NOWY ADRES MORTIS.ORG.PL
NOWY ADRES FORUM: https://mortis.org.pl
NOWY ADRES MORTIS.ORG.PL
NOWY ADRES FORUM: https://mortis.org.pl
Non mor­tem ti­memus, sed co­gita­tionem Mor­tis


Share

Gadziny Seymoura

Seymour Hardy
Seymour Hardy
Rocznik VI

Dodatkowe informacje biograficzne
AKTUALNIE POSIADANA RÓŻDŻKA: Berberys, włókno ze smoczego serca, 14 cali, bardzo giętka. Jeśli chodzi o jej wygląd, nie należy do najpiękniejszych. Jest jasna, niewyszlifowana i szorstka, a jej rękojeść pokryta jest korą. Jednak świetnie leży w dłoni i nie wyślizguje się z mocnego chwytu Seymoura.
OPANOWANE ZAKLĘCIA: Expelliarmus, Riddiculus, Mimble Wimble, Anteoculatia, Furnuculus, Accio, Alohomora, Windgarium Leviosa, Sollicitus, Flippendo Duo, Avis
OPIS POSTACI: Seymour zawsze rzucał się w oczy. Wysoki i szczupły, ale dobrze zbudowany. Jego śliczna buzia zawsze przyciągała żeńskie spojrzenia. Właściwie pociągający jest nie tyle jego wygląd, a magnetyczna osobowość i aura, jaką wokół siebie roztacza. Wyprostowany, ale rozluźniony, kroczący z niedbałą gracją. Ciemne jak noc włosy wiecznie w nieładzie, doskonale współgrające z jego szelmowskim uśmiechem oraz niedbale założonym mundurkiem rozchełstanym pod szyją i krzywo zwisającym, niedbale zawiązanym krawatem. Spod prostych, nisko położonych, wyraźnych brwi rzuca naokoło łobuzerskie spojrzenia ciepłych, ciemnobrązowych tęczówek, w których nieustannie lśnią dzikie iskierki niebezpiecznego rozbawienia. Oczy ma osadzone głęboko, rzęsy długie i gęste. Twarz szczupłą, pociągłą, z wyraźnymi kośćmi policzkowymi, ostrym podbródkiem i twardą, wyrazistą linię szczęki obrośniętej często jednodniowym zarostem. Jego wąskie, miękkie usta wciąż rozciągnięte są w zgrywnym, lekko ironicznym uśmieszku, a kiedy ten zmienia się w szczery i radosny, odsłaniają dwa rzędy równych, perłowobiałych zębów. Wrażenie kanciastości jego twarzy potęgowane jest jeszcze przez wydatny, nieco krzywym po przeszłym złamaniu i lekko haczykowaty nos. Cerę ma jasną, ale zdrowej barwy, z licznymi piegami i pieprzykami, z których najbardziej rzucają się w oczy ten pod prawym okiem, trzy ustawione w równym rzędzie na lewym boku jego szyi i, jeśli komuś będzie je dane zobaczyć, dwa poniżej lewego obojczyka, który tak jak prawy oraz jego jabłko Adama, wyraźnie rysują się pod skórą chłopaka. Ciało Hardy'ego jest smukłe i ładnie wyrzeźbione, a mięśnie wyćwiczone, twarde i dokładnie się odznaczające, co wraz z dzikim spojrzeniem i jasnymi bliznami pokrywającymi siateczką jego ostre knykcie, nadają całej jego postaci pierwotnej drapieżności. Pod prawą piersią ma również jedną większą i szerszą bliznę od całej reszty, pamiątkę po nieciekawym epizodzie z dzieciństwa. Na wewnętrznej stronie lewego przedramienia ma tatuaż wykonany na ulicy Śmiertelnego Nokturnu, przedstawiający bijące serce. Wokół niego nieustannie unosi się ciężki, ale pociągający piżmowy zapach z nutką czegoś, co kojarzy się z wiśniami i czekoladą. Poza tym, Seymour ma miękki i ciepły, bardzo głęboki, niski głos z seksowną chrypką, wprost idealny do mamienia dziewcząt komplementami mruczonymi w ich uszy i śpiewania serenad pod ich oknami.

https://mortis.forumpolish.com/t473-gadziny-seymoura#1472 https://mortis.forumpolish.com/t472-skrytka-nr-256
PisanieTemat: Gadziny Seymoura  Gadziny Seymoura EmptySob 06 Lut 2016, 15:03



MARCUS


Marcus jest białym wężem, nawet Seymour nie wie do końca jakiej rasy, ale zupełnie mu to nie przeszkadza. Znalazł go niespełna dwa lata temu, na ulicy Śmiertelnego Nokturnu, kiedy pod koniec lata robił tam sobie tatuaż. Od razu zapałali do siebie sympatią, więc Hardy po prostu zabrał go z rynsztoku. Marcus jest niezwykle inteligentnym, posłusznym zwierzęciem i lubi się pieścić - czasem swoim zachowaniem przypomina wręcz niezwykle lojalnego psa. Seymour podejrzewa, że po prostu zwiał jakiemuś czarodziejowi, ale ani trochę go to nie obchodzi. Latem i podczas przerw, kiedy Hardy wraca do domu, wąż spędza dni w piwnicy, na polowaniu na szczury wraz z mieszkającą tam od lat Nicole.




RUFUS


Biały kruk, którego kupił u jakiegoś podejrzanie wyglądającego typka na Przekątnej. Załapał się na niewiarygodnie dobrą cenę, bo kruk był chory. Na szczęście nauczyciel opieki nad magicznymi stworzeniami w Hogwarcie wraz z jedną z sióstr ze skrzydła szpitalnego świetnie poradzili sobie z ratowaniem go. Dzięki temu Seymour zyskał niezwykłe oddanie i lojalność sprytnego Rufusa. Mało jest tak mądrych zwierząt, nawet wśród kruków. Jest także szybki, wytrzymały i wytrwały, przez co nie ma żadnego problemu z dostarczaniem listów i przesyłek. To także straszny łasuch, nie daje dotykać się innym, dopóki nie dostanie jakiejś smacznej przekąski.


Anastasia Fitzgerald
Anastasia Fitzgerald
Rocznik VI

Dodatkowe informacje biograficzne
AKTUALNIE POSIADANA RÓŻDŻKA: Matowa i skromna, nie wyróżnia się na tle innych. Brak zdobień. Rdzeń z rogu jednorożca, drewno jabłoni, sztywna, 12 cali długości. Nic specjalnego.
OPANOWANE ZAKLĘCIA: BĄBLOGŁOWY, EXPELLIARMUS, RIDDICULUS, PROTEGO, CONJUNCTIVITIS, DIFFINDO, ACCIO, WINGARDIUM LEVIOSA, VERDIMILIOUS, SICCUM, EBUBLIO, LEVICORPUS, OCULUS LEPUS, UTEVO LUX, SOMNO
OPIS POSTACI: Średni wzrost, lekko podkrążone oczy od nadmiernego przesiadywania z książką po nocach. Właścicielka szczupłej, wątłej twarzy, którą okalają długie włosy o kolorze miodu akacjowego. Młoda Panienka Fitzgerald posiada kobiecą budowę ciała i długie włosy, ale na tym kończą się atrybuty kobiecości, którymi może się pochwalić. Skromny i konserwatywny ubiór, kłócący się poniekąd z jej pochodzeniem, przełamuje niekiedy mocniejszym makijażem i frywolnymi kapeluszami, nie mającymi jednak nic wspólnego z modą mugolską. Często próbuje zakryć całkowicie swoje ciało poprzez noszenie wyłącznie czarnych, workowatych szat. Preferuje stonowane kolory, a te pstrokate i przyciągające uwagę omija szerokim łukiem. Bardzo rzadko nosi dodatki i biżuterię, za wyjątkiem skromnego,złotego łańcuszka, z którym się nigdy nie rozstaje. Zazwyczaj wyprostowana lecz w jej kroku na próżno szukać gracji.  Wiecznie zachmurzony wyraz twarzy, nieobecne spojrzenie.  Czy to tylko zadumanie i wyłączenie się z realnego świata, a może to autentyczna, mroczna energia kryjąca się w jej pokrętnym umyśle i dziwnych fascynacjach? Tego nikt nie jest pewien,nawet ona sama.

https://mortis.forumpolish.com/t364-szatany-anastasii#520 https://mortis.forumpolish.com/t418-skrytka-numer-111
PisanieTemat: Re: Gadziny Seymoura  Gadziny Seymoura EmptyNie 14 Lut 2016, 03:03



Panie Hardy,

Misiu,brak mi słów. Masz szczęście, że wyglądasz jak wyglądasz, bo już dawno bym Ci obiła tę piękną buźkę.
Normalnie to bym się obraziła, że swoimi standardowymi tekstami zniżasz mnie do poziomu swych zdobyczy lecz dziś przymknę na to oko. Love is in the air i takie tam.
Wiem, że kłamiesz i masz jakieś plany, skoro jednak nie chcesz się do niczego przyznać, będziesz musiał ostro główkować jak się tylko wymknąć ze spotkania ze mną. A nie puszczę tak łatwo, oj nie.
Twój książę i rumak będą zatem czekać o czwartej po południu w pokoju wspólnym. Gdzie pojedziemy to nie powiem, choć pewnie się domyślasz.

Ps. Wszelki nadmiar czekoladek weź proszę ze sobą, chętnie pomogę w konsumpcji.
Ps2. Specjalnie z tej okazji mam zamiar przywdziać coś ładnego, więc proszę, nie przestrasz się i nie ucieknij. Przynajmniej nie na moich oczach.
Ps3. Nie chcesz wiedzieć co zrobię z tym zdjęciem.


Twoja kochana A.



Do listu dołączono zdjęcie.
Anastasia Fitzgerald
Anastasia Fitzgerald
Rocznik VI

Dodatkowe informacje biograficzne
AKTUALNIE POSIADANA RÓŻDŻKA: Matowa i skromna, nie wyróżnia się na tle innych. Brak zdobień. Rdzeń z rogu jednorożca, drewno jabłoni, sztywna, 12 cali długości. Nic specjalnego.
OPANOWANE ZAKLĘCIA: BĄBLOGŁOWY, EXPELLIARMUS, RIDDICULUS, PROTEGO, CONJUNCTIVITIS, DIFFINDO, ACCIO, WINGARDIUM LEVIOSA, VERDIMILIOUS, SICCUM, EBUBLIO, LEVICORPUS, OCULUS LEPUS, UTEVO LUX, SOMNO
OPIS POSTACI: Średni wzrost, lekko podkrążone oczy od nadmiernego przesiadywania z książką po nocach. Właścicielka szczupłej, wątłej twarzy, którą okalają długie włosy o kolorze miodu akacjowego. Młoda Panienka Fitzgerald posiada kobiecą budowę ciała i długie włosy, ale na tym kończą się atrybuty kobiecości, którymi może się pochwalić. Skromny i konserwatywny ubiór, kłócący się poniekąd z jej pochodzeniem, przełamuje niekiedy mocniejszym makijażem i frywolnymi kapeluszami, nie mającymi jednak nic wspólnego z modą mugolską. Często próbuje zakryć całkowicie swoje ciało poprzez noszenie wyłącznie czarnych, workowatych szat. Preferuje stonowane kolory, a te pstrokate i przyciągające uwagę omija szerokim łukiem. Bardzo rzadko nosi dodatki i biżuterię, za wyjątkiem skromnego,złotego łańcuszka, z którym się nigdy nie rozstaje. Zazwyczaj wyprostowana lecz w jej kroku na próżno szukać gracji.  Wiecznie zachmurzony wyraz twarzy, nieobecne spojrzenie.  Czy to tylko zadumanie i wyłączenie się z realnego świata, a może to autentyczna, mroczna energia kryjąca się w jej pokrętnym umyśle i dziwnych fascynacjach? Tego nikt nie jest pewien,nawet ona sama.

https://mortis.forumpolish.com/t364-szatany-anastasii#520 https://mortis.forumpolish.com/t418-skrytka-numer-111
PisanieTemat: Re: Gadziny Seymoura  Gadziny Seymoura EmptyPon 21 Mar 2016, 01:04



Kochany Sey,

Na wstępie chciałabym docenić fakt podsyłania mi listu ( i marnowania pergaminu…) zamiast odnalezienia mnie gdzieś w pokoju wspólnym. Naprawdę doceniam. Bez sarkazmu.
Em… Nie wiem jak Ci to napisać, ale wygląda na to, że zostałam przez kogoś zaproszona w tym samym czasie. Ha! Normalnie każdemu bym odmówiła, ale z treści przeuroczego listu jaki otrzymałam, wynika, że Ten Pan jest moim Adoratorem (???) (dostałam nawet bukiet róż z origami) (nawet nie wiem co o tym myśleć) (gdy się dowiesz kto to, pewnie będziesz równie zaskoczony co ja).
W gruncie rzeczy NIE JESTEM W STANIE MU ODMÓWIĆ PO TYM CO NAPISAŁ. To znaczy...em. Właściwą rzeczą jest chyba pójście z kimś komu tak zależy, prawda?... nie wiem czy tej osobie zależy, ale użył tylu przemiłych słów! ... I w ogóle.
...
Hej, wiem, że mi wybaczasz. Wiem, że znajdziesz jakąś zakochaną w Tobie dziewoję i spędzisz z nią miło czas. Wiesz, że zatańczymy razem nie raz. I zdążysz mnie jeszcze porwać w rewanżu za Walentynki.


Pogadamy potem!


Buziaczki,
A.

Niosący Naukę
Niosący Naukę
NPC


https://mortis.forumpolish.com/t675-sowa-niosacego-nauke
PisanieTemat: Re: Gadziny Seymoura  Gadziny Seymoura EmptyWto 12 Kwi 2016, 10:13


Panie Hardy,

Dziękuję za przesłanie obu prac. Otrzymuje pan ocenę Wybitną z pracy zaliczeniowej, a referat o Kodeksie Tajności uznaję za rekompensatę braku wypowiedzi na ostatnich zajęciach.

Pozdrawiam serdecznie,
Annabelle Brennan

Ophelia Lestrange
Ophelia Lestrange
Nauczycielka Wróżbiarstwa

Dodatkowe informacje biograficzne
AKTUALNIE POSIADANA RÓŻDŻKA: Różdżka o niezwykle majestatycznej prezencji, idealnie prosta, mierząca 13 i ¼ cala. W oczy rzuca się jej niespotykany odcień — tarnina, który stanowi jej budulec, jest pokryta ciemną barwą, która w słońcu mieni się głębią rozmaitych odcieni szarości. Za rdzeń posiada pióro z ogona feniksa, niezwykle łatwo ulega chwilowym odkształceniom, co zawdzięcza dużej elastyczności — szybko jednak powraca do swojej wcześniejszej postaci prostej jak struna.
OPANOWANE ZAKLĘCIA: SZKOLNE: Enervate, Expelliarmus, Homenum Revelio, Protego, Arania Exumai, Drętwota, Verdimilious, Avifors, Accio, Alohomora, Aperacjum, Lumos, Nox, Wingardium Leviosa, Finite | ŁATWE: Slugus Eructo, Sollicitus, Imperturbable, Jęzlep, Procella, Constant Visio, Delens Vestigium, Illegibilus, Quietus, Suspensorius, Mucus ad Nauseam, Rennervate, Bombarda Maxima, Mobilicorpus | TRUDNE: Obliviate, Szatańska Pożoga, Protego Horribilis, Serpensortia, Vulnera Sanatur, Finite Incantatem, Dissendium, Sectumsempra | NIEWYBACZALNE: Avada Kedavra, Cruciatus, Imperius
OPIS POSTACI: Twarz usiana piegami w najrozmaitszych miejscach, wpisywała się w ramy niestandardowych przykładów urodliwości. Prosty nos, wysokie kości jarzmowe, nieco opadnięte policzki czyniły z Lestrange istotą o prezencji nie tyle pięknej, co surowej. Blade usta o kształcie, który ciężko zdefiniować jakimkolwiek określeniem pełni tudzież soczystości, zaciskały się nerwowo w wąską linię, potęgując wieczne niezadowolenie wymalowane na licu. Gęste, czarne brwi stanowiły swoistą oprawę dla oczu, ściągającą multum spojrzeń, niby odbierając możliwość swobodnego skupienia na całokształcie. W oczach odbijały się gwiazdy, żywy firmament, błyszczący światłem tysięcy gwiazd. Za każdym razem, gdy spoglądała w niebo, ono odpowiadało jej, odbijając się przejrzystą taflą w tęczówkach. Te zaś, w naturalnym świetle dnia codziennego, mieniły się mieszanką ciepłych barw. Chowały odmęty zieleni, pomieszane z piwną nutą, niekiedy graniczące z ciepłym pigmentem orzecha — gościły liczne plamki, swym ciemnym tonem przechodzące w heban. Rodzinnym znamieniem odciśniętym na osobie Ophelii okazała się być kaskada czarnych włosów, opadających na ramiona splątaną taflą kosmyków. Niesforność dzieła obecnego na głowie kobiety bynajmniej nie była spowodowana jakimkolwiek brakiem uwagi, ba, linią prawidłowości mogłoby się zarysować śmiałe stwierdzenie, iż prezentuje sobą kontrolowany chaos. Wzrost, który osiągnął miarę stu sześćdziesięciu dziewięciu centymetrów niewątpliwie potęgował odrobinę wątłą figurę. Sylwetka znalazła równowagę w odpowiedniej dawce subtelnego zaokrąglenia ewentualnych kantów, czyniąc Lestrange kobietą szczupłą, lecz nie chudą.

https://mortis.forumpolish.com/t678-kruk-ophelii#3890 https://mortis.forumpolish.com/t682-dziennik#3902 https://mortis.forumpolish.com/t676-skrytka-nr-108
PisanieTemat: Re: Gadziny Seymoura  Gadziny Seymoura EmptyPon 18 Kwi 2016, 20:53


Panie Hardy,

Dziękuję za nadesłane zadanie i gratuluję rozbudowanej, wyczerpującej interpretacji wizji. Otrzymuje Pan ocenę Wybitny, wolałabym jednak, aby przy tworzeniu kolejnej pracy uwzględnił Pan szwankujący wzrok ludzi starszej daty i nieco powiększył swoje pismo.
Przyznaję +25 punktów dla Gryffindoru.
+25 Punktów Uczniowskich


O. Lestrange

Sponsored content


PisanieTemat: Re: Gadziny Seymoura  Gadziny Seymoura Empty

Gadziny Seymoura

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
NOWY ADRES MORTIS.ORG.PL :: Schronisko-
Skocz do: