Non mor­tem ti­memus, sed co­gita­tionem Mor­tis


Share|

Hermenegilda

avatar
Pracownik, Biuro Wyszukiwania i Oswajania Smoków

Dodatkowe informacje biograficzne
AKTUALNIE POSIADANA RÓŻDŻKA: Głogowa różdżka drobnej panny Nott mierzy sobie aż 12 i 3/4 cala. Pozbawiona wyrafinowanych udziwnień, prezentuje się nadzwyczaj skromnie. Jest dość sztywna, co koresponduje z awersją jej właścicielki do zmian i wyznawanym przez całą rodzinę przywiązaniem do tradycji. Za sprawą rdzenia w postaci włókna ze smoczego serca, różdżka jest równie temperamentna, co sama Eleonore.
OPANOWANE ZAKLĘCIA: Accio, Alohomora, Aquamenti, Bombarda, Finite, Locomotor, Lumos Maxima, Reparo, Wingardium Leviosa, Expelliarmus, Protego, Drętwota, Enervate, Homenum Revelio, Everte Statum, Bombarda Maxima, Chłoszczyść, Kaproun, Obscuro, Utevo Lux, Reparifors, Procella, Delens Vestigium, Imperius Revelio, Serpensortia, Secretum Praestes, Obliviate, Sectumsempra
OPIS POSTACI: Metr sześćdziesiąt siedem wzrostu klasyfikuje Eleonore jako kobietę średniego wzrostu. Jest smukłej postury, z wyraźnym wcięciem w talii, choć jej matka uważa ją za nieco zbyt zaokrągloną „tu i ówdzie”. Jej twarz – w przeciwieństwie do alabastrowej buzi Victorii - ma zdrowy odcień. Spostrzegawczy obserwator zauważy również sporadyczne piegi, rozsiane w okolicach niezbyt dużego nosa. Panna Nott obserwuje świat spod wachlarza ciemnych rzęs bystrym spojrzeniem niebieskich oczu. Nie ma zachęcająco malinowych ust, jej wargi są raczej bladoróżowe, za to pełne. Jasnobrązowe włosy, układając się w fale, rzadko opadają swobodnie na jej łopatki; najczęściej poskramiane są w prostych kucykach czy upięciach, o wiele bardziej stosownych w jej miejscu pracy. Szatynka nie posiada zbyt wielu znaków szczególnych; jedynym wyjątkiem jest blizna w okolicach lędźwi, ciągnąca się w poprzek pleców.

Zobacz profil autora http://mortis.forumpolish.com/t852-hermenegilda#6959 http://mortis.forumpolish.com/t851-skrytka-nr-113#6956
PisanieTemat: Hermenegilda  Sob 11 Cze 2016, 10:23Hermenegilda


Przygarnięta przez Len przed kilkoma laty Hermenegilda to stworzenie wyjątkowo uparte i złośliwe. Bywa naburmuszona i temperamentna w równym stopniu, co sama panna Nott. Cczasem znika na całe dnie, jednak spora porcja sowich przysmaków sprawia, że ciche dni Pań nie trwają zbyt długo.

Hermenegilda

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Mortis :: Confundus :: Archiwum :: Schronisko-
Skocz do: