NOWY ADRES MORTIS.ORG.PL
NOWY ADRES FORUM: https://mortis.org.pl
NOWY ADRES MORTIS.ORG.PL
NOWY ADRES FORUM: https://mortis.org.pl
Non mor­tem ti­memus, sed co­gita­tionem Mor­tis


Share

Różdżki i ich właściciele

Władca Czasu
Władca Czasu
NPC


PisanieTemat: Różdżki i ich właściciele  Różdżki i ich właściciele EmptyNie 29 Lis 2015, 22:41


Różdżki i ich właściciele Hj4sbbi
Różdżki są podstawowymi ośrodkami mocy czarodziejów, którzy bez nich nie są w stanie czarować, bądź efekty ich czarów są dużo słabsze. Wybór odpowiedniej różdżki jest niezwykle ważny - choć to nie czarodziej ją sobie dobiera, a ona jego - gdyż korzystanie z niewłaściwej obniża skuteczność zaklęć, a nawet może powodować pewnego rodzaju kłopoty. Istnieją sytuacje, w których różdżki są przekazywane nowym właścicielom, w takich przypadkach są one w stanie dostosować się do nowego czarodzieja. Nie dzieje się to jednak za każdym razem. Samo wykonanie tego magicznego przedmiotu to jedna z najstarszych sztuk w magicznym świecie.

ZASADY UŻYWANIA RÓŻDŻEK:
Używanie magii za pomocą różdżki jest zabronione czarodziejom niepełnoletnim poza terenem szkoły. Wyjątkiem jest sytuacja zagrożenia życia. Po ukończeniu 17 lat obowiązują jedynie ograniczenia, co do używania niektórych zaklęć takich, jak na przykład Zaklęcia Niewybaczalne. Ponadto zabronione jest używanie różdżki przez stworzenia takie jak skrzaty domowe, gobliny czy centaury.

Ze względu na zróżnicowanie talentu magicznego, różdżki są tworzone z różnych rodzajów drewna, mają różną elastyczność, inną długość oraz specyficzny rdzeń. Każda kombinacja odpowiada pewnej zdolności, do której różdżka jest szczególnie sprawna, co odpowiada naturalnym predyspozycjom czarodzieja. Analizując różdżkę najlepiej wziąć pod uwagę nie tylko jej elastyczność, ale wszystkie czynniki: rdzeń, rodzaj drewna, długość oraz doświadczenia życiowe i styl magii czarodzieja, który tę różdżkę posiada.

Jeżeli chcesz utworzyć własny rdzeń, nietypową różdżkę, dodać coś od siebie do opisu drewna - opisz to w karcie postaci lub wyślij pw do Administratora fabularnego/Mistrza Gry.

DŁUGOŚĆ RÓŻDŻKI:
Różdżki z reguły mają od 9 do 14 cali. Czasem zdarzają się mniejsze, czasem większe. Z początku sądzono, że ma to związek z gabarytami czarodzieja, który tę różdżkę posiada. Jest to jednak bardziej odwołanie do wnętrza i charakteru osoby, niż jej fizyczności.

ELASTYCZNOŚĆ RÓŻDŻKI:
Różdżka może być elastyczna bądź sztywna. Stopień elastyczności oznacza stopień przystosowania się i gotowość do zmian właściciela. Im bardziej elastyczna różdżka, tym bardziej skłonny do zmian właściciel. Sztywne różdżki najczęściej wybierają czarodziejów z dokładnie określonymi zasadami, bądź takich, którzy mają problemy z wszelkiego rodzaju zmianami w swoim życiu. Bardzo często są to osoby żyjące według ściśle określonego wzoru.


RDZENIE RÓŻDŻEK
KIEŁ WIDŁOWĘŻA - rdzeń, który upodobał sobie ambitnych, choć nie zawsze postępujących słusznie czarodziejów. Różdżki te są jednak dosyć zdradzieckie, gdy tylko znajdą właściciela o większym potencjalne intelektualnym i magicznym, z łatwością zapominają o poprzednim.
Specjalność: warzenie eliksirów.

PANCERZ KIKIMORY - zazwyczaj wybiera osoby inteligentne, które z pasją chłoną wszystko, co tylko się da. Dobrze czują się w rękach kreatywnych i pełnych zapału czarodziejów. Bardzo dobrze radzą sobie z magią leczniczą, powiązaną z zielarstwem i eliksirami. Wskazane także dla osób przebywających z magicznymi stworzeniami, w których wzbudzają zaufanie i spokój.
Specjalność: interakcje z magicznymi stworzeniami.

PIÓRO Z OGONA FENIKSA - najrzadszy rodzaj rdzenia wykorzystywanego do tworzenia różdżek. Różdżki te wykazują dużo własnej inicjatywy i czasem działają z własnej woli. Są najtrudniejsze do oswojenia i personalizacji, a dopasowanie do odpowiedniego czarodzieja nie jest łatwe. Są lojalne wobec swoich właścicieli, ale na tę lojalność czarodziej musi sobie zapracować.
Specjalność: magia defensywna.

RÓG JEDNOROŻCA - rdzeń, którego pozyskanie jest bardzo trudne. Różdżki z rogiem jednorożca przeznaczone są dla osób prawych, przestrzegających zasad i posiadających bardzo dobrze rozwinięty kręgosłup moralny. Są też bardzo lojalne, praktycznie nie możliwa jest przy nich zmiana właściciela.
Specjalność: biała magia.

SZPON HIPOGRYFA - różdżki o tym rdzeniu przejęły bardzo dużo cech od hipogryfów. Są bardzo honorowe i choć nie łatwo zapracować na ich szacunek, gdy już się to uda - będzie on trwał do samego końca. Bardzo lubią odważnych, nie bojących się wyzwań czarodziejów.
Specjalność: magia ofensywna.

WĄSY TROLLA - różdżka o tym rdzeniu szuka twardych i silnych czarodziejów, którzy nie będą lękali się toczyć pojedynki na śmierć i życie. By móc w pełni cieszyć się przychylnością różdżki, trzeba jej udowodnić, że jest się tego godnym. W zależności od rodzaju trolla, od którego pochodzą wąsy różdżka może przejawiać chęci do różnych dziedzin magii.
Specjalność: większa siła zaklęć.

WŁOS JEDNOROŻCA - do utworzenia różdżki pozyskuje się włosy z ogona lub grzywy tego magicznego stworzenia. Różdżka o takim rdzeniu daje najbardziej spójną magię, najmniej podlegając wahaniom i blokadom. Jest najwierniejszą ze wszystkich różdżek i najmniej odpowiednią do czarnej magii. Bardzo związana ze swoim prawowitym właścicielem niezależnie od jego potęgi magicznej. Wadą tego rdzenia jest dość niska wytrzymałość, co może być jednak zrekompensowane przez drewno, oraz że włos może "umrzeć" i konieczna będzie jego wymiana.
Specjalność: magia lecznicza.

WŁOS Z GŁOWY WILI - bardzo trudny do pozyskania rdzeń. Różdżki o takim rdzeniu bywają bardzo humorzaste, niczym same wile. Mają jednak wiele gracji i zaklęcia z nich rzucane nie mają problemu z trafianiem w cel. Zazwyczaj ich właścicielkami są dziewczęta, choć zdarzali się mężczyźni, którym kobiecy element tych różdżek bardzo przypasował. Bardzo często trafiają w ręce metamorfomagów lub animagów.
Specjalność: zaklęcia transmutacyjne.

WŁOS Z OGONA TESTRALA - różdżki tego typu rdzenia dobrze dopasowują się do poziomu magii. Są oporne w nauce, jednak gdy je się odpowiednio nauczy, będą idealną różdżką. Są trudne w oswojeniu. Najczęściej wybierają czarodziei, którzy mają niewielką moc magiczną. Te różdżki najbardziej lubią płatać figle.
Specjalność: zaklęcia użytkowe.

WŁÓKNO Z PACHWINY NIETOPERZA - najpopularniejszy ze wszystkich rdzeń, który w dodatku najłatwiej zdobyć. Nie szuka wielkich osobistości, zazwyczaj wybiera typowe szare myszki po to, by dodać im trochę odwagi. Jest to różdżka, która w swoim właścicielu szuka spokoju.
Specjalność: wyjątkowa celność.

WŁÓKNO ZE SMOCZEGO SERCA - różdżki o tym rdzeniu mają największą moc i są zdolne do najbardziej ekstrawaganckiej magii. Zawsze silnie związane z pierwszym właścicielem, jednak mogą go zmienić, jeśli ich następca wygra w pojedynku. Zazwyczaj uczą się szybciej niż inne rdzenie. Spośród nich to właśnie smocza różdżka jest najodpowiedniejszą do czarnej magii. Są nieco temperamentne i najbardziej z trzech omawianych rdzeni podatne na wypadki.
Specjalność: czarna magia.

Rdzeń różdżki ma znaczenie podczas fabularnych rozgrywek. Niektórym dzięki nim będą wychodziły lepiej zaklęcia danej kategorii, inni będą mieli większe powodzenie przy warzeniu eliksirów. Mistrzowie Gry również będą zwracać uwagę na specjalności rdzeni.


DRZEWA WYKORZYSTYWANE DO PRODUKCJI RÓŻDŻEK
ANGIELSKI DĄB - charakteryzuje się potężną intuicją, a czarodzieje w nią wyposażeni dobrze czują się w świecie fauny i flory magicznej.

AKACJA – ciężko znaleźć odpowiedniego czarodzieja, któremu różdżka z akacji nie odmówi posłuszeństwa. Kiedy jednak różdżka trafi do odpowiedniej osoby, dzięki właściwościom pozwoli jej odpowiednio wykorzystywać magiczne zdolności.

BRZOZA - różdżka zrobiona z tego drewna nie jest przywiązana do swojego właściciela, może go w każdej chwili zmienić. Najbardziej pasujący z rdzeni to włos z ogona testrala. Ich posiadaczami są głównie najbogatsi. Same różdżki najczęściej mają wykwintne zdobienia i są bardzo dobre do magicznych pojedynków.

BERBERYS - różdżki z berberysu są dosyć kapryśne i dlatego potrzebują stanowczych właścicieli. Na początku ich użytkowania mogą odmawiać wykonywania niektórych poleceń, ale jeśli czarodziej wykaże się wystarczająco silną wolą, stanie się ona idealną różdżką do rzucania zaklęć i uroków. Jest także bardzo lojalna i nigdy nie będzie służyć nikomu poza swoim pierwszym właścicielem.

BUK – bukowe różdżki trudno dopasować do odpowiedniego czarodzieja - dobrana niewłaściwie nie ma wystarczającej mocy magicznej, zaś odpowiednio dobrana okazuje się być bardzo subtelna. Często badana przez wytwórców różdżek.

CEDR – właściciele różdżki wykonanej z cedru odznaczają się lojalnością i niezwykłą siłą charakteru. Dobrze dobrana wyposaża właściciela w odpowiednią broń w trakcie pojedynków czarodziejów. Różdżka ta pomaga także w wydobyciu potencjału z jej właściciela.

CZARNY ORZECH – nie należy do łatwych do opanowania. Dramatycznie traci moc, jeśli jej właściciel dopuści się jakiejkolwiek formy samooszukiwania. Jeśli czarownica bądź czarodziej nie chce lub nie jest w stanie być uczciwy wobec siebie i innych, różdżka nie działa prawidłowo. Dopasowana do uczciwego i świadomego właściciela staje się jednak najbardziej lojalną i imponującą różdżką.

CZERWONY DĄB – doskonała różdżka do pojedynków czarodziejskich. Jej posiadacz to czarodziej bystry, dobry i zdolny, często także jest autorem zaklęć. Różdżki z czerwonego dębu są również bardzo atrakcyjne pod względem wizualnym.

CYPRYS – właściciel różdżki wykonanej z cyprysu to czarodziej odważny, śmiały i ofiarny, taki, który nie zawahałby się oddać życie w razie potrzeby.

CIS  – różdżki te należą do rzadszych. Mają szczególnie mroczną i przerażającą reputację, jeśli chodzi o pojedynki i wszystkie rodzaje przekleństw. Nieprawdą jest jednak, że czarodzieje posługujący się tą różdżką przyciągają czarną magię. Ich posiadacze w historii odznaczali się wielkością zarówno czynów złych, jak i bohaterskich. Jeśli różdżka z cisu zostanie pochowana razem z czarodziejem, kiełkuje i pilnuje w ten sposób grobu swego właściciela.

CZARNY BEZ - jedyna znana różdżka wykonana z czarnego bzu była legendarnym Insygnium. Można więc wnioskować, że drewno, z jakiego została wykonana, posiadało imponującą moc.

DEREŃ - różdżki wykonane z tego drewna mają ekscentryczną i figlarną naturę. Najlepiej pasują do czarodziejów, którzy są w stanie zapewnić im spory zakres emocji i rozrywki. W połączeniu z odpowiednim czarodziejem jest sprytna, pomysłowa i zdolna do wykonywania niemal wszystkich zaklęć. Najczęściej jednak odmawiają wykonywania zaklęć niewerbalnych i są dość hałaśliwe.

DĄB - drzewo cechuje się magicznymi cechami pomagającymi osiągać wyższe płaszczyzny zrozumienia i świadomości. Pomaga w ukształtowaniu świadomości w formy odpowiednie do prac magicznych.

DZIKI BEZ - główną magiczną cechą dzikiego bzu była ochrona przed czarami. Niezbyt często używane jako surowiec do wytwarzania magicznych różdżek.

GŁÓG - różdżki z głogu są złożone i intrygujące w naturze, podobnie jak pasujący do nich właściciele. Różdżki te są bardzo przydatne do magii leczniczej, ale także do rzucania klątw. Głóg nie jest łatwy do opanowania, ma także pewną wadę: nieumiejętne rzucenie zaklęcia odbija je rykoszetem we właściciela.

GRAB - wybiera właściciela utalentowanego, z pasją tak silną, że można nazwać obsesją, która zazwyczaj jest realizowana. Różdżka ta bardzo szybko dostosowuje się do swojego właściciela i jest tak spersonalizowana, że inni, używając jej, nie będą w stanie wyczarować wiele, a będą mieli kłopot z nawet najprostszym zaklęciem. Różdżki te odmówią także działania sprzecznego z wewnętrznym kodeksem honorowym ich właściciela. Są szczególnie dopracowane.

GRUSZA - różdżki te pasują najlepiej do serdecznych, mądrych i hojnych czarodziejów. Jej posiadacze zazwyczaj są popularni i szanowani. Mają wspaniałą moc magiczną i są niezwykle odporne.

HEBAN - Różdżki o tym drewnie najlepiej pasują do ludzi którzy mają odwagę być sobą, nie zmieniają się pod wpływem otoczenia.

HIKORA (ORZECH BIAŁY) - magiczne cechy hikory to wytrwałość. Pasuje do tych, którzy wytrwali w swych przekonaniach i wierze, swymi wyczynami ukazując, iż dobrze z nich korzystają.

JAWOR - różdżka ta jest najbardziej efektywna, kiedy doświadcza nowości, a najmniej efektywna, kiedy zajmuje się jedynie prozaicznymi czynnościami. Różdżka ta najlepiej pasuje do czarodzieja ciekawego, witalnego i żądnego przygód, chętnego do nauki i nowych wrażeń.

JODŁA – różdżka wykonana z jodły jest bardzo silna w rękach swojego prawowitego właściciela, ale traci moc niemal całkowicie przekazana innemu czarodziejowi. Najbardziej odpowiednie dla czarodziejów skupionych i o silnej woli. Różdżki te są znakomite do transmutacji.

JABŁOŃ – różdżki wykonane z jabłoni nie należą do częstych. Ich właściciele są osobami obdarzonymi szczególnym urokiem osobistym i dążą do wysokich celów i ideałów, ponieważ różdżka ta nie jest najodpowiedniejsza do czarnej magii. Posiadacz tej różdżki często ma duże zdolności do porozumiewania się językiem innych istot.

JAŁOWIEC - różdżki te nie należą do popularnych. Mają ogromną moc magiczną lecz tylko w rękach odpowiedniego czarodzieja, w innym przypadku są prawie bezużyteczne. Ich właściciele są niezwykle kreatywni, a podstawą ich mocy wyobraźnia, dlatego są w stanie dokonać rzeczy zdumiewających i wielkich. Idealna do transmutacji i zaklęć niewerbalnych. Ich wadą jest brak odporności na wilgoć i wodę.

JARZĘBINA – różdżka szczególnie przydatna do obrony. Zaklęcia obronne, które wyczaruje, są szczególnie silne i trudne do złamania. Różdżka ta najlepiej pasuje do czarodzieja o czystym sercu, który nie para się czarną magią.

JESION – różdżka z tego drewna określana jest mianem upartej. Jej właściciel musi posiadać odwagę, upór, jednocześnie nigdy nie będąc aroganckim półgłówkiem. Istnieje przesąd, że różdżki te nie powinny być przekazywane do innych rąk, ponieważ tracą swą moc.

KASZTAN – bardzo ciekawe, wielopłaszczyznowe drewno, którego właściwości różnicuje rdzeń oraz jej właściciel. Najbardziej pasuje do tych czarownic i czarodziejów, którzy radzą sobie z magicznymi zwierzętami i zielarstwem oraz są naturalnymi lotnikami.

KLON - posiadacz tej różdżki nie jest domatorem, ale najczęściej turystą i badaczem przyrody. Lubią nowe wyzwania, przygody, zmiany otoczenia. Są ambitni. Dobrze dobrana różdżka będzie równie ambitna, a także coraz bardziej lojalna i oddana. Niedopasowana zaś będzie działać słabo, ciężko i nijako.

LESZCZYNA – istnieje pogląd, że jest to wrażliwa różdżka, która odzwierciedla stan emocjonalny właściciela. Najlepiej nadaje się dla czarodziejów, którzy rozumieją i mogą zarządzać własnymi uczuciami. Posiadacze tej różdżki powinni być bardzo ostrożni w kontaktach z nią, jeśli stracili cierpliwość bądź czują się rozczarowani, ponieważ wchłonie ona tę energię i może wyładować ją później, w nieodpowiedni i niepożądany sposób. Różdżka ta jest jednak bardzo zręczna i oddana właścicielowi do tego stopnia, że po jego śmierci najczęściej nie nadaje się do użycia przez innych. Różdżki te mają także zdolność do rozpoznawania źródeł wody, także tych podziemnych.

LIPA – magiczną cechą drewna lipowego była przyjaźń. Jest idealna dla osób, które nie maja problemów w zjednywaniu sobie ludzi.

MODRZEW – uważane za atrakcyjne i potężne oraz wszczepiające właścicielom odwagę i zaufania różdżki te są bardzo pożądane. Dopasowanie odpowiedniego czarodzieja do tej różdżki nie jest jednak proste, tak samo jak jej obsługa. Źle dopasowana nie pozwoli właścicielowi rozwinąć talentu i wykorzystać potencjału.

OLCHA – różdżka z drewnem olchy nadaje się idealnie do magii niewerbalnej, która jest trudną dziedziną magii i dlatego przyjęło się, iż różdżkę tę posiadają czarodzieje obdarzeni dużą mocą magiczną. Różdżka z olchy jest lojalna swemu właścicielowi i pomocna.

OSIKA – jakość drewna osiki jest ceniona przez wszystkich wytwórców różdżek ze względu na jej podobieństwo do kości słoniowej oraz wybitny potencjał magiczny. Posiadacze tychże różdżek są osobami zdecydowanymi i są znakomici w pojedynkach. W osiemnastowiecznym Klubie Pojedynków klubowicze posiadali tylko różdżki wykonane z osiki.

ORZECH WŁOSKI – magicznymi cechami orzecha włoskiego była płodność, urodzaj oraz pomoc w odkrywaniu ukrytej mądrości.

OSTROKRZEW – rodzaj rzadkich różdżek, tradycyjnie uważanych za ochronne. Działa najlepiej w rękach tych czarodziejów, którzy mogą potrzebować pomocy w przezwyciężaniu skłonności do gniewu czy zapalczywości. Często wybierają właścicieli, którzy angażują się w poszukiwania czegoś niebezpiecznego lub duchowego. Są to także różdżki mające dużą skłonność do zmiany właściwości zależnie od rdzenia – najtrudniej zespolić je z piórem feniksa, jednak jeśli się to uda, moc różdżki będzie wielka.

SEKWOJA – uważa się, iż jest to różdżka przynosząca szczęście, dlatego popyt na nią jest zawsze duży. W rzeczywistości jednak, zdaniem wytwórców różdżek to nie sama różdżka przynosi szczęście, a dopasowuje się do czarodziejów, których cechuje umiejętność wyjścia z tarapatów, dokonywania właściwych wyborów czy też dostrzegania dobrych stron w tych nawet niezbyt dobrych zdarzeniach. Połączenie tej różdżki z dopasowanym do niej czarodziejem daje mu duże możliwości ekscytujących osiągnięć.

SOSNA – różdżka wykonana z tego drewna wybiera czarodzieja, który jest niezależnym indywidualistą, który może być postrzegany jako samotnik, ale intrygujący i tajemniczy. Różdżki te są najczęściej wykorzystywane twórczo i są dostosowane do nowych metod i czarów. Właściciel tej różdżki będzie najprawdopodobniej wieść długie życie, ponieważ nie zdarza się, aby posiadacze sosnowych różdżek umierali młodo. Idealnie nadaje się do magii niewerbalnej.

ŚWIERK – różdżka ze świerku wymaga twardej ręki, ponieważ miewa własne pomysły. Najlepiej pasuje do czarodziejów śmiałych i z poczuciem humoru. Odpowiednio dobrana różdżka jest lojalnym pomocnikiem i zdolna jest do ekstrawaganckich czarów.

TARNINA – nietypowe drewno na różdżki. Jej właściciel odznacza się wojowniczym charakterem, co nie znaczy jednak, że praktykuje czarną magię (choć różdżka ta nadaje się do tej dziedziny magii doskonale). Różdżka z tarniny będzie lojalna i pomocna swemu właścicielowi, a ich powiązanie umocnią wspólne przeżycia. Różdżka ta jest popularna zarówno wśród praktykujących czarną magię, jak i wśród tych, którzy z nią walczą zawodowo (Aurorów).

TOPOLA – różdżka o mocy jednolitej, charakteryzująca się siłą i spójnością. Pracuje najlepiej w rękach czarodzieja mającego wyraźną misję moralną.

WAWRZYN – powszechnie uważa się, że różdżką tą nie można wykonać niechlubnego aktu, jednak zdarzało się, i to najczęściej w poszukiwaniu chwały, że wykazywały potężną i niekiedy śmiertelną moc. Uważa się także, iż różdżki te są kapryśne, jednak nie jest to do końca sprawiedliwy osąd. Różdżka ta nie toleruje lenistwa u swojego właściciela.

WIĄZ – różdżka wykonana z wiązu jest najbardziej odpowiednia dla czarodziejów czystej krwi lub takich, którzy wyznają tę filozofię. Różdżki te popełniają najmniej błędów czy też wypadków oraz jest zdolna do najbardziej wyrafinowanych zaklęć i uroków.

WINOROŚL – różdżki te nie należą do popularnych. Posiadacze ich to ludzie, którzy poszukują większego celu. Różdżki te są bardziej wrażliwe pod względem dopasowania do odpowiedniego czarodzieja od innych. Zdarza się, że ukazują niezwykłe efekty już przy wejściu odpowiedniego czarodzieja do pomieszczenia, w którym znajduje się różdżka.

WIŚNIA – różdżki z tego drzewa tworzy się rzadko i są one nacechowane dziwną mocą. Najbardziej popularne są w japońskiej szkole Mahoutokoro, gdzie studenci posiadający te różdżki mają specjalny prestiż. Posiadacz tejże różdżki, niezależnie od rdzenia, powinien wykazać się wyjątkowym opanowaniem oraz siłą umysłu

WIERZBA – różdżka z tego drewna jest znana z uzdrawiającej mocy i zdolności do magii niewerbalnej. Najlepiej pasuje do czarodzieja o dużym potencjale.


Różdżki i ich właściciele

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry
Strona 1 z 1

Pozwolenia na tym forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
NOWY ADRES MORTIS.ORG.PL :: Dla początkujących-
Skocz do: