Non mor­tem ti­memus, sed co­gita­tionem Mor­tis


Share|

Funkcje forumotion - obserowanie tematów, "drafty", tagowanie postaci, rzucanie kostką

PisanieTemat: Funkcje forumotion - obserowanie tematów, "drafty", tagowanie postaci, rzucanie kostką  Czw 14 Kwi 2016, 01:57


Rzeczy, które sprawiają wam kłopoty

Tagowanie postaci to świetna opcja kiedy rozpoczynamy z kimś sesję. Funkcji tej używają również administracja i mistrzowie gry. Aby otagować użytkownika w poście używamy małpki @ i jego nicku. Aby tag zadziałał musimy wpisać całość (imię i nazwisko razem ze spacją, małpka osobno) w cudzysłów. Przykładowo @Mistrz Gry z pewnością zwróci uwagę narratora na twój post.


Obserwowanie tematów i działów w systemie forumotion to sprawa łatwa i przyjemna. Za każdym razem kiedy napiszemy posta w jakimś temacie zostaje on dodany do obserwowanych. Możesz kontrolować listę obserwowanych tematów w ustawieniach profilu. Od teraz za każdym razem kiedy ktoś odpowie w obserwowanym temacie otrzymasz powiadomienie poprzez panel powiadomień (na górze po lewej stronie) i email (chyba, że ustawisz inaczej). Powiadomienia możesz otrzymywać również gdy ktoś oznaczy cię w temacie lub wyśle ci prywatną wiadomość.
Tematy do śledzonych możesz dodawać również bez pisania w nich, poprzez zjechanie na dół strony i kliknięcie napisu start watching topic (śledź wątek). Możesz tak obserwować całe działy. Po prostu wejdź w wybrany i naciśnij napis start watching forum. Przykładowo kliknięcie tego odnośnika sprawi, że będziesz otrzymywał powiadomienia z działu ogłoszenia administracji.


System draftów (szkiców) służy zapisywaniu niedokończonych postów i innych rzeczy, które macie ochotę zachować bez umożliwiania innym wglądu w nie. Szkice możesz zapisywać tylko i wyłącznie jako odpowiedzi do wątków, a nie same wątki. Po prostu wysyłając wiadomość naciśnij przycisk Draft. Możesz modyfikować swoje szkice i publikować je w profilu w zakładce drafts.


Rzucanie kostką wbrew pozorom skomplikowane nie jest, chociaż takim może się z początku wydawać. Sprawa pierwsza: kostką nie da się rzucić tworząc temat. Możemy to zrobić tylko i wyłącznie w odpowiedzi do tematu. Sprawa druga: moduł rzucania kostką znajduje się tuż pod spodem, pod wysyłaniem pościka. Po prostu rozwiń menu Rzut kostką, wybierz interesującą cię kostkę z listy, określ ile razy nią rzucasz (w przypadku, kiedy np. użyłeś w poście zaklęcia kilka razy), kliknij plusa i... już. Kiedy naciśniesz Send, to Pan Losu zajmie się resztą.


szkoła óczy xd

Funkcje forumotion - obserowanie tematów, "drafty", tagowanie postaci, rzucanie kostką

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Mortis :: Ministerstwo Magii :: Prawo czarodziejów :: Poradnik nowicjusza-
Skocz do: