NOWY ADRES MORTIS.ORG.PL
NOWY ADRES FORUM: https://mortis.org.pl
NOWY ADRES MORTIS.ORG.PL
NOWY ADRES FORUM: https://mortis.org.pl
Non mor­tem ti­memus, sed co­gita­tionem Mor­tis


Share

Wyraź swoją opinię o zmianach w wyglądzie

Vakel Bułhakow
Vakel Bułhakow
Dyrektor Hogwartu, Opiekun Hufflepuffu, Numerolog

Dodatkowe informacje biograficzne
AKTUALNIE POSIADANA RÓŻDŻKA: Olcha, 13 cali, włókno z pachwiny nietoperza, mało giętka
OPANOWANE ZAKLĘCIA: Enervate, Finite, Bąblogłowy, Expeliarmus, Protego, Drętwota, Lumos, Nox, Depulso, Everte Statum, Immobilus, Repirifage, Accio, Alohomora, Colloportus, Chłoszczyść, Acetabulum Lava, Bombarda Maxima, Constant Visio, Erecto, Oculus Reparo, Quietus, Siccum, Wskaż mi, Pakuj, Anapneo, Anesthesia, Repariforos, Fiedfyre, Obliviate, Sectumsempra, Szatańska Pożoga, Acis Missle, Volnera Sanatur, Salvio Hexia, Upiorogacek, Avada Kedavra, Finite Incantatem, Skurge, Somno, Zaklęcie Kameleona, Repello Muggletum, Adversum, Ne Apportation, Protego Horribilis
OPIS POSTACI: Wysoki, bo mierzący ponad 185 centymetrów wzrostu mężczyzna o ektomorficznej budowie ciała. Nie jest zbyt wysportowany, ale od jakiegoś czasu nad tym pracuje. Mimo tego sprawia wrażenie lekko wychudzonego. Ciało Bułhakowa, głównie plecy, uda i pośladki pokryte są szeregiem szpecących je blizn, będących nieprzyjemną pamiątką po rodzinnym domu. Pomimo wielu okazji ku temu nie usunął ich nigdy, być może po to, aby przypominały mu wydarzenia, które go ukształtowały. Włosy ma brązowe. Charakterystyczną dla nich jest niesforna, opadająca na oko grzywka, w chwilach stresu często przez niego przeczesywana. Oczy szarozielone. Posiada wszystkie cechy wyglądu, które powinny składać się na typowego paszczura - ziemniaczany nos, wyjątkowo jasne i rzadkie brwi, idealny do rozgniatania orzechów, perfekcyjnie kwadratowy podbródek i wiecznie zdenerwowane spojrzenie, a mimo tego z jakiegoś niewytłumaczalnego powodu rozkochał w sobie niejedną pannę. (Może to prawda, że kobiety podświadomie lecą na złych facetów?) Zawsze wyjątkowo czysty, zadbany i schludny. Dba o swój wizerunek. Nosi się w drogich, szytych na miarę ubraniach. Roznosi wokół siebie przyjemny zapach kwiatowej woni, czasami wymieszany z kadzidłem lub świecami do medytacji. Na pierwszy rzut oka widać, że jest bogaty, a przynajmniej na takiego pozuje i wychodzi mu to zadziwiająco dobrze.

https://mortis.forumpolish.com/t335-sowa-vakela https://mortis.forumpolish.com/t412-dziennik-buly-omega https://mortis.forumpolish.com/t346-skrytka-nr-384
PisanieTemat: Wyraź swoją opinię o zmianach w wyglądzie  Wyraź swoją opinię o zmianach w wyglądzie EmptySob 27 Lut 2016, 15:47

Wszystko jest aktualnie w trakcie remontu, więc to najlepszy czas, żeby zapytać was wstępnie o opinie. Najbardziej zależy mi w tym momencie na dowiedzeniu się:

- Czy nowy wygląd postów jest dobry, czy jednak denerwuje.
- Czy lepsze jest aktualne ogłoszenie, czy wysuwany pasek.
- Czy linki po prawej są pomocne, czy zamienić je na obrazki. Może dodać tam inne linki, bo źle je dobrałyśmy?
- Czy taka stopka pasuje, czy jednak coś w niej zmienić?
- Przywrócić chatbox na podstronach? W starej formie, czy innej? (Stara spowalniała czas ładowania forum i często się zacinała, więc wstępnie z niej zrezygnowałam.)

Macie jakieś sugestie, pytania pomysły? Gdzieś jest za mały odstęp, a gdzieś za duży? Piszcie. Zależy mi na tym, żeby szata graficzna pasowała wszystkim, a nie tylko administracji.

Z góry informuję: wiemy o długim czasie ładowania forum, jednak jest to od nas niezależne. Nie jest to problem z nowymi kodami, a serwerem forumotion. Obecny wygląd napisany jest w czystszy sposób, objętości CSSa i templatek zmniejszyły się przynajmniej o połowę i usunęłam kilka niepotrzebnych skryptów, z których nikt nie korzystał. W tej kwestii pozostaje nam jedynie czekać aż opanują się tam na górze.

EDIT: W sumie to nie wpadłam na to, żeby napisać co jest jeszcze niezrobione. Otóż: opisy subforów, profile, prywatne wiadomości, pasek na górze, ogłoszenie główne - tworzą się. Nie martwcie się nimi, ale jeżeli macie jakieś propozycje i pomysły - zamieniam się w słuch.


Ostatnio zmieniony przez Vakel Bułhakow dnia Sob 27 Lut 2016, 16:43, w całości zmieniany 1 raz
Lena Bletchley
Lena Bletchley
Rocznik V

Dodatkowe informacje biograficzne
AKTUALNIE POSIADANA RÓŻDŻKA: 12 i 3/4 cala, sztywna, tarnina, kieł widłowęża
OPANOWANE ZAKLĘCIA: Accio, Lumos, Nox, Protego Horribilis,Bąblogłowy, Expelliarmus, Fumos, Drętwota, Everte Statum, Mimble Wimble, Petrificulus Totalus, Avifors, Cistem Aperio, Verdimilous
OPIS POSTACI: Codzienna niecodzienność w postaci dziewczyny, która nie powinna przykuwać zbyt dużej uwagi jest możliwa. Nawet wysokie, mierzące 170 cm o budowie odpowiedniej do swojego wieku i płci, jasna i bardzo zadbana cera, skóra wyjątkowo przyjemna w dotyku. Jest też spory mankament jej urody, czyli za duży nos i kanciasta broda. Z lepszych rzeczy trzeba wspomnieć jasne włosy dziewczęcia o całkiem sporej długości oraz bursztynowe oczy. Te dwie cechy nie odbierają jej naturalności i zwyczajności, dodając przy tym coś niewytłumaczalnego. Jest niby nijaka, a jednak interesująca, przykuwająca uwagę, ładna - mimo rażących wad urody. Niedoskonała, ale ze swoimi magnetycznym spojrzeniem rozprzestrzenia aurę tajemnicy, którą chce się poznać. Nie posiada bardziej wyrazistych cech wyglądu. Gładka i nudna, jeśli chodzi o historię blizn. Możliwe, że jak u każdej nastolatki czasami pojawi się jakiś pryszcz, ale to raczej norma. Po prostu pozornie nużący obrazek, jak wykluczy się nieznoszące sprzeciwu, błyszczące paczadełka. W pakiecie dołączone jest też opakowanie niekończących się uśmiechów - wersja na każdą sytuację.

https://mortis.forumpolish.com/t459-sowa-leny#1204 https://mortis.forumpolish.com/t458-skrytka-numer-431#1203
PisanieTemat: Re: Wyraź swoją opinię o zmianach w wyglądzie  Wyraź swoją opinię o zmianach w wyglądzie EmptySob 27 Lut 2016, 16:27

Nie wiem czemu, ale od czasu zmian chociażby tematy z działu "Nauka w Hogwarcie" ładuje się niemiłosiernie długo lub zwyczajnie zdycha. Nie mam pewności, czy to mój Internet, czy też coś tu nawala, więc w razie czego informuję. Poza tym irytuje mnie niezmiernie ta rozciągłość postów teraz. Na początku miałam wrażenie, że ogólnie strona się po prostu rozjechała! Szczerze razi to moje oczy i męczy. Gdyby informacje o postaciach były nie wiem... wysuwane, czy coś tak, by nie niszczyło to strony to byłoby super albo wrócić do poprzedniej wersji - to moja sugestia (i gorąca prośba, bo ta szerokość serio sprawia, że szlag mnie trafia). Obecne ogłoszenia mi pasują, choć czcionka choć ociupinę większa by nie zaszkodziła. Nie zamieniać ich na obrazki, linki są w porządku! Stopka bardziej podobała mi się poprzednia. Chatbox jest ok, jak jest tak.
To chyba wszystko ode mnie. Subiektywnie i bez jakiś większych propozycji prócz wyżej wymienionych. Mam nadzieję, że nikt nie poczuje się urażony, czy coś. Moja opinia może być taka, ponieważ jestem nie przyzwyczajona do tego wyglądu. ;)

Edit: Czcionka przy niektórych tematach wygląda dziwnie i wychodzi poza obręb swojego miejsca (np. Pogaduszki forumowe). To drażni.
Tamara Scrimgeour
Tamara Scrimgeour
Szukający Złotych Chimer, Rocznik V

Dodatkowe informacje biograficzne
AKTUALNIE POSIADANA RÓŻDŻKA: 10 cali, elastyczna, heban. Rdzeń z włóknem pachwiny nietoperza.
OPANOWANE ZAKLĘCIA:
OPIS POSTACI: Ta panna ma swój urok i trzeba jej to przyznać. Przejawia się szczególnie w jej płynnych, wdzięcznych ruchach - tak jakby każdy krok był tanecznym pass. Otacza ją dość wyraźna aura osoby przekonanej o własnej wartości - głowę nosi uniesioną, pierś ma wypiętą, a rozmówcy zawsze patrzy prosto w oczy. Ma ciemną karnację, odziedziczoną po matce. Opala się na czekoladowo i niestraszne jej oparzenia słoneczne, co się przydaje, bo często włóczy się po polach i łąkach, łapiąc przy tym promyki słońca. Robi się przy tym mocno piegowata. Ma ładną twarzyczkę o regularnych, rysach; wąski nosek i pełne usteczka. Duże, głęboko osadzone oczy mają kolor bursztynu. Jej twarz otaczają, zwykle rozrzucone w totalnym, artystycznym nieładzie brązowe włosy o złotym połysku. Sylwetkę wciąż ma bardziej dziecięcą niż kobiecą – przecież nadal się rozwija i rośnie. Póki co jest raczej niziutka i chuda jak szczypiorek.

PisanieTemat: Re: Wyraź swoją opinię o zmianach w wyglądzie  Wyraź swoją opinię o zmianach w wyglądzie EmptySob 27 Lut 2016, 18:49

Jak dla mnie wszystko super, tylko tęsknię za klasycznym widokiem postów! Ten nowy jakoś mi nie leży
Charlotte Mark
Charlotte Mark
Pielęgniarka

Dodatkowe informacje biograficzne
AKTUALNIE POSIADANA RÓŻDŻKA: Głóg; Pancerz Kikimory; 13
OPANOWANE ZAKLĘCIA: Zaklęcia szkolne: 1. ENERVATE 2. EPISKEY 3. ACCIO 4. ALOHOMORA 5. BOMBARDA 6. FINITE 7. REPARO 8. TERGEO 9. WINGARDIUM LEVIOSA 10. EXPELLIARMUS 11. FUMOS 12. PROTEGO 13. DIFFINDO 14. DRĘTWOTA 15. LOCOMOTOR MORTIS 16. AVIFORS 17. FLIPPENDO 18. LUMOS MAXIMA 19. PORTUS 20. REDUCTO 21. ZAKLĘCIE KAMELEONA 22. EVERTE STATUM 23. MIMBLE 24. PETRIFICUS TOTALUS Zaklęcia łatwe: 1. ANAPNEO 2. RENNERVATE 3. IMPEDIMENTA 4. SAGITTENT 5. STELEUS 6. REPLEO 7. ANIMO LEPORE 8. BONUM IGNIS 9. REPARIFORS 10. CARPE RETRACTUM 11. CISTEM APERIO 12. PESKIPIKSI PESTERNOMI 13. EBUBLIO 14. SAGITTA SURCULUS Zaklęcia trudne: 1. FERULA 2. ADVERSUM 3. GELATA CEREBRUM 4. ARRESTO MOMENTUM 5. FINITE INCANTATEM 6. VULNERA SANATUR 7. SERPENSORTIA 8. GELATA CEREBRUM 9. TURBINE IGNISIS
OPIS POSTACI: Charlotte w trakcie swojego dzieciństwa nigdy nie była specjalnie ładna. Zawsze wolała trzymać się w grupie osób, z którymi się przyjaźniła i wiedziała, że nie będą się z niej za plecami wyśmiewać. Cóż... Trzeba było przyznać, że Charlotte była po prostu gruba. Nie chodziło tu o kilka nadprogramowych kilogramów, tylko o dość sporą nadwagę z którą zmagała się przez znaczną część swojego dzieciństwa. Zawsze jednak starała się nadrabiać wszystko dobrym humorem. Obelgi i wyzwiska kierowane w jej stronę zawsze były odwracane przez Pannę Mark w żarty. Do tej pory często zdarza jej się powiedzieć coś nieodpowiedniego do danej sytuacji, co wywołuje śmiech u jej rozmówców. Dopiero, kiedy zaczęła dorastać, jej ciało zaczynało przybierać bardziej kobiece kształty. Nadmiar kilogramów z czasem całkowicie zanikł, kiedy urosła do 170cm, co pozwoliło dziewczynie na zawieranie nowych znajomości w nowej szkole, która okazała się być Niewidzialną Szkołą Magii. Do tajemnic należy jednak fakt, czy jest podobna bardziej do swej rodzicielki, czy raczej ojca. Chociaż ma bardzo dobry kontakt ze swoimi przybranymi rodzicami i bardzo ich kocha, w żaden sposób nie jest do nich podobna. Od swoich biologicznych rodziców udało jej się odziedziczyć czarno-brązowe włosy (zależnie od padającego na nie światła) i niebieskie oczy. Jednym spojrzeniem potrafi ocenić, czy osoba, z którą właśnie rozmawia próbuje ją okłamać. Podczas uśmiechania się (co robi dość często) w jej policzkach pojawiają się urocze dołeczki. Z reguły jest osobą ciepłą i przyjaźnie nastawioną, co nie oznacza jednak, że pozwoli wejść sobie na głowę pierwszemu-lepszemu uczniakowi.

https://mortis.forumpolish.com/t569-przytulanki-charlotte https://mortis.forumpolish.com/t614-ksiega-charlotte https://mortis.forumpolish.com/t570-skrytka-numer-8468#2610
PisanieTemat: Re: Wyraź swoją opinię o zmianach w wyglądzie  Wyraź swoją opinię o zmianach w wyglądzie EmptySob 27 Lut 2016, 19:08

1. Czy nowy wygląd postów jest dobry, czy jednak denerwuje.
Jak już mówiłam na chatbox'ie, jestem dość sceptycznie nastawiona co do takiego układu postów, bo dość trudno mi się je czyta. Poprzedni wygląd podobał mi się chyba bardziej, chociaż można by było pobawić się z dodatkami na przykład przy avatarze, albo jakaś bardziej urozmaicona belka, czy coś w ten deseń (o ile się w ogóle da, bo ja się na tym wcale, a wcale nie znam)
No i zawsze starałam się napisać posta "na długość avatara", a teraz nie mam żadnego punktu zaczepienia xD

2. Czy lepsze jest aktualne ogłoszenie, czy wysuwany pasek.
Według mnie bardziej czytelniejszy był wysuwany pasek, który mogłam sobie wysunąć podczas przesiadywania na chacie. Wolałabym w dowolnym momencie wejść do jakiego tematu, niż specjalnie scrollować. (Tak. Jestem obleśnym leniem)

3. Czy linki po prawej są pomocne, czy zamienić je na obrazki. Może dodać tam inne linki, bo źle je dobrałyśmy?
Nie robi mi to różnicy. I tak zawsze szukam odpowiedniego tematu po wszystkich możliwych działach, bo nigdy nie wiem gdzie co jest, ale u mnie to norma :D

4. Czy taka stopka pasuje, czy jednak coś w niej zmienić?
Podoba mi się. Z tym, że napisy "czarodzieje", "specjalni", itp. są według mnie za bardzo ściśnięte i tym samym niewyraźne.

5. Przywrócić chatbox na podstronach? W starej formie, czy innej? (Stara spowalniała czas ładowania forum i często się zacinała, więc wstępnie z niej zrezygnowałam.)
I tak nie korzystałam z chata na podstronach, więc dla mnie to bez różnicy.
Yvon Mavourneen Hennessy
Yvon Mavourneen Hennessy
Pałkarz Złotych Chimer, Rocznik VII

Dodatkowe informacje biograficzne
AKTUALNIE POSIADANA RÓŻDŻKA: Prezentuje się przyzwoicie. Chociaż mierzy sobie zaledwie dwanaście cali, a z natury jest bardzo giętka, więc co za tym idzie trudna do złamania, przy niektórych zaklęciach zachowuje się nieprzyjemnie głośno. W rdzeniu umieszczony został szpon hipogryfa, całość zaś została wykonana z drewna derenia przyczyniającego się do wydawania rozpraszających świstów.
OPANOWANE ZAKLĘCIA: Incarcerous, Drętwota, Relashio, Riddiculus, Bąblogłowy, Jęzlep, Salvio Hexia, Antivenenum, Linia Wieku, Protego Horribilis, Sardinus Eructo, Trantallegra, Herbivicus, Waddiwasi, Nox, Deprimo, Locomotor, Mobiliarbus, Glisseo, Bonum Ignis, Obliviate, Lapifors, Oculus Lepus.
OPIS POSTACI: Siedemnastoletnie dziewczę, mierzące sobie sto siedemdziesiąt sześć centymetrów wzrostu o budowie wdzięcznej. Rozumiejąc przez to uwydatniony, średni ale krągły biust oraz wyraźnie zaznaczone biodra z naturalnym wcięciem w okolicy talii. Włosy, w kolorze miedzi sięgają mniej więcej do połowy pleców. Naturalnie są nieco pofalowane. Dłonie z wyraźnie zaznaczonymi kostkami, wąskimi nadgarstkami, spiłowanymi na migdałowaty kształt paznokciami. Skóra jest koloru jasnego. Wyróżnia się przede wszystkim piegami, które przybierając różne kształty, oraz odcienie koloru brązowo-pomarańczowego znajdują się w ilości nadprogramowej wszędzie. Pomiędzy jedynkami można spostrzec charakterystyczną, niedużą przerwę.

https://mortis.forumpolish.com/t239-zwierzeta-yvon https://mortis.forumpolish.com/t337-dziennik-yvon https://mortis.forumpolish.com/t238-skrytka-nr-472
PisanieTemat: Re: Wyraź swoją opinię o zmianach w wyglądzie  Wyraź swoją opinię o zmianach w wyglądzie EmptySob 27 Lut 2016, 19:55

1. Czy nowy wygląd postów jest dobry, czy jednak denerwuje.
Na początku trochę mi przeszkadzał, ale teraz się przyzwyczaiłam. Czasami jednak, kiedy napisze się krótszego posta pozostaje dużo wolnego miejsca pod spodem ( taki jakby pasek ) - czy nie dałoby się zrobić tak, ze z zależności od długości napisanego posta, ucinałoby bliżej tekstu?

2. Czy lepsze jest aktualne ogłoszenie, czy wysuwany pasek.
Z wysuwanym paskiem było mi weselej.

3. Czy linki po prawej są pomocne, czy zamienić je na obrazki. Może dodać tam inne linki, bo źle je dobrałyśmy?
Potwierdzam, że są pomocne. Lubię. Szkoda tylko, że w dziale postaci i gabinecie mistrza gry, linków nie ma tyle samo, na full jak u góry, czy na dole.

3. Czy taka stopka pasuje, czy jednak coś w niej zmienić?
Nie znam się na stopkach. Ale chyba jest okej?

4.Przywrócić chatbox na podstronach? W starej formie, czy innej? (Stara spowalniała czas ładowania forum i często się zacinała, więc wstępnie z niej zrezygnowałam.)
CB wystarczy tylko na stronie głównej. Nigdy nie korzystałam na tym, na podstronach.

INNE POMYSŁY:
- Proponuję zmianę koloru, na jakiś inny, ciemniejszy, czy coś na forum tam na turkusowych kwadratach, na których leżą zdjęcia poszczególnych miejsc.

- Fajnie byłoby mieć zamiast normalnego kursora na stronie, różdżkę, albo coś w tym klimacie. ( są na to kody, tylko trzeba odpowiedni znaleźć, lubię takie pierdoły )

- Trzeba zadbać o informacje biograficzne, na podglądzie profilu, bo są pogrubione i zlewają się w jeden ciąg informacji.

- Moglibyśmy jakimś sposobem stworzyć / wykorzystać istniejącą mapkę świata HP i mieć ją z wysuwanego czegoś na boku strony. Na kilku forach coś takiego widziałam, to było z odnośnikami do tych poszczególnych miejsc.

- A tam gdzie mamy avatary, mogłyby być tasiemki / inna ramka sprawiająca wrażenie przyklejonego zdjęcia.
Vakel Bułhakow
Vakel Bułhakow
Dyrektor Hogwartu, Opiekun Hufflepuffu, Numerolog

Dodatkowe informacje biograficzne
AKTUALNIE POSIADANA RÓŻDŻKA: Olcha, 13 cali, włókno z pachwiny nietoperza, mało giętka
OPANOWANE ZAKLĘCIA: Enervate, Finite, Bąblogłowy, Expeliarmus, Protego, Drętwota, Lumos, Nox, Depulso, Everte Statum, Immobilus, Repirifage, Accio, Alohomora, Colloportus, Chłoszczyść, Acetabulum Lava, Bombarda Maxima, Constant Visio, Erecto, Oculus Reparo, Quietus, Siccum, Wskaż mi, Pakuj, Anapneo, Anesthesia, Repariforos, Fiedfyre, Obliviate, Sectumsempra, Szatańska Pożoga, Acis Missle, Volnera Sanatur, Salvio Hexia, Upiorogacek, Avada Kedavra, Finite Incantatem, Skurge, Somno, Zaklęcie Kameleona, Repello Muggletum, Adversum, Ne Apportation, Protego Horribilis
OPIS POSTACI: Wysoki, bo mierzący ponad 185 centymetrów wzrostu mężczyzna o ektomorficznej budowie ciała. Nie jest zbyt wysportowany, ale od jakiegoś czasu nad tym pracuje. Mimo tego sprawia wrażenie lekko wychudzonego. Ciało Bułhakowa, głównie plecy, uda i pośladki pokryte są szeregiem szpecących je blizn, będących nieprzyjemną pamiątką po rodzinnym domu. Pomimo wielu okazji ku temu nie usunął ich nigdy, być może po to, aby przypominały mu wydarzenia, które go ukształtowały. Włosy ma brązowe. Charakterystyczną dla nich jest niesforna, opadająca na oko grzywka, w chwilach stresu często przez niego przeczesywana. Oczy szarozielone. Posiada wszystkie cechy wyglądu, które powinny składać się na typowego paszczura - ziemniaczany nos, wyjątkowo jasne i rzadkie brwi, idealny do rozgniatania orzechów, perfekcyjnie kwadratowy podbródek i wiecznie zdenerwowane spojrzenie, a mimo tego z jakiegoś niewytłumaczalnego powodu rozkochał w sobie niejedną pannę. (Może to prawda, że kobiety podświadomie lecą na złych facetów?) Zawsze wyjątkowo czysty, zadbany i schludny. Dba o swój wizerunek. Nosi się w drogich, szytych na miarę ubraniach. Roznosi wokół siebie przyjemny zapach kwiatowej woni, czasami wymieszany z kadzidłem lub świecami do medytacji. Na pierwszy rzut oka widać, że jest bogaty, a przynajmniej na takiego pozuje i wychodzi mu to zadziwiająco dobrze.

https://mortis.forumpolish.com/t335-sowa-vakela https://mortis.forumpolish.com/t412-dziennik-buly-omega https://mortis.forumpolish.com/t346-skrytka-nr-384
PisanieTemat: Re: Wyraź swoją opinię o zmianach w wyglądzie  Wyraź swoją opinię o zmianach w wyglądzie EmptySob 27 Lut 2016, 20:11

Cytat :
- Proponuję zmianę koloru, na jakiś inny, ciemniejszy, czy coś na forum tam na turkusowych kwadratach, na których leżą zdjęcia poszczególnych miejsc.

To jak najbardziej da się zrobić. Zgram go bardziej z tłem.

Cytat :
- Fajnie byłoby mieć zamiast normalnego kursora na stronie, różdżkę, albo coś w tym klimacie. ( są na to kody, tylko trzeba odpowiedni znaleźć, lubię takie pierdoły )

Mogę to wprowadzić, jak najbardziej, ale czy taki kursor nie denerwowałby niektórych?

Cytat :
- Trzeba zadbać o informacje biograficzne, na podglądzie profilu, bo są pogrubione i zlewają się w jeden ciąg informacji.

Tak jak pisałam - jest on w trakcie edycji. Chwilowo musicie pomęczyć się z takim, ale to się zmieni.

Cytat :
- Moglibyśmy jakimś sposobem stworzyć / wykorzystać istniejącą mapkę świata HP i mieć ją z wysuwanego czegoś na boku strony. Na kilku forach coś takiego widziałam, to było z odnośnikami do tych poszczególnych miejsc.

Nad mapkami myśleliśmy, bo znacznie ułatwiłoby to sesje (np. te BUMu, gdzie trzeba przepytać ludzi ze sklepów dookoła), ale ze względu na czasochłonność odkładam to chwilowo na później.

Cytat :
- A tam gdzie mamy avatary, mogłyby być tasiemki / inna ramka sprawiająca wrażenie przyklejonego zdjęcia.

Tutaj mam dwa pomysły: można pogrubić ramkę na dole i uzyskać tym samym efekt zdjęcia, albo znaleźć jakąś stockową ramę obrazu i wkładać w nią avatarki. Zajmę się tym jednak dopiero wtedy, kiedy zdecyduję co ogólnie zdziałać z wyglądem postów, bo jak widać coś, co ja uznałam za świetną rzecz jeżeli o posty fabularne chodzi nie zostało zbyt ciepło przyjęte, więc najprawdopodobniej wrócimy do profilu po lewej bez zbędnych bajerów.
Ururu Marquez
Ururu Marquez
Ścigający Srebrnych Wiwern, Rocznik V

Dodatkowe informacje biograficzne
AKTUALNIE POSIADANA RÓŻDŻKA: 13 cali, elastyczna, włos z głowy wili, sosna
OPANOWANE ZAKLĘCIA: Szkolne: Finite, Enervate, Cave Inimicum, Expelliarmus, Homenum Revelio, Protego, Diffindo, Verdimilious, Alohomora, Avifors, Mimble Wimble, Confunduf, Aquamenti || Łatwe: Trucido, Repleo, Multifors, Aranaea || Trudne: Aranaea Language, Verum de scriptis
OPIS POSTACI: Ururu jest chłopcem przeciętnej budowy. Ani specjalnie chudy, ale pulchnym też go nie można nazwać. Mięśni również nie ma specjalnie zarysowanych... Po prostu taki średni. Wzrostu metr sześćdziesiat dziewięć i pół. Włoski całkiem grube, lecz szorstkie. Mają odcień... szarawy. Czy to farba? Czy tak kończy się niepotrzebny stres w zbyt młodym wieku? Obcięte niezbyt krótko, puszyste. Twarzyczka jego nieco okrąglutka, nie widać na niej typowo męskich kształtów. Taki sobie chłopczyna. Przenikliwe spojrzenie oczek w kolorze miodowo-bursztynowym, lekko zadarty nosek i... szeroki uśmiech, który nie znika prawie nigdy. Ubrany w pełny mundurek Ślizgona z idealnie zawiązanym krawatem. Nawet naukowiec musi być elegancki. Czasami nosi gogle na głowie, zazwyczaj zapomina, że je ma, dlatego na jego oczach występują stosunkowo rzadko...

https://mortis.forumpolish.com/t479-ptak-ururu#1492 https://mortis.forumpolish.com/t487-notatnik-ururu https://mortis.forumpolish.com/t477-skrytka-nr-2000#1482
PisanieTemat: Re: Wyraź swoją opinię o zmianach w wyglądzie  Wyraź swoją opinię o zmianach w wyglądzie EmptyNie 28 Lut 2016, 22:07

- Czy nowy wygląd postów jest dobry, czy jednak denerwuje.
Irytuje przy krótkich postach, co już ktoś wspomniał ;-; Poza tym opisu wyglądu postaci i tak nie widać, bo czcionka w kij mała i ciemna.

- Czy lepsze jest aktualne ogłoszenie, czy wysuwany pasek.
Pasek był fajny D:

- Czy linki po prawej są pomocne, czy zamienić je na obrazki. Może dodać tam inne linki, bo źle je dobrałyśmy?
Linki ok. Im mniej obrazków tym lepiej.

- Przywrócić chatbox na podstronach? W starej formie, czy innej?
CB w pasku na górze było życiem DDD: A mi się nic nie działo z tego powodu DD:

Inne sugestie: dodajcie jakąś opcję z możliwością ustawienia jasnej skórki, błagam ;; Moje oczy cierpią. Szczególnie, że literki tutaj i tak są ciemne i dostrzeżenie czegoś to dla mnie masakra.
Władca Czasu
Władca Czasu
NPC


PisanieTemat: Re: Wyraź swoją opinię o zmianach w wyglądzie  Wyraź swoją opinię o zmianach w wyglądzie EmptyNie 28 Lut 2016, 22:17

Co się zmieniło, bo widzę, że niektórzy nie zauważyli:

- Wszystkie subfora zostały zedytowane.
- Wysuwany pasek wrócił (dzisiaj rano) w formie piórka po lewej.
- Zmieniło się tło obrazków na stronie głównej.
- Zmieniły się nazwy kategorii.
Ururu Marquez
Ururu Marquez
Ścigający Srebrnych Wiwern, Rocznik V

Dodatkowe informacje biograficzne
AKTUALNIE POSIADANA RÓŻDŻKA: 13 cali, elastyczna, włos z głowy wili, sosna
OPANOWANE ZAKLĘCIA: Szkolne: Finite, Enervate, Cave Inimicum, Expelliarmus, Homenum Revelio, Protego, Diffindo, Verdimilious, Alohomora, Avifors, Mimble Wimble, Confunduf, Aquamenti || Łatwe: Trucido, Repleo, Multifors, Aranaea || Trudne: Aranaea Language, Verum de scriptis
OPIS POSTACI: Ururu jest chłopcem przeciętnej budowy. Ani specjalnie chudy, ale pulchnym też go nie można nazwać. Mięśni również nie ma specjalnie zarysowanych... Po prostu taki średni. Wzrostu metr sześćdziesiat dziewięć i pół. Włoski całkiem grube, lecz szorstkie. Mają odcień... szarawy. Czy to farba? Czy tak kończy się niepotrzebny stres w zbyt młodym wieku? Obcięte niezbyt krótko, puszyste. Twarzyczka jego nieco okrąglutka, nie widać na niej typowo męskich kształtów. Taki sobie chłopczyna. Przenikliwe spojrzenie oczek w kolorze miodowo-bursztynowym, lekko zadarty nosek i... szeroki uśmiech, który nie znika prawie nigdy. Ubrany w pełny mundurek Ślizgona z idealnie zawiązanym krawatem. Nawet naukowiec musi być elegancki. Czasami nosi gogle na głowie, zazwyczaj zapomina, że je ma, dlatego na jego oczach występują stosunkowo rzadko...

https://mortis.forumpolish.com/t479-ptak-ururu#1492 https://mortis.forumpolish.com/t487-notatnik-ururu https://mortis.forumpolish.com/t477-skrytka-nr-2000#1482
PisanieTemat: Re: Wyraź swoją opinię o zmianach w wyglądzie  Wyraź swoją opinię o zmianach w wyglądzie EmptyPon 29 Lut 2016, 08:16

Ah, czyli to piórko powinno się wysuwać? XD U mnie nie działa D:
Kaylin Wittermore
Kaylin Wittermore
Prefekt Ravenclawu, Rocznik VI

Dodatkowe informacje biograficzne
AKTUALNIE POSIADANA RÓŻDŻKA: Angielski dąb, pancerz kikimory, 13 cali, sztywna. Solidna, z dosyć grubą rękojeścią. Nie jest prosta, większość różdżki jest pofalowana. Sama rękojeść ozdobiona jest grawerowaniem w drewnie, a także onyksem, który umieszczony jest na jej podstawie.
OPANOWANE ZAKLĘCIA: ★ Szkolne ★ ACCIO - ALOHOMORA - APERACJUM - BĄBLOGŁOWY - BOMBARDA - COLLOPORTUS - CONFUNDUS - DEPULSO - DRĘTWOTA - ENERVATE - EPISKEY - EXPELLIARMUS - GLACIUS - LUMOS MAXIMA - REDUCTO - REPARO - WINGARDIUM LEVIOSA ★ Łatwe ★ ANATISQUACK - BONUM IGNIS - CALVORIO - CHŁOSZCZYŚĆ - CONSTANT VISIO - ENTROPOMORPHIS - ERECTO - FUNEMITE - ILLEGIBILUS - IMPERTURBABLE - SICCUM - ZAKLĘCIE CZTERECH STRON ŚWIATA (WSKAŻ MI) ★ Trudne ★ FINITE INCANTATEM - PROTEGO HORRIBILIS ★ Specjalne ★ ZAKLĘCIE PATRONUSA (EXPECTO PATRONUM, FORMA BIAŁEGO KRUKA) ★
OPIS POSTACI: Dosyć niska, mierząca jedynie sto sześćdziesiąt centymetrów, nie wyróżniająca się tak naprawdę niczym szesnastolatka. Drobna, można nawet pokusić się o stwierdzenie chuda dziewczyna, która z pewnością nie ma zbyt wiele siły i łatwą ją pociągnąć, czy popchnąć. Ostatnim razem, gdy się ważyła, waga ukazała czterdzieści osiem kilogramów, co i tak było dla niej osiągnięciem. Całkowicie przeciętna, o krótkich blond włosach, które lubią się puszyć i falować - każdy włos w zupełnie inną stronę, co sprawia, że na jej głowie prawie zawsze panuje nieład. Zawsze bardzo się stara, by mieć choć trochę elegancką fryzurę, jednak nie często jej się to udaje. Brązowe oczy kontrastują z bladą cerą, będącą oznaką przebywania przez większość czasu w budynkach, choć w wakacje zdarza się, że znajduje się na niej lekka opalenizna będąca wynikiem spędzania czasu z magicznymi stworzeniami na zewnątrz. Opala się jednak na czerwono, co nie jest szczytem jej marzeń. Ma na twarzy kilka pieprzyków, a na całym ciele poza tym jedyną skazą jest długa blizna, ciągnąca się aż od lewej strony brzucha do połowy uda. Nie ma zbyt dużej wady wzroku, jednak często można spotkać ją w okularach z czarną obwódką, gdyż w ten sposób lepiej jej się czyta. Dziewczyna nauczona została dbania o siebie, więc zawsze jest czysta i schludnie ubrana. Zdarza się, że na twarzy można dostrzec makijaż, lecz nie jest to zbyt częste. Lubi eleganckie stroje, spódnice, koszule i sweterki. Zawsze pachnie od niej kwiatową mieszanką jej ulubionych perfum.

https://mortis.forumpolish.com/t214-zwierzeta-kaylin#273 https://mortis.forumpolish.com/t328-dziennik-kaylin#412 https://mortis.forumpolish.com/t213-skrytka-nr-690#272
PisanieTemat: Re: Wyraź swoją opinię o zmianach w wyglądzie  Wyraź swoją opinię o zmianach w wyglądzie EmptyPon 29 Lut 2016, 08:32

A klikasz w nie? D': Czy tylko najeżdżasz?
Ururu Marquez
Ururu Marquez
Ścigający Srebrnych Wiwern, Rocznik V

Dodatkowe informacje biograficzne
AKTUALNIE POSIADANA RÓŻDŻKA: 13 cali, elastyczna, włos z głowy wili, sosna
OPANOWANE ZAKLĘCIA: Szkolne: Finite, Enervate, Cave Inimicum, Expelliarmus, Homenum Revelio, Protego, Diffindo, Verdimilious, Alohomora, Avifors, Mimble Wimble, Confunduf, Aquamenti || Łatwe: Trucido, Repleo, Multifors, Aranaea || Trudne: Aranaea Language, Verum de scriptis
OPIS POSTACI: Ururu jest chłopcem przeciętnej budowy. Ani specjalnie chudy, ale pulchnym też go nie można nazwać. Mięśni również nie ma specjalnie zarysowanych... Po prostu taki średni. Wzrostu metr sześćdziesiat dziewięć i pół. Włoski całkiem grube, lecz szorstkie. Mają odcień... szarawy. Czy to farba? Czy tak kończy się niepotrzebny stres w zbyt młodym wieku? Obcięte niezbyt krótko, puszyste. Twarzyczka jego nieco okrąglutka, nie widać na niej typowo męskich kształtów. Taki sobie chłopczyna. Przenikliwe spojrzenie oczek w kolorze miodowo-bursztynowym, lekko zadarty nosek i... szeroki uśmiech, który nie znika prawie nigdy. Ubrany w pełny mundurek Ślizgona z idealnie zawiązanym krawatem. Nawet naukowiec musi być elegancki. Czasami nosi gogle na głowie, zazwyczaj zapomina, że je ma, dlatego na jego oczach występują stosunkowo rzadko...

https://mortis.forumpolish.com/t479-ptak-ururu#1492 https://mortis.forumpolish.com/t487-notatnik-ururu https://mortis.forumpolish.com/t477-skrytka-nr-2000#1482
PisanieTemat: Re: Wyraź swoją opinię o zmianach w wyglądzie  Wyraź swoją opinię o zmianach w wyglądzie EmptyPon 29 Lut 2016, 19:04

O, teraz działa. To cofam problem.
Wczoraj nie działało na 100%.
W sumie i tak na nic to, bo nie widzę co tam jest napisane XDDDD
Ruth McDonald
Ruth McDonald
Redaktor Proroka, Astrolog

Dodatkowe informacje biograficzne
AKTUALNIE POSIADANA RÓŻDŻKA: Włos jednorożca, cedr, 12 cali, elastyczna. | ZDOBIENIA: Wyżłobione na całej długości runy berkano.
OPANOWANE ZAKLĘCIA: -
OPIS POSTACI: Nigdy nie uważałam się za osobę piękną, choć odrobina wilej krwi zawsze sprawiała, że zwracałam na siebie uwagę. Obecnie, mimo tego iż na twarzy zaczęły pojawiać mi się zmarszczki - nadal wyglądam młodo. Mam długi nos, który nie jednemu przyniósłby na myśl nosy czarownic z mugolskich opowieści. Ciemne oczy, tak często ukryte pod ściętą na prosto, rudą grzywką i długie włosy, tak często przeze mnie spinane w kok - zwłaszcza, gdy idę do pracy. Nie jestem niska, choć do wysokich bym się nie zaliczyła. Metr siedemdziesiąt to raczej średnia wysokość kobiet w moim wieku i środowisku, z którego pochodzę. Kiedyś miałam śliczne, zaokrąglone tam, gdzie potrzeba ciało. Teraz skóra marszczy mi się na dłoniach, zwisa gdzieniegdzie zupełnie nie tak, jak powinna. Jestem szczupła, niektórzy powiedzieliby wręcz wychudzona. Ubieram się zazwyczaj w rzeczy praktyczne, ale jednocześnie eleganckie. Mimo wszystko, pochodzę z dobrego domu i mam potrzebę noszenia drogich, dobrze skrojonych i przede wszystkim uszytych z dobrych materiałów ubrań.

https://mortis.forumpolish.com/t564-towarzysze-ruth#2577 https://mortis.forumpolish.com/t563-skrytka-nr-999
PisanieTemat: Re: Wyraź swoją opinię o zmianach w wyglądzie  Wyraź swoją opinię o zmianach w wyglądzie EmptyPon 29 Lut 2016, 20:47

Radzę Ci pobawić się z jasnością ekranu, bo u mnie jest w porządku na dwóch komputerach, tablecie i telefonie D:
Ururu Marquez
Ururu Marquez
Ścigający Srebrnych Wiwern, Rocznik V

Dodatkowe informacje biograficzne
AKTUALNIE POSIADANA RÓŻDŻKA: 13 cali, elastyczna, włos z głowy wili, sosna
OPANOWANE ZAKLĘCIA: Szkolne: Finite, Enervate, Cave Inimicum, Expelliarmus, Homenum Revelio, Protego, Diffindo, Verdimilious, Alohomora, Avifors, Mimble Wimble, Confunduf, Aquamenti || Łatwe: Trucido, Repleo, Multifors, Aranaea || Trudne: Aranaea Language, Verum de scriptis
OPIS POSTACI: Ururu jest chłopcem przeciętnej budowy. Ani specjalnie chudy, ale pulchnym też go nie można nazwać. Mięśni również nie ma specjalnie zarysowanych... Po prostu taki średni. Wzrostu metr sześćdziesiat dziewięć i pół. Włoski całkiem grube, lecz szorstkie. Mają odcień... szarawy. Czy to farba? Czy tak kończy się niepotrzebny stres w zbyt młodym wieku? Obcięte niezbyt krótko, puszyste. Twarzyczka jego nieco okrąglutka, nie widać na niej typowo męskich kształtów. Taki sobie chłopczyna. Przenikliwe spojrzenie oczek w kolorze miodowo-bursztynowym, lekko zadarty nosek i... szeroki uśmiech, który nie znika prawie nigdy. Ubrany w pełny mundurek Ślizgona z idealnie zawiązanym krawatem. Nawet naukowiec musi być elegancki. Czasami nosi gogle na głowie, zazwyczaj zapomina, że je ma, dlatego na jego oczach występują stosunkowo rzadko...

https://mortis.forumpolish.com/t479-ptak-ururu#1492 https://mortis.forumpolish.com/t487-notatnik-ururu https://mortis.forumpolish.com/t477-skrytka-nr-2000#1482
PisanieTemat: Re: Wyraź swoją opinię o zmianach w wyglądzie  Wyraź swoją opinię o zmianach w wyglądzie EmptyWto 01 Mar 2016, 20:02

Dopiero jak mam na maksa jasność to widać, aczkolwiek wciąż słabo tak :/ No i dobrze, że na laptopie są sktóry klawiszowe i można to szybko zmienić, bo na komputerze nie wyobrażam sobie zmieniać jasności przy każdorazowym wejściu i wyjściu z forum XD
Sponsored content


PisanieTemat: Re: Wyraź swoją opinię o zmianach w wyglądzie  Wyraź swoją opinię o zmianach w wyglądzie Empty

Wyraź swoją opinię o zmianach w wyglądzie

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
NOWY ADRES MORTIS.ORG.PL :: Obwieszczenia administracji-
Skocz do: