Non mor­tem ti­memus, sed co­gita­tionem Mor­tis


Ophelia Lestrange
Nauczycielka Wróżbiarstwa
avatar
Wyślij prywatną wiadomość
 
http://mortis.forumpolish.com/t678-kruk-ophelii#3890
http://mortis.forumpolish.com/t682-dziennik#3902
http://mortis.forumpolish.com/t676-skrytka-nr-108
Liczba postów :
154

[1% z całości / 0.16 postów dziennie]
Znajdź wszystkie posty Ophelia Lestrange:
  - Tematy
  - Posty

Data rejestracji :
07/04/2016

Ostatnia wizyta:
Pon 10 Lip 2017, 19:28

Dodatkowe informacje biograficzne

 PEŁNE IMIĘ I NAZWISKO
Ophelia Felicity Lestrange

 RASA
Wila

 KREW
Czysta

 DATA URODZENIA
29 lipca 1898

 AKTUALNIE POSIADANA RÓŻDŻKA
Różdżka o niezwykle majestatycznej prezencji, idealnie prosta, mierząca 13 i ¼ cala. W oczy rzuca się jej niespotykany odcień — tarnina, który stanowi jej budulec, jest pokryta ciemną barwą, która w słońcu mieni się głębią rozmaitych odcieni szarości. Za rdzeń posiada pióro z ogona feniksa, niezwykle łatwo ulega chwilowym odkształceniom, co zawdzięcza dużej elastyczności — szybko jednak powraca do swojej wcześniejszej postaci prostej jak struna.

 OPANOWANE ZAKLĘCIA
SZKOLNE: Enervate, Expelliarmus, Homenum Revelio, Protego, Arania Exumai, Drętwota, Verdimilious, Avifors, Accio, Alohomora, Aperacjum, Lumos, Nox, Wingardium Leviosa, Finite | ŁATWE: Slugus Eructo, Sollicitus, Imperturbable, Jęzlep, Procella, Constant Visio, Delens Vestigium, Illegibilus, Quietus, Suspensorius, Mucus ad Nauseam, Rennervate, Bombarda Maxima, Mobilicorpus | TRUDNE: Obliviate, Szatańska Pożoga, Protego Horribilis, Serpensortia, Vulnera Sanatur, Finite Incantatem, Dissendium, Sectumsempra | NIEWYBACZALNE: Avada Kedavra, Cruciatus, Imperius

 UMIEJĘTNOŚCI WRODZONE I NABYTE
Oklumencja, której naukę rozpoczęła w wieku 18 lat. Proces nauki w tym zakresie trwał u Lestrange 7 lat — przez kolejne zaś praktykowała tę sztukę w nieustającej drodze do perfekcji.

 PREDYSPOZYCJE

 WYNIKI DOTYCHCZASOWEJ EDUKACJI I KARIERA ZAWODOWA
Ukończyła szkołę czarodziejstwa i magii w Hogwarcie z wynikami wybijającymi się ponad linię przeciętności, jednak nie sięgały one wybitności, wykazywała się doskonałymi umiejętnościami w obronie przed czarną magią, astronomii oraz wróżbiarstwie. Po pomyślnym zamknięciu ścieżki edukacji, zajęła się zagłębianiem czarnej magii oraz dorywczymi pracami. Dołączyła do Brygady Uderzeniowej Ministerstwa Magii, z której niespodziewanie odeszła, gdy Biuro Aurorów zaczęło podejrzewać ją o konszachty z czarnoksiężnikami. Po tym incydencie przyjęła niepozorną posadę nauczycielki wróżbiarstwa.

 RODZINA I POCHODZENIE
Pochodzi ze starego rodu Lestrange widniejącego w skorowidzu czystości krwi, słynącego z wątpliwej opinii i ogromnych wpływów politycznych. Ophelia jest drugim, lecz nie ostatnim dzieckiem głowy rodu oraz jego żony. Jej relacje z poszczególnymi członkami rodziny stoją na poziomie oziębłej grzeczności i solidnego dystansu, który ukształtowało w niej surowe wychowanie. Chociaż dumna z przynależności i popierająca wszelkie skrajne opinie swej rodziny, prezentuje się w jej oczach jako samotny wilk, który powraca do korzeni jedynie od święta.

 OPIS POSTACI
Twarz usiana piegami w najrozmaitszych miejscach, wpisywała się w ramy niestandardowych przykładów urodliwości. Prosty nos, wysokie kości jarzmowe, nieco opadnięte policzki czyniły z Lestrange istotą o prezencji nie tyle pięknej, co surowej. Blade usta o kształcie, który ciężko zdefiniować jakimkolwiek określeniem pełni tudzież soczystości, zaciskały się nerwowo w wąską linię, potęgując wieczne niezadowolenie wymalowane na licu. Gęste, czarne brwi stanowiły swoistą oprawę dla oczu, ściągającą multum spojrzeń, niby odbierając możliwość swobodnego skupienia na całokształcie. W oczach odbijały się gwiazdy, żywy firmament, błyszczący światłem tysięcy gwiazd. Za każdym razem, gdy spoglądała w niebo, ono odpowiadało jej, odbijając się przejrzystą taflą w tęczówkach. Te zaś, w naturalnym świetle dnia codziennego, mieniły się mieszanką ciepłych barw. Chowały odmęty zieleni, pomieszane z piwną nutą, niekiedy graniczące z ciepłym pigmentem orzecha — gościły liczne plamki, swym ciemnym tonem przechodzące w heban. Rodzinnym znamieniem odciśniętym na osobie Ophelii okazała się być kaskada czarnych włosów, opadających na ramiona splątaną taflą kosmyków. Niesforność dzieła obecnego na głowie kobiety bynajmniej nie była spowodowana jakimkolwiek brakiem uwagi, ba, linią prawidłowości mogłoby się zarysować śmiałe stwierdzenie, iż prezentuje sobą kontrolowany chaos. Wzrost, który osiągnął miarę stu sześćdziesięciu dziewięciu centymetrów niewątpliwie potęgował odrobinę wątłą figurę. Sylwetka znalazła równowagę w odpowiedniej dawce subtelnego zaokrąglenia ewentualnych kantów, czyniąc Lestrange kobietą szczupłą, lecz nie chudą.

 USPOSOBIENIE

 BIOGRAFIA POSTACI