NOWY ADRES MORTIS.ORG.PL
NOWY ADRES FORUM: https://mortis.org.pl
NOWY ADRES MORTIS.ORG.PL
NOWY ADRES FORUM: https://mortis.org.pl
Non mor­tem ti­memus, sed co­gita­tionem Mor­tis


Share

Sklepik rozwojowy, system punktów rozwoju

Idź do strony : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
Mistrz Gry
Mistrz Gry
NPC


https://mortis.forumpolish.com/t209-sowa-mistrza-gry
PisanieTemat: Sklepik rozwojowy, system punktów rozwoju  Sklepik rozwojowy, system punktów rozwoju EmptyNie 29 Lis 2015, 00:39


System punktów rozwoju

System punktowy umożliwia rozwijanie postaci bezpośrednio na forum. Poniżej dowiesz się jak dzielimy punkty rozwoju. jak je zdobyć i na co wydać. Po pierwsze, punkty rozwoju na naszym forum dzielimy na:  PP - Punkty pojedynku, które ukazują jak postać radzi sobie w walce z innymi czarodziejami i PN - Punkty nauki, które ukazują jak postać radzi sobie w pracy i życiu dorosłego czarodzieja, nauce i rozwijaniu swoich umiejętności, oraz PS - Punkty specjalne, wymienialne na wszystkie inne. JEDEN PS = JEDEN PP LUB PN. Zamiana nie działa w drugą stronę! Możesz zamienić specjalne na inne, ale nie możesz zamienić innych na specjalne. Na forum posiadamy również karty z czekoladowych żab za które można otrzymać dodatkowe bonusy. W przypadku wykupienia czegoś w trakcie trwania sesji nie ma to na nią wpływu. Z nowych rzeczy będziecie mogli korzystać dopiero w następnej.


Stragan z zaklęciami

Ktoś spuścił ci łomot w ciemnej alejce i chcesz się zemścić? Jesteś nauczycielem i wstyd ci wyrzucać słabe oczka na własnych zajęciach? Nie czekaj - skorzystaj ze straganu zaklęciami i stań się panem swojego losu!

ZAKLĘCIA DLA DOROSŁYCH
SZKOLNEŁATWETRUDNEZAKLĘCIE
5 PP10 PP20 PPWykupienie dowolnego zaklęcia ofensywnego, defensywnego/ochronnego lub czarnomagicznego.
5 PN10 PN20 PNWykupienie dowolnego zaklęcia transmutacyjnego, użytkowego lub medycznego/uzdrawiającego.
150 PPWykupienie dowolnego zaklęcia niewybaczalnego. Wymaga posiadania 5 innych zaklęć czarnomagicznych.
150 PPWykupienie jednego z zaklęć specjalnych (między innymi zaklęcie patronusa).

ZAKLĘCIA DLA UCZNIÓW
SZKOLNEŁATWETRUDNEZAKLĘCIE
10 PP15 PP40 PPWykupienie dowolnego zaklęcia ofensywnego, defensywnego/ochronnego lub czarnomagicznego.
10 PN15 PN40 PNWykupienie dowolnego zaklęcia transmutacyjnego, użytkowego lub medycznego/uzdrawiającego.
250 PPWykupienie zaklęcia patronusa.

Punkty pojedynku otrzymujemy za wygrane i przegrane pojedynki z innymi czarodziejami, morderstwa postaci, branie udziału w ulicznych bójkach, eventach i spotkaniach klubu pasjonatów czarnej magii, a w przypadku uczniów także za uczestnictwo w spotkaniach klubu potyczek czarodziejskich.

Punkty nauki w przypadku uczniów możemy zdobyć za uczęszczanie na zajęcia lekcyjne, odrabianie zadań domowych, zdane egzaminy, wykonywanie poleceń nauczycieli, branie udziału w przygodach dostępnych tylko dla uczniów Hogwartu, odbębnianie kar, uczęszczanie na spotkania klubów i stowarzyszeń szkolnych, udział w treningach i meczach quidditcha i branie aktywnego udziału w życiu szkoły.

Punkty nauki w przypadku dorosłych możemy zdobyć za fabularne przygotowywanie eliksirów, udane i nieudane próby używania nowych zaklęć, fabularną naukę nowych zaklęć i eliksirów, również od innych postaci, fabularne studiowanie ksiąg, poprawne wykonywanie swojego zawodu, uczestnictwo w przygodach powiązanych z jakąś dziedziną rozwoju, pomaganie innym czarodziejom w wykonywaniu ich zawodu, pisanie książek i artykułów do którejś z gazet, branie udziału w spotkaniach stowarzyszeń i branie aktywnego udziału w głównej linii fabularnej forum.

Punkty specjalne możemy zdobyć za organizowanie eventów i przygód, aktywność w celu rozwoju forum (zgłaszanie propozycji, tworzenie nowych lokacji, podręczników, poprawianie błędów w opisach...), napisanie karty postaci i uzupełnienie dodatkowych informacji biograficznych, a także:
➛ fabularne rozgrywki (punkty dostaje się tylko za zakończone już sesje) do 5 postów od osoby - 0 punktów, powyżej 5 postów od osoby - 5 punktów, powyżej 10 postów od osoby - 10 punktów, powyżej 15 postów od osoby - 20 punktów
➛ zaproszenie nowego użytkownika na forum - 30 punktów, pod warunkiem, że napisze on kartę postaci.

Supermarket

Jesteś już bogiem przepactwa i szukasz dodatkowych wzmocnień? Zapraszamy do przejrzenia półek naszego punkcikowego supermarketu, w którym znajdziesz między innymi rejestrację animagów i inne, ciekawe rozwinięcia.

KOSZTWYMAGANIACO OTRZYMUJESZ
100 PNAnimagZalegalizowanie swojej umiejętności - rejestracja w systemie Ministerstwa Magii.
250 PNDorosły czarodziejNauczenie postaci aportacji/deportacji lub migania bez pisania podania.
300 PPDorosły czarodziejWykupienie poziomu eksperta w zaklęciach ofensywnych, defensywnych/ochronnych i/lub czarnomagicznych.
300 PNDorosły czarodziejWykupienie poziomu eksperta w zaklęciach transmutacyjnych, użytkowych, medycznych/uzdrawiających i/lub warzenia eliksirów.
300 PNTrzecie oko
Dorosły czarodziej
Stanie się jasnowidzem lub medium.
300 PNMetamorfomagia
Dorosły czarodziej
Opanowanie jej na tyle, aby wygląd nie zmieniał się wbrew naszej woli pod wpływem silnych emocji.
300 PNWężoustość
Dorosły czarodziej
Umożliwia nie tylko porozumiewanie się z wężami, ale również ich kontrolę. Osoby z tym rozwinięciem wzbudzają wśród nich ogromny respekt.
300 PNLegilimenta
Dorosły czarodziej
Umożliwia określenie, czy rozmówca kłamie lub nie, wydobywanie wspomnień wymazanych za pomocą zaklęcia obliviate i naginanie niektórych części wspomnień ofiary.
300 PNOklumenta
Dorosły czarodziej
Pozwala na utworzenie całkowicie szczelnej i niemożliwej do pokonania bariery chroniącej przed penetracją z zewnątrz.
300 PNAnimag
Dorosły czarodziej
Umożliwia porozumiewanie się ze zwierzętami z gatunku, w który postać się zmienia.
350 PPCzarowanie bez różdżki lub magia niewerbalna
Dorosły czarodziej
Umożliwia używanie wybranej umiejętności także w pojedynkach czarodziejskich.

Wykupowanie poziomu eksperta i innych bajerów jest w przypadku uczniów niemożliwe, chyba, że wykupicie sobie taką możliwość w czekoladowym bazarze. Rozwinięcia genetyk można jednak otrzymać na start od mistrza gry, jeżeli uzna podanie za wybitne. Dorośli zaś posiadają ograniczenie - mogą wykupić maksymalnie trzy rzeczy.

CZEKOLADOWY BAZAR

Potrzebujesz przypływu gotówki lub innego bonusu, którego nie możesz wykupić za punkty rozwoju? Z pomocą przychodzi czekoladowy bazarek. Za jego sprawą możecie nabyć kilka ciekawych rzeczy, które pozwolą wam obejść kilka forumowych zasad, a także nieco się wzbogacić.

ŻABKIBONUS
1 CŻ50 galeonów do portfela dowolnej postaci należącej do użytkownika.
2 CŻUtworzenie dla ciebie dowolnego, unikalnego przedmiotu dla dowolnej postaci należącej do użytkownika.
3 CŻMożliwość ominięcia limitu na daną genetykę/umiejętność dla dowolnej postaci należącej do użytkownika.
4 CŻZwiększenie limitu jednoczesnych myślodsiewni o jedną. Można wykupić dwukrotnie.
5 CŻJednokrotne skorzystanie ze sklepiku dla dorosłych dla ucznia.
5 CŻ
8 CŻ
Możliwość utworzenia dodatkowej postaci o dowolnej płci i wieku. Bonus można wykorzystać maksymalnie dwukrotnie. Znaczy to, że maksymalna liczba posiadanych przez ciebie kont to pięć. W chwili wykupowania piątej postaci koszt wzrasta do ośmiu czekoladowych żab.

Jedynym możliwym sposobem na zdobycie żabek są wyzwania i zadania stałe oraz okazjonalne. Na wykupowanie rzeczy z czekoladowego bazaru musicie zapracować sobie sami poprzez fabularną aktywność!
Yvon Mavourneen Hennessy
Yvon Mavourneen Hennessy
Pałkarz Złotych Chimer, Rocznik VII

Dodatkowe informacje biograficzne
AKTUALNIE POSIADANA RÓŻDŻKA: Prezentuje się przyzwoicie. Chociaż mierzy sobie zaledwie dwanaście cali, a z natury jest bardzo giętka, więc co za tym idzie trudna do złamania, przy niektórych zaklęciach zachowuje się nieprzyjemnie głośno. W rdzeniu umieszczony został szpon hipogryfa, całość zaś została wykonana z drewna derenia przyczyniającego się do wydawania rozpraszających świstów.
OPANOWANE ZAKLĘCIA: Incarcerous, Drętwota, Relashio, Riddiculus, Bąblogłowy, Jęzlep, Salvio Hexia, Antivenenum, Linia Wieku, Protego Horribilis, Sardinus Eructo, Trantallegra, Herbivicus, Waddiwasi, Nox, Deprimo, Locomotor, Mobiliarbus, Glisseo, Bonum Ignis, Obliviate, Lapifors, Oculus Lepus.
OPIS POSTACI: Siedemnastoletnie dziewczę, mierzące sobie sto siedemdziesiąt sześć centymetrów wzrostu o budowie wdzięcznej. Rozumiejąc przez to uwydatniony, średni ale krągły biust oraz wyraźnie zaznaczone biodra z naturalnym wcięciem w okolicy talii. Włosy, w kolorze miedzi sięgają mniej więcej do połowy pleców. Naturalnie są nieco pofalowane. Dłonie z wyraźnie zaznaczonymi kostkami, wąskimi nadgarstkami, spiłowanymi na migdałowaty kształt paznokciami. Skóra jest koloru jasnego. Wyróżnia się przede wszystkim piegami, które przybierając różne kształty, oraz odcienie koloru brązowo-pomarańczowego znajdują się w ilości nadprogramowej wszędzie. Pomiędzy jedynkami można spostrzec charakterystyczną, niedużą przerwę.

https://mortis.forumpolish.com/t239-zwierzeta-yvon https://mortis.forumpolish.com/t337-dziennik-yvon https://mortis.forumpolish.com/t238-skrytka-nr-472
PisanieTemat: Re: Sklepik rozwojowy, system punktów rozwoju  Sklepik rozwojowy, system punktów rozwoju EmptySob 02 Sty 2016, 15:11

ZAKLĘCIE TRUDNE POJEDYNKU - UCZEŃ - 40 PKT - INCARCEROUS
SZKOLNE : Relashio, Drętwota, Herbivicus, Waddiwasi, Nox, Deprimo, Piertotum Locomotor, Riddiculus, Bąblogłowy.

Łatwe: Mobiliarbus, Glisseo, Jęzlep
Trudne: Salvio Hexia


Akceptuję. ~I.
Kaylin Wittermore
Kaylin Wittermore
Prefekt Ravenclawu, Rocznik VI

Dodatkowe informacje biograficzne
AKTUALNIE POSIADANA RÓŻDŻKA: Angielski dąb, pancerz kikimory, 13 cali, sztywna. Solidna, z dosyć grubą rękojeścią. Nie jest prosta, większość różdżki jest pofalowana. Sama rękojeść ozdobiona jest grawerowaniem w drewnie, a także onyksem, który umieszczony jest na jej podstawie.
OPANOWANE ZAKLĘCIA: ★ Szkolne ★ ACCIO - ALOHOMORA - APERACJUM - BĄBLOGŁOWY - BOMBARDA - COLLOPORTUS - CONFUNDUS - DEPULSO - DRĘTWOTA - ENERVATE - EPISKEY - EXPELLIARMUS - GLACIUS - LUMOS MAXIMA - REDUCTO - REPARO - WINGARDIUM LEVIOSA ★ Łatwe ★ ANATISQUACK - BONUM IGNIS - CALVORIO - CHŁOSZCZYŚĆ - CONSTANT VISIO - ENTROPOMORPHIS - ERECTO - FUNEMITE - ILLEGIBILUS - IMPERTURBABLE - SICCUM - ZAKLĘCIE CZTERECH STRON ŚWIATA (WSKAŻ MI) ★ Trudne ★ FINITE INCANTATEM - PROTEGO HORRIBILIS ★ Specjalne ★ ZAKLĘCIE PATRONUSA (EXPECTO PATRONUM, FORMA BIAŁEGO KRUKA) ★
OPIS POSTACI: Dosyć niska, mierząca jedynie sto sześćdziesiąt centymetrów, nie wyróżniająca się tak naprawdę niczym szesnastolatka. Drobna, można nawet pokusić się o stwierdzenie chuda dziewczyna, która z pewnością nie ma zbyt wiele siły i łatwą ją pociągnąć, czy popchnąć. Ostatnim razem, gdy się ważyła, waga ukazała czterdzieści osiem kilogramów, co i tak było dla niej osiągnięciem. Całkowicie przeciętna, o krótkich blond włosach, które lubią się puszyć i falować - każdy włos w zupełnie inną stronę, co sprawia, że na jej głowie prawie zawsze panuje nieład. Zawsze bardzo się stara, by mieć choć trochę elegancką fryzurę, jednak nie często jej się to udaje. Brązowe oczy kontrastują z bladą cerą, będącą oznaką przebywania przez większość czasu w budynkach, choć w wakacje zdarza się, że znajduje się na niej lekka opalenizna będąca wynikiem spędzania czasu z magicznymi stworzeniami na zewnątrz. Opala się jednak na czerwono, co nie jest szczytem jej marzeń. Ma na twarzy kilka pieprzyków, a na całym ciele poza tym jedyną skazą jest długa blizna, ciągnąca się aż od lewej strony brzucha do połowy uda. Nie ma zbyt dużej wady wzroku, jednak często można spotkać ją w okularach z czarną obwódką, gdyż w ten sposób lepiej jej się czyta. Dziewczyna nauczona została dbania o siebie, więc zawsze jest czysta i schludnie ubrana. Zdarza się, że na twarzy można dostrzec makijaż, lecz nie jest to zbyt częste. Lubi eleganckie stroje, spódnice, koszule i sweterki. Zawsze pachnie od niej kwiatową mieszanką jej ulubionych perfum.

https://mortis.forumpolish.com/t214-zwierzeta-kaylin#273 https://mortis.forumpolish.com/t328-dziennik-kaylin#412 https://mortis.forumpolish.com/t213-skrytka-nr-690#272
PisanieTemat: Re: Sklepik rozwojowy, system punktów rozwoju  Sklepik rozwojowy, system punktów rozwoju EmptySob 02 Sty 2016, 18:16

ZAKLĘCIA NA START
Szkolne: Accio, Alohomora, Aperacjum, Colloportus, Drętwota, Enervate, Expelliarmus, Wingardium Leviosa
Łatwe: Bonum Ignis, Chłoszczyść, Illegibilus


Przyjmuję ~Bezia.I made my choice a long time ago, and I'm never gonna leave you.


Jewgienij Bułhakow
Jewgienij Bułhakow
Nauczyciel OPCM, Głowa Rodziny Bułhakow

Dodatkowe informacje biograficzne
AKTUALNIE POSIADANA RÓŻDŻKA: Olcha, włókno ze smoczego serca, 10¼ cala, mało giętka. Barwiona na czarno, nieco przetarta, z wyrzeźbionymi na rękojeści liśćmi drzewa, z którego została wykonana.
OPANOWANE ZAKLĘCIA: Szkolne: Bombarda, Enervate, Finite, Flippendo, Incendio, Lumos, Lumos Maxima, Mobilicorpus, Nox, Periculum, Protego, Reducto, Sad Infer, Vad Infer, Wingardium Leviosa | Łatwe: Anesthesia, Bracium Emendo, Chłoszczyść, Delens Vestigium, Erecto, Extiguetor Ignis, Funemite, Impervius, Leviora, Rennervate, Siccum, Sollicus, Suspenorius, Vipera Evanesca, Zaklęcie Czterech Stron Świata (Wskaż mi) | Trudne: Acis Missile, Fiendfyre, Invivenerum, Non confringetur, Obliviate, Protego Horribilis, Purpura Flamma, Sectumsempra, Stimulus Meledictionem, Szatańska Pożoga, Tardis | Niewybaczalne: Avada Kedavra, Cruciatus | Specjalne: Solvite
OPIS POSTACI: Jewgienij jest wysokim, mierzącym prawie 190cm mężczyzną. Nie należy do tych najlepiej zbudowanych, wręcz przeciwnie - jest tym typem, na którym wszystkie ubrania wiszą i ludzie nie raz dziwią się, jak można być tak chudym. Nie znaczy to jednak, że jest chucherkiem, lata treningów zaowocowały całkiem solidną warstwą mięśniową i choć z kulturystą nie miałby szans, jest przygotowany do powalenia kogoś swojej postury. Na ciele ma wiele blizn, jedne są starsze i pochodzą z dzieciństwa, kiedy to zbierał lanie za występki nie godne dziedzica. Te nowsze są natomiast pamiątkami po eskapadach, mordobiciach i różnego rodzaju balangach, w których już nie tak młody Bułhakow zdawał się brać udział. Ciemne, ścięte na krótko włosy i kilku dniowy zarost to cechy charakterystyczne. Podobnie jak ciemne, odrobinę puste oczy, w których widać przede wszystkim pokłady nienawiści i agresji. Jewgienij zdecydowanie nie należy do najprzystojniejszych mężczyzn jacy chodzili po ziemi, jest zwyczajnie przeciętny. Stara ubierać się elegancko, w koszule, marynarki i spodnie z kantem. Zazwyczaj mu się to udaje, oczywiście o ile nie jest aktualnie na dniu piętnastym ciągłego picia na umór. W takich przypadkach przestaje zwracać uwagę na szczegóły pokroju prasowania, czy nawet prania rzeczy. Często można spotkać go z okularami na nosie, które od pewnego czasu są mu po prostu potrzebne. Kiedyś nosił je, gdy chciał wyglądać na inteligentnego, teraz nie ma wyboru, jeżeli chce się czemuś dobrze przyjrzeć. Jak na ponad czterdziestoletniego mężczyznę przystało, ma pierwsze zmarszczki pojawiające się wokół oczu i skórę, która nosi ślady starzenia się. Nie są mu obce także wszechobecne piegi, którymi tak naprawdę nigdy się nie przejmował.

https://mortis.forumpolish.com/t212-zwierzeta-jewgienija https://mortis.forumpolish.com/t327-zapiski-jewgienija#411 https://mortis.forumpolish.com/t211-skrytka-nr-960
PisanieTemat: Re: Sklepik rozwojowy, system punktów rozwoju  Sklepik rozwojowy, system punktów rozwoju EmptySob 02 Sty 2016, 19:09

ZAKLĘCIA NA START
Szkolne: Bombarda, Enervate, Finite, Flippendo, Incendio, Lumos, Lumos Maxima, Mobilicorpus, Nox, Periculum, Protego, Reducto, Sad Infer, Vad Infer, Wingardium Leviosa
Łatwe: Anesthesia, Bracium Emendo, Chłoszczyść, Delens Vestigium, Erecto, Extiguetor Ignis, Funemite, Impervius, Leviora, Rennervate, Siccum, Sollicus, Suspenorius, Vipera Evanesca, Zaklęcie Czterech Stron Świata (Wskaż mi)
Trudne: Acis Missile, Fiendfyre, Invivenerum, Obliviate, Purpura Flamma, Sectumsempra, Stimulus Meledictionem, Szatańska Pożoga, Tardis


Przyjmuję ~Bezia.


I have a conscience. It’s just... more selective.
***

Tiffany Chamber
Tiffany Chamber
Bibliotekarka

Dodatkowe informacje biograficzne
AKTUALNIE POSIADANA RÓŻDŻKA: Świerk, włos z ogona testrala, 12 cali, giętka
OPANOWANE ZAKLĘCIA: Alohomora, Colloportus, Flippendo, Lumos, Nox, Finite incantatem, Locomotor, Reparo, Protego, Drętwota, Tergeo, Aperacjum, Accio, Expeliarmus, Piertotum Locomotor, Chłoszczyść, Libro mendacium, Leviocorpus, Repello mugnetum, Liberacorpus, Slugus eructo, Muffliato, Quietus, Upiorogacek, Stulte, Repello mugnetum forte, Sezam materio, Dissendium
OPIS POSTACI: Tiffany jest kobietką zwyczajną, raczej nie wyróżniającą się z tłumu. Posiada sięgające lekko za ramiona, brązowe włosy i ściętą na prosto grzywkę, którą zwykle zaczesuje na boki lub upina. Oczy również brązowe, z zafascynowaniem obserwujące i analizujące wszystko wokół. Nie jest grubiutka, ale budowa ciała wyraźnie wskazuje, że więcej je niż biega. Na lewym barku i prawym udzie posiada tatuaże przedstawiające kolorowe słoneczniki. Nie wygląda już najmłodziej i nic w tym dziwnego, bo osiągnęła wiek, w którym kobieta zaczyna powoli przekwitać. Ukrywać zapisane w akcie urodzenia cyferki mogła w nieskończoność, ale zamaskowanie mijającej urody to już zadanie bardziej skomplikowane. Rzecz jasna, dziewczyna nie przejmuje się mocno upływem lat i bytem starej panny (czego matka nie może sobie wybaczyć do dzisiaj i obwinia się o to przy każdym rodzinnym spotkaniu, kiedy pytając o ewentualne pojawienie się przyszłego zięcia zostaje zetknięta z brutalną rzeczywistością), więc twarz czarodziejki przez większość dnia ozdabia przeuroczy i ciepły uśmiech, jasno ukazujący pozytywne nastawienie do świata i ludzi. Sprawia wrażenie osoby delikatnej i czułej, pasującej do spokojnej pracy przy sprzedawaniu i wypożyczaniu książek. Wizerunek ten mocno kłóci się z pragnieniem szaleństw i podejmowania niepotrzebnego ryzyka przy każdej decyzji, ale jak to mówią - cicha woda brzegi rwie.

PisanieTemat: Re: Sklepik rozwojowy, system punktów rozwoju  Sklepik rozwojowy, system punktów rozwoju EmptyNie 03 Sty 2016, 20:29

Wybieram zaklęcia na start!

Szkolne: 1. Alohomora, 2. Colloportus, 3. Flippendo, 4. Lumos, 5. Nox, 6. Finite incantatem, 7. Locomotor, 8. Reparo, 9. Protego, 10. Drętwota, 11. Tergeo, 12. Aperacjum, 13. Accio, 14. Expeliarmus, 15. Piertotum Locomotor

Łatwe: 1. Chłoszczyść, 2. Libro mendacium, 3. Leviocorpus, 4. Repello mugnetum, 5. Liberacorpus, 6. Slugus eructo, 7. Muffliato, 8. Quietus

Trudne: 1. Upiorogacek, 2. Stulte, 3. Repello mugnetum forte, 4. Sezam materio, 5. Dissendium


Akceptuję. ~I.It was the night before Christmas, and everyone was sleeping, except, of course,
the daughter, who was reading gay fanfiction.
Hugh Fraser
Hugh Fraser
Bezrobotny

Dodatkowe informacje biograficzne
AKTUALNIE POSIADANA RÓŻDŻKA: Grab, 14 cali, pióro gryfa, sztywna. Zdobienie: plecionka celtycka
OPANOWANE ZAKLĘCIA: Accio, Adversum, Alohomora, Avifors, Avis, Arania Exumai, Carpe Retractum, Cerpitus, Dissendium, Draconifors, Drędwota, Episkey, Erecto, Extinguetur Ignis, Homorphus, Expelliarmus, Extinguetur Ignis, Finite Incantatem, Homorphus Fumos, Illegiblilus Impertubale, Immobilus, Herbivicus, Lacarnum Inflamari, Lapifors, Lumos, Peskipiksi Pesternomi, Protego, Protego Maxima, Petrificus Totalus, Repleo, Salvio Hexia, Turbine Ignisis, Rictusempra, Utevo Lux, Verdillious
OPIS POSTACI: Hugh nie wyróżnia się na tle innych mężczyzn, ani wzrostem, ani ponad przeciętną urodą. Szkot jest dość przeciętny, a włosy będące zazwyczaj w nieładzie nie dodają mu powagi, jaką powinien mieć nauczyciel. Zdaje się nie przejmować w jakim stanie znajduje się jego czupryna, choć stara się by ciemne kosmyki nie wchodziły mu na brązowe oczy.

https://mortis.forumpolish.com/t349-zwierzyniec-hugh#484 https://mortis.forumpolish.com/t330-skrytka-nr-521
PisanieTemat: Re: Sklepik rozwojowy, system punktów rozwoju  Sklepik rozwojowy, system punktów rozwoju EmptyPią 08 Sty 2016, 22:54

Zaklęcia na start
Szkolne: Accio, Alogomora, Avifors, Arania Exumai, Drędwota,  Episkey, Expelliarmus, Fumos, Immobilus, Herbivicus, Lacarnum Inflamari, Lumos, Protego, Petrificus Totalus, Rictusempra
Łatwe: Avifors, Avis, Carpe Retractum, Erecto, Extinguetur Ignis, Homorphus, Illegiblilus Impertubale, Lapifors, Peskipiksi Pesternomi, Repleo, Utevo Lux, Verdillious
Trudne: Adversum, Crepitus, Dissendium, Draconifors, Finite Incantatem, Protego Maxima, Salvio Hexia, Turbine Ignisis

Wszystko gra. -Beza


Sklepik rozwojowy, system punktów rozwoju Tumblr_nxon7v6EmI1s9f5e5o6_400
Hugo Todd
Hugo Todd
Rocznik VI

Dodatkowe informacje biograficzne
AKTUALNIE POSIADANA RÓŻDŻKA: 10 i 3/4 cala, średnio sztywna, rdzeń z kła widłowęża, drzewo hikory
OPANOWANE ZAKLĘCIA: Enervate, Episkey, Bąblogłowy, Protego, Riddiculus, Accio, Alohomora, Lumos, Sollicitus, Expulso, Levicorpus, Oblivate, Nox
OPIS POSTACI: Przez pierwsze pięć lat swojego życia był małym księciem. Pupilkiem ojca, macochy, rozlicznych ciotek, babek i piątych wód po kisielu - siostrzenic ciotecznych brata od strony szwagra dziadka. Dopieszczany zarówno delikatnym dotykiem, jak i czułym słowem, słodkim ciastkiem, czy odległymi obietnicami. Pęczniał w swoim małym dostatku jak drożdżowy placek w ciepełku. Dostawał prezenty, ochuchiwany był ochami i achami, każdy jego ruch rączką, czy mielenie gryzaka zalążkami ząbków spotykało się z wielkim poruszeniem. Chociaż nieświadomie, powoli przyzwyczajał się do tego stanu i nie przewidywał, by cokolwiek miało się zmieniać. Wszak był rozkoszny, dziecięco pucołowaty, pocieszny i śliczniutki – w ogóle nie przypominał mężczyzny, którym powinien się stać po osiągnięciu pełnoletności. Szaro-błękitne oczęta odziedziczył po przodkach ze strony matki. Tak samo było z jasną, zdrową cerą i gęstymi złotymi loczkami cherubinka. Śmiało mógłby wtedy pozować Rafaelowi, czy Michałowi Aniołowi. Tak przynajmniej twierdziła lwia część rodziny. Powód specjalnego traktowania? Ojciec na jakiejś wycieczce w interesach skundlił się z ledwo co napotkaną przedstawicielką nieludzkiego rodu. Wszystko zdawało się być jeno krótkotrwałą, chociaż pełną namiętności i ogólnej wesołości przygodą, dopóki nie znalazł pod drzwiami rodzinnego domu kosza z noworodkiem. Trzeba dodać, że noworodkiem płci wybitnie męskiej, co mogło być powodem porzucenia przez matkę. Wile rzadko kiedy tolerują mężczyzn w swym gronie na dłużej. „Udomowione” przedstawicielki co prawda zakładają rodziny, jednak wszechobecne nienawiść i nieporozumienia na tle rasowym przeszkadzają im w pełnej integracji z ludzkim społeczeństwem. Hugo nie okazał się być córką, toteż nie był godzien pozostania przy matczynej piersi. Podepchnięty ojcu, wciśnięty w rodzinny obrazek Mary i Irvinga Toddów, spełniał swój obowiązek jako najmłodsza latorośl wciąż nie mogących się doczekać potomka, niemłodych już partnerów. Nie była to oczywiście łatwa zmiana. Pierw traktowany był ze zrozumiałą wrogością i niepewnością, aczkolwiek jego wielkie, niemowlęce oczka i raczej ciche usposobienie przydały mu akceptacji i powolnej, sukcesywnej asymilacji z każdym odłamem Toddów i pochodnych. Instynkt macierzyński Mary kwitł, chociaż nie ona go rodziła, prawie dumny z pracy swych lędźwi Irving nadał synowi drugie imię po sobie dla zacieśnienia więzi i pokazania, że się do niego przyznaje. Nie czuł się ojcem w pełnym wymiarze, jednak potomek reperował jego poczucie miejsca w społeczeństwie. Nie byli już ostatnimi z okolicy, którzy nie mogli budować podpory rodu na nowych gruntach. Do czasu. Pięć lat później Mary powiła małą, czarnowłosą Shiloh. Dziecko było tak brzydkie, jak tylko mógł być noworodek, jednak dla szczęśliwych rodziców było najpiękniejsze na świecie. Zatrwożony o swoją przyszłość w rodzinie Hugo poczuł się nagle zepchnięty na dalszy tor. Już nie dla niego były koronkowe poduchy podkładane pod pupę. Musiał sobie radzić sam, w końcu był „dużym chłopcem”. Czerwonawe, wiecznie napięte i rozwyte „coś” przesłaniało wszelkie jego dotychczasowe racje. Jadał posiłki, uczył się, przebywał w towarzystwie. Jednak już nie on i jego specyficzna uroda były tematem ochów i achów. Naprzemiennie defekująca i płacząca siostrzyczka tarmoszona była za policzki i całowana w czoło. W końcu była córką TEGO domu, a nie jeno przybłędą. Hugo został zepchnięty na drugi plan. Zmienił się, oczywiście… Z wiekiem gasł, a jego uroda traciła na mocy. Nie kusił jak matka, chociaż nawet jako kilkulatek wciąż mógłby reklamować producentów pasty do zębów dla sławnych i bogatych. Złote loki ciemniały, przechodząc w jasny, ciepły kasztan. Pucołowatość malała, przydając mu z każdym rokiem coraz bardziej chłopięcych rysów twarzy. Ubrany w kiecuszkę nie był już ‘śliczną dziewczynką’ tylko ‘biednym, ślicznym chłopcem, którego ktoś postanowił ośmieszyć’. Jedynie oczy ciągle pozostawały takie same – szaro-błękitne, relatywnie symetryczne, osadzone na tyle głęboko, by nie nadawać mu żabiej aparycji, a na tyle płytko, by nie kojarzyć się z upośledzeniem. Jeszcze kilka lat i śmiało mógłby zacząć mówić o siebie w kategorii ‘przystojnego’. Teraz powstrzymuje język. Nie mówi w towarzystwie tego co mu ślina na język przyniesie, pomny traumatycznych koszmarów wieku dziecięcego. Diagnoza była brutalnie prosta i nie dająca nadziei na odmianę – śmierć łóżeczkowa, nic nie można było zrobić. Jednak właśnie wtedy na światło dzienne wyciągnięte zostały małe brudy z przestrzeni całego roku. Nienawiść brata do siostry, jego grymaszenie na wspólne spędzanie czasu, bicie małej istotki po twarzy za które zbierał tęgie lanie… Wcześniej lekceważone „chcę, żeby sobie poszła”, „niech idzie do dziadka!” (który zmarł kilka miesięcy wcześniej na nieznaną, przykrą chorobę) nabrało nowej mocy. Tragedia rodzinna rozbuchała złe opary nagromadzone w każdym jej członku. Nawet dziś, wciąż młody, przystojny i, co najważniejsze, narcystyczny Hugo nie może się pozbierać po wieloletniej awanturze. On rozdrapywał rany stwierdzeniami, że przecież mogą kochać już tylko jego, za co zamykany był na wiele godzin we własnym pokoju. Nie rozumiał logiki kary – przecież powiedział prawdę i nie zrobił niczego złego. To, że jego uczucia różniły się od rodzicielskiej miłości do utraconego pacholęcia nie docierało do niego żadną drogą. Podjąwszy naukę w Hogwarcie był całkowicie ukontentowany. Oddalił się od ciężkiej atmosfery panującej w domu, a comiesięczne czeki zasilały jego konto. Mógł żyć spokojnie. Dorastać, mężnieć, zmieniać się. Nie wyglądał już jak mały aniołek – przeszkadzało mu w tym nabyte 186 cm wzrostu, niemiłosiernie wystające kości w okolicach bioder i zdecydowanie za długie palce. Zachował jednak posmak wilej krwi w sobie, toteż pomimo braku typowo kobiecego powabu i tak ma naturę podrywacza i odpowiednie ku temu predyspozycje wyglądowe. Całkowity brak rozbudowanej partii mięśniowej poza przepisowe, nadające mu wyprostowanej sylwetki, zakrywa dobrze skrojonymi szatami. Myje się codziennie i goli, by zachować świeżość. Uwydatniona grdyka na chudej szyi co prawda jest mu zadrą w palcu, jednak stara się tego nie eksponować. Wcale nie uważa tego za ‘męskie’. On sam nie jest przecież rozpoznawany przez kategorię owłosionego dryblasa u boku jakiejś powabnej panienki.

https://mortis.forumpolish.com/t344-folwark-zwierzecy-w-liczbie-sztuk-jeden-wlasciciel https://mortis.forumpolish.com/t343-skrytka-numer-666#466
PisanieTemat: Re: Sklepik rozwojowy, system punktów rozwoju  Sklepik rozwojowy, system punktów rozwoju EmptyPon 11 Sty 2016, 22:58

Szkolne: Enervate, Episkey, Bąblogłowy, Protego, Riddiculus, Accio, Alohomora, Lumos
Łatwe: Sollicitus, Expulso, Levicorpus

Plus:Nox (szkolny - 10pkt), oblivate (trudny - 40pkt)

Przyjmuję, Beza
Vakel Bułhakow
Vakel Bułhakow
Dyrektor Hogwartu, Opiekun Hufflepuffu, Numerolog

Dodatkowe informacje biograficzne
AKTUALNIE POSIADANA RÓŻDŻKA: Olcha, 13 cali, włókno z pachwiny nietoperza, mało giętka
OPANOWANE ZAKLĘCIA: Enervate, Finite, Bąblogłowy, Expeliarmus, Protego, Drętwota, Lumos, Nox, Depulso, Everte Statum, Immobilus, Repirifage, Accio, Alohomora, Colloportus, Chłoszczyść, Acetabulum Lava, Bombarda Maxima, Constant Visio, Erecto, Oculus Reparo, Quietus, Siccum, Wskaż mi, Pakuj, Anapneo, Anesthesia, Repariforos, Fiedfyre, Obliviate, Sectumsempra, Szatańska Pożoga, Acis Missle, Volnera Sanatur, Salvio Hexia, Upiorogacek, Avada Kedavra, Finite Incantatem, Skurge, Somno, Zaklęcie Kameleona, Repello Muggletum, Adversum, Ne Apportation, Protego Horribilis
OPIS POSTACI: Wysoki, bo mierzący ponad 185 centymetrów wzrostu mężczyzna o ektomorficznej budowie ciała. Nie jest zbyt wysportowany, ale od jakiegoś czasu nad tym pracuje. Mimo tego sprawia wrażenie lekko wychudzonego. Ciało Bułhakowa, głównie plecy, uda i pośladki pokryte są szeregiem szpecących je blizn, będących nieprzyjemną pamiątką po rodzinnym domu. Pomimo wielu okazji ku temu nie usunął ich nigdy, być może po to, aby przypominały mu wydarzenia, które go ukształtowały. Włosy ma brązowe. Charakterystyczną dla nich jest niesforna, opadająca na oko grzywka, w chwilach stresu często przez niego przeczesywana. Oczy szarozielone. Posiada wszystkie cechy wyglądu, które powinny składać się na typowego paszczura - ziemniaczany nos, wyjątkowo jasne i rzadkie brwi, idealny do rozgniatania orzechów, perfekcyjnie kwadratowy podbródek i wiecznie zdenerwowane spojrzenie, a mimo tego z jakiegoś niewytłumaczalnego powodu rozkochał w sobie niejedną pannę. (Może to prawda, że kobiety podświadomie lecą na złych facetów?) Zawsze wyjątkowo czysty, zadbany i schludny. Dba o swój wizerunek. Nosi się w drogich, szytych na miarę ubraniach. Roznosi wokół siebie przyjemny zapach kwiatowej woni, czasami wymieszany z kadzidłem lub świecami do medytacji. Na pierwszy rzut oka widać, że jest bogaty, a przynajmniej na takiego pozuje i wychodzi mu to zadziwiająco dobrze.

https://mortis.forumpolish.com/t335-sowa-vakela https://mortis.forumpolish.com/t412-dziennik-buly-omega https://mortis.forumpolish.com/t346-skrytka-nr-384
PisanieTemat: Re: Sklepik rozwojowy, system punktów rozwoju  Sklepik rozwojowy, system punktów rozwoju EmptyWto 12 Sty 2016, 11:33

➛ 15 szkolnych
ENERVATE, FINITE, BĄBLOGŁOWY, EXPELLIARMUS, PROTEGO, DRĘTWOTA, LUMOS, NOX, DEPULSO, EVERTE STATUM, IMMOBILUS, REPARIFARGE, ACCIO, ALOHOMORA, COLLOPORTUS

➛ 13 łatwych
CHŁOSZCZYŚĆ, ACETABULUM LAVA, BOMBARDA MAXIMA, CONSTANT VISIO, ERECTO, OCULUS REPARO, QUITEUS, SICCUM, WSKAŻ MI, PAKUJ, ANAPNEO, ANESTHESIA, REPARIFORS

➛ 8 trudnych
FIENDFYRE, OBLIVIATE, SECTUMSEMPRA, SZATAŃSKA POŻOGA, ARRESTO MOMENTUM, VULNERA SANATUR, SALVIO HEXIA, UPIOROGACEK


Akceptuję. ~I.


3w2 / 8
Coś ty Atenom zrobił, Sokratesie,
Że ci ze złota statuę lud niesie,
Otruwszy pierwej?
Vlad Ploiești
Vlad Ploiești
Właściciel Meliny "Ponurak"

Dodatkowe informacje biograficzne
AKTUALNIE POSIADANA RÓŻDŻKA:
OPANOWANE ZAKLĘCIA:
OPIS POSTACI:

PisanieTemat: Re: Sklepik rozwojowy, system punktów rozwoju  Sklepik rozwojowy, system punktów rozwoju EmptySro 13 Sty 2016, 22:31

Szkolne:
1. REPARO
2. PORTUS
3. NOX
4. LUMOS MAXIMA
5. INCENDIO
6. Finite
7. REPARIFARGE 
8. PETRIFICUS TOTALUS
9. IMMOBILUS
10. DIFFINDO
11. FUMOS
12. HOMENUM REVELIO
13. EXPELLIARMUS
14. BĄBLOGŁOWY
15. ENERVATE
Łatwe:
1. BRACKIUM EMENDO
2. RENNERVATE
3. KAPROUN
4. REPLEO
5. VERMICULUS
6. ACETABULUM LAVA
7. ALARTE ASCENDARE
8. BOMBARDA MAXIMA
9. CISTEM APERIO
10. DELENS VESTIGIUM 
11. EXTINGUETUR IGNIS
12. FINITE
13. HOVERUS
14. SUSPENSORIUS
Trudne:
1.ACID MISSILE
2.PROTEGO HORRIBILIS
3. CREPITUS
4. FINITE INCANTATEM
5. SEZAM MATERIO
6. SZATAŃSKA POŻOGA
7. INVIVENERUM
8. SECTUMSEMPRA 
9. VULNERA SANATUR 
10. ADVERSUM


Akceptuję. ~I.
Adara Fletcher
Adara Fletcher
Bezrobotna

Dodatkowe informacje biograficzne
AKTUALNIE POSIADANA RÓŻDŻKA: 11 cali, dosyć giętka, ozdobiona motywem liści na rączce. Rdzeń ze szponu hipogryfa, drewno olchowe.
OPANOWANE ZAKLĘCIA: ACCIO, ALOHOMORA, AQUAMENTI, CONFUNDUS, HERBIVICUS, INCENDIO, LUMOS, MOBILICORPUS, SILLENCIO, TERGEO, CONJUNCTIVITIS, DRĘTWOTA, EXPELLIARMUS, PROTEGO, NERVATE, LEVICORPUS, IMPERTURBABLE, KAPROUN, LIBERACORPUS, ANESTHESIA, RENNERVATE, REPARIFORS, OBSCURO, MULTICORFOS, REPLEO, BONUM IGNIS, CHŁOSZCZYŚĆ, MUFFLIATO, FINITE INCANTATEM, INCARCEROUS, SOMNO, UPIOROGACEK, SALVIO HEXIA, PROTEGO HORRIBILIS, VULNERA SANATUR, FERULA
OPIS POSTACI: Zgodnie z kanonem wyglądu rodziny Blacków, Adara jest wysoką, szczupłą kobietą o delikatnej budowie ciała. Porusza się z niewymuszonym wdziękiem. Postawę ma typową dla damy wychowanej w arystokratycznej rodzinie: z lekko zadartą głową i zawsze wyprostowanymi plecami. Jej ruchy są eleganckie i oszczędne. Ma w sobie coś takiego... Chyba jakąś wewnętrzną charyzmę, która pozwala jej utrzymać ciszę bez podnoszenia głosu i skupia na niej wzrok wielu osób, sprawiając tym samym, że nigdy nie narzekała na brak powodzenia u płci przeciwnej. Rysy twarzy ma łagodne, regularne. Pełne usta rzadko układają się w uśmiechu. Wyraziste oczy mają ciemną oprawę i kolor orzechowy. Na tęczówce można wyróżnić kilka ciemniejszych plamek, które dodają głębi temu spojrzeniu. Długie włosy w kolorze ciemnego brązu, wpadającego niemal w czerń, naturalnie układają się w fale i loki o dość nieregularnych rozmiarach i kształtach. Na ogół wymagają spięcia, by nie utrudniały jej pracy. Najczęściej można ją zobaczyć w ubraniach w kolorach ciemnych i chłodnych (czernie, granaty, fiolety, zielenie). Ubrana zawsze stosownie do sytuacji. Lubi rzeczy eleganckie, ale niewyzywające.

https://mortis.forumpolish.com/t361-sowa-adary#510 https://mortis.forumpolish.com/t360-skrytka-nr-366#509
PisanieTemat: Re: Sklepik rozwojowy, system punktów rozwoju  Sklepik rozwojowy, system punktów rozwoju EmptyCzw 14 Sty 2016, 00:19

szkolne:
1. ACCIO, 2. ALOHOMORA, 3. AQUAMENTI, 4. CONFUNDUS, 5. HERBIVICUS, 6. INCENDIO, 7. LUMOS, 8. MOBILICORPUS, 9. SILLENCIO, 10. TERGEO, 11. CONJUNCTIVITIS, 12. DRĘTWOTA, 13. EXPELLIARMUS, 14. PROTEGO, 15. ENERVATE

łatwe:
1. LEVICORPUS, 2. IMPERTURBABLE, 3. KAPROUN, 4. LIBERACORPUS, 5. ANESTHESIA, 6. RENNERVATE, 7. REPARIFORS, 8. OBSCURO, 9. MULTICORFOS, 10. REPLEO, 11. BONUM IGNIS, 12. CHŁOSZCZYŚĆ, 13.MUFFLIATO

trudne:
1. FINITE INCANTATEM, 2. INCARCEROUS, 3. SOMNO, 4. UPIOROGACEK, 5. SALVIO HEXIA, 6. PROTEGO HORRIBILIS, 7. VULNERA SANATUR, 8. FERULA


Akceptuję. ~I.
Marcus Wrait
Marcus Wrait
Przestępca

Dodatkowe informacje biograficzne
AKTUALNIE POSIADANA RÓŻDŻKA: Czarny bez, 15 cali, wąsy trolla, sztywna.
OPANOWANE ZAKLĘCIA:
OPIS POSTACI: Wysoki zielonooki blondyn, który mierzy metr dziewięćdziesiąt i waży około osiemdziesięciu kilo. Ma na ciele kilka blizn, które niespecjalnie się wyróżniają, ale podkreślają jego tryb życia i podejście do swojego ciała.

https://mortis.forumpolish.com/t370-wkurzony-mefirius-marcus-a#533 https://mortis.forumpolish.com/t371-skrytka-numer-497#534
PisanieTemat: Re: Sklepik rozwojowy, system punktów rozwoju  Sklepik rozwojowy, system punktów rozwoju EmptyCzw 14 Sty 2016, 00:32

- Zaklęcia -  Szkolne:
  1. ENERVATE
  2. EXPELLIARMUS
  3. ZAKLĘCIE KAMELEONA
  4. CONJUNCTIVITIS
  5. DRĘTWOTA
  6. EVERTE STATUM
  7. IMMOBILUS
  8. MIMBLE WIMBLE
  9. ORBIS
  10. ACCIO
  11. ALOHOMORA
  12. FINITE
  13. GLACIUS
  14. LUMOS MAXIMA
  15. VAD INFER

  Łatwe:
  1. FUMOS DUO
  2. KAPROUN
  3. PROCELLA
  4. SAGITTENT
  5. BOMBARDA MAXIMA
  6. PROTEGO  
  7. FLIPPENDO DUO
  8. PROTEGO TOTALUM

  Trudne:
  1. FIENDFYRE
  2. SECTUMSEMPRA
  3. SZATAŃSKA POŻOGA
  4. ACID MISSILE
  5. OBLIVIATEAkceptuję. ~I.
Addyson Clemen
Addyson Clemen
Prefekt Hufflepuffu, Rocznik VI

Dodatkowe informacje biograficzne
AKTUALNIE POSIADANA RÓŻDŻKA: Jawor; Włos jednorożca; 10,5
OPANOWANE ZAKLĘCIA: Enervate, Episkey, Expelliarmus, Finite, Flippendo Duo, Fumos, Riddiculus, Drętwota, Anatisquack, Calvorio, Accio, Alohomora, Bombarda, Glacius, Wingardium Leviosa, Descendo, Mobiliarbus, Lapifors, Anteoculatia
OPIS POSTACI: Panna Addyson Clemen urodziła się w małej wsi, ale za to w bardzo kochającej rodzinie, w której małej dziewczynce niczego nie brakowało. Jej matka, mugolka pogodziła się z myślą, że jej mąż i dzieci są czarodziejami i nigdy nie robiła im z tego powodu wyrzutów. Ojciec zaś starał się jak najlepiej wytłumaczyć swoim pociechom, że nigdy nie powinno nadużywać się czarów, a już na pewno nie w obecności mugoli. Szatynka największe problemy miała ze swoim starszym bratem, który dokuczał jej na każdym kroku, ciągnął za włosy i opowiadał straszne historię, przez które dziewczynka chowała się pod pościelą i płakała. Przez niego panicznie boi się kotów, na widok których zamiera w miejscu i oblewają ją zimne poty. W wyglądzie Addyson nie można dopatrzeć się niczego niezwykłego. Problem polega jedynie w jej wzroście. Mierzy niecałe metr pięćdziesiąt i często nie jest traktowana poważnie (w końcu kto może brać na serio dziewczynę z szóstego roku, która wzrostem przypomina pierwszoroczniaka?) Wbrew pozorom jest to zwykła nastolatka, o ładnych, piwnych oczach i czarnych, sięgających łopatek włosach z kilkoma piegami na nosie i policzkach. Jej policzki prawie zawsze są zaczerwienione, jakby sługo stała na mrozie w zimowy dzień.

https://mortis.forumpolish.com/t368-cudowronka-addyson#531 https://mortis.forumpolish.com/t402-kronika-addyson#755 https://mortis.forumpolish.com/t369-skrytka-300#532
PisanieTemat: Re: Sklepik rozwojowy, system punktów rozwoju  Sklepik rozwojowy, system punktów rozwoju EmptyCzw 14 Sty 2016, 14:59

Zaklęcia szkolne:
1. Enervate
2. Expelliarmus
3. Drętwota
4. Accio
5. Alohomora
6. Bombarda
7. Glacius
8. Wingardium Leviosa

Łatwe:
1. Lapifors
2. Descendo
3. Flippendro Duo

Akceptuję. ~I.
Zachary Magnus
Zachary Magnus
Przestępca

Dodatkowe informacje biograficzne
AKTUALNIE POSIADANA RÓŻDŻKA: Trzynaście i pół cala, sztywna, czarny bez, włókno ze smoczego serca
OPANOWANE ZAKLĘCIA:
OPIS POSTACI: Wysoki mężczyzna, o charakterystycznej bliźnie po prawej stronie twarzy, tuż nad żuchwą. Ubiera się zazwyczaj na czarno, z wyjątkiem kremowych koszul. Najczęściej można go spotkać w płaszczu i cylindrze na głowie. W dłoni obecna laska.

https://mortis.forumpolish.com/t378-zwierze-magnusa https://mortis.forumpolish.com/t377-skrytka-numer-119
PisanieTemat: Re: Sklepik rozwojowy, system punktów rozwoju  Sklepik rozwojowy, system punktów rozwoju EmptyPią 15 Sty 2016, 14:41

ZAKLĘCIA


  1. Szkolne:

  • CAVE INIMICUM
  • EXPELLIARMUS
  • FUMOS
  • HOMENUM REVELIO
  • IMPERVIUS
  • PROTEGO
  • CONJUNCTIVITIS
  • DRĘTWOTA
  • EVERTE STATUM
  • IMMOBILUS
  • ACCIO
  • ALOHOMORA
  • BOMBARDA
  • LUMOS MAXIMA
  • WINGARDIUM LEVIOSA

  2. Łatwe:

  • IMPERTURBABLE
  • PROTEGO TOTALUM
  • EXPULSO
  • OBSCURO
  • LEVICORPUS
  • BOMBARDA MAXIMA
  • SAGITTENT
  • SUSPENSORIUS
  • EXTINGUETUR IGNIS
  • IMPEDIMENTA
  • BRACKIUM EMENDO
  • FLAGRANTE
  • EBUBLIO

  3. Trudne:

  • FIENDFYRE
  • OBLIVIATE
  • SECTUMSEMPRA
  • SZATAŃSKA POŻOGA
  • ADVERSUM
  • SALVIO HEXIA
  • CREPITUS
  • FINITE INCANTATEMAkceptuję. ~I.
Flynn Donnelly
Flynn Donnelly
Drużyna Narodowa, Obrońca

Dodatkowe informacje biograficzne
AKTUALNIE POSIADANA RÓŻDŻKA: Modrzew, 13 i 3/4 cala, sztywna, włókno ze smoczego serca
OPANOWANE ZAKLĘCIA:
OPIS POSTACI: Na pierwszy rzut oka jest idealną kopią ojca. Wyprostowana postura, emanująca jakąś dziwną mieszanką pewności siebie i dumy. Z łatwością zwraca na siebie uwagę, idąc przez ulicę, stawiając ogromne kroki, swoimi długimi nogami. Już za dzieciaka był wysoki (teraz przekracza już sześć stóp!), ale zawsze chudy, a nawet bardzo chudy. Nieustannie słyszał komentarze, że nic z niego nie wyrośnie, takiego chuderlaka, podatnego na wszystkie choroby. Dopiero z czasem dojrzewania zaczął nabierać masy ciała. Mimo to, nadal pozostał szczupły. Ale to daje mu bardzo dobre warunki fizyczne – jest zwinny i szybki, a takie cechy wymagane są u obrońcy. Nie potrzebuje być zwalisty niczym pałkarze – wystarczy mu dobry refleks i może trochę dedukcyjnego jasnowidzenia. Jasne włosy niemal zawsze są w okropnym nieładzie – zwykle opadają na wysokie czoło. Flynn nigdy nie przywiązuje wagi do ich wyglądu, w końcu żadne smarowidła nie pomogą na to, że większość swojego życia spędza na treningach i w powietrzu, a jego włosy walczą w tym czasie we własnej bitwie z wiatrem. Poza tym zaczęły mu się już robić zakola, kolejna pamiątka po ojcu. Ciemne, grube brwi osłaniają brązowe oczy, jedyną rzecz z wyglądu, którą odziedziczył po matce. Zwykle wyglądają na smutne, zatroskane, a uśmiech, który pojawia się w krzywiźnie ust nigdy do nich nie dochodzi. Czasami ciężko z nich cokolwiek odczytać, czasami są niczym otwarta księga, a przynajmniej wydają się takimi być. Opalona skóra od częstego przebywania na powietrzu, jeszcze bardziej podkreśla ich ciemne tony. Posiada całą gamę różnorakich blizn wojennych z okresu dzieciństwa. Jedna, najbardziej widoczna, przecięła mu pionowo skórę nad górną wargą, druga odcisnęła się na policzku. Na ramieniu od niemowlaka ma ciemne, odcinające się od skóry znamię, w kształcie odwróconej litery „P” – z takim dziwadłem się właśnie urodził. Po meczach często może być posiniaczony i potłuczony – magomedycy nadal próbują udoskonalać maść na siniaki, ale na razie te kilka dni z zmieniającym kolor plackiem to jego chleb powszedni. Na szczęście jeszcze nie stracił żadnego z zębów.

PisanieTemat: Re: Sklepik rozwojowy, system punktów rozwoju  Sklepik rozwojowy, system punktów rozwoju EmptySob 16 Sty 2016, 11:23

SZKOLNE [15]: cave inimicum, expelliarmus, homeneum revelio, impervius, episkey, enervate, protego, gemino, accio, alohomora, colloportus, wingardium leviosa, reparo, lumos, nox

ŁATWE [8]: impervius, anapneo, anesthesia, kaproun, suspensorius, chłoszczyść, jęzlep, obscuro

TRUDNE [5]: adversum, ferula, tardis, lanuae magicae, baubillous

Akceptuję. ~I.
Morrigan Black
Morrigan Black
Kapitan i szukający Srebrnych Wiwern, Rocznik VII

Dodatkowe informacje biograficzne
AKTUALNIE POSIADANA RÓŻDŻKA: Akacja, pióro z ogona feniksa, 14 i 3/4 cala, niezwykle giętka. Ciemna i cienka, szorstka, matowa, absolutnie nieelegancka - lekko zakrzywiona, surowa. Jedynymi zdobieniami są żłobione w niej runy i znaki oraz duży szafir umieszczony w jej nasadzie.
OPANOWANE ZAKLĘCIA: Expelliarmus, Verdimilous, Protego, Riddiculus, Petrificus Totalus, Avifors, Reparifarge, Accio, Alohomora, Finite, Wingardium Leviosa, Slugus Eructo, Jęzlep, Oculus Lepus, Obscura, Baubillous
OPIS POSTACI: Nieskazitelna perfekcja. Tak w dwóch słowach mogłaby opisać Morrigan osoba widząca ją po raz pierwszy. Perfekcyjne włosy, perfekcyjne ciało, perfekcyjny uśmiech, perfekcyjne ubranie i perfekcyjne stopnie. Obiektywnie patrząc - niczego jej nie brakuje, skromnie mówiąc. Choć może jest zbyt niska, bo mierzy ledwie sto sześdziesiąt centymetrów, fakt ten znika tłumiony przez szereg jej innych zalet. W prezencie od matki natury dostała wszak cudowną figurę, o którą nic a nic nie musi dbać. Może poszczycić się łabędzią szyją, wąskimi ramionami i klatką piersiową, biustem jędrnym, niezbyt dużym, ale i nie takim, który można by było nazwać małym; wąską talią, płaskim brzuchem, szerokimi biodrami, okrągłymi, pełnymi pośladkami, długimi, zgrabnymi nogami, kobiecymi dłońmi z delikatnymi, smukłymi palcami zakończonymi zadbanymi paznokciami. Jest też śmigła i gibka. Jej porcelanowej cery zazdrości niejedna dziewczyna. Tylko nieliczni przyglądają się na tyle, by dostrzec rysujące się wyraźnie pod jej bladą skórą żyły - na ramionach, klatce piersiowej, udach i nadgarstkach. Większość jest zbyt zajęta podziwianiem jej twarzy, która niezaprzeczalnie należy do urodziwych. Cera bez skazy, wysokie czoło, prosty, wąski nos z małym końcem, szczupłe policzki łatwo oblewające się rumieńcem, pełne, delikatne i wydatne, malinowe usta rozciągnięte w tajemniczym, zadziornym uśmieszku, zdolne nie tylko do ułożenia się w tysiące różnych grymasów i charakterne, ostre brwi - komponujące się w jedną, harmoniczną całość. Punktami najbardziej przykuwającymi wzrok są zaś niewątpliwie jej oczy, otoczone gęstym wieńcem długich rzęs, rzucających na jej kości policzkowe wierzbowe cienie, nadające jej twarzy subtelnego powabu. Duże, o migdałowym kształcie, z zewnętrznymi kącikami uniesionymi do góry, czystych, chłodnych błękitnych tęczówkach. Rzucające twarde, przeszywające spojrzenia. Mówi się, że oczy są obrazem duszy - i w jej oczach można dostrzec wszystko; trzeba się tylko przyjrzeć. A mało kto to robi, będąc wystarczająco urzeczonym powierzchownym wrażeniem. Jej cudną twarz okalają białosrebrzyste pukle zdrowych, lśniących włosów, sięgających dziewczynie niemal do krzyża. Falują delikatnie w rytm jej lekkich, miękkich, kocich kroków pełnych niewypowiedzianej gracji. Zawsze wyprostowane plecy i dumnie uniesiony podbródek oraz wypięta pierś nadają jej postawie elegancji i arystokratycznej wyższości. Wrażenie to potęguje jej mocny, zdecydowany, głęboki głos chłodnej barwy i czysty, dźwięczny śmiech, który równie doskonale wyraża radość co mściwą satysfakcję. Z całej jej postawy bije niezwykła, eteryczna aura, którą z pewnością może zawdzięczać krwi wili płynącej w jej żyłach. Wiele by dała, by nie roztaczać wokół siebie takiego wrażenia, które nie jest burzone przez nawet największe potknięcie. Niezdarność u niej odbierana jest jako "urocza", aniżeli "zawstydzająca" i "niepoważna". Zawsze unosi się za nią krystaliczny, mocny, ostry zapach konwalii.

https://mortis.forumpolish.com/t395-zwierzyniec-morrigan#643 https://mortis.forumpolish.com/t467-notatki-morrigan https://mortis.forumpolish.com/t394-skrytka-nr-1024#642
PisanieTemat: Re: Sklepik rozwojowy, system punktów rozwoju  Sklepik rozwojowy, system punktów rozwoju EmptyNie 17 Sty 2016, 12:25

Szkolne: Expelliarmus, Protego, Riddiculus, Petrificus Totalus, Avifors, Reparifarge, Accio, Alohomora, Finite, Wingardium Leviosa
Łatwe: Slugus Eructo, Oculus Lepus, Obscura
Trudne: Baubillous


Akceptuję. ~I.
Sponsored content


PisanieTemat: Re: Sklepik rozwojowy, system punktów rozwoju  Sklepik rozwojowy, system punktów rozwoju Empty

Sklepik rozwojowy, system punktów rozwoju

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry
Strona 1 z 10Idź do strony : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
NOWY ADRES MORTIS.ORG.PL :: Objaśnienia mechaniki gry-
Skocz do: