NOWY ADRES MORTIS.ORG.PL
NOWY ADRES FORUM: https://mortis.org.pl
NOWY ADRES MORTIS.ORG.PL
NOWY ADRES FORUM: https://mortis.org.pl
Non mor­tem ti­memus, sed co­gita­tionem Mor­tis


Share

Kruk Ophelii

Idź do strony : 1, 2  Next
Ophelia Lestrange
Ophelia Lestrange
Nauczycielka Wróżbiarstwa

Dodatkowe informacje biograficzne
AKTUALNIE POSIADANA RÓŻDŻKA: Różdżka o niezwykle majestatycznej prezencji, idealnie prosta, mierząca 13 i ¼ cala. W oczy rzuca się jej niespotykany odcień — tarnina, który stanowi jej budulec, jest pokryta ciemną barwą, która w słońcu mieni się głębią rozmaitych odcieni szarości. Za rdzeń posiada pióro z ogona feniksa, niezwykle łatwo ulega chwilowym odkształceniom, co zawdzięcza dużej elastyczności — szybko jednak powraca do swojej wcześniejszej postaci prostej jak struna.
OPANOWANE ZAKLĘCIA: SZKOLNE: Enervate, Expelliarmus, Homenum Revelio, Protego, Arania Exumai, Drętwota, Verdimilious, Avifors, Accio, Alohomora, Aperacjum, Lumos, Nox, Wingardium Leviosa, Finite | ŁATWE: Slugus Eructo, Sollicitus, Imperturbable, Jęzlep, Procella, Constant Visio, Delens Vestigium, Illegibilus, Quietus, Suspensorius, Mucus ad Nauseam, Rennervate, Bombarda Maxima, Mobilicorpus | TRUDNE: Obliviate, Szatańska Pożoga, Protego Horribilis, Serpensortia, Vulnera Sanatur, Finite Incantatem, Dissendium, Sectumsempra | NIEWYBACZALNE: Avada Kedavra, Cruciatus, Imperius
OPIS POSTACI: Twarz usiana piegami w najrozmaitszych miejscach, wpisywała się w ramy niestandardowych przykładów urodliwości. Prosty nos, wysokie kości jarzmowe, nieco opadnięte policzki czyniły z Lestrange istotą o prezencji nie tyle pięknej, co surowej. Blade usta o kształcie, który ciężko zdefiniować jakimkolwiek określeniem pełni tudzież soczystości, zaciskały się nerwowo w wąską linię, potęgując wieczne niezadowolenie wymalowane na licu. Gęste, czarne brwi stanowiły swoistą oprawę dla oczu, ściągającą multum spojrzeń, niby odbierając możliwość swobodnego skupienia na całokształcie. W oczach odbijały się gwiazdy, żywy firmament, błyszczący światłem tysięcy gwiazd. Za każdym razem, gdy spoglądała w niebo, ono odpowiadało jej, odbijając się przejrzystą taflą w tęczówkach. Te zaś, w naturalnym świetle dnia codziennego, mieniły się mieszanką ciepłych barw. Chowały odmęty zieleni, pomieszane z piwną nutą, niekiedy graniczące z ciepłym pigmentem orzecha — gościły liczne plamki, swym ciemnym tonem przechodzące w heban. Rodzinnym znamieniem odciśniętym na osobie Ophelii okazała się być kaskada czarnych włosów, opadających na ramiona splątaną taflą kosmyków. Niesforność dzieła obecnego na głowie kobiety bynajmniej nie była spowodowana jakimkolwiek brakiem uwagi, ba, linią prawidłowości mogłoby się zarysować śmiałe stwierdzenie, iż prezentuje sobą kontrolowany chaos. Wzrost, który osiągnął miarę stu sześćdziesięciu dziewięciu centymetrów niewątpliwie potęgował odrobinę wątłą figurę. Sylwetka znalazła równowagę w odpowiedniej dawce subtelnego zaokrąglenia ewentualnych kantów, czyniąc Lestrange kobietą szczupłą, lecz nie chudą.

https://mortis.forumpolish.com/t678-kruk-ophelii#3890 https://mortis.forumpolish.com/t682-dziennik#3902 https://mortis.forumpolish.com/t676-skrytka-nr-108
PisanieTemat: Kruk Ophelii  Kruk Ophelii EmptyNie 10 Kwi 2016, 16:07



AANG



Vakel Bułhakow
Vakel Bułhakow
Dyrektor Hogwartu, Opiekun Hufflepuffu, Numerolog

Dodatkowe informacje biograficzne
AKTUALNIE POSIADANA RÓŻDŻKA: Olcha, 13 cali, włókno z pachwiny nietoperza, mało giętka
OPANOWANE ZAKLĘCIA: Enervate, Finite, Bąblogłowy, Expeliarmus, Protego, Drętwota, Lumos, Nox, Depulso, Everte Statum, Immobilus, Repirifage, Accio, Alohomora, Colloportus, Chłoszczyść, Acetabulum Lava, Bombarda Maxima, Constant Visio, Erecto, Oculus Reparo, Quietus, Siccum, Wskaż mi, Pakuj, Anapneo, Anesthesia, Repariforos, Fiedfyre, Obliviate, Sectumsempra, Szatańska Pożoga, Acis Missle, Volnera Sanatur, Salvio Hexia, Upiorogacek, Avada Kedavra, Finite Incantatem, Skurge, Somno, Zaklęcie Kameleona, Repello Muggletum, Adversum, Ne Apportation, Protego Horribilis
OPIS POSTACI: Wysoki, bo mierzący ponad 185 centymetrów wzrostu mężczyzna o ektomorficznej budowie ciała. Nie jest zbyt wysportowany, ale od jakiegoś czasu nad tym pracuje. Mimo tego sprawia wrażenie lekko wychudzonego. Ciało Bułhakowa, głównie plecy, uda i pośladki pokryte są szeregiem szpecących je blizn, będących nieprzyjemną pamiątką po rodzinnym domu. Pomimo wielu okazji ku temu nie usunął ich nigdy, być może po to, aby przypominały mu wydarzenia, które go ukształtowały. Włosy ma brązowe. Charakterystyczną dla nich jest niesforna, opadająca na oko grzywka, w chwilach stresu często przez niego przeczesywana. Oczy szarozielone. Posiada wszystkie cechy wyglądu, które powinny składać się na typowego paszczura - ziemniaczany nos, wyjątkowo jasne i rzadkie brwi, idealny do rozgniatania orzechów, perfekcyjnie kwadratowy podbródek i wiecznie zdenerwowane spojrzenie, a mimo tego z jakiegoś niewytłumaczalnego powodu rozkochał w sobie niejedną pannę. (Może to prawda, że kobiety podświadomie lecą na złych facetów?) Zawsze wyjątkowo czysty, zadbany i schludny. Dba o swój wizerunek. Nosi się w drogich, szytych na miarę ubraniach. Roznosi wokół siebie przyjemny zapach kwiatowej woni, czasami wymieszany z kadzidłem lub świecami do medytacji. Na pierwszy rzut oka widać, że jest bogaty, a przynajmniej na takiego pozuje i wychodzi mu to zadziwiająco dobrze.

https://mortis.forumpolish.com/t335-sowa-vakela https://mortis.forumpolish.com/t412-dziennik-buly-omega https://mortis.forumpolish.com/t346-skrytka-nr-384
PisanieTemat: Re: Kruk Ophelii  Kruk Ophelii EmptyPon 18 Kwi 2016, 19:07

Na biurku nauczycielki znalazły się następujące prace:

Interpretacja wizji
Jako pierwsze zadałem kuli pytanie o to, czy Isabelle Malfoy umówi się ze mną w marcu. I, tak jak wyczytałem to z kuli, nie zrobiła tego, ignorując moje zaproszenie na Bal Wiosenny.

Zadaniem było jednak zinterpretowanie wizji, która następnie ukazała mi się w obłokach. Wszystko wydawało się dość mgliste, jednak rozpoznałem kształt psa. Poruszał się. Wywnioskowałem, że biegnie, jednak nic go nie otaczało - wydawał się przemierzać pustą równinę, pole. Pies symbolizuje wierność i ostrzeżenie przed nadchodzącym zagrożeniem. Bieg bez celu to zapowiedź szczęścia. Wraz z białą barwą chmur wydźwięk obrazu jest pozytywny, to dobra wróżba. Pole jest radą dla wróżącego; mówi "idź za głosem serca, zrób coś dla siebie". Porośnięte trawą wskazuje, że aby osiągnąć zamierzone cele, należy tylko uwierzyć w siebie. Ponadto to również zapowiedź doznania prześladowań.

W tej wizji zapowiadającej dobre wydarzenia i powodzenie nagle pojawia się wąż, na którego pies nastąpił. Może to oznaczać kłopoty i przeszkody na drodze do szczęścia. Wąż symbolizuje lęk i obawy - najwidoczniej mogą mnie one próbować powstrzymać przed osiągnięciem celu. Może to być również pokusa, albo sugestia, że ktoś źle mi życzy. Nadepnięcie na węża zaś jest drobnym niedomaganiem zdrowotnym. Wąż atakuje, wywiązuje się walka. Atak węża to symbol fałszywych ludzi czających się wśród znajomych. Gad oplata psa, dusi go - pierwszy symbol sugeruje bezsilność, ale drugi oznacza, że mimo przeciwności losu ostatecznie zwycięży się swojego wroga, co znajduje potwierdzenie w następnym obrazie, gdzie pies rozszarpuje węża na strzępy. Ujrzenie gryzącego psa to apel, aby nie dać się zwieść plotkom i pozorom, które mogą zrujnować twoje zamierzenia. Natomiast zwycięstwo psa nad wężem jest znakiem, że bliski przyjaciel pomoże w podjęciu właściwej decyzji. Martwy wąż to symbol przezwyciężenia przeciwności.

Ujrzeć tulipany, które symbolizują wiarę i miłość oraz wskazują także na umiłowanie życia i nowy, świeży początek, to rada, aby ważne sprawy odłożyć na później. Wyjący pies to wróżba znalezienia się w sytuacji bez wyjścia - pojawiające się tulipany mogą oznaczać, że aby wybrnąć z impasu należy skupić się tylko na nim, resztę, nawet najważniejsze sprawy, pozostawiając na kiedy indziej. Pełnia księżyca to zakończenie sprawy, punkt kulminacyjny. Dąb zaś to symbol zwycięstwa, wielki, rozłożysty, z zielonym liściem - szczęście, a także odwagę i waleczność.

Sądzę, iż wizja ta oznacza, że mimo doznawania prześladowań na tle czystości krwi, dzięki temu, że będę iść za głosem serca, będę radzić sobie dobrze. Przed osiągnięciem celu mogą próbować powstrzymać mnie lęki, albo choroba, a także fałszywi znajomi, pragnący mojej klęski. Będzie mi się wydawało, że jestem bezsilny, ale dzięki radzie dobrego przyjaciela i niedawaniu się zwodzić pozorom, uda mi się pokonać przeciwności. Później szybko jednak spotka mnie kolejny problem, którego rozwiązanie będzie wymagać ode mnie głębokiego poświęcenia się temu zadaniu. Będzie to punkt kulminacyjny i większe trudności mnie nie spotkają.
Seymour Hardy, rocznik VI, Gryffindor




Interpretacja wizji z kryształowej kuli

Kryształowa kula pokazała mi obraz bardzo mglisty, z którego ciężko było wyciągnąć tak naprawdę chociażby jakiś mały znak. Dopiero po dłuższej chwili wpatrywania się w obłoki zaczęły się one rozrzedzać, ukazując mi tak naprawdę tylko skrawki wizji, która się gdzieś tam czaiła.
Przede wszystkim ujrzałam ☨☨las☨☨. Pełen zieleni i promieni słonecznych ☀ przedostających się przez korony drzew. Obraz ten jednak nie był widoczny zbyt długo, przynajmniej nie w takiej formie. Patrząc jednak na to czułam spokój i przepełniającą mnie radość. Jakby to, co miało się tam wydarzyć było szczęśliwe i miłe. Jakby było czymś, na co mogłabym czekać z niecierpliwością.
Potem wizja ukazała mi namiot. Niebieski, dosyć spory, choć wydaje mi się, że nie należał do tych największych. Stał w zaciszu, pomiędzy trzema krzewami i dwoma wysokimi drzewami, których jednak nie mogłam rozpoznać, gdyż zmysły skupiały mi się na odczuciach, a nie takich szczegółach. Tutaj jednak poczułam odrobinę niepokoju, nerwów, które tak naprawdę nie wiem, skąd mogłyby się brać. W końcu sam obraz był bardzo spokojny.
Niedługo potem ujrzałam taflę wody, niebieskiej, choć dużo ciemniejszej niż czyste, bezchmurne niebo. Było to chyba jakieś jezioro ♒, wnioskuję tak po tym, iż znajdował się tam także drewniany pomost, na którym ujrzałam człowieka ☺. Z początku nie widziałam dokładnie kim był, dopiero po jakimś czasie rozpoznałam w nim Pana. Choć muszę przyznać, że nie widziałam zbyt dobrze twarzy, jednak jestem pewna, że to właśnie Pana ujrzałam. Łowił pan ryby.
Niczego więcej nie udało mi się ujrzeć.


Kaylin Wittermore, Ravenclaw, Rocznik 6





Vakel Bułhakow,

„Dlaczego wróżymy akurat z kuli, a nie szklanego niedźwiadka i dlaczego kula jest idealną formą geometryczną”

Ponieważ wewnątrz kuli blask rozchodzi się równomiernie, dzięki czemu obraz jest czytelny. Kulę trzeba chronić przed promieniami światła, ponieważ może ono zaburzyć wrażliwość szkła, a niedźwiadka nie chcielibyśmy chować w szufladzie. Kula jest uważana za figurę idealną, gdyż może pomieścić w sobie różne inne niedźwiadki bryły, których wszystkie wierzchołki będą stykać się z wnętrzem kuli.

Sowa zjadła mi poprzednią pracę domową.
Mimo wszystko, chciałabym w przyszłości zmienić pogląd na tę sprawę i przyczynić się do tego, żebyśmy przestali ograniczać się tylko do kul.

Yvon Hennessy


OKROPNY.
V.B.



Oraz mała karteczka: Praca Hennessy to praca karna, którą oceniam na Okropny. Oddaj ją na następnych zajęciach. Resztę prac sprawdź proszę sama. Interpretację wizji mieli dostarczyć mi wszyscy uczniowie z roczników VI i VII. Jeżeli czyjeś nie znalazły się na twoim biurku, to jest to zaległość. Wykaz pozostałych ocen znajduje się w starych papierach Biblethumpa.
Kaylin Wittermore
Kaylin Wittermore
Prefekt Ravenclawu, Rocznik VI

Dodatkowe informacje biograficzne
AKTUALNIE POSIADANA RÓŻDŻKA: Angielski dąb, pancerz kikimory, 13 cali, sztywna. Solidna, z dosyć grubą rękojeścią. Nie jest prosta, większość różdżki jest pofalowana. Sama rękojeść ozdobiona jest grawerowaniem w drewnie, a także onyksem, który umieszczony jest na jej podstawie.
OPANOWANE ZAKLĘCIA: ★ Szkolne ★ ACCIO - ALOHOMORA - APERACJUM - BĄBLOGŁOWY - BOMBARDA - COLLOPORTUS - CONFUNDUS - DEPULSO - DRĘTWOTA - ENERVATE - EPISKEY - EXPELLIARMUS - GLACIUS - LUMOS MAXIMA - REDUCTO - REPARO - WINGARDIUM LEVIOSA ★ Łatwe ★ ANATISQUACK - BONUM IGNIS - CALVORIO - CHŁOSZCZYŚĆ - CONSTANT VISIO - ENTROPOMORPHIS - ERECTO - FUNEMITE - ILLEGIBILUS - IMPERTURBABLE - SICCUM - ZAKLĘCIE CZTERECH STRON ŚWIATA (WSKAŻ MI) ★ Trudne ★ FINITE INCANTATEM - PROTEGO HORRIBILIS ★ Specjalne ★ ZAKLĘCIE PATRONUSA (EXPECTO PATRONUM, FORMA BIAŁEGO KRUKA) ★
OPIS POSTACI: Dosyć niska, mierząca jedynie sto sześćdziesiąt centymetrów, nie wyróżniająca się tak naprawdę niczym szesnastolatka. Drobna, można nawet pokusić się o stwierdzenie chuda dziewczyna, która z pewnością nie ma zbyt wiele siły i łatwą ją pociągnąć, czy popchnąć. Ostatnim razem, gdy się ważyła, waga ukazała czterdzieści osiem kilogramów, co i tak było dla niej osiągnięciem. Całkowicie przeciętna, o krótkich blond włosach, które lubią się puszyć i falować - każdy włos w zupełnie inną stronę, co sprawia, że na jej głowie prawie zawsze panuje nieład. Zawsze bardzo się stara, by mieć choć trochę elegancką fryzurę, jednak nie często jej się to udaje. Brązowe oczy kontrastują z bladą cerą, będącą oznaką przebywania przez większość czasu w budynkach, choć w wakacje zdarza się, że znajduje się na niej lekka opalenizna będąca wynikiem spędzania czasu z magicznymi stworzeniami na zewnątrz. Opala się jednak na czerwono, co nie jest szczytem jej marzeń. Ma na twarzy kilka pieprzyków, a na całym ciele poza tym jedyną skazą jest długa blizna, ciągnąca się aż od lewej strony brzucha do połowy uda. Nie ma zbyt dużej wady wzroku, jednak często można spotkać ją w okularach z czarną obwódką, gdyż w ten sposób lepiej jej się czyta. Dziewczyna nauczona została dbania o siebie, więc zawsze jest czysta i schludnie ubrana. Zdarza się, że na twarzy można dostrzec makijaż, lecz nie jest to zbyt częste. Lubi eleganckie stroje, spódnice, koszule i sweterki. Zawsze pachnie od niej kwiatową mieszanką jej ulubionych perfum.

https://mortis.forumpolish.com/t214-zwierzeta-kaylin#273 https://mortis.forumpolish.com/t328-dziennik-kaylin#412 https://mortis.forumpolish.com/t213-skrytka-nr-690#272
PisanieTemat: Re: Kruk Ophelii  Kruk Ophelii EmptyCzw 21 Kwi 2016, 17:33


Sanowna profesor Lestrange,
Piszę w sprawie ostatniej pracy, mianowicie interpretacji wizji ze szklanej kuli. Czy istnieje szansa na to, by ją jakoś poprawić?
Byłabym bardzo wdzięczna za taką możliwość.


Z wyrazami szacunku,
Kaylin Wittermore
Kaylin Wittermore
Kaylin Wittermore
Prefekt Ravenclawu, Rocznik VI

Dodatkowe informacje biograficzne
AKTUALNIE POSIADANA RÓŻDŻKA: Angielski dąb, pancerz kikimory, 13 cali, sztywna. Solidna, z dosyć grubą rękojeścią. Nie jest prosta, większość różdżki jest pofalowana. Sama rękojeść ozdobiona jest grawerowaniem w drewnie, a także onyksem, który umieszczony jest na jej podstawie.
OPANOWANE ZAKLĘCIA: ★ Szkolne ★ ACCIO - ALOHOMORA - APERACJUM - BĄBLOGŁOWY - BOMBARDA - COLLOPORTUS - CONFUNDUS - DEPULSO - DRĘTWOTA - ENERVATE - EPISKEY - EXPELLIARMUS - GLACIUS - LUMOS MAXIMA - REDUCTO - REPARO - WINGARDIUM LEVIOSA ★ Łatwe ★ ANATISQUACK - BONUM IGNIS - CALVORIO - CHŁOSZCZYŚĆ - CONSTANT VISIO - ENTROPOMORPHIS - ERECTO - FUNEMITE - ILLEGIBILUS - IMPERTURBABLE - SICCUM - ZAKLĘCIE CZTERECH STRON ŚWIATA (WSKAŻ MI) ★ Trudne ★ FINITE INCANTATEM - PROTEGO HORRIBILIS ★ Specjalne ★ ZAKLĘCIE PATRONUSA (EXPECTO PATRONUM, FORMA BIAŁEGO KRUKA) ★
OPIS POSTACI: Dosyć niska, mierząca jedynie sto sześćdziesiąt centymetrów, nie wyróżniająca się tak naprawdę niczym szesnastolatka. Drobna, można nawet pokusić się o stwierdzenie chuda dziewczyna, która z pewnością nie ma zbyt wiele siły i łatwą ją pociągnąć, czy popchnąć. Ostatnim razem, gdy się ważyła, waga ukazała czterdzieści osiem kilogramów, co i tak było dla niej osiągnięciem. Całkowicie przeciętna, o krótkich blond włosach, które lubią się puszyć i falować - każdy włos w zupełnie inną stronę, co sprawia, że na jej głowie prawie zawsze panuje nieład. Zawsze bardzo się stara, by mieć choć trochę elegancką fryzurę, jednak nie często jej się to udaje. Brązowe oczy kontrastują z bladą cerą, będącą oznaką przebywania przez większość czasu w budynkach, choć w wakacje zdarza się, że znajduje się na niej lekka opalenizna będąca wynikiem spędzania czasu z magicznymi stworzeniami na zewnątrz. Opala się jednak na czerwono, co nie jest szczytem jej marzeń. Ma na twarzy kilka pieprzyków, a na całym ciele poza tym jedyną skazą jest długa blizna, ciągnąca się aż od lewej strony brzucha do połowy uda. Nie ma zbyt dużej wady wzroku, jednak często można spotkać ją w okularach z czarną obwódką, gdyż w ten sposób lepiej jej się czyta. Dziewczyna nauczona została dbania o siebie, więc zawsze jest czysta i schludnie ubrana. Zdarza się, że na twarzy można dostrzec makijaż, lecz nie jest to zbyt częste. Lubi eleganckie stroje, spódnice, koszule i sweterki. Zawsze pachnie od niej kwiatową mieszanką jej ulubionych perfum.

https://mortis.forumpolish.com/t214-zwierzeta-kaylin#273 https://mortis.forumpolish.com/t328-dziennik-kaylin#412 https://mortis.forumpolish.com/t213-skrytka-nr-690#272
PisanieTemat: Re: Kruk Ophelii  Kruk Ophelii EmptyPią 22 Kwi 2016, 15:20



Interpretacja wizji

Nie do końca jestem pewna tego, jak zrozumieć fakt, iż zamiast pojedynczych symboli, jakie powinny mi się ukazać, kryształowa kula pokazała mi sceny. Postaram się je jednak zinterpretować, jakby każda z nich zawierała w sobie kombinacje symboli i znaków, które powinnam dostrzec i wyciągnąć z nich wnioski. Przede wszystkim jednak, muszę przyznać całkowicie szczerze, że nie widziałam wszystkiego wyraźnie - wiele rzeczy było zamglonych i najzwyczajniej w świecie niewyraźnych. Zupełnie tak, jakby coś przesłaniało mi całokształt wizji i kryło go w obłokach.

Całą wizja zaczęła się od obrazu lasu, który można zinterpretować na wiele sposobów. Najogólniej rzecz biorąc jest to jednak uczucie zagubienia i niemożliwość ogarnięcia wszystkiego, co nas otacza. Wnioskuję więc, że sam las jest odpowiednikiem tego, co obecnie dzieje się w moim życiu i faktycznie jest wiele spraw, w których nie potrafię się odnaleźć. Na szczęście jednak, nie był to las ciemny i ponury. A wręcz przeciwnie - jasny i pogodny. Pełen zieleni i promieni słonecznych. Może to, zgodnie z wieloma słownikami symboli, oznaczać nic innego, jak szczęśliwe i zgodne małżeństwo. Las jest także symbolem o dosyć głębokim podłożu erotycznym, co jednak nie za bardzo pasuje mi do całokształtu tej konkretnej wizji. Wydaje mi się jednak, że każdą wizję należy traktować osobno i poprzednie wyjaśnienia symboli zdecydowanie bardziej pasują do sytuacji, w jakiej obecnie się obracam.
Sam fakt, iż widziałam w kuli bardzo dużo zieleni może więc oznaczać, że czeka mnie wiele pobudzających sytuacji, ale także wiąże się to z nadchodzącym niezdecydowaniem, co może przynieść mi wiele problemów natury... Bardziej egzystencjalnej. Promienie słoneczne i samo słońce na czystym niebie oznaczają nic innego jak to, że czekają mnie dobre, szczęśliwe dni. Wiele radości i po prostu spokój, przynoszący ze sobą ogromną przyjemność.

Wizja szybko zmieniła się w coś innego, a moim oczom ukazał się namiot. Według słowników oznacza on, że jestem ciekawa świata, staram się go poznać jak najlepiej i że czeka mnie związana z tym przygoda. Biorąc pod uwagę plany, jakie mam na tegoroczne wakacje - może być to więc związane z właśnie tym konkretnym wyjazdem, który planuję już od dłuższego czasu. Zaglądanie do tego namiotu mogę także zinterpretować jako chęć zrozumienia bliskiej mi osoby. To również nie odbiegałoby więc od prawy, a co za tym idzie - tworzyło obraz całkiem prawdopodobnej wizji, która choć nie pokazuje mi się w pełnym obrazie, daje mi jakieś wskazówki.
Namiot był niebieski, a kolor ten oznacza spełnienie się życzenia, jakie mogłabym teraz mieć. Wskazuje na to, że to, o czym marzę spełni się i przyniesie mi dużo szczęścia - przynajmniej początkowo. Wygląda więc na to, że czekają mnie ciekawe, pełne wrażeń wakacje, podczas których otrzymam to, czego teraz pragnę.

Długo jednak nie musiałam czekać, by pojawiło się we mnie uczucie niepokoju. Ujrzałam krzewy i drzewa, których znaczenie odczytuję jako potencjalne niebezpieczeństwo. jakby ten cały sen i radość, jaka mnie czeka, miały się bardzo szybko rozpaść i zmienić w koszmar, o jakim jeszcze nigdy nie śniłam. Nie jestem w stanie nic więcej wywnioskować z tego obrazu, jednak oznacza to, iż powinnam mieć się na baczności i nie zapomnieć o ostrożności podczas radości, jaka mnie niewątpliwie czeka.

Potem zobaczyłam ciemne, mętne jezioro, które według wielu podręczników jest złym znakiem. Problemami i kłopotami, które przyniosą mi nieszczęście. Na pomoście stał też człowiek, którego z początku nie rozpoznałam. Człowiek ten łowił ryby, co oznaczać miało, że albo ja albo ktoś w moim otoczeniu osiągnie sukces. Przezwycięży swoje problemu i uda mu się zdobyć to, czego chce. Dopiero po dłuższym przyglądaniu się dostrzegłam, że mężczyzną tym był profesor Bułhakow. Według wielu książek, ujrzenie nauczyciela może oznaczać również radość i korzyści, jednak sądzę, iż w tym przypadku było to coś zupełnie innego, czego jednak nie do końca potrafię zrozumieć. Jakby bardziej ostatnia część wizji odnosiła się dokładnie do osoby profesora, niż do mnie samej. Jakby to jego czekał ten sukces, ale i to z nim związane było to niebezpieczeństwo i problem.



Kaylin Wittermore, Ravenclaw, Rocznik 6
Layton Lestrange
Layton Lestrange
Nauczyciel Starożytnych Run

Dodatkowe informacje biograficzne
AKTUALNIE POSIADANA RÓŻDŻKA: Kieł widłowęża, grab, 13 cali, giętka
OPANOWANE ZAKLĘCIA: Szkolne: ACCIO, ALOHOMORA, APERACJUM, BOMBARDA, CAVE INIMICUM, DIFFINDO, DRĘTWOTA, ENERVATE, EXPELLIARMUS, IMMOBILUS, LUMOS, MIMBLE WIMBLE, MOBILICORPUS, NOX, PROTEGO | Łatwe: ANAPEO, ANESTHESIA, BULLA PRIVATA, BRACIUM EMENDO, CHŁOSZCZYŚĆ, ILLEGIBILUS, IMPERTURABLE, LEVICORPUS, RENERVATE, REPARIFORS, SUSPENSORIUS, UTEVO LUX, ZAKLĘCIE CZTERECH STRON ŚWIATA (WSKAŻ MI) | Trudne: ARESTO MOMENTUM, FINITE INCANTATEM, INCARCEROUS, NE APORTATION, PROTEGO HORRIBILIS, SECTUMSEMPRA, SICCUM PISCINAM, VULNERA SANATUR
OPIS POSTACI: Dosyć wysoki, mierzący metr osiemdziesiąt mężczyzna, który posturą przypomina bardziej chucherko, niż napakowanego pana kulturystę. Już z daleka widać, że jest typem intelektualisty, który w swoim życiu przenosił jedynie stosy książek. Ma jasną karnację od siedzenia przez większość czasu w pomieszczeniach, kilka piegów na twarzy i oczy przybierające odcień bardzo intensywnego błękitu. Ciemne włosy, zazwyczaj trochę dłuższe niż być powinny zaczesuje na bok przy użyciu pomady. Zdarza mu się mieć trzydniowy zarost, choć bardzo dba o to, by być zawsze czystym, ogolonym i schludnym. Ubiera się elegancko, w koszule, garnitury i kamizelki.

https://mortis.forumpolish.com/t739-zwierzeta-laytona#4850 https://mortis.forumpolish.com/t742-dziennik-laytona#4856 https://mortis.forumpolish.com/t741-skrytka-nr-906#4855
PisanieTemat: Re: Kruk Ophelii  Kruk Ophelii EmptyWto 03 Maj 2016, 16:49



Najwspanialsza siostro,

Jest mi niezmiernie miło, że aż tak się tym przejęłaś, by do mnie napisać. Kto by pomyślał, że po tak długim czasie ciszy i spokoju, otrzymam od Ciebie list z... Gratulacjami? Bo chyba o to Ci chodziło, choć muszę przyznać, że przez upośledzenie, jakim niestety obdarzyła Cię matka natura czasem ciężko zrozumieć, co w ogóle masz na myśli.

Nie mam zamiaru wchodzić Ci w drogę, droga siostro, wręcz przeciwnie - mam nadzieję, że nie będę musiał patrzeć na Twoją prześliczną twarzyczkę. Nie zabierzesz mi ostatniej rzeczy, o jakiej przez całe życie marzyłem. Gówno mnie obchodzi, co tak naprawdę robisz w Hogwarcie - bo jakoś nie mogę uwierzyć w te Twoje problemy zdrowotne. Trzymaj się ode mnie z daleka i nie przeszkadzaj. Współczuję tylko dzieciom, które skazane są na Twoje towarzystwo i mądrości.

Udław się piachem.


L. A. Lestrange
Kim Miracle
Kim Miracle
Ścigający Złotych Chimer, Rocznik VI

Dodatkowe informacje biograficzne
AKTUALNIE POSIADANA RÓŻDŻKA: cyprys || róg jednorożca || sztywna || 11 cali
OPANOWANE ZAKLĘCIA: Enervate, Episkey, Lumos, Expelliarmus, Orbis, Everte Statum, Avifors, Oppugno, Fumos Duo, Protego Totalum, Flippendo Duo
OPIS POSTACI: Dziewczyna ma blond włosy, które są w w wiecznym nieładzie, albo związane w jakiś warkocz, bądź kucyk, a następnie rozpuszczone i poskręcane w fikuśne loki. Tęczówki są w barwie błękitu, roześmiane, błyszczące piękne oczęta. Zawsze widać u niej szeroki uśmiech, którym obdarowuje każdego, kogo napotka na swojej drodze. Jej cera jest jasna, ponieważ promienie słońca nie potrafią ubarwić jej skóry. Jednego dnia, gdy się opali jest czerwona jak pomidor, a następnego dnia nie ma już nic - ani czerwieni, ani brązu. Mierzy sobie 152 cm wzrostu i jakoś na to nie narzeka. Lubi być niska, mimo że zawsze musi patrzeć na innych z dołu. Waży 49 kg. Jest drobnej postury, więc czasami ma się wrażenie, że byle jaki podmuch wiatru zabierze ją ze sobą siną w dal. Jednak pozory mylą. Diabeł ukrył się w ciele aniołka. Dziewczyna ma naprawdę dużo siły.

https://mortis.forumpolish.com/t771-zoo-kimi https://mortis.forumpolish.com/t773-pamietnik-kimi https://mortis.forumpolish.com/t770-skrytka-4487
PisanieTemat: Re: Kruk Ophelii  Kruk Ophelii EmptyWto 17 Maj 2016, 21:09

 



Ophelia Lestrange


Opis wybranej metody wróżenia spośród rodzajów wymienionych w podręczniku








Chiromancja - wróżenie z dłoni.

Na przestrzeni wieków ta metoda wróżenia była różnie nazywana, m.in.
☙ nauka starożytna,
☙ sztuka dywinacyjna,
☙ wróżenie lub umiejętność odczytywania losów ludzkich z dłoni.
Chirognomia to według podręcznika badanie konturów, zewnętrznych kształtów dłoni (szerokość, długość), spoistości wnętrza dłoni, kształtu palców i określanie ogólnego wyrazu. Chirologia polega na badaniu wnętrza dłoni, tj. wzgórków, linii i znaków.
Prawdopodobnie źródło wróżenia z dłoni ma swoje korzenie w starożytnych Indiach skąd rozprzestrzeniło się na tereny Morza Śródziemnomorskiego i Chin. Ten rodzaj wróżenia jest obecnie najbardziej znany na wschodzie, a szczególnie w Indiach, China, Egipcie oraz Syrii. Chiromancja stała się także tematem wykładanym na uniwersytecie w Grecji i Rzymie. Wróżba z rąk polega na odczytywaniu przyszłości z linii znajdujących się na dłoniach.
Każda z dłoni w tej metodzie jest rozpatrywana osobno, ponieważ każda jest odpowiedzialna za coś innego. Z lewej odczytuje się przeznaczenie i los człowieka, na który on sam nie ma wpływu. Na podstawie tej dłoni można określić charakter, osobowość, wady i zalety osoby. Prawa natomiast odpowiada za postawy oraz działania jej właściciela. Jest to tak zwana dłoń wolnej woli.
Wróżenie także zależy od tego, którą dłonią piszemy - jest to tzw. ręka główna, czyli praworęczni i leworęczni. Linie głównej ukarzą zdolności, talenty oraz opiszą przeznaczenie danej osoby.
Druga ręka także jest potrzebna do wróżenia, z której odczytamy informacje na temat marzeń, uczuć i tęsknot.
Kształt dłoni jest także ważny, osoby o kwadratowych dłoniach są zdecydowane i praktyczne, natomiast osoby o prostokątnych dłoniach to osoby łagodne i wyrozumiały.
Jest siedem typów dłoni, który mówi o danej osobie coś innego.
Elementarny - charakteryzuje osoby ciężko pracujące od pokoleń. Krótkie palce i szeroka dłoń.
Szpatułkowaty - człowiek czynu, nie filozof. Dłoń duża, szeroka, palce nieco dłuższe i grube, tępo i szeroko zakończone.
Stożkowaty - osoby pobudliwe, porywcze, impulsywne, pełne życia. Krótkie, szczupłe palce, stożkowaty kształt samej dłoni.
Kwadratowy - osoby systematyczne, rzeczowe, stateczne, szanujące prawo, skłonne do konserwatyzmu.
Sękaty - typ filozoficzny. Przywiązuje duże znaczenie do materialnej strony życia, jest zdecydowana, logiczna. Tępe końce palców, wyraziste stawy.
Spiczasty - osoba idealistyczna, niepraktyczna, nieoszczędna i niezapobiegliwa. Spiczaste i szczupłe palce, szczupła dłoń.
Mieszany - to zbiór cech wszystkich powyższych typów. W zależności od tego, który typ przeważa, tak też układają się cechy takiej osoby.

Zagadnienie Chiromancji ma jeszcze wiele innych szczegółów. Składa się m.in. z różnych rodzajów i znaczeń linii, budowa i kolor skóry, a także jej jakość. Niestety nie wystarczy mi na to pergaminu. Skończył mi się akurat pani profesor, a tata już mi wysłał, ale dotrze do mnie dopiero w poniedziałek.
Wybrałam, akurat ten rodzaj wróżenia, ponieważ lubię dłonie, a także akurat ten przypadł mi najbardziej do gustu. Jest praktyczny i nawet stosunkowo łatwy do wykonania. Jeśli ktoś zna się akurat na tej dziedzinie, zna znaczenia konkretnych linii może wywróżyć w każdej chwili drugiej osobie los jego życia, ale osobiście nie przykładam do tego zbyt wielkiej uwagi. Człowiek w końcu jest zmiennym człowiekiem. W jednej chwili marzy o zostaniu filozofem, ma odpowiednie zadatki na to, ale w kolejnej chwili umiera mu członek rodziny i pragnie zostać wojownikiem, który chce się zemścić za zakłócenie szczęścia w jego życiu.
Hufflepuff, rok VI
Kim Miracle





Ostatnio zmieniony przez Kim Miracle dnia Czw 19 Maj 2016, 14:05, w całości zmieniany 2 razy
Jewgienij Bułhakow
Jewgienij Bułhakow
Nauczyciel OPCM, Głowa Rodziny Bułhakow

Dodatkowe informacje biograficzne
AKTUALNIE POSIADANA RÓŻDŻKA: Olcha, włókno ze smoczego serca, 10¼ cala, mało giętka. Barwiona na czarno, nieco przetarta, z wyrzeźbionymi na rękojeści liśćmi drzewa, z którego została wykonana.
OPANOWANE ZAKLĘCIA: Szkolne: Bombarda, Enervate, Finite, Flippendo, Incendio, Lumos, Lumos Maxima, Mobilicorpus, Nox, Periculum, Protego, Reducto, Sad Infer, Vad Infer, Wingardium Leviosa | Łatwe: Anesthesia, Bracium Emendo, Chłoszczyść, Delens Vestigium, Erecto, Extiguetor Ignis, Funemite, Impervius, Leviora, Rennervate, Siccum, Sollicus, Suspenorius, Vipera Evanesca, Zaklęcie Czterech Stron Świata (Wskaż mi) | Trudne: Acis Missile, Fiendfyre, Invivenerum, Non confringetur, Obliviate, Protego Horribilis, Purpura Flamma, Sectumsempra, Stimulus Meledictionem, Szatańska Pożoga, Tardis | Niewybaczalne: Avada Kedavra, Cruciatus | Specjalne: Solvite
OPIS POSTACI: Jewgienij jest wysokim, mierzącym prawie 190cm mężczyzną. Nie należy do tych najlepiej zbudowanych, wręcz przeciwnie - jest tym typem, na którym wszystkie ubrania wiszą i ludzie nie raz dziwią się, jak można być tak chudym. Nie znaczy to jednak, że jest chucherkiem, lata treningów zaowocowały całkiem solidną warstwą mięśniową i choć z kulturystą nie miałby szans, jest przygotowany do powalenia kogoś swojej postury. Na ciele ma wiele blizn, jedne są starsze i pochodzą z dzieciństwa, kiedy to zbierał lanie za występki nie godne dziedzica. Te nowsze są natomiast pamiątkami po eskapadach, mordobiciach i różnego rodzaju balangach, w których już nie tak młody Bułhakow zdawał się brać udział. Ciemne, ścięte na krótko włosy i kilku dniowy zarost to cechy charakterystyczne. Podobnie jak ciemne, odrobinę puste oczy, w których widać przede wszystkim pokłady nienawiści i agresji. Jewgienij zdecydowanie nie należy do najprzystojniejszych mężczyzn jacy chodzili po ziemi, jest zwyczajnie przeciętny. Stara ubierać się elegancko, w koszule, marynarki i spodnie z kantem. Zazwyczaj mu się to udaje, oczywiście o ile nie jest aktualnie na dniu piętnastym ciągłego picia na umór. W takich przypadkach przestaje zwracać uwagę na szczegóły pokroju prasowania, czy nawet prania rzeczy. Często można spotkać go z okularami na nosie, które od pewnego czasu są mu po prostu potrzebne. Kiedyś nosił je, gdy chciał wyglądać na inteligentnego, teraz nie ma wyboru, jeżeli chce się czemuś dobrze przyjrzeć. Jak na ponad czterdziestoletniego mężczyznę przystało, ma pierwsze zmarszczki pojawiające się wokół oczu i skórę, która nosi ślady starzenia się. Nie są mu obce także wszechobecne piegi, którymi tak naprawdę nigdy się nie przejmował.

https://mortis.forumpolish.com/t212-zwierzeta-jewgienija https://mortis.forumpolish.com/t327-zapiski-jewgienija#411 https://mortis.forumpolish.com/t211-skrytka-nr-960
PisanieTemat: Re: Kruk Ophelii  Kruk Ophelii EmptyCzw 19 Maj 2016, 03:30


Najdroższa Ophelio,

Cisza. Tyle od Ciebie dostałem. Czy jesteś pewna, że tego właśnie oczekuję? Czy jesteś pewna, że chcesz podążyć szlakiem człowieka, którego kazałem Ci się pozbyć?
Dostałaś wystarczająco dużo czasu na to, by odnaleźć się w nowym miejscu. Od teraz, niezależnie, czy cokolwiek ulegnie zmianie, czy będzie trwało w zwykłej stagnacji - chcę wiedzieć wszystko. I przede wszystkim, chcę to wiedzieć od Ciebie.

Nie pozwól, by to inne ptaszki donosiły mi za Ciebie.


J.B.
Ururu Marquez
Ururu Marquez
Ścigający Srebrnych Wiwern, Rocznik V

Dodatkowe informacje biograficzne
AKTUALNIE POSIADANA RÓŻDŻKA: 13 cali, elastyczna, włos z głowy wili, sosna
OPANOWANE ZAKLĘCIA: Szkolne: Finite, Enervate, Cave Inimicum, Expelliarmus, Homenum Revelio, Protego, Diffindo, Verdimilious, Alohomora, Avifors, Mimble Wimble, Confunduf, Aquamenti || Łatwe: Trucido, Repleo, Multifors, Aranaea || Trudne: Aranaea Language, Verum de scriptis
OPIS POSTACI: Ururu jest chłopcem przeciętnej budowy. Ani specjalnie chudy, ale pulchnym też go nie można nazwać. Mięśni również nie ma specjalnie zarysowanych... Po prostu taki średni. Wzrostu metr sześćdziesiat dziewięć i pół. Włoski całkiem grube, lecz szorstkie. Mają odcień... szarawy. Czy to farba? Czy tak kończy się niepotrzebny stres w zbyt młodym wieku? Obcięte niezbyt krótko, puszyste. Twarzyczka jego nieco okrąglutka, nie widać na niej typowo męskich kształtów. Taki sobie chłopczyna. Przenikliwe spojrzenie oczek w kolorze miodowo-bursztynowym, lekko zadarty nosek i... szeroki uśmiech, który nie znika prawie nigdy. Ubrany w pełny mundurek Ślizgona z idealnie zawiązanym krawatem. Nawet naukowiec musi być elegancki. Czasami nosi gogle na głowie, zazwyczaj zapomina, że je ma, dlatego na jego oczach występują stosunkowo rzadko...

https://mortis.forumpolish.com/t479-ptak-ururu#1492 https://mortis.forumpolish.com/t487-notatnik-ururu https://mortis.forumpolish.com/t477-skrytka-nr-2000#1482
PisanieTemat: Re: Kruk Ophelii  Kruk Ophelii EmptyPią 20 Maj 2016, 17:10


Wąż w snach

Wąż (Serpentes) - gad łuskonośny charakteryzujący się beznogim ciałem. należy do częstych symboli sennych, aczkolwiek pamiętam tylko jeden swój sen z nim. Na ogół zapowiada chorobę i nieprzyjaciela - zachowają się tak, jak gad wobec śniącego. Z powodu dużej ilości jadu, kobry oraz żmije oznaczają pieniądze, a także bogate kobiety. Węże wodne, oprócz standardowego znaczenie, symbolizują chorobę spowodowaną wilgocią. Ostrzegają też przed niebezpieczeństwem w wodzie. Symbolikę węża opiszę w czterech wersjach. Pierwszą z nich jest wąż ogólnie. Drugą - interpretacja Junga. W trzeciej znajdzie się analiza tego symbolu według sennika egipskiego, a w czwartej dotycząca konkretnego gatunku - Okularnika.
Wąż w snach nawiązuje do płciowości. Sam jego obraz ostrzega przed podstępnością i złośliwością kobiet. Kiedy atakuje, ostrzega przed przyjaźnią z nowo poznanymi osobami. Ukąszenie węża również dotyczy kobiet. Zwiastuje spowodowane przez nie kłopoty, które spowoduje ich chytrość i przebiegłość. Spokojny, wijący się wąż daje sygnał, aby uważać na czyhające pokusy.  Gdy syczy, ostrzega przed niebezpieczeństwem. Strach przed wężem we śnie oznacza lęk przed własnymi emocjami. Zalecane jest w takim wypadku lepiej poznać siebie (tak jak radzi to słynny napis w Delfach - Gnothi seauton).  Nadepnięcie gada zapowiadają nieprzewidywalny skutek działań. Chodzenie zaś po wielu wężach ostrzega przed zaufaną osobą. Będzie chciała ona uwieść ukochaną osobę śniącego. Uporanie z przeszłością zaleca wąż zrzucający skórę. Złapanie go ostrzega przed niemoralnymi rozrywkami, a zabicie oznacza powodzenie w miłości oraz interesach. Gad z więcej niż jedną głową zapowiada przykrości spowodowane głupotą śniącego.
Jung uważał węża za silny symbol powiązany z energią psychiczną, dynamiką, siłą i odruchowymi popędami. Gad ten oznacza proces psychiczny, a także duchową przemianę, trwającą, bądź taką, która ma się dopiero rozpocząć. Ogólnie był znakiem pozytywnym, a wręcz pożądanym.
Wąż w senniku egipskim interpretowany jest nieco inaczej, aczkolwiek również wiąże się z przeciwnościami losu. Mały gad symbolizuje coś smutnego, zaś duży - oszusta. Wijący się ostrzega przed utratą pieniędzy. Prężący się to dobry symbol oznaczający uniknięcie zagrożenia. Złapanie węża wróży pokusę, tak samo jak osobnik posiadający więcej niż jedną głową, zaś nastąpienie fałszywych przyjaciół. Ukąszenie przed gada mówi o tym, że ktoś plotkuje na temat śniącego. Niemożność ucieczki przed wężem wskazuje na zły los, a zabicie go zapowiada zwycięstwo nad wrogami. Ogrom węży może zwiastować krótkoterminowe niezadowolenie. Stanie się wężem ostrzega przed byciem zlekceważonym.
Kobra indyjska, okularnik indyjski (Naja naja) jest gatunkiem znanym ze swoich kapturów szyjnych oraz charakterystycznym rysunkiem okularów znajdujących się na nich. Posiada silny jad zawierający neurotoksyny. Z tego powodu symbolizuje truciznę oraz instynkt.  Tak jak każdy wąż w snach nie wróży na ogół niczego dobrego. Kobietom zapowiada utratę dobrego wizerunku i szacunku, kochankom kłamstwa. Ostrzega przed wrogami chcącymi zniesławić śniącego. Gdy kobra zaatakuje we śnie, należy to odczytać jako symbol ludzi chcących zniszczyć tego, kto o niej śni. W senniku arabskim zapowiada utwierdzenie się w czymś.


Ururu Marquez
Slytherin, V rocznik
Jewgienij Bułhakow
Jewgienij Bułhakow
Nauczyciel OPCM, Głowa Rodziny Bułhakow

Dodatkowe informacje biograficzne
AKTUALNIE POSIADANA RÓŻDŻKA: Olcha, włókno ze smoczego serca, 10¼ cala, mało giętka. Barwiona na czarno, nieco przetarta, z wyrzeźbionymi na rękojeści liśćmi drzewa, z którego została wykonana.
OPANOWANE ZAKLĘCIA: Szkolne: Bombarda, Enervate, Finite, Flippendo, Incendio, Lumos, Lumos Maxima, Mobilicorpus, Nox, Periculum, Protego, Reducto, Sad Infer, Vad Infer, Wingardium Leviosa | Łatwe: Anesthesia, Bracium Emendo, Chłoszczyść, Delens Vestigium, Erecto, Extiguetor Ignis, Funemite, Impervius, Leviora, Rennervate, Siccum, Sollicus, Suspenorius, Vipera Evanesca, Zaklęcie Czterech Stron Świata (Wskaż mi) | Trudne: Acis Missile, Fiendfyre, Invivenerum, Non confringetur, Obliviate, Protego Horribilis, Purpura Flamma, Sectumsempra, Stimulus Meledictionem, Szatańska Pożoga, Tardis | Niewybaczalne: Avada Kedavra, Cruciatus | Specjalne: Solvite
OPIS POSTACI: Jewgienij jest wysokim, mierzącym prawie 190cm mężczyzną. Nie należy do tych najlepiej zbudowanych, wręcz przeciwnie - jest tym typem, na którym wszystkie ubrania wiszą i ludzie nie raz dziwią się, jak można być tak chudym. Nie znaczy to jednak, że jest chucherkiem, lata treningów zaowocowały całkiem solidną warstwą mięśniową i choć z kulturystą nie miałby szans, jest przygotowany do powalenia kogoś swojej postury. Na ciele ma wiele blizn, jedne są starsze i pochodzą z dzieciństwa, kiedy to zbierał lanie za występki nie godne dziedzica. Te nowsze są natomiast pamiątkami po eskapadach, mordobiciach i różnego rodzaju balangach, w których już nie tak młody Bułhakow zdawał się brać udział. Ciemne, ścięte na krótko włosy i kilku dniowy zarost to cechy charakterystyczne. Podobnie jak ciemne, odrobinę puste oczy, w których widać przede wszystkim pokłady nienawiści i agresji. Jewgienij zdecydowanie nie należy do najprzystojniejszych mężczyzn jacy chodzili po ziemi, jest zwyczajnie przeciętny. Stara ubierać się elegancko, w koszule, marynarki i spodnie z kantem. Zazwyczaj mu się to udaje, oczywiście o ile nie jest aktualnie na dniu piętnastym ciągłego picia na umór. W takich przypadkach przestaje zwracać uwagę na szczegóły pokroju prasowania, czy nawet prania rzeczy. Często można spotkać go z okularami na nosie, które od pewnego czasu są mu po prostu potrzebne. Kiedyś nosił je, gdy chciał wyglądać na inteligentnego, teraz nie ma wyboru, jeżeli chce się czemuś dobrze przyjrzeć. Jak na ponad czterdziestoletniego mężczyznę przystało, ma pierwsze zmarszczki pojawiające się wokół oczu i skórę, która nosi ślady starzenia się. Nie są mu obce także wszechobecne piegi, którymi tak naprawdę nigdy się nie przejmował.

https://mortis.forumpolish.com/t212-zwierzeta-jewgienija https://mortis.forumpolish.com/t327-zapiski-jewgienija#411 https://mortis.forumpolish.com/t211-skrytka-nr-960
PisanieTemat: Re: Kruk Ophelii  Kruk Ophelii EmptyPią 20 Maj 2016, 21:34


Najdroższa Ophelio,

W normalnej sytuacji z pewnością broniłbym Adary twierdząc, że ma powody do tego, by się nie pojawiać. I choć nadal wiem, że tak jest... Cóż, mam świadomość tego, że i ona nie jest w stu procentach ze mną szczera. Że i ona traktuje mnie nie tak, jak powinna. Sam nie wiem, czemu Ci o tym piszę. Być może wiem, że Ty zrozumiesz, czemu nie mogę pozwolić na takie traktowanie?

Wydaje mi się, że interpretujemy to oboje w ten sam sposób. Nie pozostaje mi więc nic innego, jak napisać tylko jedno - zrób to. Szybko i sprawnie. Ufam, że sobie poradzisz.

W zamian mogę Ci obiecać wiele. Wiele opowieści, wiele doznań, o których wiem, że marzysz. Widziałem to w Tobie. Co powiesz na wakacje w Rosji? Jak już będzie po wszystkim?


J.B.
Jewgienij Bułhakow
Jewgienij Bułhakow
Nauczyciel OPCM, Głowa Rodziny Bułhakow

Dodatkowe informacje biograficzne
AKTUALNIE POSIADANA RÓŻDŻKA: Olcha, włókno ze smoczego serca, 10¼ cala, mało giętka. Barwiona na czarno, nieco przetarta, z wyrzeźbionymi na rękojeści liśćmi drzewa, z którego została wykonana.
OPANOWANE ZAKLĘCIA: Szkolne: Bombarda, Enervate, Finite, Flippendo, Incendio, Lumos, Lumos Maxima, Mobilicorpus, Nox, Periculum, Protego, Reducto, Sad Infer, Vad Infer, Wingardium Leviosa | Łatwe: Anesthesia, Bracium Emendo, Chłoszczyść, Delens Vestigium, Erecto, Extiguetor Ignis, Funemite, Impervius, Leviora, Rennervate, Siccum, Sollicus, Suspenorius, Vipera Evanesca, Zaklęcie Czterech Stron Świata (Wskaż mi) | Trudne: Acis Missile, Fiendfyre, Invivenerum, Non confringetur, Obliviate, Protego Horribilis, Purpura Flamma, Sectumsempra, Stimulus Meledictionem, Szatańska Pożoga, Tardis | Niewybaczalne: Avada Kedavra, Cruciatus | Specjalne: Solvite
OPIS POSTACI: Jewgienij jest wysokim, mierzącym prawie 190cm mężczyzną. Nie należy do tych najlepiej zbudowanych, wręcz przeciwnie - jest tym typem, na którym wszystkie ubrania wiszą i ludzie nie raz dziwią się, jak można być tak chudym. Nie znaczy to jednak, że jest chucherkiem, lata treningów zaowocowały całkiem solidną warstwą mięśniową i choć z kulturystą nie miałby szans, jest przygotowany do powalenia kogoś swojej postury. Na ciele ma wiele blizn, jedne są starsze i pochodzą z dzieciństwa, kiedy to zbierał lanie za występki nie godne dziedzica. Te nowsze są natomiast pamiątkami po eskapadach, mordobiciach i różnego rodzaju balangach, w których już nie tak młody Bułhakow zdawał się brać udział. Ciemne, ścięte na krótko włosy i kilku dniowy zarost to cechy charakterystyczne. Podobnie jak ciemne, odrobinę puste oczy, w których widać przede wszystkim pokłady nienawiści i agresji. Jewgienij zdecydowanie nie należy do najprzystojniejszych mężczyzn jacy chodzili po ziemi, jest zwyczajnie przeciętny. Stara ubierać się elegancko, w koszule, marynarki i spodnie z kantem. Zazwyczaj mu się to udaje, oczywiście o ile nie jest aktualnie na dniu piętnastym ciągłego picia na umór. W takich przypadkach przestaje zwracać uwagę na szczegóły pokroju prasowania, czy nawet prania rzeczy. Często można spotkać go z okularami na nosie, które od pewnego czasu są mu po prostu potrzebne. Kiedyś nosił je, gdy chciał wyglądać na inteligentnego, teraz nie ma wyboru, jeżeli chce się czemuś dobrze przyjrzeć. Jak na ponad czterdziestoletniego mężczyznę przystało, ma pierwsze zmarszczki pojawiające się wokół oczu i skórę, która nosi ślady starzenia się. Nie są mu obce także wszechobecne piegi, którymi tak naprawdę nigdy się nie przejmował.

https://mortis.forumpolish.com/t212-zwierzeta-jewgienija https://mortis.forumpolish.com/t327-zapiski-jewgienija#411 https://mortis.forumpolish.com/t211-skrytka-nr-960
PisanieTemat: Re: Kruk Ophelii  Kruk Ophelii EmptyPią 20 Maj 2016, 21:56


Najdroższa Ophelio,

Zwykłem zwodzić i kłamać, ale dla Ciebie gotów jestem zrobić wyjątek. Z chęcią pokażę Ci moje rodzinne strony. Kraj, w którym nazwisko Bułhakow znaczy więcej, niż Crouch tutaj. Miejsce, gdzie choć przez chwilę będziesz mogła pobyć sobą. Tą sobą, którą ujrzałem tamtej nocy, a która tutaj dusi się w tej małej klatce zwanej przyzwoitością.

Czekam na dobrą nowinę.


J.B.
Charlotte Mark
Charlotte Mark
Pielęgniarka

Dodatkowe informacje biograficzne
AKTUALNIE POSIADANA RÓŻDŻKA: Głóg; Pancerz Kikimory; 13
OPANOWANE ZAKLĘCIA: Zaklęcia szkolne: 1. ENERVATE 2. EPISKEY 3. ACCIO 4. ALOHOMORA 5. BOMBARDA 6. FINITE 7. REPARO 8. TERGEO 9. WINGARDIUM LEVIOSA 10. EXPELLIARMUS 11. FUMOS 12. PROTEGO 13. DIFFINDO 14. DRĘTWOTA 15. LOCOMOTOR MORTIS 16. AVIFORS 17. FLIPPENDO 18. LUMOS MAXIMA 19. PORTUS 20. REDUCTO 21. ZAKLĘCIE KAMELEONA 22. EVERTE STATUM 23. MIMBLE 24. PETRIFICUS TOTALUS Zaklęcia łatwe: 1. ANAPNEO 2. RENNERVATE 3. IMPEDIMENTA 4. SAGITTENT 5. STELEUS 6. REPLEO 7. ANIMO LEPORE 8. BONUM IGNIS 9. REPARIFORS 10. CARPE RETRACTUM 11. CISTEM APERIO 12. PESKIPIKSI PESTERNOMI 13. EBUBLIO 14. SAGITTA SURCULUS Zaklęcia trudne: 1. FERULA 2. ADVERSUM 3. GELATA CEREBRUM 4. ARRESTO MOMENTUM 5. FINITE INCANTATEM 6. VULNERA SANATUR 7. SERPENSORTIA 8. GELATA CEREBRUM 9. TURBINE IGNISIS
OPIS POSTACI: Charlotte w trakcie swojego dzieciństwa nigdy nie była specjalnie ładna. Zawsze wolała trzymać się w grupie osób, z którymi się przyjaźniła i wiedziała, że nie będą się z niej za plecami wyśmiewać. Cóż... Trzeba było przyznać, że Charlotte była po prostu gruba. Nie chodziło tu o kilka nadprogramowych kilogramów, tylko o dość sporą nadwagę z którą zmagała się przez znaczną część swojego dzieciństwa. Zawsze jednak starała się nadrabiać wszystko dobrym humorem. Obelgi i wyzwiska kierowane w jej stronę zawsze były odwracane przez Pannę Mark w żarty. Do tej pory często zdarza jej się powiedzieć coś nieodpowiedniego do danej sytuacji, co wywołuje śmiech u jej rozmówców. Dopiero, kiedy zaczęła dorastać, jej ciało zaczynało przybierać bardziej kobiece kształty. Nadmiar kilogramów z czasem całkowicie zanikł, kiedy urosła do 170cm, co pozwoliło dziewczynie na zawieranie nowych znajomości w nowej szkole, która okazała się być Niewidzialną Szkołą Magii. Do tajemnic należy jednak fakt, czy jest podobna bardziej do swej rodzicielki, czy raczej ojca. Chociaż ma bardzo dobry kontakt ze swoimi przybranymi rodzicami i bardzo ich kocha, w żaden sposób nie jest do nich podobna. Od swoich biologicznych rodziców udało jej się odziedziczyć czarno-brązowe włosy (zależnie od padającego na nie światła) i niebieskie oczy. Jednym spojrzeniem potrafi ocenić, czy osoba, z którą właśnie rozmawia próbuje ją okłamać. Podczas uśmiechania się (co robi dość często) w jej policzkach pojawiają się urocze dołeczki. Z reguły jest osobą ciepłą i przyjaźnie nastawioną, co nie oznacza jednak, że pozwoli wejść sobie na głowę pierwszemu-lepszemu uczniakowi.

https://mortis.forumpolish.com/t569-przytulanki-charlotte https://mortis.forumpolish.com/t614-ksiega-charlotte https://mortis.forumpolish.com/t570-skrytka-numer-8468#2610
PisanieTemat: Re: Kruk Ophelii  Kruk Ophelii EmptyPon 30 Maj 2016, 19:57



Droga Panno Lestrange,

niestety poprzedni list od Pani odnalazłam dzisiaj pod jednym ze szpitalnych łóżek. Nie wiem skąd się wziął w takim miejscu, niemniej jednak eliksir słodkiego snu wysłałam już Panience Wittermore.

C. Mark


Mistrz Gry
Mistrz Gry
NPC


https://mortis.forumpolish.com/t209-sowa-mistrza-gry
PisanieTemat: Re: Kruk Ophelii  Kruk Ophelii EmptyWto 07 Cze 2016, 01:58

Panno Lestrange
Dziękujemy za złożenie zamówienia w naszym sklepie. Przesyłamy, zgodnie z prośbą lustro ostrzegające. Całość przesyłki wyniosła 100ʛ. Życzymy miłego dnia i zapraszamy do ponownego skorzystania z naszych usług.
Derwisz i Banges



- 100ʛ
+ lustro ostrzegające
Sophia Templer
Sophia Templer
Stażysta Brygady Uderzeniowej Ministerstwa Magii

Dodatkowe informacje biograficzne
AKTUALNIE POSIADANA RÓŻDŻKA: Róg jednorożca; Osika; 11,5
OPANOWANE ZAKLĘCIA: ♥Szkolne♥ PROTEGO, CONJUNCTIVITIS, ENERVATE, EXPELLIARMUS, FINITE, PETRIFICUS TOTALUS, DRĘTWOTA, EVERTE STATUM, IMMOBILUS, MIMBLE WIMBLE, AVIFORS, FURNUCULUS, ACCIO, ALOHOMORA, LUMOS MAXIMA ♥Łatwe♥ COLLOSHOO, ENTROPOMORPHIS, ANAPNEO, REPARIFORS, ANTIVENENUM, BOMBARDA MAXIMA, CHŁOSZCZYŚĆ, OCULUS LEPUS, SUSPENSORIUS ♥Trudne♥ STIMULUS MELEDICTIONEM, ACID MISSILE, FINITE INCANTATEM, ADVERSUM, VULNERA SANATUR, SENSOREM
OPIS POSTACI: Templer mierzy niecałe sto siedemdziesiąt trzy centymetry i jest to coś, na co nigdy w życiu nie narzekała. Podobało jej się, że nie należy do osób tych za nadto wysokich, czy niskich. Oscylowała w odpowiedniej dla siebie wadze, chociaż jak na kobietę przystało zawsze uważa, że jest za szeroka w biodrach. Na jej twarzy trudno dostrzec piegi, albo innego rodzaju przebarwienia. Tylko wtedy kiedy jest zbyt zdenerwowana lub po prostu speszona, na jej bladych policzkach pojawiają się rumieńce, które dość trudno przegonić. Największą uwagę w jej wizerunku zabierają oczy. Duże, jasnoniebieskie, często wywołują zdezorientowanie u jej rozmówców, co nie za bardzo odpowiada samej Sophii. Często, podczas spisywania ważnych notatek musi zakładać na nos okulary, żeby litery i cyfry znajdujące się na pergaminie za bardzo się nie rozmazywały. Lewej ręki używa niemalże do wszystkiego: pisania, przewracania kartek, wykonywania codziennych czynności. Z niewiadomych przyczyn różdżka zawsze znajduje się w jej prawej ręce. Tak nauczyła się rzucać czary w szkole i tak jej pozostało. Życie Sophii nigdy nie było usłane pachnącymi i miękkimi płatkami kwiatów. Znacznie częściej natrafiała na kolce róż, które tylko czekały, aż wbiją się mocno w stopy kobiety i to między innymi ukształtowało jej charakter. Ma wole walki i nie da sobą pomiatać, chociaż podczas pierwszej rozmowy może wydawać się bierna i uległa. Z reguły jest optymistycznie nastawiona do życia, ale do wszystkiego podchodzi z dystansem.

https://mortis.forumpolish.com/t544-stworki-sophii https://mortis.forumpolish.com/t551-dziennik-sophii-templer https://mortis.forumpolish.com/t545-skrytka-nr-983
PisanieTemat: Re: Kruk Ophelii  Kruk Ophelii EmptyCzw 07 Lip 2016, 18:09

Szanowna Pani Lestrange
Bardzo dziękuję za pamięć i życzenia urodzinowe.
S. Templer

+ Do listu załączony został... Biustonosz Sophii.
Sophia Templer
Sophia Templer
Stażysta Brygady Uderzeniowej Ministerstwa Magii

Dodatkowe informacje biograficzne
AKTUALNIE POSIADANA RÓŻDŻKA: Róg jednorożca; Osika; 11,5
OPANOWANE ZAKLĘCIA: ♥Szkolne♥ PROTEGO, CONJUNCTIVITIS, ENERVATE, EXPELLIARMUS, FINITE, PETRIFICUS TOTALUS, DRĘTWOTA, EVERTE STATUM, IMMOBILUS, MIMBLE WIMBLE, AVIFORS, FURNUCULUS, ACCIO, ALOHOMORA, LUMOS MAXIMA ♥Łatwe♥ COLLOSHOO, ENTROPOMORPHIS, ANAPNEO, REPARIFORS, ANTIVENENUM, BOMBARDA MAXIMA, CHŁOSZCZYŚĆ, OCULUS LEPUS, SUSPENSORIUS ♥Trudne♥ STIMULUS MELEDICTIONEM, ACID MISSILE, FINITE INCANTATEM, ADVERSUM, VULNERA SANATUR, SENSOREM
OPIS POSTACI: Templer mierzy niecałe sto siedemdziesiąt trzy centymetry i jest to coś, na co nigdy w życiu nie narzekała. Podobało jej się, że nie należy do osób tych za nadto wysokich, czy niskich. Oscylowała w odpowiedniej dla siebie wadze, chociaż jak na kobietę przystało zawsze uważa, że jest za szeroka w biodrach. Na jej twarzy trudno dostrzec piegi, albo innego rodzaju przebarwienia. Tylko wtedy kiedy jest zbyt zdenerwowana lub po prostu speszona, na jej bladych policzkach pojawiają się rumieńce, które dość trudno przegonić. Największą uwagę w jej wizerunku zabierają oczy. Duże, jasnoniebieskie, często wywołują zdezorientowanie u jej rozmówców, co nie za bardzo odpowiada samej Sophii. Często, podczas spisywania ważnych notatek musi zakładać na nos okulary, żeby litery i cyfry znajdujące się na pergaminie za bardzo się nie rozmazywały. Lewej ręki używa niemalże do wszystkiego: pisania, przewracania kartek, wykonywania codziennych czynności. Z niewiadomych przyczyn różdżka zawsze znajduje się w jej prawej ręce. Tak nauczyła się rzucać czary w szkole i tak jej pozostało. Życie Sophii nigdy nie było usłane pachnącymi i miękkimi płatkami kwiatów. Znacznie częściej natrafiała na kolce róż, które tylko czekały, aż wbiją się mocno w stopy kobiety i to między innymi ukształtowało jej charakter. Ma wole walki i nie da sobą pomiatać, chociaż podczas pierwszej rozmowy może wydawać się bierna i uległa. Z reguły jest optymistycznie nastawiona do życia, ale do wszystkiego podchodzi z dystansem.

https://mortis.forumpolish.com/t544-stworki-sophii https://mortis.forumpolish.com/t551-dziennik-sophii-templer https://mortis.forumpolish.com/t545-skrytka-nr-983
PisanieTemat: Re: Kruk Ophelii  Kruk Ophelii EmptyPon 11 Lip 2016, 20:51

Szanowna Pani Lestrange,
Podobno czarny wyszczupla.
S. Templer
Sophia Templer
Sophia Templer
Stażysta Brygady Uderzeniowej Ministerstwa Magii

Dodatkowe informacje biograficzne
AKTUALNIE POSIADANA RÓŻDŻKA: Róg jednorożca; Osika; 11,5
OPANOWANE ZAKLĘCIA: ♥Szkolne♥ PROTEGO, CONJUNCTIVITIS, ENERVATE, EXPELLIARMUS, FINITE, PETRIFICUS TOTALUS, DRĘTWOTA, EVERTE STATUM, IMMOBILUS, MIMBLE WIMBLE, AVIFORS, FURNUCULUS, ACCIO, ALOHOMORA, LUMOS MAXIMA ♥Łatwe♥ COLLOSHOO, ENTROPOMORPHIS, ANAPNEO, REPARIFORS, ANTIVENENUM, BOMBARDA MAXIMA, CHŁOSZCZYŚĆ, OCULUS LEPUS, SUSPENSORIUS ♥Trudne♥ STIMULUS MELEDICTIONEM, ACID MISSILE, FINITE INCANTATEM, ADVERSUM, VULNERA SANATUR, SENSOREM
OPIS POSTACI: Templer mierzy niecałe sto siedemdziesiąt trzy centymetry i jest to coś, na co nigdy w życiu nie narzekała. Podobało jej się, że nie należy do osób tych za nadto wysokich, czy niskich. Oscylowała w odpowiedniej dla siebie wadze, chociaż jak na kobietę przystało zawsze uważa, że jest za szeroka w biodrach. Na jej twarzy trudno dostrzec piegi, albo innego rodzaju przebarwienia. Tylko wtedy kiedy jest zbyt zdenerwowana lub po prostu speszona, na jej bladych policzkach pojawiają się rumieńce, które dość trudno przegonić. Największą uwagę w jej wizerunku zabierają oczy. Duże, jasnoniebieskie, często wywołują zdezorientowanie u jej rozmówców, co nie za bardzo odpowiada samej Sophii. Często, podczas spisywania ważnych notatek musi zakładać na nos okulary, żeby litery i cyfry znajdujące się na pergaminie za bardzo się nie rozmazywały. Lewej ręki używa niemalże do wszystkiego: pisania, przewracania kartek, wykonywania codziennych czynności. Z niewiadomych przyczyn różdżka zawsze znajduje się w jej prawej ręce. Tak nauczyła się rzucać czary w szkole i tak jej pozostało. Życie Sophii nigdy nie było usłane pachnącymi i miękkimi płatkami kwiatów. Znacznie częściej natrafiała na kolce róż, które tylko czekały, aż wbiją się mocno w stopy kobiety i to między innymi ukształtowało jej charakter. Ma wole walki i nie da sobą pomiatać, chociaż podczas pierwszej rozmowy może wydawać się bierna i uległa. Z reguły jest optymistycznie nastawiona do życia, ale do wszystkiego podchodzi z dystansem.

https://mortis.forumpolish.com/t544-stworki-sophii https://mortis.forumpolish.com/t551-dziennik-sophii-templer https://mortis.forumpolish.com/t545-skrytka-nr-983
PisanieTemat: Re: Kruk Ophelii  Kruk Ophelii EmptyPon 11 Lip 2016, 20:57

Szanowna Pani Lestrange,
Wypróbowałam, ale wspaniałomyślnie stwierdziłam, że Pani przyda się bardziej. Może uwydatni co trzeba?
S. Templer
Sponsored content


PisanieTemat: Re: Kruk Ophelii  Kruk Ophelii Empty

Kruk Ophelii

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry
Strona 1 z 2Idź do strony : 1, 2  Next

Similar topics

-
» Kruk Dorothei
» Kruk Ventusa
» Kruk Effie
» Kruk Leathana
» Kruk Yasmine

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
NOWY ADRES MORTIS.ORG.PL :: Sowia poczta-
Skocz do: