Non mor­tem ti­memus, sed co­gita­tionem Mor­tis


Share|

Magiczne środki lokomocji - gdzie je kupić?

PisanieTemat: Magiczne środki lokomocji - gdzie je kupić?  Wto 22 Gru 2015, 13:49


MIOTŁY I AKCESORIA DO MIOTEŁ
Klipsy do spinania gałązek — wykonany ze srebra gadżet, który służył do spinania wici miotły sportowej, aby efektowniej wyglądała i zapewne lepiej latała poprzez bardziej aerodynamiczny kształt.

Kompas miotlarski — przedmiot, który pozwala zachować orientacje w terenie na miotle. Montowany jest na rączce miotły, zwłaszcza przy długich podróżach.

Miotła Dębowy Grom 79 — miotła, która została wyprodukowana w 1879 roku przez Eliasa Grimstone'a z Portsmouth. Ładna miotła o wyjątkowo grubej dębowej rączce, przystosowana do dalekich lotów i odporna na silne wiatry. Próby grania na nich w quidditcha nigdy się nie powiodły. Zbyt oporne w prowadzeniu przy dużej prędkości, nie cieszyły się uznaniem tych, którzy przekładają zwrotność nad bezpieczeństwo.

Miotła Klonowa wygoda — bezpieczna, wygodna miotła rodzinna, przeznaczona do latania dla kilku osób na raz.

Miotła Księżycowa Brzytwa — miotła sportowa, która została wyprodukowana w 1901 roku przez Gladys Boothby. Model ten jest smukły, a rączka została wykonana z jesionowego drewna. Na początku XX wieku była bardzo poszukiwaną przez graczy quidditcha miotłą, ponieważ można było osiągać na niej znaczną prędkość, nie tracąc przy okazji na zwrotności.

Miotła Srebrna Strzała — miotła, która została wyprodukowana przez Leonarda Jewkesa. Osiągała prędkość większą niż Dębowy Grom 79 czy Księżycowa Brzytwa. Została później zastąpiona przez serię Zmiataczy.

Miotła Zamiatacz 1 — miotła wyprodukowana przez Wytwórnię Mioteł Zmiataczy w 1926 roku. Specjalna miotła sportowa przeznaczona tylko do quidditcha.

Miotła Kometa 140 — miotła, która została wyprodukowana w 1929 roku przez firmę Spółka Wytwórców Komet. Nowością okazało się wykorzystanie w niej zaklęcia hamującego.
PRZEDMIOTY ZAKAZANE PRZEZ MINISTERSTWO
Latający dywan — wyjątkowo wygodny środek transportu, chociaż w obecnych czasach zakwalifikowany jest do dość długiego spisu przedmiotów zakazanych w Wielkiej Brytanii. Dywan taki można nabyć nielegalnie, ale trzeba się z nim pilnować - nieostrożne korzystanie może zakończyć się wizytą kogoś z Ministerstwa.
WYSTĘPOWANIE: Borgin & Burkes


INNE
Latająca ławka - ławka, na którą zostało rzucone zaklęcie, dzięki czemu potrafi latać. Używane zgodnie z przeznaczeniem są bezpieczne choć zdecydowanie nie polecane osobom z problemami i bólami szyi, a także kobietom w ciąży. Mają własną wolę, dlatego też posługiwanie się nimi może być niebezpieczne, jeżeli nie przestrzega się instrukcji.

Latający rower - bardzo wygodny środek czarodziejskiego transportu, posiadający jednak pewną wadę - nie posiada wbudowanego systemu niewidzialności, przez co w większości sytuacji można korzystać z niego tylko jak ze zwykłego, mugolskiego roweru.

Latający rower 1900 - bardziej skomplikowany, zdecydowanie nowszy model roweru latającego. Poza nowym, przyjemniejszym wyglądem i kształtem ma także wbudowany system niewidzialności.

Latający motocykl - wersja latającego roweru dla prawdziwych twardzieli. Rodzajów latających motocykli jest wiele. Niektóre posiadają dodatkową naczepę umożliwiającą transportowanie większej ilości osób. Inne ulepszone są w funkcję ulepszonej niewidzialności.
SPOSÓB KUPOWANIA PRZEDMIOTÓW
Na forum istnieją dwa rodzaje nabywania przedmiotów za pieniądze. Bo jak wiadomo, nie wszystko dostaniemy na fabule w ramach nagrody od Mistrza Gry.
➛ Pierwszy sposób to zakupy fabularne. Żeby móc kupić interesujący nas przedmiot należy się wybrać do miejsca, w którym można taki przedmiot dostać i po prostu go sobie wybrać. Przy każdym przedmiocie/składniku podane jest jego występowanie wraz z linkiem do lokacji, więc odnalezienie interesującego nas itemu nie powinno być problemem.
➛ Drugim sposobem jest zakup przez Sowią Pocztę. Wiele przedmiotów można sobie zamówić - wystarczy do tego jeden post w temacie Sowa Mistrza Gry. Tym sposobem można jednak zamówić tylko i wyłącznie przedmioty legalne, co za tym idzie - zakupy w sklepie z przemycanymi przedmiotami odpadają na starcie.
Trzeba też pamiętać, że aby móc coś zakupić trzeba mieć odpowiednią ilość gotówki. Wszystkie cenniki są w lokacjach, w których można zdobyć interesujące nas przedmioty.

Non mor­tem ti­memus, sed co­gita­tionem mor­tis.

Regulamin ogólny | Regulamin fabularny | Osoby odpowiedzialne za forum

Magiczne środki lokomocji - gdzie je kupić?

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry
Strona 1 z 1

Similar topics

-
» Magiczne używki
» Magiczne zawody - rozwój, spis
» Magiczne kajdany
» Pan Argus Filch
» Łąka Marihuany

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Mortis :: Confundus :: Archiwum-
Skocz do: