pula I - Pula nowicjuszy

> Trzymajcie się z dala od mojego terytorium (Breaking Bad)
> To ja jestem niebezpieczeństwem (Breaking Bad)
> Zamierzam złożyć mu propozycję nie do odrzucenia. (Ojciec Chrzestny)
> Robiący spis ludności raz chciał mnie przepytać. Zjadłem jego wątrobę z fasolką i wybornym chianti. (Milczenie Owiec)
> Dopadnę cię, ślicznotko! Razem z twoim psem! (Czarnoksiężnik z Oz)
> Coście, z więzienia pouciekali czy jak?! (Kiler)
> Co ty wiesz o zabijaniu?! Ty stara dupa jesteś! (Kiler)
> Dawno temu ja też zaufałem pewnej kobiecie, wtedy dałbym sobie za nią rękę uciąć. I wiesz, co... I bym teraz, kurwa, nie miał ręki. (Chłopaki nie płaczą)
> Mógłbym z nimi porozmawiać po swojemu, a potem ich zakopać w lesie. (Chłopaki nie płaczą)
> Niech przemówią miecze (Wiedźmin)
> Powinna być lewa noga i prawa noga. A ja będę pośrodku (Lech Wałęsa)
> Jestem za, a nawet przeciw. (Lech Wałęsa)
> Jak wiadomo, kobieta potrafi zrobić z niczego trzy rzeczy: kapelusz, sałatkę i awanturę (Janusz Korwin-Mikke)
> Jest to anonim, jednakże podpisany imieniem i nazwiskiem (Andrzej Lepper)


Pula II - Pula zaawansowanych

> Carpe diem. Chwytajcie dzień, chłopcy. Uczyńcie wasze życie niezwykłym. (Stowarzyszenie Umarłych Poetów)
> Ochujałeś? Co ja sobie za to kupię, waciki? (Kiler)
> Ja tu jestem geniuszem, a nikt nie stoi obok, żeby być pod wrażeniem. (Doktor Who)
> Człowieku, nie bądź takim materialistą, trzeba się wyluzować. (Chłopaki nie płaczą)
> Lubię swoją nogę. Mam ją, od kiedy pamiętam. (Dr House)
> As wywiadu. Gratuluję dedukcji, kurwa mać (Wiedźmin)
> Człowiek o tysiącu twarzy, a każda taka sama. ('Allo 'Allo)
> Mój mąż, jak większość ludzi w jego wieku, ma 50 lat. (Latający cyrk Monty Pythona)
> Twoja matka była chomikiem, a twój ojciec śmierdział skisłymi jagodami! (Monty Python i Święty Graal)
> Dziń dybry. ('Allo 'Allo)
> Jak można być takim grubolem? (Klocuch12)
> No pierwsze, to jak można prostytutkę zgwałcić? (Andrzej Lepper)
> Jak słucham niektórych pytań dziennikarzy, to coraz bardziej zaczynam wierzyć, że ludzie pochodzą od małp. (Roman Giertych)
> I żadne krzyki i płacz nas nie przekonają, że białe jest białe, a czarne jest czarne (Jarosław Kaczyński)
> Mam normalne, zdrowe poglądy, a wy jesteście jacyś chorzy (Janusz Korwin-Mikke)
> Możesz zachowywać się jak człowiek? Sąsiedzi patrzą. (Zmierzch)
> Mój kochany małpolud. (Zmierzch)


Pula III - Pula ekspertów

> TO JA JESTEM TYM, KTÓRY PUKA (Breaking Bad)
> Widzę martwych ludzi. (Szósty zmysł)
> To żyje! To żyje! (Frankenstein)
> [Imię], jestem twoim ojcem. (Gwiezdne wojny)
> A historii tego swetra i tak byś nie zrozumiał. (Chłopaki nie płaczą)
> „Coco jamboo i do przodu!” – to moje hasło. Dobre, nie? (Chłopaki nie płaczą)
> Na pohybel skurwysynom! (Wiedźmin)
> Daj, ać ja pobruszę, a ty poczywaj (Samo życie)
> Rybytnicy kłydą ryry. Ryrami płonie woda. ('Allo 'Allo)
> Jestem drwalem i jestem OK – za dnia pracuję, w nocy śpię! (Latający cyrk Monty Pythona)
> Co jest śmiesznego w Kutasie Wielgusie? (Żywot Briana)
> Tak naprawdę wcale nie chciałam odwiedzać Japonii. Po prostu nie lubię ryb, a wiem, że są bardzo popularne w tym kraju, w Afryce” (Britney Spears)
> Chętnie zostanę. Przynieś kajdany, o pani. Jam więźniem twego serca. (Zmierzch)




Odbierz swoje punkciki

Kod:
[b]Link do tematu, w którym użyłeś cytatu:[/b]
[b]Jaki był to cytat:[/b]


Kaylin Wittermore
Kaylin Wittermore
Prefekt Ravenclawu, Rocznik VI

Dodatkowe informacje biograficzne
AKTUALNIE POSIADANA RÓŻDŻKA: Angielski dąb, pancerz kikimory, 13 cali, sztywna. Solidna, z dosyć grubą rękojeścią. Nie jest prosta, większość różdżki jest pofalowana. Sama rękojeść ozdobiona jest grawerowaniem w drewnie, a także onyksem, który umieszczony jest na jej podstawie.
OPANOWANE ZAKLĘCIA: ★ Szkolne ★ ACCIO - ALOHOMORA - APERACJUM - BĄBLOGŁOWY - BOMBARDA - COLLOPORTUS - CONFUNDUS - DEPULSO - DRĘTWOTA - ENERVATE - EPISKEY - EXPELLIARMUS - GLACIUS - LUMOS MAXIMA - REDUCTO - REPARO - WINGARDIUM LEVIOSA ★ Łatwe ★ ANATISQUACK - BONUM IGNIS - CALVORIO - CHŁOSZCZYŚĆ - CONSTANT VISIO - ENTROPOMORPHIS - ERECTO - FUNEMITE - ILLEGIBILUS - IMPERTURBABLE - SICCUM - ZAKLĘCIE CZTERECH STRON ŚWIATA (WSKAŻ MI) ★ Trudne ★ FINITE INCANTATEM - PROTEGO HORRIBILIS ★ Specjalne ★ ZAKLĘCIE PATRONUSA (EXPECTO PATRONUM, FORMA BIAŁEGO KRUKA) ★
OPIS POSTACI: Dosyć niska, mierząca jedynie sto sześćdziesiąt centymetrów, nie wyróżniająca się tak naprawdę niczym szesnastolatka. Drobna, można nawet pokusić się o stwierdzenie chuda dziewczyna, która z pewnością nie ma zbyt wiele siły i łatwą ją pociągnąć, czy popchnąć. Ostatnim razem, gdy się ważyła, waga ukazała czterdzieści osiem kilogramów, co i tak było dla niej osiągnięciem. Całkowicie przeciętna, o krótkich blond włosach, które lubią się puszyć i falować - każdy włos w zupełnie inną stronę, co sprawia, że na jej głowie prawie zawsze panuje nieład. Zawsze bardzo się stara, by mieć choć trochę elegancką fryzurę, jednak nie często jej się to udaje. Brązowe oczy kontrastują z bladą cerą, będącą oznaką przebywania przez większość czasu w budynkach, choć w wakacje zdarza się, że znajduje się na niej lekka opalenizna będąca wynikiem spędzania czasu z magicznymi stworzeniami na zewnątrz. Opala się jednak na czerwono, co nie jest szczytem jej marzeń. Ma na twarzy kilka pieprzyków, a na całym ciele poza tym jedyną skazą jest długa blizna, ciągnąca się aż od lewej strony brzucha do połowy uda. Nie ma zbyt dużej wady wzroku, jednak często można spotkać ją w okularach z czarną obwódką, gdyż w ten sposób lepiej jej się czyta. Dziewczyna nauczona została dbania o siebie, więc zawsze jest czysta i schludnie ubrana. Zdarza się, że na twarzy można dostrzec makijaż, lecz nie jest to zbyt częste. Lubi eleganckie stroje, spódnice, koszule i sweterki. Zawsze pachnie od niej kwiatową mieszanką jej ulubionych perfum.

https://mortis.forumpolish.com/t214-zwierzeta-kaylin#273 https://mortis.forumpolish.com/t328-dziennik-kaylin#412 https://mortis.forumpolish.com/t213-skrytka-nr-690#272
PisanieTemat: Re: Zabawa na dobry początek - Twoja twarz brzmi znajomo  Zabawa na dobry początek - Twoja twarz brzmi znajomo EmptySob 16 Sty 2016, 22:37

Link do tematu, w którym użyłeś cytatu: Posąg Jednookiej Wiedźmy
Jaki był to cytat: > Możesz zachowywać się jak człowiek? Sąsiedzi patrzą. (Zmierzch) +15

Link do tematu, w którym użyłeś cytatu: Myślodsiewnia
Jaki był to cytat: > Widzę martwych ludzi. (Szósty zmysł) +20


Ostatnio zmieniony przez Kaylin Wittermore dnia Sro 20 Sty 2016, 22:04, w całości zmieniany 1 raz
Vakel Bułhakow
Vakel Bułhakow
Dyrektor Hogwartu, Opiekun Hufflepuffu, Numerolog

Dodatkowe informacje biograficzne
AKTUALNIE POSIADANA RÓŻDŻKA: Olcha, 13 cali, włókno z pachwiny nietoperza, mało giętka
OPANOWANE ZAKLĘCIA: Enervate, Finite, Bąblogłowy, Expeliarmus, Protego, Drętwota, Lumos, Nox, Depulso, Everte Statum, Immobilus, Repirifage, Accio, Alohomora, Colloportus, Chłoszczyść, Acetabulum Lava, Bombarda Maxima, Constant Visio, Erecto, Oculus Reparo, Quietus, Siccum, Wskaż mi, Pakuj, Anapneo, Anesthesia, Repariforos, Fiedfyre, Obliviate, Sectumsempra, Szatańska Pożoga, Acis Missle, Volnera Sanatur, Salvio Hexia, Upiorogacek, Avada Kedavra, Finite Incantatem, Skurge, Somno, Zaklęcie Kameleona, Repello Muggletum, Adversum, Ne Apportation, Protego Horribilis
OPIS POSTACI: Wysoki, bo mierzący ponad 185 centymetrów wzrostu mężczyzna o ektomorficznej budowie ciała. Nie jest zbyt wysportowany, ale od jakiegoś czasu nad tym pracuje. Mimo tego sprawia wrażenie lekko wychudzonego. Ciało Bułhakowa, głównie plecy, uda i pośladki pokryte są szeregiem szpecących je blizn, będących nieprzyjemną pamiątką po rodzinnym domu. Pomimo wielu okazji ku temu nie usunął ich nigdy, być może po to, aby przypominały mu wydarzenia, które go ukształtowały. Włosy ma brązowe. Charakterystyczną dla nich jest niesforna, opadająca na oko grzywka, w chwilach stresu często przez niego przeczesywana. Oczy szarozielone. Posiada wszystkie cechy wyglądu, które powinny składać się na typowego paszczura - ziemniaczany nos, wyjątkowo jasne i rzadkie brwi, idealny do rozgniatania orzechów, perfekcyjnie kwadratowy podbródek i wiecznie zdenerwowane spojrzenie, a mimo tego z jakiegoś niewytłumaczalnego powodu rozkochał w sobie niejedną pannę. (Może to prawda, że kobiety podświadomie lecą na złych facetów?) Zawsze wyjątkowo czysty, zadbany i schludny. Dba o swój wizerunek. Nosi się w drogich, szytych na miarę ubraniach. Roznosi wokół siebie przyjemny zapach kwiatowej woni, czasami wymieszany z kadzidłem lub świecami do medytacji. Na pierwszy rzut oka widać, że jest bogaty, a przynajmniej na takiego pozuje i wychodzi mu to zadziwiająco dobrze.

https://mortis.forumpolish.com/t335-sowa-vakela https://mortis.forumpolish.com/t412-dziennik-buly-omega https://mortis.forumpolish.com/t346-skrytka-nr-384
PisanieTemat: Re: Zabawa na dobry początek - Twoja twarz brzmi znajomo  Zabawa na dobry początek - Twoja twarz brzmi znajomo EmptySob 16 Sty 2016, 23:11

Link do tematu, w którym użyłeś cytatu: https://mortis.forumpolish.com/t212-zwierzeta-jewgienija#626
Jaki był to cytat: Widzę martwych ludzi. - 20 PS
Jewgienij, jestem twoim ojcem. - 20 PS
As wywiadu. Gratuluję dedukcji, kurwa mać. - 15 PS
Dawno temu ja też zaufałem pewnej kobiecie, wtedy dałbym sobie za nią rękę uciąć. I wiesz, co... I bym teraz, kurwa, nie miał ręki. - 0 PS (czwarty cytat)
Jewgienij Bułhakow
Jewgienij Bułhakow
Nauczyciel OPCM, Głowa Rodziny Bułhakow

Dodatkowe informacje biograficzne
AKTUALNIE POSIADANA RÓŻDŻKA: Olcha, włókno ze smoczego serca, 10¼ cala, mało giętka. Barwiona na czarno, nieco przetarta, z wyrzeźbionymi na rękojeści liśćmi drzewa, z którego została wykonana.
OPANOWANE ZAKLĘCIA: Szkolne: Bombarda, Enervate, Finite, Flippendo, Incendio, Lumos, Lumos Maxima, Mobilicorpus, Nox, Periculum, Protego, Reducto, Sad Infer, Vad Infer, Wingardium Leviosa | Łatwe: Anesthesia, Bracium Emendo, Chłoszczyść, Delens Vestigium, Erecto, Extiguetor Ignis, Funemite, Impervius, Leviora, Rennervate, Siccum, Sollicus, Suspenorius, Vipera Evanesca, Zaklęcie Czterech Stron Świata (Wskaż mi) | Trudne: Acis Missile, Fiendfyre, Invivenerum, Non confringetur, Obliviate, Protego Horribilis, Purpura Flamma, Sectumsempra, Stimulus Meledictionem, Szatańska Pożoga, Tardis | Niewybaczalne: Avada Kedavra, Cruciatus | Specjalne: Solvite
OPIS POSTACI: Jewgienij jest wysokim, mierzącym prawie 190cm mężczyzną. Nie należy do tych najlepiej zbudowanych, wręcz przeciwnie - jest tym typem, na którym wszystkie ubrania wiszą i ludzie nie raz dziwią się, jak można być tak chudym. Nie znaczy to jednak, że jest chucherkiem, lata treningów zaowocowały całkiem solidną warstwą mięśniową i choć z kulturystą nie miałby szans, jest przygotowany do powalenia kogoś swojej postury. Na ciele ma wiele blizn, jedne są starsze i pochodzą z dzieciństwa, kiedy to zbierał lanie za występki nie godne dziedzica. Te nowsze są natomiast pamiątkami po eskapadach, mordobiciach i różnego rodzaju balangach, w których już nie tak młody Bułhakow zdawał się brać udział. Ciemne, ścięte na krótko włosy i kilku dniowy zarost to cechy charakterystyczne. Podobnie jak ciemne, odrobinę puste oczy, w których widać przede wszystkim pokłady nienawiści i agresji. Jewgienij zdecydowanie nie należy do najprzystojniejszych mężczyzn jacy chodzili po ziemi, jest zwyczajnie przeciętny. Stara ubierać się elegancko, w koszule, marynarki i spodnie z kantem. Zazwyczaj mu się to udaje, oczywiście o ile nie jest aktualnie na dniu piętnastym ciągłego picia na umór. W takich przypadkach przestaje zwracać uwagę na szczegóły pokroju prasowania, czy nawet prania rzeczy. Często można spotkać go z okularami na nosie, które od pewnego czasu są mu po prostu potrzebne. Kiedyś nosił je, gdy chciał wyglądać na inteligentnego, teraz nie ma wyboru, jeżeli chce się czemuś dobrze przyjrzeć. Jak na ponad czterdziestoletniego mężczyznę przystało, ma pierwsze zmarszczki pojawiające się wokół oczu i skórę, która nosi ślady starzenia się. Nie są mu obce także wszechobecne piegi, którymi tak naprawdę nigdy się nie przejmował.

https://mortis.forumpolish.com/t212-zwierzeta-jewgienija https://mortis.forumpolish.com/t327-zapiski-jewgienija#411 https://mortis.forumpolish.com/t211-skrytka-nr-960
PisanieTemat: Re: Zabawa na dobry początek - Twoja twarz brzmi znajomo  Zabawa na dobry początek - Twoja twarz brzmi znajomo EmptyNie 17 Sty 2016, 14:39

Link do tematu, w którym użyłeś cytatu: List do Vakela
Jaki był to cytat: Mój kochany Małpoludzie +15
Jestem za, a nawet przeciw +10
Mam normalne, zdrowe poglądy, a wy jesteście jacyś chorzy +15

Link do tematu, w którym użyłeś cytatu: Spotkanie z Adarą
Jaki był to cytat: Ochujałeś? Co ja sobie za to kupię, waciki? +15

Link do tematu, w którym użyłeś cytatu: Bożonarodzeniowa sesja z Vakelem
Jaki był to cytat: A historii tego swetra i tak byś nie zrozumiał. +20


Ostatnio zmieniony przez Jewgienij Bułhakow dnia Sro 27 Sty 2016, 17:00, w całości zmieniany 1 raz
Yvon Mavourneen Hennessy
Yvon Mavourneen Hennessy
Pałkarz Złotych Chimer, Rocznik VII

Dodatkowe informacje biograficzne
AKTUALNIE POSIADANA RÓŻDŻKA: Prezentuje się przyzwoicie. Chociaż mierzy sobie zaledwie dwanaście cali, a z natury jest bardzo giętka, więc co za tym idzie trudna do złamania, przy niektórych zaklęciach zachowuje się nieprzyjemnie głośno. W rdzeniu umieszczony został szpon hipogryfa, całość zaś została wykonana z drewna derenia przyczyniającego się do wydawania rozpraszających świstów.
OPANOWANE ZAKLĘCIA: Incarcerous, Drętwota, Relashio, Riddiculus, Bąblogłowy, Jęzlep, Salvio Hexia, Antivenenum, Linia Wieku, Protego Horribilis, Sardinus Eructo, Trantallegra, Herbivicus, Waddiwasi, Nox, Deprimo, Locomotor, Mobiliarbus, Glisseo, Bonum Ignis, Obliviate, Lapifors, Oculus Lepus.
OPIS POSTACI: Siedemnastoletnie dziewczę, mierzące sobie sto siedemdziesiąt sześć centymetrów wzrostu o budowie wdzięcznej. Rozumiejąc przez to uwydatniony, średni ale krągły biust oraz wyraźnie zaznaczone biodra z naturalnym wcięciem w okolicy talii. Włosy, w kolorze miedzi sięgają mniej więcej do połowy pleców. Naturalnie są nieco pofalowane. Dłonie z wyraźnie zaznaczonymi kostkami, wąskimi nadgarstkami, spiłowanymi na migdałowaty kształt paznokciami. Skóra jest koloru jasnego. Wyróżnia się przede wszystkim piegami, które przybierając różne kształty, oraz odcienie koloru brązowo-pomarańczowego znajdują się w ilości nadprogramowej wszędzie. Pomiędzy jedynkami można spostrzec charakterystyczną, niedużą przerwę.

https://mortis.forumpolish.com/t239-zwierzeta-yvon https://mortis.forumpolish.com/t337-dziennik-yvon https://mortis.forumpolish.com/t238-skrytka-nr-472
PisanieTemat: Re: Zabawa na dobry początek - Twoja twarz brzmi znajomo  Zabawa na dobry początek - Twoja twarz brzmi znajomo EmptyNie 17 Sty 2016, 15:07

Link do tematu, w którym użyłeś cytatu: SOPCM
Jaki był to cytat: Jestem drwalem i jestem OK - za dnia pracuję, w nocy śpię! +20 PS

Link do tematu, w którym użyłeś cytatu: Posąg Jednookiej Wiedźmy
Jaki był to cytat: Twoja matka była chomikiem, a twój ojciec śmierdział skisłymi jagodami!  +15 PS
Marcus Wrait
Marcus Wrait
Przestępca

Dodatkowe informacje biograficzne
AKTUALNIE POSIADANA RÓŻDŻKA: Czarny bez, 15 cali, wąsy trolla, sztywna.
OPANOWANE ZAKLĘCIA:
OPIS POSTACI: Wysoki zielonooki blondyn, który mierzy metr dziewięćdziesiąt i waży około osiemdziesięciu kilo. Ma na ciele kilka blizn, które niespecjalnie się wyróżniają, ale podkreślają jego tryb życia i podejście do swojego ciała.

https://mortis.forumpolish.com/t370-wkurzony-mefirius-marcus-a#533 https://mortis.forumpolish.com/t371-skrytka-numer-497#534
PisanieTemat: Re: Zabawa na dobry początek - Twoja twarz brzmi znajomo  Zabawa na dobry początek - Twoja twarz brzmi znajomo EmptyWto 19 Sty 2016, 13:21

Link do tematu, w którym użyłeś cytatu: Pub - "Biały Wiwern"
Jaki był to cytat:  „Coco jamboo i do przodu!” – to moje hasło. Dobre, nie? +20 PS
Costi Lupei
Costi Lupei
Opiekun Gryffindoru, Nauczyciel OPCM

Dodatkowe informacje biograficzne
AKTUALNIE POSIADANA RÓŻDŻKA: 12 i pół cala, serce smoka, akacja
OPANOWANE ZAKLĘCIA:
OPIS POSTACI: Nie jest piękny, nie wygląda sympatycznie, wkłada wiele wysiłku by utrzymać swój wizerunek, ale przecież najciemniej pod latarnią. Dwa metry, atletyczna budowa, czujne wilcze oczy, którym mało co umyka, orli nos, nieschludne krucze włosy i nieskrępowana elegancja. Nawet gdy kłania się w pas nie spuszcza z Ciebie wzroku, nawet kiedy się uśmiecha, wygląda jak głodny pies, nawet gdy się śmieje to spojrzenie wydaje się być zbyt zimne na człowieka.

https://mortis.forumpolish.com/t403-zwierzeta-lupei-a https://mortis.forumpolish.com/t424-skrytka-nr-147#835
PisanieTemat: Re: Zabawa na dobry początek - Twoja twarz brzmi znajomo  Zabawa na dobry początek - Twoja twarz brzmi znajomo EmptySro 20 Sty 2016, 20:36

Link do tematu, w którym użyłeś cytatu: szklarnia Fletcher
Jaki był to cytat: „Coco jamboo i do przodu!” – to moje hasło. Dobre, nie? +20 PS
Theodore Callaghan
Theodore Callaghan
Prefekt Hufflepuffu, Rocznik VI

Dodatkowe informacje biograficzne
AKTUALNIE POSIADANA RÓŻDŻKA: 11 i pół cala, średnio sztywna, włos z głowy wili, jodła
OPANOWANE ZAKLĘCIA: gemino, oppugno, reparifage, avifors, bombarda, protego, drętwota, relashio, spongify, repleo, libro mendacium
OPIS POSTACI: Chłopaczek raczej przeciętnego wzrostu o rzadko kiedy ułożonej burzy ryżawych włosów. Ma raczej poczciwy wyraz twarzy, potęgowany przez iście psie oczy i piegowatą twarz. Na szerokich, pełnych ustach często gości uśmiech, a na całej fisis nieczęsto gości złość. Nie oznacza to jednak, że Theodore jest ciapą sam w sobie, gdyż niejednokrotnie stawał się obiektem westchnień koleżanek ze szkoły. Co śmieszniejsze, zdaje się że Theo rzadko kiedy zauważa wszelkie zaloty skierowane w jego stronę. Nie wynika to bynajmniej z jego narcyzmu - po prostu trudno mu się pogodzić się z myślą, że mógłby się komuś podobać. Ma to swój początek jeszcze w początku nauki w mugolskiej szkole. Wtedy, w wieku około sześciu lat, Theo może i był "urokliwym" i "przesłodkim" dzieciaczkiem, ale wśród rówieśników nie należał do najurodziwszych. Głównym powodem wszelkich drwin były jego piegi i duże okulary, które zwykł nosić w tamtym czasie. Kiedy dostał list do Hogwartu myślał że to szansa na rozpoczęcie wszystkiego od nowa, lecz i tam traktowano go z rezerwą ze względu na mugolskie pochodzenie i przynależność do najbardziej lekceważonego domu. Wszystko to sprawiło, że mimo względnej radości i otwartości, które widać na pierwszy rzut oka w zachowaniu chłopaka, w rzeczywistości jest on niezwykle skryty i przeważnie unika przebywania w przesadnie dużych grupach ludzi, których nie zna. Z drugiej strony na przestrzeni lat nauczył się dystansu wobec chamskiego zachowania tych, którzy chcą mu dogryźć i nie boi się już wystosować wobec nich adekwatną ripostę.

https://mortis.forumpolish.com/t450-zwierzeta-theodore-a#1050 https://mortis.forumpolish.com/t449-skrytka-nr-1029#1048
PisanieTemat: Re: Zabawa na dobry początek - Twoja twarz brzmi znajomo  Zabawa na dobry początek - Twoja twarz brzmi znajomo EmptySro 27 Sty 2016, 01:17

Link do tematu, w którym użyłeś cytatu: Sala starożytnych run
Jaki był to cytat: Mógłbym z nimi porozmawiać po swojemu, a potem ich zakopać w lesie. => Możesz z nim też porozmawiać po swojemu, a potem go zakopać w Zakazanym Lesie. +10 PS

Link do tematu, w którym użyłeś cytatu: Sala starożytnych run
Jaki był to cytat: To ja jestem niebezpieczeństwem. => To ty jesteś dla niego niebezpieczeństwem. +10 PS
Vakel Bułhakow
Vakel Bułhakow
Dyrektor Hogwartu, Opiekun Hufflepuffu, Numerolog

Dodatkowe informacje biograficzne
AKTUALNIE POSIADANA RÓŻDŻKA: Olcha, 13 cali, włókno z pachwiny nietoperza, mało giętka
OPANOWANE ZAKLĘCIA: Enervate, Finite, Bąblogłowy, Expeliarmus, Protego, Drętwota, Lumos, Nox, Depulso, Everte Statum, Immobilus, Repirifage, Accio, Alohomora, Colloportus, Chłoszczyść, Acetabulum Lava, Bombarda Maxima, Constant Visio, Erecto, Oculus Reparo, Quietus, Siccum, Wskaż mi, Pakuj, Anapneo, Anesthesia, Repariforos, Fiedfyre, Obliviate, Sectumsempra, Szatańska Pożoga, Acis Missle, Volnera Sanatur, Salvio Hexia, Upiorogacek, Avada Kedavra, Finite Incantatem, Skurge, Somno, Zaklęcie Kameleona, Repello Muggletum, Adversum, Ne Apportation, Protego Horribilis
OPIS POSTACI: Wysoki, bo mierzący ponad 185 centymetrów wzrostu mężczyzna o ektomorficznej budowie ciała. Nie jest zbyt wysportowany, ale od jakiegoś czasu nad tym pracuje. Mimo tego sprawia wrażenie lekko wychudzonego. Ciało Bułhakowa, głównie plecy, uda i pośladki pokryte są szeregiem szpecących je blizn, będących nieprzyjemną pamiątką po rodzinnym domu. Pomimo wielu okazji ku temu nie usunął ich nigdy, być może po to, aby przypominały mu wydarzenia, które go ukształtowały. Włosy ma brązowe. Charakterystyczną dla nich jest niesforna, opadająca na oko grzywka, w chwilach stresu często przez niego przeczesywana. Oczy szarozielone. Posiada wszystkie cechy wyglądu, które powinny składać się na typowego paszczura - ziemniaczany nos, wyjątkowo jasne i rzadkie brwi, idealny do rozgniatania orzechów, perfekcyjnie kwadratowy podbródek i wiecznie zdenerwowane spojrzenie, a mimo tego z jakiegoś niewytłumaczalnego powodu rozkochał w sobie niejedną pannę. (Może to prawda, że kobiety podświadomie lecą na złych facetów?) Zawsze wyjątkowo czysty, zadbany i schludny. Dba o swój wizerunek. Nosi się w drogich, szytych na miarę ubraniach. Roznosi wokół siebie przyjemny zapach kwiatowej woni, czasami wymieszany z kadzidłem lub świecami do medytacji. Na pierwszy rzut oka widać, że jest bogaty, a przynajmniej na takiego pozuje i wychodzi mu to zadziwiająco dobrze.

https://mortis.forumpolish.com/t335-sowa-vakela https://mortis.forumpolish.com/t412-dziennik-buly-omega https://mortis.forumpolish.com/t346-skrytka-nr-384
PisanieTemat: Re: Zabawa na dobry początek - Twoja twarz brzmi znajomo  Zabawa na dobry początek - Twoja twarz brzmi znajomo EmptySro 27 Sty 2016, 15:10

Link do tematu, w którym użyłeś cytatu: https://mortis.forumpolish.com/t413-zwierzyniec-roslin#1127
Jaki był to cytat: Carpe diem! Chwytajcie dzień, chłopcy. Uczyńcie wasze życie niezwykłym! - 15 PS
Nie bądź takim grubolem. - 15 PS
Człowiek o tysiącu twarzy, a każda taka sama. - 15 PS
Vakel Bułhakow
Vakel Bułhakow
Dyrektor Hogwartu, Opiekun Hufflepuffu, Numerolog

Dodatkowe informacje biograficzne
AKTUALNIE POSIADANA RÓŻDŻKA: Olcha, 13 cali, włókno z pachwiny nietoperza, mało giętka
OPANOWANE ZAKLĘCIA: Enervate, Finite, Bąblogłowy, Expeliarmus, Protego, Drętwota, Lumos, Nox, Depulso, Everte Statum, Immobilus, Repirifage, Accio, Alohomora, Colloportus, Chłoszczyść, Acetabulum Lava, Bombarda Maxima, Constant Visio, Erecto, Oculus Reparo, Quietus, Siccum, Wskaż mi, Pakuj, Anapneo, Anesthesia, Repariforos, Fiedfyre, Obliviate, Sectumsempra, Szatańska Pożoga, Acis Missle, Volnera Sanatur, Salvio Hexia, Upiorogacek, Avada Kedavra, Finite Incantatem, Skurge, Somno, Zaklęcie Kameleona, Repello Muggletum, Adversum, Ne Apportation, Protego Horribilis
OPIS POSTACI: Wysoki, bo mierzący ponad 185 centymetrów wzrostu mężczyzna o ektomorficznej budowie ciała. Nie jest zbyt wysportowany, ale od jakiegoś czasu nad tym pracuje. Mimo tego sprawia wrażenie lekko wychudzonego. Ciało Bułhakowa, głównie plecy, uda i pośladki pokryte są szeregiem szpecących je blizn, będących nieprzyjemną pamiątką po rodzinnym domu. Pomimo wielu okazji ku temu nie usunął ich nigdy, być może po to, aby przypominały mu wydarzenia, które go ukształtowały. Włosy ma brązowe. Charakterystyczną dla nich jest niesforna, opadająca na oko grzywka, w chwilach stresu często przez niego przeczesywana. Oczy szarozielone. Posiada wszystkie cechy wyglądu, które powinny składać się na typowego paszczura - ziemniaczany nos, wyjątkowo jasne i rzadkie brwi, idealny do rozgniatania orzechów, perfekcyjnie kwadratowy podbródek i wiecznie zdenerwowane spojrzenie, a mimo tego z jakiegoś niewytłumaczalnego powodu rozkochał w sobie niejedną pannę. (Może to prawda, że kobiety podświadomie lecą na złych facetów?) Zawsze wyjątkowo czysty, zadbany i schludny. Dba o swój wizerunek. Nosi się w drogich, szytych na miarę ubraniach. Roznosi wokół siebie przyjemny zapach kwiatowej woni, czasami wymieszany z kadzidłem lub świecami do medytacji. Na pierwszy rzut oka widać, że jest bogaty, a przynajmniej na takiego pozuje i wychodzi mu to zadziwiająco dobrze.

https://mortis.forumpolish.com/t335-sowa-vakela https://mortis.forumpolish.com/t412-dziennik-buly-omega https://mortis.forumpolish.com/t346-skrytka-nr-384
PisanieTemat: Re: Zabawa na dobry początek - Twoja twarz brzmi znajomo  Zabawa na dobry początek - Twoja twarz brzmi znajomo EmptyNie 14 Lut 2016, 02:37

Link do tematu, w którym użyłeś cytatu: https://mortis.forumpolish.com/t466-mieszkanie-bulhakowow#1944
Jaki był to cytat: Co ty wiesz o zabijaniu?! Ty stara dupa jesteś! - 10PS
TO JA JESTEM TYM, KTÓRY PUKA. - 20PS
Chętnie zostanę. Przynieś kajdany, o pani. Jam więźniem twego serca! - 20PS
Anastasia Fitzgerald
Anastasia Fitzgerald
Rocznik VI

Dodatkowe informacje biograficzne
AKTUALNIE POSIADANA RÓŻDŻKA: Matowa i skromna, nie wyróżnia się na tle innych. Brak zdobień. Rdzeń z rogu jednorożca, drewno jabłoni, sztywna, 12 cali długości. Nic specjalnego.
OPANOWANE ZAKLĘCIA: BĄBLOGŁOWY, EXPELLIARMUS, RIDDICULUS, PROTEGO, CONJUNCTIVITIS, DIFFINDO, ACCIO, WINGARDIUM LEVIOSA, VERDIMILIOUS, SICCUM, EBUBLIO, LEVICORPUS, OCULUS LEPUS, UTEVO LUX, SOMNO
OPIS POSTACI: Średni wzrost, lekko podkrążone oczy od nadmiernego przesiadywania z książką po nocach. Właścicielka szczupłej, wątłej twarzy, którą okalają długie włosy o kolorze miodu akacjowego. Młoda Panienka Fitzgerald posiada kobiecą budowę ciała i długie włosy, ale na tym kończą się atrybuty kobiecości, którymi może się pochwalić. Skromny i konserwatywny ubiór, kłócący się poniekąd z jej pochodzeniem, przełamuje niekiedy mocniejszym makijażem i frywolnymi kapeluszami, nie mającymi jednak nic wspólnego z modą mugolską. Często próbuje zakryć całkowicie swoje ciało poprzez noszenie wyłącznie czarnych, workowatych szat. Preferuje stonowane kolory, a te pstrokate i przyciągające uwagę omija szerokim łukiem. Bardzo rzadko nosi dodatki i biżuterię, za wyjątkiem skromnego,złotego łańcuszka, z którym się nigdy nie rozstaje. Zazwyczaj wyprostowana lecz w jej kroku na próżno szukać gracji.  Wiecznie zachmurzony wyraz twarzy, nieobecne spojrzenie.  Czy to tylko zadumanie i wyłączenie się z realnego świata, a może to autentyczna, mroczna energia kryjąca się w jej pokrętnym umyśle i dziwnych fascynacjach? Tego nikt nie jest pewien,nawet ona sama.

https://mortis.forumpolish.com/t364-szatany-anastasii#520 https://mortis.forumpolish.com/t418-skrytka-numer-111
PisanieTemat: Re: Zabawa na dobry początek - Twoja twarz brzmi znajomo  Zabawa na dobry początek - Twoja twarz brzmi znajomo EmptyNie 14 Lut 2016, 04:20

Link do tematu, w którym użyłeś cytatu:https://mortis.forumpolish.com/t239-zwierzeta-yvon
Jaki był to cytat: Na pohybel skurwysynom! - 15PS
Dziń Dybry - 15PS
Sponsored content


PisanieTemat: Re: Zabawa na dobry początek - Twoja twarz brzmi znajomo  Zabawa na dobry początek - Twoja twarz brzmi znajomo Empty

Zabawa na dobry początek - Twoja twarz brzmi znajomo

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry
Strona 1 z 1

Similar topics

-
» Twoja twarz brzmi znajomo - edycja wakacyjna
» Czy Twoja postać...?
» →Bajka o księżniczce i złych smokach | Yvon & Hector | początek sierpnia
» Początek roku szkolnego 1932/1933, Hogwart | Morrigan & Mascius

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
NOWY ADRES MORTIS.ORG.PL :: Konkursy, zabawy, zadania i loterie-
Skocz do: