NOWY ADRES MORTIS.ORG.PL
NOWY ADRES FORUM: https://mortis.org.pl
NOWY ADRES MORTIS.ORG.PL
NOWY ADRES FORUM: https://mortis.org.pl
Non mor­tem ti­memus, sed co­gita­tionem Mor­tis


Share

Zapiski Nadziejki

Nadzieja Potocka
Nadzieja Potocka
Rocznik VI

Dodatkowe informacje biograficzne
AKTUALNIE POSIADANA RÓŻDŻKA: 12 cali, nieco giętka, włos z głowy wili, czarny orzech
OPANOWANE ZAKLĘCIA: Szkolne: OPPUGNO, PORTUS, TERGEO, ENERVATE, EXPELLIARMUS, FUMOS, IMMOBILUS, PETRIFICUS TOTALUS, GEMINO, ACCIO, AQUAMENTI, FINITE, HERBIVICUS, REPARO, VENTUS || Łatwe: EBUBLIO, OBSCURO, REPLEO, ANIMO LEPORE, CANTIS, MOBILE IMAGINEM, CAPILLUS TINCTURA, DULCIUS, MELOFORS ||Trudne: MEMORIA IMAGINEM, SALVIO HEXIA
OPIS POSTACI: Nadziejka o wzroście nieco większym od przeciętnej szesnastolatki, czyli jakieś takie 165. Waga... lekko poniżej normy, pomimo, że dużo je. Twarzyczka: dość okrąła i dziecięca, mały nosek, różane usteczka. Przy uśmiechu podkreślają się jej mocno policzki. Oczy zielone. Cera taka jakaś typowa dla środkowej, nieco wschodniej Europy. Dodatkowo piegi, ujawniające się bardziej latem. Brwi średniej grubości. Kasztanowe włosy bywają pofalowane, sięgają za ramiona. Czasami je spina w koczek. Grzywka samodzielnie obcięta, czasem ją zaczesuje bardziej na czoło, czasami bardziej w bok. W zależności od nastroju, nosi okulary. Nie ma specjalnie dużej wady. Uwielbia też wszelkie akcesoria do włosów, spinki, wstążki. Jej codzienne ubrania nawiązują nieco do minionych epok.

https://mortis.forumpolish.com/t622-zwirzynta-nadziejki#3136 https://mortis.forumpolish.com/t623-zapiski-nadziejki#3145 https://mortis.forumpolish.com/t621-skrytka-numer-1996#3135
PisanieTemat: Zapiski Nadziejki  Zapiski Nadziejki EmptyPią 18 Mar 2016, 11:29






  ❀Drogi pamiętniczku,
   Rodzina jest dla mnie czymś niezmiernie ważnym.







Mamusia
Elizabeth Potocka

z domu Longbottom
pochodzenie brytyjskie, charłak, florystka
Kobieta z pasją oddająca się opieką nad wielkim ogrodem okalającym rodzinną posiadłość.

Tatuś
Adam Potocki

pochodzenie polskie, charłak, muzyk
Drugi rodzic również z pasją, koncertuje po całym świecie, w czym pomaga mu brat Elizabeth (teleportacja jest znacznie szybsza niż mugolskie podróże).
~~~

Mam z rodzicami bardzo dobry kontakt, aczkolwiek nie spędzamy ze sobą jakoś specjalnie dużo czasu. Każde z nas woli spędzać czas wolny w inny sposób.










Dziadkowie Potoccy


Mieszkają sobie gdzieś na polskich ziemiach, ale w oddaleniu od reszty rodzinki, którą niezbyt poznałam. Przyjeżdżam do nich w wakacje i czasami w święta, a czasami oni przyjeżdżają do nas.
crl

Dziadkowie Longbottom


Mieszkam z rodzicami w ich wielkim domu na wsi, dziadek pracuje troszkę w Ministerstwie, babcia od zawsze zajmowała się domem.
crl


Ulubiona kuzynka. Tak jak ja, jest w połowie Polką ze strony Potockich. Pomimo przynależności do dwóch rodzin dbających mocno o czystość krwi, nie traktuje mnie, jakbym była gorsza, chociaż formalnie jestem mugolakiem.
crl

Dexter Longbottom

Kuzynek numer jeden.  Jego mamusia jest od Bulstrode'ów, sam jest jakimś celebrytą, ale niezbyt to rozumiem o co w tym chodzi.
Rozumiemy się bardzo dobrze, gdyż każde wakacje spędzał u naszych wspólnych dziadków.
crl



Kuzynek numer dwa. Uczęszczajacy jeszcze do Hogwartu Gryfon. Czasami mamy okazję się spotkać na zajęciach lub po.
crl

Rodzice Dextera


Wujek pracuje w Ministerstwie w Urzędzie Łączności z Mugolami, ciotka w Biurze Dezinformacji (poza tym była sufrażystka). Aktywni działacze ROMu.
crl



Kuzynek. Jedna z najwspanialszych osób, jakie znam, chce dawać ludziom dobro, tak jak ja. Niestety od jakiegoś roku nie widuję go na spotkaniach rodzinnych.
crl





❀Drogi pamiętniczku,
Mam trzy kochane zwierzątka. Właściwie to dwa. Prosiaczek Ambroży i brytyjczyk Henryczek. Gołąb Bogusław, czy jak on tam miał, jest tylko ptakiem pocztowym. Lubię na niego patrzeć, ale daleko mu do pozostałej dwójki.

Narysowałam Henryczka z chlebowym naszyjnikiem, w którym zazwyczaj chodzi Bożydar.







❀Drogi pamiętniczku,
Magiczne zwierzęta są fascynujące, a moja wyobraźnia lata.

Henryczek by pięknie wyglądał na jednorożcu.






❀Drogi pamiętniczku,
W szkole jest wiele osób, które znam. To głupie, ale może ich spiszę. (Niezbyt mam co robić w tej chwili).




Nauczyciele


Opiekun Puchonków. Bardzo miły profesor, aczkolwiek miewa gorsze dni. Niestety dziedzina, którą się zajmuje (numerologia) nie przemawia do mnie. Fajnie jest się pobawić numerkami i odczytywać z nich niestworzone rzeczy, ale równie dobrze można wyczytywać przyszłość z kłębków sierści Henryczka.❤❤❤
Nauczyciel OPCM. Jeden z moich ulubioncyh nauczycieli ❤❤❤
Nauczyciel historii magii. Bardzo ciekawie opowiada.❤❤
Nauczyciel latania na miotle, opiekun Ślizgonów. Miałam z nim lekcje w pierwszych trzech latach Hogwartu, raczej miły człowiek.❤
Nauczyciel eliksirów. Bardzo nieprzyjemny facet, nie ma mowy, żebym zapisała się na eliksiry w przyszłym roku. XX



Dobrzy znajomi


Młodszy o trzy lata Puchon, który jest dla mnie jak młodszy brat. Niestety bardzo lubi psocić, ale z drugiej strony można się z nim dobrze bawić.❤❤❤❤
Moja współlokatorka. Chociaż mieszkamy ze sobą już sześć lat, nie jesteśmy sobie szczególnie bliskie - Addyson nie należy do osób specjalnie towarzyskich. Ale jest bardzo słodka i kocham spędzony z nią czas ❤❤❤



Dalsi znajomi


Współlokatorka o wielkim i uskrzydlonym sercu.
Gryfon poznany na balu, chyba jakiś kolega Cyrylka.
Gryfon z tego samego roku co ja. Chodzi na koło artystyczne. Mój partner z balu wiosennego.
Prefekt Krukonów. Chyba ma dobry kontakt z Addyson. I z nikim więcej. Siada zawsze w pierwszej ławce, zawsze wszystko wie. Bardzo lubi profesora Bułhakowa.

Inne


Pani Auditore
Nauczycielka rysunku, z którą mam lekcje w każde wakacje.














❀Drogi pamiętniczku,
Zapiszę sobie na tej odstającej kartce zaklęcia, które znam, oki?

☙Szkolne:
ENERVATE - uzdrawia i regeneruje. Przydatne przy różnego rodzaju obrażeniach, które dzięki Enervate się zabliźniają. Działa także na obrażenia wewnętrzne.
EXPELLIARMUS - rozbraja przeciwnika.
FUMOS - za jego pomocą można wyczarować chmurę podobną do zasłony dymnej. Przeciwnikowi trudno dobrze wycelować zaklęcie, a nawet zobaczyć cel.
IMMOBILUS - spowalnia jedną lub więcej osób do tego stopnia, że nie mogą wykonać żadnego sensownego ruchu, doprowadzając do jego/ich unieruchomienia.
PETRIFICUS TOTALUS - powoduje, że całe ciało przeciwnika sztywnieje.
GEMINO - powiela małe obiekty. Tworzy duplikat przedmiotu, na który zostało rzucone.
ACCIO - sprawia, że dany przedmiot przylatuje do osoby rzucającej zaklęcie. Może być używane na dwa sposoby: przez rzucanie czaru  i wypowiedzenie nazwy pożądanego przedmiotu przez rzucającego zaklęcie, albo poprzez wskazanie różdżką na pożądany przedmiot podczas, lub natychmiast po wypowiedzeniu zaklęcia.
AQUAMENTI - wytwarza strumień wody z różdżki. Nie jest to zaklęcie o dużej sile, woda nie jest pod dużym ciśnieniem.
FINITE - kończy działanie zaklęć na poziomie szkolnym i łatwym.
HERBIVICUS - powoduje szybki wzrost roślin.
REPARO - naprawia zniszczone lub zepsute przedmioty.
VENTUS - tworzy spiralę wiatru wydobywającą się z różdżki. Może służyć do przesuwania nie za ciężkich przedmiotów i tworzenia małych przeciągów.
OPPUGNO - kieruje obiekt lub osobę do ataku na przeciwnika. Wyczarowuje przedmiot bądź stworzenie po kontrolą rzucającego.
PORTUS - zmienia wskazany obiekt w świstoklik.
TERGEO - usuwa różne substancje, np. kurz, krew, brud.
☙Łatwe:
EBUBLIO - zamyka cel w dużej bańce, której nie da się zniszczyć siłą fizyczną.
OBSCURO - sprawia, że na oczach przeciwnika pojawia się czarna opaska, przez którą nic nie widać i nie można jej zdjąć.
REPLEO - napełnia naczynia napojem, który znajdował się w nim ostatnio.
ANIMO LEPORE - zaklęcie uszczęśliwiające. Powoduje radość u osoby, na którą zostanie rzucone. W przypadku zbyt długiego stosowania może powodować niekontrolowane napady śmiechu.
CANTIS - zmusza do śpiewania.
❣ MOBILE IMAGINEM - zaklęcie umożliwiające magicznym malarzom tworzenie ruchomych obrazów. Jest odmianą zaklęcia Tardis.
CAPILLUS TINCTURA - zmienia kolor włosów osoby, na której zostanie rzucone. Nie trwa długo, ale może być użyte także na sierści zwierząt, piórach czy pancerzach.
DULCIUS - zmienia niewielkie kamienie w twarde karmelki.
MELOFORS - zamienia daną część ciała w dynię.
☙Trudne:
❣ MEMORIA IMAGINEM - zaklęcie pozwalające malarzowi zakląć wspomnienie osoby w ruchomym portrecie. Magiczne portrety nie mogą się rozwijać, ale bardzo chętnie podyskutują na tematy, które żyły w nich w godzinie sportretowania. Jest odmianą zaklęcia Tardis.
SALVIO HEXIA - ochrania miejsce, w którym ktoś przebywa. Tworzy barierę, w której ludzie stają się niewidzialni.


Ostatnio zmieniony przez Nadzieja Potocka dnia Sro 27 Lip 2016, 20:25, w całości zmieniany 8 razy
Nadzieja Potocka
Nadzieja Potocka
Rocznik VI

Dodatkowe informacje biograficzne
AKTUALNIE POSIADANA RÓŻDŻKA: 12 cali, nieco giętka, włos z głowy wili, czarny orzech
OPANOWANE ZAKLĘCIA: Szkolne: OPPUGNO, PORTUS, TERGEO, ENERVATE, EXPELLIARMUS, FUMOS, IMMOBILUS, PETRIFICUS TOTALUS, GEMINO, ACCIO, AQUAMENTI, FINITE, HERBIVICUS, REPARO, VENTUS || Łatwe: EBUBLIO, OBSCURO, REPLEO, ANIMO LEPORE, CANTIS, MOBILE IMAGINEM, CAPILLUS TINCTURA, DULCIUS, MELOFORS ||Trudne: MEMORIA IMAGINEM, SALVIO HEXIA
OPIS POSTACI: Nadziejka o wzroście nieco większym od przeciętnej szesnastolatki, czyli jakieś takie 165. Waga... lekko poniżej normy, pomimo, że dużo je. Twarzyczka: dość okrąła i dziecięca, mały nosek, różane usteczka. Przy uśmiechu podkreślają się jej mocno policzki. Oczy zielone. Cera taka jakaś typowa dla środkowej, nieco wschodniej Europy. Dodatkowo piegi, ujawniające się bardziej latem. Brwi średniej grubości. Kasztanowe włosy bywają pofalowane, sięgają za ramiona. Czasami je spina w koczek. Grzywka samodzielnie obcięta, czasem ją zaczesuje bardziej na czoło, czasami bardziej w bok. W zależności od nastroju, nosi okulary. Nie ma specjalnie dużej wady. Uwielbia też wszelkie akcesoria do włosów, spinki, wstążki. Jej codzienne ubrania nawiązują nieco do minionych epok.

https://mortis.forumpolish.com/t622-zwirzynta-nadziejki#3136 https://mortis.forumpolish.com/t623-zapiski-nadziejki#3145 https://mortis.forumpolish.com/t621-skrytka-numer-1996#3135
PisanieTemat: Re: Zapiski Nadziejki  Zapiski Nadziejki EmptyPon 04 Kwi 2016, 20:49

❀Zapiski szkolne

Zapiski Nadziejki Filing_images_24f76f54a503


  • Eliksiry
  • Zapiski Nadziejki Filing_images_73657909ed00

  • Iść na zajęcia dodatkowe i zaliczyć!

  • Historia magii
  • Zapiski Nadziejki Tumblr_ndgd0mLqO21qhy6c9o3_400

  • Obrona przed czarną magią
  • Zapiski Nadziejki Filing_images_8523cfe1afef


  • ONMS
    Zapiski Nadziejki Filing_images_6d36610723ed

  • Transmutacja
  • Zapiski Nadziejki Filing_images_5ff0ada43bbb

  • Zaklęcia i uroki
  • Zapiski Nadziejki Filing_images_c3c5b00b54a1

  • Zielarstwo
  • Zapiski Nadziejki Tumblr_ndgd0mLqO21qhy6c9o2_400









Zapiski Nadziejki

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry
Strona 1 z 1

Similar topics

-
» Zapiski Jewgienija.
» Zwirzynta Nadziejki

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
NOWY ADRES MORTIS.ORG.PL :: Dzienniki-
Skocz do: