Non mor­tem ti­memus, sed co­gita­tionem Mor­tis


Share|

Zasady korzystania z sowiej poczty

PisanieTemat: Zasady korzystania z sowiej poczty  Sro 30 Gru 2015, 05:48

Na sam początek wypadałoby wytłumaczyć, czym tak naprawdę jest sowia poczta. W świecie czarodziejskim do roznoszenia listów, wiadomości, biuletynów i paczek wykorzystuje się, zamiast listonoszów, sowy. Tak też jest i u nas na forum. Sowia poczta jest formą komunikacji pomiędzy postaciami, która jest krótka, szybka i przede wszystkim - nie wymaga całej sesji fabularnej.
Oczywiście, jeżeli chcecie opisać to, jak wysyłacie komuś list miłosny, albo paczkę z głupim dowcipem - nikt wam nie broni. Wiadomo jednak, że wygodniej jest zdać się na jeden konkretny dział i w nim przekazywać sobie krótkie informacje. Jest to także dział, w którym Mistrz Gry może się z wami kontaktować i podsyłać wam drobne misje.

JAK KORZYSTAĆ Z SOWIEJ POCZTY

Zacznijmy od tego, że każdy użytkownik zobowiązany jest do utworzenia tematu w dziale z sową swojej postaci. Można do tego wykorzystać domyślny kod naszego forum:

Kod:
<br><center><div style="background-color: #0b0b0b; width: 450px; border-top: 7px solid #2d4c47; border-bottom: 7px solid #2d4c47;"><img src="http://placehold.it/450x260" style="width:450px;"/>
<div style="background-color: #2d4c47; width: 430px; text-align: center; padding: 10px; color:#a3a3a3;">IMIĘ ZWIERZĄTKA</div>
<br/><div style="width: 380px; text-align: justify;">Krótki opis zwierzątka.</div></center>

Gdy chcemy wysłać wiadomość, bądź paczkę wystarczy, że wejdziemy w temat postaci, której chcemy sprawić niespodziankę i... Napiszemy posta. Jego forma jest dowolna, choć zdecydowanie zależy od tego, co wysyłamy. Jeżeli jest to list, bądź notatka - wystarczy wpisać treść. Nie trzeba opisywać papieru, atramentu czy koloru wstążeczki (chociaż oczywiście można). Jeżeli jest to paczka - najlepiej opisać jej wygląd zewnętrzny i to, co znajduje się w środku.

Czy to już wszystko? I tak i nie. Poza paczkami i listami istnieje także opcja wysłania wyjca. Można go zakupić w każdym punkcie pocztowym na fabule, czy w sklepach z magicznymi dowcipami. Oczywiście nie musicie tego robić fabularnie, wystarczy, że odejmiecie sobie sumę w skrytce i po prostu go wyślecie.

Cennik

➛ WYSŁANIE LISTU
➛ WYSŁANIE WYJCA


ZWIERZĘTA POCZTOWE I DOMOWE

Zwierzęta towarzyszą nam już od wielu wieków i prawdę mówiąc, nie wyobrażamy sobie życia bez nich. Nic więc dziwnego, że i czarodzieje chcą mieć swoich małych (bądź trochę większych) pupili.
Jako, że każdy szanujący się mag musi mieć dostęp do poczty, zdecydowaliśmy dać wam na start po jednym ze zwierząt pocztowych. Wybranie go nie będzie kosztowało ani jednego galeona, a posiadanie go jest wręcz obowiązkowe.

GĘŚGOŁĄBJASTRZĄBKACZKA
KRUKPAPUGASOKÓŁSOWA

Można wybrać inne zwierzę pocztowe pod warunkiem, że jest ono ptakiem.


Poza zwierzętami pocztowymi można posiadać także inne zwierzęta. Ich posiadanie jednak kosztuje. Podzielone są na kategorie zwierzęta i magiczne stworzenia, gdyż niektóre z fantastycznych zwierząt chętnie współżyją z ludźmi i pełnią rolę domowych pupilków. Na start, poza ptakiem pocztowym, można posiadać też jedno zwykłe zwierzę za darmo. Każde kolejne trzeba kupić za sumę jego wartości w Magicznej menażerii. Sprawa wygląda nieco inaczej w przypadku magicznych stworzeń. Są one zdecydowanie rzadsze i bardziej niezwykłe, dlatego też za ich posiadanie, nawet jeżeli chcemy mieć tylko je, trzeba zapłacić. Cennik fantastycznych stworzeń również znajduje się w Magicznej menażerii. Należy pamiętać, że w Hogwarcie można trzymać, co najwyżej trzy nieduże zwierzęta.Non mor­tem ti­memus, sed co­gita­tionem mor­tis.

Regulamin ogólny | Regulamin fabularny | Osoby odpowiedzialne za forum

PisanieTemat: Re: Zasady korzystania z sowiej poczty  Pią 06 Maj 2016, 17:14


PRZYKŁADOWY KOD NA LIST

Jeżeli chciałbyś "upiększyć" swój list specjalnym kodem, ale nie jesteś w stanie go samodzielnie wykonać, możesz skorzystać z kodu na list mistrza gry. Po prostu skopiuj go, wypełnij i naciśnij podgląd, żeby sprawdzić, czy wszystkie pola zostały wypełnione poprawnie.

Pusty kod:

Kod:
<div id="mglist"><div id="adresat"></div><div id="nadawca"></div></div>

Z wyjaśnieniami:

Kod:
<div id="mglist"><div id="adresat">Tutaj wpisz do kogo adresujesz list</div>Tutaj wpisz treść swojego listu<div id="nadawca">Tutaj się podpisz</div></div>

Stosowanie kodów nie jest obowiązkowe, ale stało się na naszym forum wyjątkowo popularne, więc owy wzór listu stworzyłyśmy, żeby mniej doświadczeni w htmlu użytkownicy również mogli odznaczyć swoje wiadomości czymś specjalnym.


szkoła óczy xd

Zasady korzystania z sowiej poczty

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Mortis :: Ministerstwo Magii :: Dział postaci :: Sowia poczta-
Skocz do: