Non mor­tem ti­memus, sed co­gita­tionem Mor­tis


Caolán Báirseach
Bezrobotny
avatar
Wyślij prywatną wiadomość
 
http://mortis.forumpolish.com/t657-ptaszarnia#3435
http://mortis.forumpolish.com/t656-skrytka-78#3433
Liczba postów :
16

[0% z całości / 0.01 postów dziennie]
Znajdź wszystkie posty Caolán Báirseach:
  - Tematy
  - Posty

Data rejestracji :
06/12/2015

Ostatnia wizyta:
Czw 18 Sie 2016, 21:43

Dodatkowe informacje biograficzne


 PEŁNE IMIĘ I NAZWISKO
Caolán Niall Báirseach

 RASA
Człowiek

 KREW
Czysta

 DATA URODZENIA
12 sierpnia 1898

 AKTUALNIE POSIADANA RÓŻDŻKA
13 i ¾ cala, berberys i wąsy trolla, bardzo sztywna. Bardzo delikatna, wąska różdżka z jasnego drewna, pozbawiona jakichkolwiek ozdób.

 OPANOWANE ZAKLĘCIA
ACCIO – ADVERSUM – ALOHOMORA – ANAPNEO – ANESTHESIA – BONUM IGNIS – CHŁOSZCZYŚĆ – CISTEM APERIO – COLLOPORTUS – NON CONFRINGETUR – ENERVATE – EPISKEY – ERECTO – EXPELLIARMUS – EXTINGUETUR IGNIS – FERULA – FINITE – FINITE INCANTATEM – FLIPPENDO – HOVERUS – IMPERTURBABLE – IMPERVIUS – LANUAE MAGICAE – LUMOS MAXIMA – NOX – PROTEGO HORRIBILIS – REJICIUNT APPELATIONIS – RENNERVATE – REPARIFARGE – REPARO – SEZAM MATERIO – SICCUM – SPONGIFY – TERGEO – WINGARDIUM LEVIOSA

 UMIEJĘTNOŚCI WRODZONE I NABYTE
Brak.

 PREDYSPOZYCJE
Brak.

 WYNIKI DOTYCHCZASOWEJ EDUKACJI I KARIERA ZAWODOWA
Caolán ukończył Hogwart z ocenami będącymi po tej lepszej stronie przeciętności, ale nie kontynuował nauki na żadnej uczelni wyższej. Po skończeniu szkoły przez prawie dziesięć lat pracował w Australii - najpierw jako autor artykułów sportowych w gazecie codziennej (oraz jednej książki na ten sam temat), a później jako pomocnik trenera Australijskiej reprezentacji quidditcha. Nauczycielem latania na miotle w Hogwarcie został dziesięć lat temu, a od sześciu lat jest też opiekunem Slytherinu.

 RODZINA I POCHODZENIE
Pierwsze, i jedyne, dziecko z drugiego małżeństwa głowy rodu Báirseach. Maeve i Eithne – jego dwie, starsze o siedem i pięć lat, siostry nigdy nie darzyły sympatią ani chłopca, ani jego matki, co bardzo wpłynęło na całe życie chłopaka – rzecz jasna w bardzo niekorzystny sposób. Gdy Maeve przejęła większość obowiązków ojca, który aktualnie jest głową rodziny tylko z tytułu, Caolán wyprowadził się na stałe z rodzinnej posiadłości i zamieszkał w Australii. Aktualnie jego kontakty z rodziną są oschłe, ale pozbawione jawnej agresji.

 OPIS POSTACI
Przeciętnego wzrostu, rudy mężczyzna o zielonych oczach, smukłej sylwetce i bogatej kolekcji wełnianych swetrów we wszystkich kolorach tęczy. W dobrym świetle można go nawet uznać za przystojnego, o ile zignoruje się jego zapadłe policzki i lekko złamany nos. Przydługie (miejscami sięgające aż do połowy karku – czasem nawet do ramion, gdy mężczyzna uzna, że wybranie się do fryzjera, który wie co robi, jest zbyt męcząca) proste włosy i broda są wyraźnie zadbane, a noszone przez niego ubrania za swoje ceny powinny być zszywane złotą nicią i samoczynnie się prać – ot, uroki pochodzenia z obrzydliwie bogatej rodziny.

 USPOSOBIENIE
Cichy, spokojny, niemalże flegmatyczny, a na domiar złego odrażająco wręcz miły mężczyzna o specyficznym postrzeganiu świata. Cierpiący na synestezję Caolán jest typem chłodnego analityka o refleksie szachisty, co w bardzo oczywisty sposób wpływa na jego relacje z otoczeniem. Jednakże pomimo popularnej opinii twierdzącej jakoby profesor Báirseach był zadufanym w sobie, wiecznie coś knującym wężem w ludzkiej skórze, mężczyzna jest tak naprawdę całkowicie niewinny i niegroźny. Jako nauczyciel Caolán charakteryzuje się anielską cierpliwością i empatią, oraz zaskakującym wręcz oddaniem i zaangażowaniem w sprawy Slytherinu.

 BIOGRAFIA POSTACI
W KP