NOWY ADRES MORTIS.ORG.PL
NOWY ADRES FORUM: https://mortis.org.pl
NOWY ADRES MORTIS.ORG.PL
NOWY ADRES FORUM: https://mortis.org.pl
Non mor­tem ti­memus, sed co­gita­tionem Mor­tis


Share

Genetyka: trzecie oko, jasnowidz, medium

Władca Czasu
Władca Czasu
NPC


PisanieTemat: Genetyka: trzecie oko, jasnowidz, medium  Genetyka: trzecie oko, jasnowidz, medium EmptySob 05 Gru 2015, 17:41

W przypadku sesji fabularnych treść wizji kontroluje użytkownik grający wróżbitą, ale w przypadku eventów, lekcji i innych wydarzeń specjalnych - mistrz gry. Mistrz gry zadecyduje również o treści wizji w zwykłej sesji, jeżeli taka będzie wola użytkowników, lub jeżeli uzna, że wywróżone wydarzenie nie ma sensu. (Np. przepowiedzenie sobie objęcia wysokiego stanowiska w ministerstwie, chociaż jest już zajęte przez aktywną postać z kompetencjami, a jasnowidz jest bezdomny.) Przypominamy 5 punkt regulaminu fabularnego forum: Wróżbici nie mają prawa przewidywać śmierci cudzej postaci bez zgody grającej nią osoby lub mistrza gry. Co w takim razie dzieje się z osobami, które chcą wróżyć, ale trzeciego oka nie posiadają? Sprawa jest prosta - możecie próbować, ale nie rzucacie kością, ponieważ to, co pokaże wam szklana kula lub wahadełko będzie dziełem przypadku. Osoby bez genetyki jasnowidzenie, która przypisuje postaci tak zwane trzecie oko mogą korzystać ze wszystkich magicznych przedmiotów służących do przewidywania przyszłości, ale efekty ich przepowiedni nie będą miały żadnego wpływu na fabułę. Możecie za to stać się fałszywymi prorokami i/lub wysyłać wymyślone horoskopy do londyńskich gazet - jeżeli wam się poszczęści i znajdą się osoby, których wróżby się sprawdzą - cóż, któż śmiałby zarzucić wam kłamstwo?

Genetyka: Trzecie Oko

Posiadający trzecie oko nie przewidują dokładnej przyszłości, a interpretują ukazane im symbole. Znaczy do, że nie wszystko musi wydarzyć się w dokładnie takiej formie, jak wcześniej im się wydawało. Posiadając genetykę trzecie oko możemy korzystać z mechaniki przedmiotów stworzonych dla wróżbitów. Są to kolejno: moneta, kości, wahadełko, karty do tarota, kamienie runiczne oraz kość: symbol, z której możemy skorzystać podczas spania, korzystania ze szklanej kuli, czy picia herbaty, jeżeli chcemy coś przewidzieć. Genetyka trzeciego oka łączy nas ze światem, którego normalni ludzie nie dostrzegają, dlatego posiadając ją stajemy się bardzo wyczuleni na cudze nastroje, negatywną energię i ich aury. Nie znaczy to oczywiście, że czytamy komuś w myślach, ale jesteśmy w stanie stwierdzić takie sprawy jak czyjeś nastawienie (pod warunkiem nie posiadania przez tę osobę oklumencji).

Genetyka: Prorok / Jasnowidz

Jasnowidzom nie ukazują się tylko symbole i kolory, ale również dokładnie fragmenty przyszłości. Posiadając tą genetykę oprócz korzystania ze standardowego ekwipunku wróżbity możemy przewidywać dokładną przyszłość oraz przepowiadać proroctwa. W tym celu podczas spania i korzystania z kuli zamiast kością symbol rzucamy kością jasnowidz. Interpretując wynik kierujemy się wytycznymi: BRAK WIZJI - absolutnie nic ci się nie pokazało. WIZJA ROZMYTA - wizja jest rozmyta lub nieprecyzyjna. Szklana kula ukazała kilka obrazów, których nie potrafisz połączyć w sensowną całość, sen urwał się w połowie, wahadełko jakby nie mogło się zdecydować, a dzisiejszy tarot pozostaje dla ciebie wielką zagadką - nie dowiadujemy się niczego konkretnego. WIZJA UDANA - wizja udana. Obraz przyszłości jest dla nas czytelny. WIZJA IDEALNA - perfekcyjna wizja, często dająca jasną odpowiedź na pytanie, które dręczy wróżbitę od jakiegoś czasu. Rzucając kością mamy również cień szansy na otrzymanie wyniku PROROCTWO. Po jej otrzymaniu postać wypowiada na głos dokładny przebieg jakiegoś wydarzenia, którego skutki będą nieodwracalne. Po opuszczeniu transu nie pamięta swoich słów i/lub tego, że w ogóle cokolwiek powiedziała. Wszelkie inne proroctwa wypowiadane są tylko i wyłącznie w przypadku woli mistrza gry, rozrzucającego w ten sposób po tematach strzępki swoich planów.

Genetyka: Medium

Media to osoby posiadające trzecie oko, które nie rozwinęły się w kwestii przepowiadania przyszłości, a dostrzeganiu aur i ukrytych tajemnic. Moc medium skupia się na przeszłości. Dostrzega ono widma rzuconych niedawno na obszarze zaklęć, jest również w stanie określić jakim typem magii para się siedząca naprzeciwko osoba. Zdarza się, że stojąc w miejscu, gdzie doszło niegdyś do wydarzeń, które związane były z bardzo silnymi emocjami medium wyczuje co mniej więcej się tam stało. Jest również w stanie opisać uczucia martwej osoby w chwili śmierci. Aby w pełni wykorzystać swój potencjał medium musi wejść w trans, czyli rytuał wykorzystujący kadziła i świece do medytacji.Non mor­tem ti­memus, sed co­gita­tionem mor­tis.

Regulamin ogólny | Regulamin fabularny | Osoby odpowiedzialne za forum

Genetyka: trzecie oko, jasnowidz, medium

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
NOWY ADRES MORTIS.ORG.PL :: Objaśnienia mechaniki gry-
Skocz do: