NOWY ADRES MORTIS.ORG.PL
NOWY ADRES FORUM: https://mortis.org.pl
NOWY ADRES MORTIS.ORG.PL
NOWY ADRES FORUM: https://mortis.org.pl
Non mor­tem ti­memus, sed co­gita­tionem Mor­tis


Share

Składniki potrzebne do wytwarzania przedmiotów i mikstur

Władca Czasu
Władca Czasu
NPC


PisanieTemat: Składniki potrzebne do wytwarzania przedmiotów i mikstur  Składniki potrzebne do wytwarzania przedmiotów i mikstur EmptySro 09 Gru 2015, 05:41


Składniki potrzebne do wytwarzania przedmiotów i mikstur Hd22bmY
ROŚLINNE
BLEKOT
Gatunek rośliny występujący pospolicie w całej Europie. Fonetycznie kojarzy się z „bełkotem” i taki też może być jego skutek – osoba, która go spożyła wywar z tej rośliny, wygaduje brednie i poddaje się niekontrolowanemu słowotokowi.
WYSTĘPOWANIE: Apteka Roslin

CZERNIEC
Rodzaj roślin należący do rodziny jaskrowatych. W tradycyjnym ujęciu obejmował 4 gatunki, w tym jeden występujący w Ameryce Północnej, dwa w Eurazji i jeden obejmujący zasięgiem Eurazję i Amerykę Północną. Bardzo trująca roślina wykorzystywana do warzenia trucizn różnego rodzaju.
WYSTĘPOWANIE: Apteka Roslin

GRYZĄCE CEBULE
Magiczna roślina przypominająca z wyglądu zwykłą cebulę z zielonymi liśćmi i pomarańczowym podłużnym korzeniem. Ma bardzo gryzący zapach i z tego powodu kontakt ze świeżo posiekaną gryzącą cebulą jest niezalecany. Siekanie cebuli wydaje się powodować podrażnienie oczu i łzawienie. Gryzące cebule mają magiczne właściwości, które czynią je przydatnym składnikiem w warzeniu eliksirów.
WYSTĘPOWANIE: Apteka Roslin

FIGA ABISYŃSKA
Składnik eliksiru powodującego kurczenie się ludzi i zwierząt. Figi należy obrać zanim wrzuci się je do kociołka. Zazwyczaj się je suszy i sprzedaje w paczkach.
WYSTĘPOWANIE: Apteka Roslin

IMBIR
Rodzaj bylin z rodziny imbirowatych. Z kłączy imbiru lekarskiego pozyskuje się przyprawę, używaną do produkcji m.in. imbirowych traszek i Piwa kremowego. Korzeń imbiru jest używany w warzeniu wielu eliksirów.
WYSTĘPOWANIE: Apteka Roslin

JAGODY Z JEMIOŁY
Składnik wykorzystywany do tworzenia eliksirów i mikstur. Są to małe, białe i woskowe owoce jemioły. Nie trudno je zdobyć.
WYSTĘPOWANIE: Apteka Roslin

KICHAWIEC
Gatunek cebulkowej byliny. Występuje na terenach górzystych Ameryki Środkowej oraz w Wenezueli. Rośnie na łąkach. Nasiona zawierają trujący alkaloid o działaniu owadobójczym. Są surowcem do wyrobu leków reumatycznych. Preparaty w postaci maści działają rozgrzewająco i przeciwbólowo. Nalewka z nasion w postaci wyciągu stosowana jest w przy leczeniu wszawicy i zwalczaniu wszy oraz w weterynarii przeciwko pchłom. Wykorzystywany także przy produkcji eliksirów.
WYSTĘPOWANIE: Apteka Roslin

KOLEC RÓŻY
Ostre twory na łodydze róży. Dzięki swoim magicznym właściwościom, są składnikiem niektórych eliksirów.
WYSTĘPOWANIE: Apteka Roslin

KRWIOWIEC
Gatunek  z rodziny makowatych. Występuje na rozległych obszarach Ameryki Północnej z wyjątkiem zachodniej jej części. Posiada pomarańczowo-czerwony sok mleczny. Wykorzystywany do warzenia trucizn.
WYSTĘPOWANIE: Apteka Roslin

LAWENDA
Kwiat stosowany przy warzeniu wielu eliksirów. Lawenda występuje niemal na każdym kontynencie, uprawiane i wykorzystywane w kosmetyce lub jako rośliny ozdobne.
WYSTĘPOWANIE: Apteka Roslin

LEWIZJA
Rodzaj roślin wieloletnich z rodziny zdrojkowatych, występujących w zachodniej części kontynentu północnoamerykańskiego. Rosną one zwykle w postaci niewielkich izolowanych populacji w miejscach skalistych lub na rumoszu skalnym w kanionach i na wysoczyznach górskich.
WYSTĘPOWANIE: Apteka Roslin

LUBCZYK
Gatunek byliny należący do rodziny selerowatych. Nazwy ludowe: lubiśnik lekarski, korzeń, łakotne ziele, mleczeń. Pochodzi z Afganistanu i Iranu, rozprzestrzenił się też gdzieniegdzie poza obszarem swojego rodzimego występowania.
WYSTĘPOWANIE: Apteka Roslin

MANDRAGORA
Roślina lecznicza. Z dojrzałej Mandragory można uwarzyć eliksir, który ożywia spetryfikowanych. Bulwa przypomina kształtem noworodka - posiada usta, oczy i nos. Jej włosy to podłużne liście. Krzyk dojrzałej mandragory jest zabójczy dla ludzi, zaś sadzonki mogą jedynie ogłuszyć na kilkanaście godzin. Mandragora jest już dojrzała, gdy zaczyna poruszać się w swojej doniczce,jest również silnym środkiem pobudzającym używa się jej aby przywrócić pierwotną postać ludziom, którzy zostali poddani złemu urokowi.
WYSTĘPOWANIE: Apteka Roslin

MIESIĘCZNIK
Rodzaj pnączy należący do rodziny miesięcznikowatych. Bardzo trujący, często dodawany do eliksirów.
WYSTĘPOWANIE: Apteka Roslin

MIĘTA PIEPRZOWA
Roślina o magicznych właściwościach będąca składnikiem wielu eliksirów, między innymi osłabia efekty uboczne eliksiru wzbudzającego euforię. Mięta pieprzowa wykorzystywana jest w różny inny sposób w świecie czarodziejskim, znana jest także powszechnie mugolom.
WYSTĘPOWANIE: Apteka Roslin

PIOŁUN
bardzo gorzka bylina, używana w ziołolecznictwie oraz jako przyprawa (w nadmiarze jest szkodliwa). Jest składnikiem wielu eliksirów od czasów starożytnych. Piołun jest potrzebny, aby stworzyć Wywar Żywej Śmierci, eliksir wzbudzający euforię i Eliksir powodujący kurczenie się ludzi i zwierząt.
WYSTĘPOWANIE: Apteka Roslin

POKRZYWA
Szeroko rozpowszechniona roślina znana z parzących włosków, które ją pokrywają. Pokrzywy stosuje się w warzeniu eliksirów: świeże pokrzywy używa się do uwarzenia napoju leczącego z czyraków, natomiast suszone pokrzywy używa się w Eliksirze Rozdymającym. Pokrzywy są też przypuszczalnie głównym składnikiem napojów, takich jak wino pokrzywowe i herbata z pokrzywy. Pokrzywy są również składnikiem zupy, która dodatkowo nabłyszcza włosy.
WYSTĘPOWANIE: Apteka Roslin

RDEST PTASI
Roślina o magicznych właściwościach. Jest ona jednym z głównych składników eliksiru wielosokowego. Można ją znaleźć w Zakazanym Lesie. Prawdopodobnie jest to także składnik miodu pitnego.
WYSTĘPOWANIE: Apteka Roslin

STOKROTKA
Gatunek rośliny z rodziny astrowatych. Występuje na większości obszaru Europy, w Azji Zachodniej i Azerbejdżanie, oraz Libii. Porasta łąki, trawniki, pobocza dróg. Stokrotka pospolita ma właściwości lecznice, wykorzystane również przy wytwarzaniu mikstur. Jest głównym składnikiem balsamu ze stokrotki. Stokrotkę stosuje się przy krwawieniu z płuc, jest to środek przeciwbólowy i ogólnie wzmacniający. Napar ziela stosuje się do obniżenia ciśnienia krwi, przeciwdziała on także miażdżycy, dlatego jest zalecany szczególnie dla osób starszych. Stokrotkę poleca się również na złą przemianę materii.
WYSTĘPOWANIE: Apteka Roslin

SZALEJ JADOWITY
Gatunek silnie trującej rośliny wieloletniej należący do rodziny selerowatych. Jest szeroko rozprzestrzeniony na półkuli północnej. Występuje w Azji, Europie i Ameryce Północnej, głównie na obszarach o klimacie umiarkowanym i zimnym, ale w Azji jego zasięg obejmuje również obszar w Indiach o tropikalnym klimacie.
WYSTĘPOWANIE: Apteka Roslin

ŚLAZ
Gatunek rośliny należący do rodziny kapustowatych. Zrywana w pełnię księżyca może być składnikiem Eliksiru Wielosokowego.
WYSTĘPOWANIE: Apteka Roslin

TOJAD
Roślina posiadająca magiczne właściwości. Rośnie jedynie w dzikich miejscach. Jej kwiaty są przydatne do tworzenia eliksirów, ale liście są bardzo toksyczne. Tojad to najbardziej znany składnik Wywaru Tojadowego.
WYSTĘPOWANIE: Apteka Roslin

WALERIANA
Roślina o magicznych właściwościach. Jej korzenie są wykorzystywane do produkcji Wywaru Żywej Śmierci, a gałązki do warzenia Eliksiru zapomnienia i Eliksiru Słodkiego Snu.
WYSTĘPOWANIE: Apteka Roslin

WARZUCHA
Rodzaj roślin należący do rodziny kapustowatych, występujących głównie na półkuli północnej na obszarach o klimacie subarktycznym i umiarkowanym. Niskie rośliny jednoroczne i byliny. Liście pojedyncze i zazwyczaj nieklapowane, o kształcie sercowatym lub nerkowatym. Owocem jest krótki i gruby strąk.
WYSTĘPOWANIE: Apteka Roslin

WIŚNIA
Owoc jednego z drzew wykorzystywanych do produkcji różdżek. Wiśnie bardzo rzadko dodawane są do eliksirów, jednak ich aromat ma specyficzne działanie, bez którego niektóre z nich nie będą możliwe do uwarzenia.
WYSTĘPOWANIE: Apteka Roslin

ZIARNO PIEPRZU
Często wykorzystywana przyprawa o właściwościach leczniczych. Stosowana przede wszystkim przy przeziębieniach, idealna na stan gorączkowy. Jest głównym składnikiem kilku eliksirów wykorzystywanych w codzienności.
WYSTĘPOWANIE: Apteka Roslin


ZWIERZĘCE
BEZOAR
Bezoar to kulisty twór powstający w żołądkach przeżuwaczy (m.in. lamy i kozy bezoarowej) przez nagromadzenie niestrawionych resztek pokarmu oraz włókien roślinnych i włosów, zwłaszcza zlizywanych przez zwierzę podczas linienia. Bezoar zwykle ma wielkość orzecha. Jest znany jako antidotum na większość czarodziejskich trucizn. Bezoary mają pewne ograniczenia - nie działają na rany spowodowane potężnymi substancjami jak jad bazyliszka.
WYSTĘPOWANIE: Magiczna menażeria

CZUŁKI SZCZUROSZCZETA
Niezwykle rzadki składnik pozyskiwany z grzbietu szczuroszczeta. Spożycie macki zwiększa odporność na klątwy i uroki, ale przedawkowanie objawia się fioletowym kolorem włosów w uszach.
WYSTĘPOWANIE: Magiczna menażeria

DŻDŻOWNICE
Zwierzęta żyjące w glebie, składnik eliksiru powodującego kurczenie się ludzi i zwierząt. Zwierzęta muszą być już martwe, do eliksiru wrzuca się je w całości.
WYSTĘPOWANIE: Magiczna menażeria

JEŻAK
Zwierzę z gromady jeżowców występujące w północno-wschodnim Atlantyku oraz Morzu Północnym i zachodniej części Morza Bałtyckiego. Jeżaki posiadają lekko wypukłe, wapienne pancerze w kolorze zielonkawym. Kolce koloru zielonego z fioletowymi końcówkami. Odżywia się polipami i mięczakami, sam jest pożywieniem wielu ryb. Często hodowany w akwariach. Zbiera się je grupami i sprzedaje jak muchy - w słoiku.
WYSTĘPOWANIE: Magiczna menażeria

KIEŁ CHROPIANKA
Chropianek to pasożyt, osiągający rozmiary do dwudziestu cali. Wyglądem przypomina kraba z dużymi kłami. Chropianki lubią magię. Ich kły często wykorzystywane są przy warzeniu eliksirów.
WYSTĘPOWANIE: Magiczna menażeria

KIEŁ WĘŻA
Bazowy składnik kilku eliksirów. Jest zbierany od niebezpiecznych, jadowitych węży. Podczas warzenia mikstury należy uważać na opary, które mogą się z nich wytwarzać.
WYSTĘPOWANIE: Magiczna menażeria

KOLEC JEŻOZWIERZA
Składnik wielu eliksirów, np. napoju leczącego z czyraków. Kolce używane są przez zwierzę do obrony przed drapieżnikami. Są one łatwo dostępne, ponieważ jeżozwierz posiada dużo kolców i stale uzupełnia braki. Nie używane kolce uznawane są przez ekspertów za najlepsze do eliksirów.
WYSTĘPOWANIE: Magiczna menażeria

KREW NIETOPERZA
Jedynie zbierana podczas nowiu księżyca posiada magiczne właściwości. Z jednego nietoperza można wycisnąć jej całkiem sporo - wystarczająco, by starczyło na kilka eliksirów.
WYSTĘPOWANIE: Magiczna menażeria

KREW SALAMANDRY
Składnik eliksirów pozyskiwany z salamandry. Jest bardzo częstym składnikiem i nie należy do tych, które ciężko zdobyć.
WYSTĘPOWANIE: Magiczna menażeria

MUCHA SIATKOSKRZYDŁA
Owad z rodziny Chrysopidae, ma dwa długie wąsy i dwie pary zielonkawych, pożyłkowanych skrzydeł, wydaje przykry zapach. Muchy siatkoskrzydłe wykorzystywane są do produkcji wielu eliksirów. Do prawidłowego uwarzenia muchy muszą się warzyć przez dwadzieścia jeden dni. Sprzedawane są w słoikach.
WYSTĘPOWANIE: Magiczna menażeria

OCZY CZARNEGO CHRZĄSZCZA
Powszechny składnik do wytwarzanie eliksirów. Sprzedawany na szufelki, przydatny w wielu dziedzinach mikstur.
WYSTĘPOWANIE: Magiczna menażeria

OCZY DIABŁA MORSKIEGO
Jedna z wielu substancji pochodzenia zwierzęcego używana w procesie tworzenia eliksirów.
WYSTĘPOWANIE: Magiczna menażeria

OCZY WĘGORZA
Narządy optyczne węgorza. Używa się ich w procesie wytwarzania eliksirów. Są składnikiem eliksiru Bulgeye.
WYSTĘPOWANIE: Magiczna menażeria

PANCERZYKI CHITYNOWE
Pobierane od różnego rodzaju owadów pancerzyki bardzo przydatne przy tworzeniu różnych eliksirów.
WYSTĘPOWANIE: Magiczna menażeria

PIJAWKI
Zwierzęta o właściwościach magicznych. Są ważnym składnikiem eliksiru wielosokowego, do którego należy dodać cztery pijawki.
WYSTĘPOWANIE: Magiczna menażeria

ROGATY ŚLIMAK
Składnik niektórych eliksirów używany między innymi do produkcji lekarstwa na czyraki. Rogate ślimaki przeznaczone do wytwarzania eliksirów na zajęciach są przechowywane w klasie w Szkole Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie.
WYSTĘPOWANIE: Magiczna menażeria

RÓG DWUROŻCA
Jeden ze składników potrzebnych do stworzenia wielu eliksirów. Pochodzi od niebezpiecznego stworzenia, dwurożca, który zrzuca rogi raz na rok. Czarodzieje ostrożnie zbierają je, gdy ich byli właściciele odejdą.
WYSTĘPOWANIE: Magiczna menażeria

RÓG JEDNOROŻCA
Posiada magiczne właściwości, przez co jest użytecznym składnikiem do wytwarzania eliksirów. W mitach rogi jednorożca mają właściwości oczyszczające, które są używane do rozpuszczania trucizn. Mugole żywo handlują rogami jednorożca wierząc, iż posiadają one właściwości lecznicze. Jednak większość z owych rogów jest fałszywkami. Jedynie kilka sztuk w posiadaniu mugoli są prawdziwe, ale w rękach nie-czarodziejów są przedmiotami bez żadnych właściwości magicznych.
WYSTĘPOWANIE: Magiczna menażeria

SKARABEUSZ
Owad pochodzący z Egiptu, składnik eliksirów. Najczęściej się je suszy i sprzedaje w paczkach. Do eliksirów dodaje się je stłuczone.
WYSTĘPOWANIE: Magiczna menażeria

SKÓRKA BOOMSLANGA
Skóra małego, jadowitego węża używana jako składnik niektórych eliksirów. Nie jest łatwo dostępny.
WYSTĘPOWANIE: Magiczna menażeria

SKRZYDŁO NIETOPERZA
Składnik niektórych eliksirów. Podobnie jak wszystkie składniki pochodzące od nietoperzy, jest bardzo łatwy w pozyskaniu.
WYSTĘPOWANIE: Magiczna menażeria

SMOCZA KREW
Krew pozyskiwana z dowolnego gatunku smoka. Ma szereg właściwości magicznych. Sprzedawana jest w kryształowych flakonikach, ze względu na trudności z pozyskaniem substancji jest bardzo droga.
WYSTĘPOWANIE: Magiczna menażeria

SMOCZA WĄTROBA
Organ wewnętrzny smoka wykorzystywany w bliżej nieznanych celach w warzeniu eliksirów.
WYSTĘPOWANIE: Magiczna menażeria

ŚLEDZIONA NIETOPERZA
Składnik eliksirów przechowywany w beczkach. Używa się go do stworzenia wielu mikstur, jest też dosyć popularny.
WYSTĘPOWANIE: Magiczna menażeria

ŚLUZ GUMOCHŁONA
Lepka zielona substancja stosowana jako zagęszczacz eliksirów. Jest jednym z dwóch istotnych składników eliksiru wiggenowego. Pozyskuje się go od gumochłonów (zwierzęta te stale wydzielają śluz po to, aby zabezpieczyć się przed urazami).
WYSTĘPOWANIE: Magiczna menażeria

ŻABI SKRZEK
Sprzedawany w słoiczkach, zbierany jedynie wiosenną porą żabi skrzek. Wykorzystywany do produkcji nie tylko eliksirów, ale i różnego rodzaju kosmetyków.
WYSTĘPOWANIE: Magiczna menażeria

ŻÓŁĆ PANCERNIKA
Składnik eliksirów stosowany w świecie czarodziejów. Pobiera się go z woreczka żółciowego pancerników.
WYSTĘPOWANIE: Magiczna menażeria


INNE
CYKUTA
Śmiertelna trucizna będąca wyciągiem z różnych roślin, stosowana w starożytności i średniowieczu. Zawiera alkaloidy m.in. z takich gatunków jak szczwół plamisty i szalej jadowity.
WYSTĘPOWANIE: Apteka Roslin

KAMIEŃ KSIĘŻYCOWY
Kamień o czarodziejskich mocach. W sproszkowanej formie wykorzystywany jest do produkcji eliksirów. Jest koloru białego.
WYSTĘPOWANIE: Czarodziejskie zasoby Wiseacre

OLEJEK RÓŻANY
Olejek eteryczny produkowany z róży. Jest używany jako składnik eliksirów. Przede wszystkim tworzy się z niego mikstury miłosne.
WYSTĘPOWANIE: Apteka Roslin

SKŁADNIK STANDARDOWY
Mieszanka ziół i przypraw o magicznych właściwościach. Niezbędny do uwarzenia wielu eliksirów i wywarów. Nie trudny do zdobycia, choć tylko wytwórcy znają dokładny skład tej konkretnej mieszanki.
WYSTĘPOWANIE: Apteka Roslin

SOK Z CHORBOTKA
Chorbotek to stworzenie wyglądem przypominające mięsistego, różowego grzyba porośniętego rzadką, sztywną szczeciną. Wywodzi się ze Skandynawii, ale obecnie spotykany jest w całej północnej Europie. Bardzo szybko się rozmnaża, w kilka dni potrafi pokryć średnich rozmiarów ogród. Sok produkowany z tych stworzeń jest kluczowym składnikiem wielu eliksirów.
WYSTĘPOWANIE: Magiczna menażeria

SOK Z CYTRYNY
Wyciskany z cytryn sok przyprawiony kilkoma tajemniczymi składnikami. Stosowany samodzielne działa na obolałe mięśnie i stawy, lecz dodawany do różnych eliksirów zmienia swoje działanie zależnie od pozostałych składników.
WYSTĘPOWANIE: Apteka Roslin

SYROP Z CIEMIERNIKA
Niebieski płyn z ciemiernika, który jest składnikiem niektórych eliksirów. Nie dodanie go sprawia, że mikstura nie przybiera odpowiedniego koloru i staje się nie zdatna do użycia.
WYSTĘPOWANIE: Apteka Roslin

TUJON
Organiczny związek chemiczny, występujący w olejku eterycznym m.in. piołunu, bylicy pospolitej, szałwii lekarskiej, a także w napoju alkoholowym z domieszką wyciągu z piołunu – absyncie i gorzkiej ziołowej wódce zwanej piołunówką. Tujon jest łatwo rozpuszczalny w alkoholach i eterze dietylowym. Nie rozpuszcza się natomiast w wodzie. Wywołuje w większych dawkach wzmożoną czynność kory mózgowej z niepokojem ruchowym i dużą drażliwością. W zatruciach pojawiają się stany podniecenia i psychozy.
WYSTĘPOWANIE: Apteka Roslin

WODA MIODOWA
Roztwór miodu rozpuszczonego w wodzie, który można stosować do warzenia eliksirów. Ma charakterystyczny żółty kolor i słodkawy posmak miodu.
WYSTĘPOWANIE: Apteka Roslin

WODA Z RZEKI LETE
Magiczna woda zbierana z rzeki zapomnienia − Lete. Posiada magiczne właściwości, powodujące utratę pamięci. Jest wykorzystywana do produkcji eliksiru zapomnienia.
WYSTĘPOWANIE: Czarodziejskie zasoby Wiseacre

WYBUCHOWY PŁYN
Składnik występujący w rogu buchorożca. To on powoduje, że jeżeli róg zderzy się z czymkolwiek, eksploduje. Płyn jest wysoko cenionym składnikiem eliksirów.
WYSTĘPOWANIE: Czarodziejskie zasoby Wiseacre


RDZENIE RÓŻDŻEK
KIEŁ WIDŁOWĘŻA
Rdzeń, który upodobał sobie ambitnych, choć nie zawsze postępujących słusznie czarodziejów. Różdżki te są jednak dosyć zdradzieckie, gdy tylko znajdą właściciela o większym potencjalne intelektualnym i magicznym, z łatwością zapominają o poprzednim.
WYSTĘPOWANIE: Magiczna menażeria

PANCERZ KIKIMORY
Zazwyczaj wybiera osoby inteligentne, które z pasją chłoną wszystko, co tylko się da. Dobrze czują się w rękach kreatywnych i pełnych zapału czarodziejów. Bardzo dobrze radzą sobie z magią leczniczą, powiązaną z zielarstwem i eliksirami. Wskazane także dla osób przebywających z magicznymi stworzeniami, w których wzbudzają zaufanie i spokój.
WYSTĘPOWANIE: Magiczna menażeria

PIÓRO Z OGONA FENIKSA
Najrzadszy rodzaj rdzenia wykorzystywanego do tworzenia różdżek. Różdżki te wykazują dużo własnej inicjatywy i czasem działają z własnej woli. Są najtrudniejsze do oswojenia i personalizacji, a dopasowanie do odpowiedniego czarodzieja nie jest łatwe. Są lojalne wobec swoich właścicieli, ale na tę lojalność czarodziej musi sobie zapracować.
WYSTĘPOWANIE: Magiczna menażeria

RÓG JEDNOROŻCA
Rdzeń, którego pozyskanie jest bardzo trudne. Różdżki z rogiem jednorożca przeznaczone są dla osób prawych, przestrzegających zasad i posiadających bardzo dobrze rozwinięty kręgosłup moralny. Są też bardzo lojalne, praktycznie nie możliwa jest przy nich zmiana właściciela.
WYSTĘPOWANIE: Magiczna menażeria

SZPON HIPOGRYFA
Różdżki o tym rdzeniu przejęły bardzo dużo cech od hipogryfów. Są bardzo honorowe i choć nie łatwo zapracować na ich szacunek, gdy już się to uda - będzie on trwał do samego końca. Bardzo lubią odważnych, nie bojących się wyzwań czarodziejów.
WYSTĘPOWANIE: Magiczna menażeria

WĄSY TROLLA
Różdżka o tym rdzeniu szuka twardych i silnych czarodziejów, którzy nie będą lękali się toczyć pojedynki na śmierć i życie. By móc w pełni cieszyć się przychylnością różdżki, trzeba jej udowodnić, że jest się tego godnym. W zależności od rodzaju trolla, od którego pochodzą wąsy różdżka może przejawiać chęci do różnych dziedzin magii.
WYSTĘPOWANIE: Magiczna menażeria

WŁOS JEDNOROŻCA
Do utworzenia różdżki pozyskuje się włosy z ogona lub grzywy tego magicznego stworzenia. Różdżka o takim rdzeniu daje najbardziej spójną magię, najmniej podlegając wahaniom i blokadom. Jest najwierniejszą ze wszystkich różdżek i najmniej odpowiednią do czarnej magii. Bardzo związana ze swoim prawowitym właścicielem niezależnie od jego potęgi magicznej. Wadą tego rdzenia jest dość niska wytrzymałość, co może być jednak zrekompensowane przez drewno, oraz że włos może "umrzeć" i konieczna będzie jego wymiana.
WYSTĘPOWANIE: Magiczna menażeria

WŁOS Z GŁOWY WILI
Bardzo trudny do pozyskania rdzeń. Różdżki o takim rdzeniu bywają bardzo humorzaste, niczym same wile. Mają jednak wiele gracji i zaklęcia z nich rzucane nie mają problemu z trafianiem w cel. Zazwyczaj ich właścicielkami są dziewczęta, choć zdarzali się mężczyźni, którym kobiecy element tych różdżek bardzo przypasował. Bardzo często trafiają w ręce metamorfomagów lub animagów.
WYSTĘPOWANIE: Magiczna menażeria

WŁOS Z OGONA TESTRALA
Różdżki tego typu rdzenia dobrze dopasowują się do poziomu magii. Są oporne w nauce, jednak gdy je się odpowiednio nauczy, będą idealną różdżką. Są trudne w oswojeniu. Najczęściej wybierają czarodziei, którzy mają niewielką moc magiczną. Te różdżki najbardziej lubią płatać figle.
WYSTĘPOWANIE: Magiczna menażeria

WŁÓKNO Z PACHWINY NIETOPERZA
Najpopularniejszy ze wszystkich rdzeń, który w dodatku najłatwiej zdobyć. Nie szuka wielkich osobistości, zazwyczaj wybiera typowe szare myszki po to, by dodać im trochę odwagi. Jest to różdżka, która w swoim właścicielu szuka spokoju.
WYSTĘPOWANIE: Magiczna menażeria

WŁÓKNO ZE SMOCZEGO SERCA
Różdżki o tym rdzeniu mają największą moc i są zdolne do najbardziej ekstrawaganckiej magii. Zawsze silnie związane z pierwszym właścicielem, jednak mogą go zmienić, jeśli ich następca wygra w pojedynku. Zazwyczaj uczą się szybciej niż inne rdzenie. Spośród nich to właśnie smocza różdżka jest najodpowiedniejszą do czarnej magii. Są nieco temperamentne i najbardziej z trzech omawianych rdzeni podatne na wypadki.
WYSTĘPOWANIE: Magiczna menażeria


SPECJALNE
KAMIEŃ FILOZOFICZNY
Twór alchemiczny pod postacią kamienia mający bardzo potężną magiczną moc. Stworzono go na przełomie I i II połowy XIV wieku w Anglii, a twórcą był Nicolas Flamel. Kamień ten może zamieniać każdy metalowy przedmiot w złoto. Oprócz tego wytwarza się z niego Eliksir Życia.
WYSTĘPOWANIE: obecnie nie wiadomo, gdzie można takową zdobyć.

KREW JEDNOROŻCA
Niezwykle potężna substancja magiczna o srebrnym kolorze, podobna w działaniu do łez feniksa. Krew jednorożca zapewnia życie każdemu, kto ją wypije, choćby był już o krok od śmierci, ale za straszliwą cenę. Jednorożec jest tak niewinną i bezbronną istotą, że jeśli ktoś go zabije dla pozyskania jego krwi zostanie przeklęty na zawsze. Będzie wiódł bardzo nędzne życie, wręcz pół-życie. Właśnie z tego powodu na tę zbrodnię decydują się ci, którzy nie mają nic do stracenia i wszystko do zyskania. Krew jednorożca jest pomocna również na oparzenia.
WYSTĘPOWANIE: obecnie nie wiadomo, gdzie można takową zdobyć.

ŁZA FENIKSA
Bardzo potężna magiczna substancja, która należy do najważniejszych umiejętności feniksów. Leczy ona wszystkie rany bez efektów ubocznych. Nawet człowiek na krawędzi życia i śmierci zostanie uleczony przez nią. Łzy feniksa przezwyciężają siłą nawet jad bazyliszka. Mają podobne działanie do krwi jednorożca.
WYSTĘPOWANIE: obecnie nie wiadomo, gdzie można takową zdobyć.


SPOSÓB KUPOWANIA PRZEDMIOTÓW
Na forum istnieją dwa rodzaje nabywania przedmiotów za pieniądze. Bo jak wiadomo, nie wszystko dostaniemy na fabule w ramach nagrody od Mistrza Gry.
➛ Pierwszy sposób to zakupy fabularne. Żeby móc kupić interesujący nas przedmiot należy się wybrać do miejsca, w którym można taki przedmiot dostać i po prostu go sobie wybrać. Przy każdym przedmiocie/składniku podane jest jego występowanie wraz z linkiem do lokacji, więc odnalezienie interesującego nas itemu nie powinno być problemem.
➛ Drugim sposobem jest zakup przez Sowią Pocztę. Wiele przedmiotów można sobie zamówić - wystarczy do tego jeden post w temacie Sowa Mistrza Gry. Tym sposobem można jednak zamówić tylko i wyłącznie przedmioty legalne, co za tym idzie - zakupy w sklepie z przemycanymi przedmiotami odpadają na starcie.
Trzeba też pamiętać, że aby móc coś zakupić trzeba mieć odpowiednią ilość gotówki. Wszystkie cenniki są w lokacjach, w których można zdobyć interesujące nas przedmioty.


Składniki potrzebne do wytwarzania przedmiotów i mikstur

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry
Strona 1 z 1

Similar topics

-
» Kompendium przedmiotów, czyli to, co można zdobyć w sklepach i na fabule
» Mechanika przedmiotów - moneta, kości, wahadełko, zmieniacz czasu, wyjec i te inne...
» Sposoby magicznego transportu - z pomocą przedmiotów, aportacja/deportacja, sieć fiuu, miganie

Pozwolenia na tym forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
NOWY ADRES MORTIS.ORG.PL :: Spisy zaklęć i przedmiotów-
Skocz do: