NOWY ADRES MORTIS.ORG.PL
NOWY ADRES FORUM: https://mortis.org.pl
NOWY ADRES MORTIS.ORG.PL
NOWY ADRES FORUM: https://mortis.org.pl
Non mor­tem ti­memus, sed co­gita­tionem Mor­tis


Share

Prasa czarodziejska

Administrator fabularny
Administrator fabularny
NPC


PisanieTemat: Prasa czarodziejska  Prasa czarodziejska EmptySob 19 Mar 2016, 12:34


PRASA CZARODZIEJSKA
Prorok Codzienny
Najpopularniejsza w całej Wielkiej Brytanii gazeta codzienna, której redaktorzy pracują pełną parą, by przedstawiać społeczeństwu najświeższe wiadomości. Powszechnie dostępna, zawsze można w niej znaleźć informacje ze świata magicznego, to, co dzieje się na ulicach Londynu, a także dodatki skierowane dla fanów sportu, gospodyń domowych, czy miłośników przewidywania przyszłości. Wywiera duży wpływ na światopogląd czarodziejów.

Prorok Niedzielny
Cotygodniowe wydanie Proroka, w którym redaktorzy skupiają się na najważniejszych wydarzeniach tygodnia. Często pojawiają się tam także wywiady z ważnymi w świecie czarodziejskim ludźmi.

Prorok Wieczorny
Wydanie specjalne Proroka, które drukowane zostaje tylko w specjalnych okolicznościach. Rzadko kiedy można go więc dostać, jedynie w przypadku poważnych wypadków i sytuacji, o których trzeba poinformować społeczeństwo.

Żongler
Niszowy magazyn, wydawany prywatnie i nie cieszący się zbyt dobrą opinią społeczną. Powszechnie uważany przez społeczeństwo czarodziejów za brukowiec pełen bredni. W Żonglerze są ogłaszane kontrowersyjne teorie na różne tematy.

Czarownica
Magiczny tygodnik dla czarownic, w którym pojawiają się artykuły dotyczące mody i urody. Znajdują się w nim również horoskopy, przepisy kulinarne, krzyżówki oraz dział plotkarski, opisujący perypetie życia znanych osobistości. Czarownica co roku przyznaje nagrodę Najbardziej Czarującego Uśmiechu.

Eliksirotwórstwo praktyczne
Czasopismo naukowe zajmujące się tematem eliksirów. Publikowane są w nim artykuły o najnowszych składnikach, nowych recepturach i sposobach warzenia eliksirów. Można z nich też dowiedzieć się, kto wiedzie prym w badaniach prowadzonych na całym świecie.

Transmutacja współczesna
Kolejne z czasopism naukowych, tym razem traktujące o transmutacji. Często czytane przez młodych adeptów tej sztuki, by przeczytać o podstawowych zasadach transmutacji opisanych w trochę przystępniejszy sposób niż ten zamieszczony w podręcznikach.

Horyzonty zaklęć
Czasopismo naukowe publikujące artykuły o zmianach w świecie nauki i tworzenia zaklęć. Wielu czarodziejów z przyjemnością zaczytuje się w Horyzontach, czerpiąc z gazety inspiracje do opracowywania własnych czarów.

Kroniki Quidditcha
Czasopismo wydawane przez redaktorów Proroka, traktujące o sporcie i publikujące biografie najlepszych graczy. Publikowane są także rankingi i relacje z ostatnio rozegranych meczy.


PRASA MUGOLSKA
Czarodzieje bardzo rzadko sięgają do prasy mugolskiej. Zazwyczaj dzieje się tak tylko przy badaniach sytuacji politycznej, w czasie bardzo ważnych wydarzeń, czy w przypadku pracy w Departamencie Niewłaściwego Użycia Produktów Mugoli. I wtedy, kiedy w mugolskiej prasie pojawiają się artykuły o świecie magicznym - co jest automatycznie problemem na szeroką skalę i Departamenty Tajemnic i Przestrzegania Prawa muszą zainterweniować.
Najpopularniejsze z gazet to The Times, Daily Mail, Daily Express i Daily Mirror.

Prasa czarodziejska

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
NOWY ADRES MORTIS.ORG.PL :: Realia-
Skocz do: