Non mor­tem ti­memus, sed co­gita­tionem Mor­tis


Share|

Lewa strona

Idź do strony : Previous  1, 2, 3, 4
PisanieTemat: Re: Lewa strona  Sob 02 Lip 2016, 15:06

The member 'Charlotte Mark' has done the following action : Rzut kością


#1 'KOŚĆ K20' : 1

--------------------------------

#2 'KOŚĆ K20' : 20, 15Zaw­sze trze­ba po­dej­mo­wać ry­zyko. Tyl­ko wte­dy uda nam się pojąć, jak wiel­kim cu­dem jest życie [...].
PisanieTemat: Re: Lewa strona  Sob 02 Lip 2016, 19:23

Zaklęcie nie powiodło się. Zamiast uleczyć, jedynie potraktowało nieprzytomnego chłopca - podobnie jak jego koleżankę - dawką prądu, która pozostawiła na jego ciele kilka wybroczyn i krwiaków. Niemniej, wydaje się, że nie zrobiło mu to większej krzywdy. Rennervate zadziałało perfekcyjnie i Ururu w końcu się ocknął, nadal czując jednak ból rozchodzący się po całym jego ciele.
avatar
Ścigający Srebrnych Wiwern, Rocznik V

Dodatkowe informacje biograficzne
AKTUALNIE POSIADANA RÓŻDŻKA: 13 cali, elastyczna, włos z głowy wili, sosna
OPANOWANE ZAKLĘCIA: Szkolne: Finite, Enervate, Cave Inimicum, Expelliarmus, Homenum Revelio, Protego, Diffindo, Verdimilious, Alohomora, Avifors, Mimble Wimble, Confunduf, Aquamenti || Łatwe: Trucido, Repleo, Multifors, Aranaea || Trudne: Aranaea Language, Verum de scriptis
OPIS POSTACI: Ururu jest chłopcem przeciętnej budowy. Ani specjalnie chudy, ale pulchnym też go nie można nazwać. Mięśni również nie ma specjalnie zarysowanych... Po prostu taki średni. Wzrostu metr sześćdziesiat dziewięć i pół. Włoski całkiem grube, lecz szorstkie. Mają odcień... szarawy. Czy to farba? Czy tak kończy się niepotrzebny stres w zbyt młodym wieku? Obcięte niezbyt krótko, puszyste. Twarzyczka jego nieco okrąglutka, nie widać na niej typowo męskich kształtów. Taki sobie chłopczyna. Przenikliwe spojrzenie oczek w kolorze miodowo-bursztynowym, lekko zadarty nosek i... szeroki uśmiech, który nie znika prawie nigdy. Ubrany w pełny mundurek Ślizgona z idealnie zawiązanym krawatem. Nawet naukowiec musi być elegancki. Czasami nosi gogle na głowie, zazwyczaj zapomina, że je ma, dlatego na jego oczach występują stosunkowo rzadko...

Zobacz profil autora http://mortis.forumpolish.com/t479-ptak-ururu#1492 http://mortis.forumpolish.com/t487-notatnik-ururu http://mortis.forumpolish.com/t477-skrytka-nr-2000#1482
PisanieTemat: Re: Lewa strona  Sro 06 Lip 2016, 18:29

Miodowe tęczówki wróciły swoim spojrzeniem do świata. Kiedy tylko świadomość powróciła do chłopca, jego ciało przeszło bardzo nieprzyjemne uczucie, a informacja o bólu dotarła z każdego kawałka jego ciała do mózgu z zastraszającym tempie. Nabrał niesamowitą ilość powietrza nosem, jednocześnie zaciskając usta. Nie wydał żadnego dźwięku, ale widać było, jak źle zniósł powrót z krainy słodkiej nieświadomości.
Nie pytał co się stało - to chyba było oczywiste. Widocznie spadł z miotły. Bo niby po czym innym mógł skończyć w takim stanie pamiętając, że przed chwilą był w trakcie meczu quidditcha?
Starając się nie ruszać zbytnio, przekrzywił srebrnowłosą główkę, aby złapać jakiś kontakt z kimś w żywym w otoczeniu. Dostrzegł pielęgniarkę, której posłał słaby uśmiech, a zaraz potem Gryfonkę z przeciwnej drużyny. Spadła z nim, czy po nim? Miał z tym coś wspólnego? A może, kiedy poczuł niebezpieczeństwo, odruchowo złapał się kogoś licząc na ratunek i razem stoczyli się na ziemię? Miał nadzieję, że nie.
Chciał spytać o to, jaki jest dzień - czy leżał tu długo? - lecz nabieranie powietrza sprawiało mu zbyt wiele trudności i bólu, żeby cokolwiek powiedzieć.
avatar
Pielęgniarka

Dodatkowe informacje biograficzne
AKTUALNIE POSIADANA RÓŻDŻKA: Głóg; Pancerz Kikimory; 13
OPANOWANE ZAKLĘCIA: Zaklęcia szkolne: 1. ENERVATE 2. EPISKEY 3. ACCIO 4. ALOHOMORA 5. BOMBARDA 6. FINITE 7. REPARO 8. TERGEO 9. WINGARDIUM LEVIOSA 10. EXPELLIARMUS 11. FUMOS 12. PROTEGO 13. DIFFINDO 14. DRĘTWOTA 15. LOCOMOTOR MORTIS 16. AVIFORS 17. FLIPPENDO 18. LUMOS MAXIMA 19. PORTUS 20. REDUCTO 21. ZAKLĘCIE KAMELEONA 22. EVERTE STATUM 23. MIMBLE 24. PETRIFICUS TOTALUS Zaklęcia łatwe: 1. ANAPNEO 2. RENNERVATE 3. IMPEDIMENTA 4. SAGITTENT 5. STELEUS 6. REPLEO 7. ANIMO LEPORE 8. BONUM IGNIS 9. REPARIFORS 10. CARPE RETRACTUM 11. CISTEM APERIO 12. PESKIPIKSI PESTERNOMI 13. EBUBLIO 14. SAGITTA SURCULUS Zaklęcia trudne: 1. FERULA 2. ADVERSUM 3. GELATA CEREBRUM 4. ARRESTO MOMENTUM 5. FINITE INCANTATEM 6. VULNERA SANATUR 7. SERPENSORTIA 8. GELATA CEREBRUM 9. TURBINE IGNISIS
OPIS POSTACI: Charlotte w trakcie swojego dzieciństwa nigdy nie była specjalnie ładna. Zawsze wolała trzymać się w grupie osób, z którymi się przyjaźniła i wiedziała, że nie będą się z niej za plecami wyśmiewać. Cóż... Trzeba było przyznać, że Charlotte była po prostu gruba. Nie chodziło tu o kilka nadprogramowych kilogramów, tylko o dość sporą nadwagę z którą zmagała się przez znaczną część swojego dzieciństwa. Zawsze jednak starała się nadrabiać wszystko dobrym humorem. Obelgi i wyzwiska kierowane w jej stronę zawsze były odwracane przez Pannę Mark w żarty. Do tej pory często zdarza jej się powiedzieć coś nieodpowiedniego do danej sytuacji, co wywołuje śmiech u jej rozmówców. Dopiero, kiedy zaczęła dorastać, jej ciało zaczynało przybierać bardziej kobiece kształty. Nadmiar kilogramów z czasem całkowicie zanikł, kiedy urosła do 170cm, co pozwoliło dziewczynie na zawieranie nowych znajomości w nowej szkole, która okazała się być Niewidzialną Szkołą Magii. Do tajemnic należy jednak fakt, czy jest podobna bardziej do swej rodzicielki, czy raczej ojca. Chociaż ma bardzo dobry kontakt ze swoimi przybranymi rodzicami i bardzo ich kocha, w żaden sposób nie jest do nich podobna. Od swoich biologicznych rodziców udało jej się odziedziczyć czarno-brązowe włosy (zależnie od padającego na nie światła) i niebieskie oczy. Jednym spojrzeniem potrafi ocenić, czy osoba, z którą właśnie rozmawia próbuje ją okłamać. Podczas uśmiechania się (co robi dość często) w jej policzkach pojawiają się urocze dołeczki. Z reguły jest osobą ciepłą i przyjaźnie nastawioną, co nie oznacza jednak, że pozwoli wejść sobie na głowę pierwszemu-lepszemu uczniakowi.

Zobacz profil autora http://mortis.forumpolish.com/t569-przytulanki-charlotte http://mortis.forumpolish.com/t614-ksiega-charlotte http://mortis.forumpolish.com/t570-skrytka-numer-8468#2610
PisanieTemat: Re: Lewa strona  Nie 10 Lip 2016, 12:28

Przeklęła siarczyście pod nosem, już nawet nie martwiąc się o to, że ktoś mógł to usłyszeć. Jakim cudem znowu wyłożyła się na tak prostym zaklęciu jakim było Enervate? Może była to wina przemęczenia? Podobnie jak uczniowie czekała już na wakacje, aby móc odpocząć od codziennej harówki w skrzydle szpitalnym.
Na jej nieszczęście Rennervate powiodło się perfekcyjnie. Wolała, żeby młody Ślizgon w dalszym ciągu był nieprzytomny, ponieważ wtedy mogłaby naprawić jego obrażenia, nie słysząc jego jęków bólu i twarzy wykrzywionej w cierpieniu.
- Nie ruszaj się. – Poinstruowała chłopca, jeśli przyszłoby mu do głowy zrobić jakiś nieoczekiwany ruch. Czym mniejszy wysiłek podejmie tym lepiej.
- Enervate, enervate… – Rzuciła czar dwukrotnie mając nadzieję, że tym razem zadziała perfekcyjnie. Chciała uleczyć jak najwięcej ran Marqueza w jak najkrótszym czasie, zważając na to, że „wrócił do żywych” i każde poruszenie było dla niego niepotrzebną męką.


PisanieTemat: Re: Lewa strona  Nie 10 Lip 2016, 12:28

The member 'Charlotte Mark' has done the following action : Rzut kością


'KOŚĆ K20' : 3, 18Zaw­sze trze­ba po­dej­mo­wać ry­zyko. Tyl­ko wte­dy uda nam się pojąć, jak wiel­kim cu­dem jest życie [...].
PisanieTemat: Re: Lewa strona  Nie 24 Lip 2016, 01:37

Rany Ślizgona zostały częściowo zagojone. Czekało go jednak kilka dni bólu i leżenia w skrzydle.

Charlotte Mark: +30 PN, +15ʛ
Ururu Marquez: +5 PS
Antigone Hennessy: +5 PS


Koniec sesji
Wszyscy [z tematu]
Sponsored content


PisanieTemat: Re: Lewa strona  

Lewa strona

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry
Strona 4 z 4Idź do strony : Previous  1, 2, 3, 4

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Mortis :: Rozgrywka fabularna :: Hogwart :: I :: Skrzydło Szpitalne-
Skocz do: