Non mor­tem ti­memus, sed co­gita­tionem Mor­tis


Share|

Warzenie eliksirów

PisanieTemat: Warzenie eliksirów  Wto 29 Gru 2015, 13:52


Warzenie eliksirów krok po kroku

By móc zacząć warzyć eliksir trzeba przede wszystkim znać jego recepturę - ich poznanie może się odbyć podczas zajęć z eliksirów, pobytu w bibliotece, czy korepetycjach u kogoś bardziej doświadczonego. Należy jednak pamiętać, że eliksiry o trudnym poziomie wykonania znajdują się w księgach zakazanych, bądź trudno dostępnych. W poszukiwaniu odpowiedniego tomu zapraszamy do działu z książkami, w którym znajdziecie także informacje, gdzie należy ich szukać na fabule. Należy również dodać, że eliksiry mogą zostać uwarzone tylko i wyłącznie przez osoby z magicznymi zdolnościami. Mugol, nawet jeżeli będzie miał przed sobą recepturę i odpowiednie składniki nigdy nie stworzy magicznej mikstury. Jedyne, co może mu się udać to ugotowanie dziwnie smakującej zupy, której spożywanie może skończyć się poważną niestrawnością.
Bardzo ważny jest też poziom zaawansowania w przyrządzaniu eliksirów. By mieć większą szansę wytworzenia prawidłowego eliksiru należy wykupić poziom zaawansowania w sklepiku rozwojowym.
Oczywiście, mając recepturę zawsze możecie próbować, nie zważając na poziom umiejętności. Istnieje jednak duże ryzyko, że dany eliksir nie uwarzy się tak jak powinien. Może to doprowadzić do różnego rodzaju skutków ubocznych! Niektóre wliksiry mają też przy opisie różnego rodzaju wymagania, o których nie można zapomnieć.
Mając już recepturę i wiedzę na temat poziomu trudności, należy przygotować składniki. Każdy eliksir składa się ze specyficznie dobranych składników, których przypadkowe łączenie ze sobą może skończyć się źle. Trzeba je zdobyć fabularnie, w miejscach, w których występują bądź są wystawione na sprzedaż. W tym celu zapraszamy do spisu składników, gdzie zaznaczone są lokacje, w których należy ich szukać. Pamiętajmy także, że w opisie przygotowania eliksiru ilość składników określona jest tylko dla jednej fiolki tego wywaru. Gdy chcesz uwarzyć go więcej, musisz kupić więcej składników (proporcjonalnie) oraz wyposażyć się w większy kociołek. Nie można też zapomnieć o tym, że eliksiry trzeba w czymś przechowywać - służą do tego kryształowe flaszki, które można zakupić w zestawie składającym się z pięciu sztuk.
Dopiero mając to wszystko - wiedzę, recepturę i składniki można przystąpić do warzenia mikstury.


Warzenie eliksirów wymaga rzutu kością K6.
Osoby posiadające eksperta z eliksirów rzucają kością tylko przy warzeniu eliksirów trudnych.

Kostka K6Rezultat
6Wykonany perfekcyjnie eliksir o wysokiej mocy.
5Dobry, wykonany poprawnie eliksir.
4Wykonany poprawnie eliksir. Nie jest jednak najwyższej jakości.
3Eliksir wykonany niepoprawnie. Mogą, chociaż nie muszą wystąpić nieoczekiwane efekty uboczne.
2Eliksir wykipiał.
1Krytyczna porażka, eliksir doprowadził do wybuchu i zniszczenia kociołka.Non mor­tem ti­memus, sed co­gita­tionem mor­tis.

Regulamin ogólny | Regulamin fabularny | Osoby odpowiedzialne za forum

Warzenie eliksirów

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry
Strona 1 z 1

Similar topics

-
» Klasa eliksirów

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Mortis :: Ministerstwo Magii :: Prawo czarodziejów :: Objaśnienia mechaniki gry-
Skocz do: