Non mor­tem ti­memus, sed co­gita­tionem Mor­tis


Share|

Ptasi email Alistaira

avatar
Zastępca Kierownika Kwatery Głównej Aurorów

Dodatkowe informacje biograficzne
AKTUALNIE POSIADANA RÓŻDŻKA: 12,5 cala, czarny bez, szpon hipogryfa, raczej sztywna
OPANOWANE ZAKLĘCIA: Szkolne: Accio, Lumos, Locomotor, Nox, Enervate, Expelliarmus, Protego, Fumos, Drętwota, Petrificus Totalus, Everte Statum, Aqua Eructo, Wingardium Leviosa, Duro, Riddiculus Łatwe: Impedimetna, Procella, Sardinus Eructo, Mansio, Frigidus Flamma, Suspensorius, Zaklęcie czterech stron świata, Ocius, Reparifors, Vermillious, Ericius Mutationem, Avis, Entropomorphis Trudne: Sectumsempra, Purpura Flamma, Obliviate, Adversum, Protego Horribilis, Baubillous, Incarcerous, Finite Incantatem
OPIS POSTACI: Alistair to całkowite zaprzeczenie stereotypowego wizerunku tajnego agenta. Gdy spotkasz na ulicy Prewetta, nie zobaczysz niczym niewyróżniającego się, średniego wzrostu osobnika, którego nie zaszczycisz niczym więcej, jak krótkim spojrzeniem. Auror to osoba, która jest niezwykle charakterystyczna. Ktoś, kto mierzy metr i dziewięćdziesiąt pięć centymetrów oraz posiada muskulaturę, której mógłby pozazdrościć nie jeden kulturysta, siłą rzeczy rzuca się w oczy. Jakby tego było mało, całe ciało Prewetta zdobi masa przeróżnych blizn, z których najbardziej charakterystyczną jest ta, ciągnąca się od prawego kącika wargi, aż do prawego ucha (taki przedłużony, jednostronny forced smile Jokera). Reszta cech aparycji nie jest tak spektakularna. Twarde i wyraźne rysy twarzy, wieczny, kilkudniowy zarost, krótko przycięte, czarne włosy oraz chłodne szare oczy. Nic nadzwyczajnego. Nie mniej, patrząc na Alistaira ma się wrażenie, że stoi przed tobą okrutny morderca o niezbyt rozwiniętym intelekcie, a nieszanowany auror i łowca czarnoksiężników. No cóż, pozory mylą.

Zobacz profil autora http://mortis.forumpolish.com/t662-ptasi-email-alistaira#7309 http://mortis.forumpolish.com/t608-skrytka-672#2933
PisanieTemat: Ptasi email Alistaira  Sro 30 Mar 2016, 21:54Helios


Helios to potężny Bielik, który jest w posiadaniu Alistaira od chwili, gdy mężczyzna po raz pierwszy przekroczył próg Hogwartu.
Helios to silny i niezależny ptak (swego czasu był postrachem szkolnej sowiarnii). Wyjątkowo bystry, jednak równie uparty i nieufny. Orzeł nie lubi, gdy ktoś poza właścicielem stara się użyć jego szybkich skrzydeł do wysłania wiadomość. W takiej sytuacji zazwyczaj idą w ruch ostry dziób i pazury. Nie mniej, ptak jest niezmiernie łasy na wszelkiego rodzaju komplementy, pieszczoty i smakołyki. .


avatar
Rocznik VI

Dodatkowe informacje biograficzne
AKTUALNIE POSIADANA RÓŻDŻKA: Matowa i skromna, nie wyróżnia się na tle innych. Brak zdobień. Rdzeń z rogu jednorożca, drewno jabłoni, sztywna, 12 cali długości. Nic specjalnego.
OPANOWANE ZAKLĘCIA: BĄBLOGŁOWY, EXPELLIARMUS, RIDDICULUS, PROTEGO, CONJUNCTIVITIS, DIFFINDO, ACCIO, WINGARDIUM LEVIOSA, VERDIMILIOUS, SICCUM, EBUBLIO, LEVICORPUS, OCULUS LEPUS, UTEVO LUX, SOMNO
OPIS POSTACI: Średni wzrost, lekko podkrążone oczy od nadmiernego przesiadywania z książką po nocach. Właścicielka szczupłej, wątłej twarzy, którą okalają długie włosy o kolorze miodu akacjowego. Młoda Panienka Fitzgerald posiada kobiecą budowę ciała i długie włosy, ale na tym kończą się atrybuty kobiecości, którymi może się pochwalić. Skromny i konserwatywny ubiór, kłócący się poniekąd z jej pochodzeniem, przełamuje niekiedy mocniejszym makijażem i frywolnymi kapeluszami, nie mającymi jednak nic wspólnego z modą mugolską. Często próbuje zakryć całkowicie swoje ciało poprzez noszenie wyłącznie czarnych, workowatych szat. Preferuje stonowane kolory, a te pstrokate i przyciągające uwagę omija szerokim łukiem. Bardzo rzadko nosi dodatki i biżuterię, za wyjątkiem skromnego,złotego łańcuszka, z którym się nigdy nie rozstaje. Zazwyczaj wyprostowana lecz w jej kroku na próżno szukać gracji.  Wiecznie zachmurzony wyraz twarzy, nieobecne spojrzenie.  Czy to tylko zadumanie i wyłączenie się z realnego świata, a może to autentyczna, mroczna energia kryjąca się w jej pokrętnym umyśle i dziwnych fascynacjach? Tego nikt nie jest pewien,nawet ona sama.

Zobacz profil autora http://mortis.forumpolish.com/t364-szatany-anastasii#520 http://mortis.forumpolish.com/t418-skrytka-numer-111
PisanieTemat: Re: Ptasi email Alistaira  Wto 05 Kwi 2016, 03:06Drogi Alistairze,
Zawsze miałeś dar do wyolbrzymiania, ale nie będę ukrywać, że troszkę ostatnimi czasy się naprodukowałam. Rodzice mącili mi w głowie, Prorok też, koledzy i koleżanki nie pomagali. Sama czasem nie wiem co myśleć, a przelewanie myśli na papier trochę mi pomaga w segregacji wszystkich faktów i konceptów.
Ciągle nie mogę uwierzyć w jej śmierć. Żałuję, że nie jesteś w stanie powiedzieć mi żadnych szczegółów śledztwa, być może pomogłoby mi to w uspokojeniu się i przerwaniu nieustannych gdybań. Pytań również.
Niestety zakazano nam wybierać się na Marsz, podobno nauczyciele również nie są widziani, więc stanęło na Twoim. Waszym, bo mama i papa również grozili mi rózgą.
Przypomnę o sobie po Marszu i zapytam o wszystkie detale, bo zakładam, że o mnie zapomnisz i sam się nie pofatygujesz o relację dla ukochanej, bo ulubionej, kuzyneczki. Powiedzmy, że Ci wybaczam tamte nieodpisane listy, jeszcze kiedyś za nimi zatęsknisz!

Ps. Jest w porządku. Mówią, że dała dupy w zamian za to krzesło. Ciekawe czy to prawda?
PPS. Dzięki, bawiłam się całkiem nieźle, ale zgubiłam podwiązkę.
PPPS. Sam jesteś namolny, gburku.


Buziaczki,
AnastasiaIn battle it is the cowards who run the most risk; bravery is a rampart of defense.
PisanieTemat: Re: Ptasi email Alistaira  Nie 08 Maj 2016, 01:20

Panie Prewett

w obu przypadkach koszt wykonania różdżki sięgnąłby maksymalnie 250 galeonów, przy czym model z czarnego bzu będzie z pewnością opcją droższą.
O. Ollivander
PisanieTemat: Re: Ptasi email Alistaira  Pon 20 Cze 2016, 00:17

Panie Prewett,

zgodnie z zamówieniem przesyłam różdżkę o wskazanych parametrach. Gdyby pojawiły się jakiekolwiek problemy z jej użytkowaniem proszę o osobiste stawienie się w moim sklepie.

O. Ollivander


Otrzymujesz replikę swojej różdżki.
@Alistair Prewett -250 galeonów
avatar
Kierownik Kwatery Głównej Aurorów, Głowa Rodziny Shacklebolt

Dodatkowe informacje biograficzne
AKTUALNIE POSIADANA RÓŻDŻKA: 11 cali, sztywna, szpon hipogryfa, osika. Od końca rękojeści do czubka idzie spiralne wybrzuszenie na pierwszy rzut oka przypominające miniaturowego węża luźno oplatającego różdżkę.
OPANOWANE ZAKLĘCIA: Szkolne: Enervate, Expelliarmus, Protego, Riddiculus, Conjunctivitis, Drętwota, Petrificus Totalus, Everte Statum, Accio, Alohomora, Bombarda, Finite, Lumos, Lumos Maxima, Nox Łatwe: Anapneo, Imperturbable, Ebublio, Expulso, Obscuro, Utevo Lux, Bonum Ignis, Carpe Retractum, Cistem Aperio, Delens Vestigium, Extinguetur Ignis, Ferrum, Suspensorius, Quietus, Muffliato Trudne: Protego Horribilis, Sensorem, Crepitus, Hurlingbroom, Incarcerous, Turbine Ignisis, Arresto Momentum, Finite Incantatem, Dissendium, Imperius Revelio
OPIS POSTACI: 1,85m, wiele zmarszczek na twarzy, bródka i wąs, (jak na avatarze), krótkie, szatynowe włosy lekko przyprószone siwizną

Zobacz profil autora http://mortis.forumpolish.com/t729-poczta-victora-shacklebolta http://mortis.forumpolish.com/t728-skrytka-numer-1887
PisanieTemat: Re: Ptasi email Alistaira  Sob 23 Lip 2016, 18:19

Panie Prewett,

Ministerstwo Magii przeznacza 125 galeonów jako rekompensatę za utratę różdżki w akcji w Hogsmeade.

V. Shacklebolt
Sponsored content


PisanieTemat: Re: Ptasi email Alistaira  

Ptasi email Alistaira

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Mortis :: Ministerstwo Magii :: Dział postaci :: Sowia poczta-
Skocz do: