Non mor­tem ti­memus, sed co­gita­tionem Mor­tis


Share|

Skorowidz czystości krwi

PisanieTemat: Skorowidz czystości krwi  Nie 29 Lis 2015, 22:41


Wydany anonimowo, na początku lat 30. XX wieku w Wielkiej Brytanii, dokument zawierający listę dwudziestu ośmiu nazwisk rodów czystej krwi czarodziejów. Został wydany, by pomóc takim rodzinom w utrzymaniu statusu krwi.

Jeżeli chcesz uzyskać status krwi czystej musisz należeć do jednego z niżej wymienionych rodów lub utworzyć własny, pochodzący spoza Wielkiej Brytanii. Jeżeli twoja brytyjska rodzina nie została wpisana do skorowidza, to jej status krwi jest postrzegany przez społeczeństwo jako mieszany.

Wile są traktowane jako czarodziejki krwi czystej.


NIENARUSZALNA DWUDZIESTKA ÓSEMKA
RODZINA ABBOTT
Rodzina utrzymująca bardzo przyjazne stosunki z Longbottomami. Czystokrwiści, ściśle związani z Doliną Godryka - starą, czarodziejską osadą. Rodzina szanuje i ceni sobie swój status, jednak nie ma w zwyczaju wydziedziczać członków za śluby z mugolami.
GŁOWA RODZINY: -
CZŁONKOWIE:
Angus Abbott [Nieaktywny]

RODZINA AVERY
Bardzo stara rodzina, z ogromem tradycji i historycznym wkładzie zarówno w świecie czarodziejskim, jak i mugolskim. Większość jej przedstawicieli trafia do Slytherinu, a także macza palce w szemranych interesach. Mówi się, że ród Avery wywodzi się z Normandii i dawniej sprawował rządy w Navarrze. Przykładają bardzo dużą uwagę do czystości krwi, a w stosunku do mugoli i mugolaków bywają nawet agresywni.
GŁOWA RODZINY: -
CZŁONKOWIE:
Aleksander Simon Avery [Nieaktywny]

RODZINA BLACK
Najszlachetniejszy i najstarszy, który swoje początki udokumentowane ma jeszcze w czasach średniowiecza, ród czystokrwisy w całej Wielkiej Brytanii. Wszyscy jego członkowie zobowiązani są do utrzymania czystości krwi, a każde związki poniżej poziomu karane są wydziedziczeniem i wydaleniem z rodziny. Są bardzo bogaci, niczym prawdziwa szlachta. Wiele rodzin, takich jak np. Malfoyowie, jest z nimi związanych przez małżeństwa i pokrewieństwo.
GŁOWA RODZINY: -
CZŁONKOWIE:
Morrigan Black [Nieaktywna]
Adara Octavia Fletcher [zdrajczyni krwi] [Nieaktywna]

RODZINA BULSTRODE
Rodzina, w której żyłach płynie krew najwspanialszych rodów szlachetnych z Wielkiej Brytanii. Mają powiązania między innymi z Blackami czy Flintami. W przeciwieństwie jednak do innych rodzin o podobnym statusie, nie ukrywają dzieci półkrwi, ani nie wyrzucają ze swojego drzewa genealogicznego tych, którzy wiążą się z mugolami i mugolakami. Są raczej spokojną, nie wtrącającą się do polityki rodziną, której główna linia mimo wszystko pozostaje czysta, jak łza.
GŁOWA RODZINY: -
CZŁONKOWIE:
@Chris Bulstrode

RODZINA BURKE
Rodzina z bardzo silnie zakorzenionymi tradycjami, zwracająca uwagę na czystość krwi i szlachetność. Mają powiązania z Blackami, z którymi prowadzą wiele interesów. Kładą duży nacisk na status szlachecki i często wtrącają swoje trzy grosze do polityki. Większość sklepów znajdujących się na ulicy Śmiertelnego Nokturnu należy do nich. Mówi się, że każdy z nich przynajmniej raz w życiu posłużył się czarną magią.
GŁOWA RODZINY: -
CZŁONKOWIE:
Evan Cepheus Burke [Nieaktywny]

RODZINA CARROW
Rodzina, w której bardzo często pojawiają się bliźnięta. Szczycąca się swoją czystą krwią, bardzo agresywna w stosunku do wszystkich mieszańców, a tym bardziej czarodziei mugolskiego pochodzenia. Za wszelkiego rodzaju relacje z mugolakami grozi nie tyle wydalenie z rodu, co śmierć po długich torturach. Rodzina ta nie boi się używania zaklęć czarnomagicznych, w szczególności tych niewybaczalnych. Szerzą propagandę anty-mugolską od wielu lat.
GŁOWA RODZINY: Scott Reuben Carrow [Nieaktywny]
CZŁONKOWIE:
Graysen Elias Carrow
Minerva Hortense Carrow

RODZINA CROUCH
Jedna z najstarszych i zdecydowanie najbardziej wpływowa rodzina czystej krwi w Wielkiej Brytanii. Członkowie tego rodu bardzo często zasiadają na ważnych stanowiskach w Ministerstwie Magii. Wszyscy zamieszani są w polityczną grę już od małego i choć oficjalnie nic o tym nie wiadomo - spora część członków bierze udział w propagandzie anty-mugolskiej.
GŁOWA RODZINY: Frederick Crouch [Nieaktywny]
CZŁONKOWIE:
Dorothea Amelie Malfoy [Nieaktywna]
Euphemia Crouch [Nieaktywna]

RODZINA FAWLEY
Bogata, arystokratyczna rodzina będąca w posiadaniu wielu bardzo pięknych i drogich posiadłości. Cieszą się z przyznania im statusu czystej krwi, co świętowali na początku dość hucznie. Obecnie jednak mają na głowie sporo problemów, zwłaszcza to, że jest ich bardzo mało i rodzinie grozi wymarcie przez brak męskiego potomka w głównej linii rodu.
GŁOWA RODZINY: -
CZŁONKOWIE:
Cassidy Fawley [Nieaktywna]
Esme Constance Fawley [Nieaktywna]

RODZINA FLINT
Powiązani z najszlachetniejszymi rodami Wielkiej Brytanii, Flintowie utrzymują pozycję bardzo wpływowych. Wiadomo, że status krwi w tej rodzinie jest bardzo istotny i nie dopuszcza się do mieszania z rodzinami mieszanymi, nawet jeżeli szczycą się one pięknym rodowodem. Od czasu do czasu maczają palce w nielegalnych interesach, lecz nikt jeszcze ich na tym nie złapał.
GŁOWA RODZINY: Corvinus Wolf Flint [Nieaktywny]
CZŁONKOWIE: -

RODZINA GAUNT
Rodzina mogąca udokumentować swoje pokrewieństwo z Salazarem Slytherinem, a co za tym idzie - jej członkowie od czasu do czasu rodzą się ze zdolnością wężoustości. Bardzo stara, strzegąca tradycji, silna rodzina, która nie znosi sprzeciwu. By zachować czystość krwi, jej członkowie wchodzą w związki małżeńskie ze swoimi bliskimi kuzynami, co jednak często wpływa na ich niepoczytalność. Bywają agresywni i jasno określają się po stronie przeciwników mugoli. Jedynie głowa rodu wie, gdzie dokładnie znajduje się wejście do Komnaty Tajemnic. Wszelkie charłactwo i związki z mugolami są całkowicie zakazane.
GŁOWA RODZINY: -
CZŁONKOWIE:
Ventus Aaron Gaunt

RODZINA GREENGRASS
Brytyjska rodzina, której członkowie tradycyjnie trafiają do Slytherinu. Nie są najbogatsi, choć mają szlachetne powiązania z Blackami i Malfoyami. Członkowie tej rodziny, choć oficjalnie nie mieszają się do polityki, nie śmią przeciwstawić się swoim krewnym i zawsze postępują tak, jak ci tego sobie zażyczą. Bywają łagodni i spokojni, lecz to wszystko jest jedynie grą - mają swoje za uszami.
GŁOWA RODZINY: -
CZŁONKOWIE:
Davin Greengrass [Nieaktywna]

RODZINA LESTRANGE
Prawie tak stary jak Blackowie ród czystej krwi, bardzo ważny na arenie politycznej. Bywają nieprzewidywalni i agresywni, nie ukrywają swoich poglądów, którymi jest zagłada mugoli i wyższość czarodziejów czystej krwi nad innymi. Mają bardzo silne powiązania z Bankiem Gringotta, przez co wielu członków rodziny się wzbogaciło. Nie kryją się z praktykowaniem czarnej magii. Pałają nienawiścią nie tylko do mugoli i mugolaków, a także do czarodziei krwi mieszanej. Zawierają małżeństwa ze specjalnie dobranymi osobami, chcąc utrzymać status krwi w jak najlepszym stanie.
GŁOWA RODZINY: -
CZŁONKOWIE:
Layton Aslan Lestrange
Lucius Lestrange
Ophelia Felicity Lestrange

RODZINA LONGBOTTOM
Bardzo spokojny i przyjaźnie nastawiony do wszystkich ród. Mają powiązania z wieloma rodzinami szlacheckimi i dosyć wysoką pozycję. Szanowani w świecie czarodziejskim pomimo swojego, dosyć luźnego, podejścia do czystości krwi. Jako jedna z nielicznych rodzin akceptują mugolaków, jednocześnie nie będąc uznanymi za zdrajców krwi. Mają silne poczucie sprawiedliwości i bardzo często stają po stronie pokrzywdzonych.
GŁOWA RODZINY: -
CZŁONKOWIE:
Lily Camille Longbottom
Mary Jane McDonald [Martwa]
Maurycy Francis Longbottom
William Anthony Longbottom [Nieaktywny]

RODZINA MACMILLAN
Szkocka rodzina czystej krwi, wywodząca się jeszcze z XIV wieku. Zdają się nie przykładać zbyt wielkiej wagi do statusu krwi, obracając się w towarzystwie różnych czarodziejów. Przez niektórych nazywania zdrajcami krwi, choć sprytne mariaże z rodziną Blacków sprawiły, że ich status nie jest jeszcze zagrożony.
GŁOWA RODZINY: -
CZŁONKOWIE:
Delilah Macmillan [Nieaktywna]

RODZINA MALFOY
Bogata, czystokrwista rodzina zamieszkująca okolice Wiltshire. Mają powiązania z wieloma szlacheckimi rodami, dzięki czemu z roku na rok stają się coraz ważniejsi w czarodziejskim świecie. Zajmują ważne stanowiska w czarodziejskich instytucjach. Plotki głoszą, że część z nich używa czarnej magii. Sami Malfoyowie, choć nie godzą się na związki z mugolami, nie mają nic przeciwko małżeństwom z czarodziejami półkrwi. Wszyscy członkowie tej rodziny uczą się w Hogwarcie i trafiają do Slytherinu.
GŁOWA RODZINY: Lucivar Malfoy [NPC]
CZŁONKOWIE:
Florence Crouch  [Nieaktywna]
Isabelle Shenae Malfoy  [Nieaktywna]
Mascius Brutus Malfoy [Nieaktywny]
@Renée Malfoy

RODZINA NOTT
Rodzina o podobnym statusie do Malfoyów, równie stara i mająca wielu czystokrwistych przyjaciół. Bardzo restrykcyjna, jeżeli chodzi o czystość krwi, choć chodzą plotki iż w skorowidzu znaleźli się tylko przez wzgląd na jej autora, którym podobno jest Cantankerus Nott. Wszelkie związki z mugolami są w tej rodzinie zabronione i karane wydziedziczeniem. Członkowie zazwyczaj trafiają do Slytherinu.
GŁOWA RODZINY: -
CZŁONKOWIE:
Eleonore Nott [Nieaktywna]
Gabriel Amadeus Philippe Nott
Hector Brannan Nott [Nieaktywny]

RODZINA OLLIVANDER
Jedna z najstarszych rodzin czystokrwistych, pochodząca jeszcze ze Starożytnego Rzymu. Zajmują się wytwarzaniem różdżek, które sprzedają w rodzinnym sklepie mieszczącym się na ulicy Pokątnej. Przez wielu uznawani za niegodnych bycia wpisanym do skorowidza, przez innych traktowani jako obiekt zazdrości. Nie wykazują żadnych negatywnych odczuć w kierunku mugoli, sami od czasu do czasu się z nimi żeniąc.
GŁOWA RODZINY: -
CZŁONKOWIE:
Orianne Crouch [Nieaktywna]
Morgaine Eurydice Ollivander

RODZINA PARKINSON
Jedna z wielu mniej bogatych rodzin czystej krwi. Jej członkowie bardzo często pełnią różne funkcje naukowe, a w szkole trafiają do Slytherinu przez ambicję, która jest motywem przewodnim całej rodziny. Bywają mało sympatyczni i często naśmiewają się z mugolaków, mimo to nie są w stosunku do nich szczególnie agresywni. Oczywiście, zdarzają się wyjątki.
GŁOWA RODZINY: -
CZŁONKOWIE: -

RODZINA PREWETT
Bardzo różnorodna jeżeli chodzi o charaktery rodzina czystej krwi. Wiadomo, że za małżeństwa i relacje z mugolami nikogo nie nazywa się w niej zdrajcą krwi, a już tym bardziej nie wydziedzicza. Nie są przekonani do ideologii szerzonej przez wielkie rody takie, jak chociażby rodzina Black, mimo to pozostają z nimi w bardzo dobrych stosunkach.
GŁOWA RODZINY: -
CZŁONKOWIE:
Alistair Prewett
Ruby Prewett [Nieaktywna]

RODZINA ROSIER
Spokrewnieni z największymi rodami, takimi jak Blackowie, czy Malfoyowie. Mają bardzo dużo wpływów i odgrywają znaczącą rolę w polityce świata czarodziejskiego. Jak każda rodzina bardzo poważnie podchodząca do czystości krwi, ród Rosier wydziedzicza zdrajców krwi. Maczają palce w czarnej magii, co nie jest już nawet tajemnicą.
GŁOWA RODZINY: -
CZŁONKOWIE:
Elric Floki Rosier [Nieaktywny]

RODZINA ROWLE
Czystokrwista rodzina zamieszkująca tereny zachodniej Walii. Jej członkowie bardzo często obejmują stanowiska kierownicze w Klinice Świętego Munga, gdzie pracują jako jedni z najlepszych uzdrowicieli. Zwracają uwagę na status krwi, jednak nie jest on dla nich najważniejszy.
GŁOWA RODZINY: -
CZŁONKOWIE: -

RODZINA SELWYN
Wywodzący się od Salazara Slytherina ród, będący tak naprawdę na wymarciu. Nie pozostało w nim wielu członków, jednak wszyscy są zwolennikami ideologii czystości krwi. Chodzą plotki, iż Selwynowie bardzo aktywnie udzielają się w półświatku przestępczym.
GŁOWA RODZINY: -
CZŁONKOWIE: -

RODZINA SHACKLEBOLT
Bardzo szanowana, mała rodzina czystokrwista, która choć nie jest przeciwko mugolom, nie ma w zwyczaju wiązać się z nimi w jakikolwiek sposób. Pełnią zazwyczaj bardzo ważne funkcje w Ministerstwie Magii, gdzie wszyscy liczą się z ich zdaniem. Nie boją się mówić otwarcie o swoich poglądach i zawsze postępują zgodnie z własnymi przekonaniami. Bywają dosyć kontrowersyjni, mimo to nie mają zbyt wielu wrogów - przynajmniej oficjalnie.
GŁOWA RODZINY: Victor Schacklebolt
CZŁONKOWIE:
@Margaret Shacklebolt

RODZINA SHAFIQ
Rodzina czystej krwi będąca już tak naprawdę na wymarciu. Przyczyniła się do tego IWŚ, w której brali udział sprzedając mugolom czarodziejskie wynalazki. Dawniej bardzo szanowani i zajmujący wysokie stanowiska, teraz są raczej na uboczu i w ciszy przyglądają temu, co aktualnie dzieje się w czarodziejskim świecie.
GŁOWA RODZINY: -
CZŁONKOWIE: -

RODZINA SLUGHORN
Średniej klasy rodzina czystokrwista, która bardzo często finansuje różnego rodzaju badania i doświadczenia naukowe. Są bardzo szanowani w środowisku badaczy i nie raz przyczynili się do jakiegoś wielkiego odkrycia. Z zasady nie mieszają się do polityki i nie głoszą propagandy anty-mugolskiej. Obecność mugoli jest im wręcz obojętna.
GŁOWA RODZINY: -
CZŁONKOWIE: @Ruth Slughorn

RODZINA TRAVERS
Ceniąca sobie bardzo tradycję i utrzymanie czystości krwi rodzina czarnoksiężników, która nie lubi ingerowania w sprawy mugolskie i wybiera trzymanie się w cieniu, nie wdając się oficjalnie w żadne publiczne konflikty.
GŁOWA RODZINY: -
CZŁONKOWIE: @Matthew Travers

RODZINA WEASLEY
Rodzina, która przez szlachetne rody uważana jest za zdrajców krwi. Po opublikowaniu ich w skorowidzu z uśmiechem na ustach opowiadają o ciekawych mugolach, z którymi niektórzy Weasleyowie zawierali małżeństwa. Wszyscy jej członkowie uczą się w Hogwarcie i w większości przypadków trafiają do Gryffindoru.
GŁOWA RODZINY: -
CZŁONKOWIE:
Marcus Donovan Weasley [Nieaktywny]

RODZINA YAXLEY
Szkocka, czystokrwista rodzina, bardzo zadowolona z tego, że została wpisana do skorowidzu i dążąca do tego, aby wykreślić z niego zdrajców krwi. Przez wielu posądzana o maczanie palców w czarnej magii, spokrewniona z potężną rodziną Blacków.
GŁOWA RODZINY: -
CZŁONKOWIE: -


SZANOWANE RODZINY SPOZA WIELKIEJ BRYTANII
RODZINA BĂTRÂN DIN MUNTEANU
Ród Romski, o którym niewiele wiadomo. Założycielem klanu był opisywany plotkami stary Bătrân z gór (stąd przydomek "din Munteanu"), o którym pierwsze wzmianki pojawiały się w starych zwojach, określając go mianem porywacza i mordercy.
Ród ceniący sobie dyskrecję, nie wychylający się na lokalnej, czy światowej scenie politycznej. Praktykują zakazane dziedziny magii, które od zawsze, a tym bardziej w dzisiejszych czasach uznawane są za zbrodnicze. Niezainteresowani politycznymi gierkami, pojawiają się w wyścigu o władzę tylko jako pomagierzy wtedy, gdy ktoś traci całkowicie swoje sumienie i gotów jest zapłacić za ich haniebne, odrażające usługi.
Inne romskie i okołobałkańskie szlacheckie rodziny czarodziejów nie darzą ich zbyt wielkim szacunkiem, uważając ich za odszczepieńców i biedaków. Plotka jednak głosi, że w Kaukaskich górach stoi majestatyczny dwór Bătrâna, w którym znajdują się skarby jakich świat nie widział.
Większość rodziny żyje koczowniczo, podróżując w taborach i maskując się wśród mugoli jako wróżki i cyganie, wiodąc sielskie życie z dala od swojego świata. Jedynie mała grupa, pochodząca w prostej linii od starego Bătrâna z Gór piastuje tradycje przodków i trzyma pieczę nad sekretami rodu.
GŁOWA RODZINY: Miron Bătrân din Munteanu [NPC]
CZŁONKOWIE:
Costantin Lupei [zaginione dziecko] [Martwy]
Sorana Bătrân din Munteanu [NPC]

RODZINA BÁIRSEACH
Ród, którego nieskazitelną czystość krwi (i trudną do zignorowania fortunę) to bardziej konserwatywne rodziny czarodziejskie Wielkiej Brytanii uważają za okrutny żart. Bairseachowie znani są przede wszystkim z dwóch rzeczy: bardzo aktywnego działania na rzecz uzyskania przez Irlandię pełnej niepodległości – również w świecie czarodziejskim i oczach jego mieszkańców, oraz posiadania niewielkiej fabryki papierosów pod Baltimore, w której głowa rodu od wielu lat próbuje opatentować perfekcyjny tytoń magiczny. Plotki głoszą, że już dawno udało mu się osiągnąć sukces, ale wszystkie stworzone prototypy ma zwyczaj wypalać w kilka minut po ich skręceniu. Ciekawym jest to, że rodzina poświęca sporo czasu dokarmiając te pogłoski, na wypadek gdyby w końcu głowie rodu udało się stworzyć pierwszą magiczną markę papierosów – ot, inwestycja w darmową reklamę pantoflową.
Jednakże pomimo swoich licznych ekscentryzmów i zawadiackiego podejścia do polityki wykraczającej poza Irlandzką walkę o suwerenność, ród Bairseach jest raczej lubiany i szanowany. Ich drzewu genealogicznemu nie można nic zarzucić (wielokrotnie próbowano), rodzinne skrytki bankowe pękają w szwach pomimo dzielonej przez wszystkich członków rodu niechęci do finansowego ascetyzmu, a rosnące zainteresowanie papierosami w magicznym świecie sprawia, że w pewnych kręgach rodzina osiągnęła status niemalże celebrycki. Wszystko to - połączone z neutralnym podejściem do spraw mugoli i wypracowanym wewnętrznie systemem pokojowego oddzielania od głównej linii rodu osób, które postanawiają związać się z osobami o mało pożądanych genach – pomogło rodzinie uzyskać bardzo „ludzki” status, bez utracenia plusów płynących z długiej historii i krystalicznie czystej krwi.
GŁOWA RODZINY: Eadbhard Báirseach [NPC]
CZŁONKOWIE:
Dorotea Báirseach [NPC]
Maeve Báirseach [NPC]
Saoirse Báirseach [NPC]
Caolán Báirseach [Nieaktywny]

RODZINA BUŁHAKOW
Zamieszkujący zachodnie tereny Rosji, bardzo konserwatywny, zażenowany aktualną sytuacją w ojczyźnie ród czarnoksiężników. Posiadają wiele kontrowersyjnych tradycji, ale niewiele z nich wypływa na światło dzienne - są tylko kolejnym, pilnie strzeżonym sekretem rodzinnym. Bardzo majętni. Utrzymują wysokie stanowiska w świecie czarodziejskim. Prowadzą interesy tak naprawdę wszędzie tam, gdzie da się wzbogacić. Nie obce jest im środowisko przestępcze, a wielu drży na sam dźwięk ich nazwiska.
GŁOWA RODZINY: Jewgienij Vladimir Bułhakow
CZŁONKOWIE:
Vladimir Bułhakow [NPC] [Martwy]
Mikael Bułhakow [NPC] [Martwy]
Vaksilij Baron Bułhakow [jedyny półkrwi]

RODZINA DELACOUR
Największy ród czarodziejski Francji i do tego najstarszy - jego początki sięgają czasów panowania u mugoli Henryka III Walezego. Rodzina ta na przestrzeni lat niewiele zmieniła w swoim funkcjonowaniu i podejściu do świata. Wręcz maniakalnie pielęgnują tradycje, pamięć o historii i wymagają bezwzględnego szacunku do starszych i znajomości etykiety. Z tego względu utrzymują także bardzo jasne stanowisko pod względem czystości krwi, twierdząc że nie mogą odrzucić tradycji pielęgnowanej przez swoich przodków. Jeśli jakiekolwiek występki miałyby miejsce to rodzina nie wykreśliłaby takiego członka, jednak nieposłuszeństwo odbija wyraźne piętno na takiej osobie. Jego relacje z innymi ulegają zdecydowanemu oziębieniu, nie ma prawa głosu w rodowych dysputach - ogólnie traktowany jest tak, jakby był widmem człowieka i jego istnienie nie jest nawet wspominane, by nie niszczyć wizerunku rodziny. Niewielu członków decyduje się na pomaganie takiej osobie, ponieważ mogłaby przez to utracić swoje miejsce i status w hierarchii. Ród ten wymaga od swoich ludzi wszechstronnego wykształcenia - mają w zwyczaju dyskutować o sprawach bardzo istotnych, poważnych, już z malutkimi dziećmi. Nie ma dla nich znaczenia wiek ani pora do rozmowy. Od każdego wymaga się obycia i świadomości tego, co się dzieje. Wywiera się na wszystkich presje, by szybciej dorośli. Czy to przy śniadaniu, czy spacerze po parku - zawsze może paść niezwykłe pytanie o tematyce politycznej, czy filozoficznej. Do ich tradycji należy aranżowanie związku pierwszego narodzonego dziecka danego członka rodziny z innym szanowanym rodem czystej krwi. Reszta zobowiązana jest przez nieformalną normę na zawieranie takiego związku, jednak rzadko mówi się o tym głośno. Widoczny jest podział zachowań i zajęć na to, co przystoi danej płci, a co nie. Ogólnie są staromodni i liczą się z tym, by chodziła o nich dobra opinia w kraju, jak i poza nim. Są jednak otwarci na inne rody, które szanują tradycje i kulturę. Nie mają także problemu z czarodziejami mugolskiego pochodzenia do czasu, aż ci nie mieszają się w ich rodzinę.
GŁOWA RODZINY: Lorenzo Delacour [NPC]
CZŁONKOWIE:
Diana Dominique Dorothe Delacour

RODZINA FITZGERALD
Wywodzący się ze Stanów Zjednoczonych czarodzieje uchodzą za nadzwyczaj oczytanych, angażujących się aktywnie w politykę i choć z reguły nie dążą do konfliktów, to przysporzyli sobie kilku wrogów. Wiele rodzin, zwłaszcza starszych i tych, którym nie udało się zostać uwiecznionym na kartach skorowidza, zarzuca im manipulację i kłamstwa, tuszowanie zdrajców krwi i szlam pojawiających się w drzewie genealogicznym. Podobne oszczerstwa nigdy nie zostały jednak udowodnione i wątpliwe jest aby kiedykolwiek coś (jeśli jest prawdą) wyszło na jaw, Fitzgeraldowie rosną bowiem w siłę dzięki pomysłowej i szczegółowo zaplanowanej grze politycznej.
Przywiązują niezwykle dużą uwagę do wykształcenia swoich pociech, mają w zwyczaju wysyłać je do szkół magii we wszystkich zakątkach świata, zachęcać je zawierania przyjaźni z wpływowymi osobistościami i wyrabiać opinię na wszelkie polityczne sprawy. To stosunkowo młody ród – na dzień dzisiejszy liczący sobie zaledwie pięć pokoleń.
GŁOWA RODZINY: Bartholomew Fitzgerald [NPC]
CZŁONKOWIE:
Anastasia Fitzgerald
Oliver Fitzgerald [Nieaktywny]

RODZINA KOMAROV
Komarovie nie są szczególnie dobrze rozpoznani w kartach historii magicznej, nawet swojego ojczystego kraju – Rosji. Wywodzą się w prostej linii od rodu zasiedlającego północne rubieże cywilizacji ludzkiej na Sybirze, wykazując do niedawna wielką niechęć do mieszania krwi, nawet czystej, z członkami rodów niepowiązanych z nimi. Do lat czterdziestych ubiegłego wieku znani byli z przypadłości faraonów, kryjąc w swoich zamkach i włościach chorobliwe, zmutowane bliskim pokrewieństwem genów oblicza. Dopiero Pitja Komarov, ojciec aktualnej głowy rodu, wyszedł naprzeciw oczekiwaniom współczesnego mu świata i zezwolił na aranżowane politycznymi korzyściami małżeństwa z rodami czystokrwistymi o odpowiednim statusie majątkowym. Osoby dziedziczące gen Komarovów mają jedną cechę wspólną – niezależnie od stosunku siły pul genowych zawsze ich sylwetkę wieńczy bujny, złoty łan włosia. Jeszcze nigdy nie zdarzyło się, by dziecko w rodzinie rodziło się z innym kolorem co pozwala wnioskować, iż „dobre wychowanie” kobiet w rodzinie nie pozwala im na utrzymywanie przy boku kochanków. Relacje międzyludzkie stoją na poziomie czasów mocno przeszłych, gdzie kobieta służyła jedynie do ozdoby u boku dorosłego mężczyzny i sposobności do zyskania męskiego potomka. Nie zaleca się deptanie po odciskach któremukolwiek członkowi rodziny, gdyż zażyłości wewnątrzrodowe są na tyle silne, że z jednego kąsanego psa rodzi się cała wściekła sfora. Ród nie ukrywa ani dobrych kontaktów z rodziną carską, którą wspomaga w potrzebie i radzie, ani, tym bardziej, mocno zakorzenionych stosunków z czarnomagicznym światkiem przestępczym. Cenią sobie oni siłę i upór, herbując się niedźwiedziem oplątanym złotą szarfą z wypisanym na niej mottem rodzinnym.
GŁOWA RODZINY: Ivan Komarov [NPC]
CZŁONKOWIE:
Jasza Nadia Komarov [Nieaktywna]

RODZINA MUNDY
Najstarszy czarodziejski ród Australii. Rodzina wyemigrowała na południowy kontynent około 1850 roku, w czasie tamtejszej gorączki złota i osiedliła się na wschodnim wybrzeżu gdzie szybko zdobyła pokaźny majątek. Znani z licznych publikacji na temat fauny i flory Australii, sam tylko James Mundy jest odpowiedzialny za odkrycie i opis 300 nieznanych dotąd gatunków magicznych zwierząt i roślin, prace naukowe rodu do dziś odgrywają znaczną rolę w uzdrowicielstwie. Członkowie rodziny wyjawiają niebezpieczną skłonność do brawury i ciekawość świata.
Rodzina posiada korzenie w Wielkiej Brytanii.
GŁOWA RODZINY: Saxton Mundy [NPC]
CZŁONKOWIE:
Lawrence Mundy

RODZINA POTOCKICH
Największy i najpotężniejszy ród wschodnioeuropejski, o bardzo wysokim statusie majątkowym. Cieszy się poszanowaniem wśród innych rodzin z całego świata. Jest jedną z najstarszych rodzin czarodziejskich, głęboko pielęgnujących swoją historię i tradycję. Od pierwszych pokoleń miesza się z wilami, które licznie zamieszkują tereny środkowowschodnich i południowowschodnich puszczy, lasów i borów. Fakt ten przysparza im wielu przeciwników. Drugim następstwem jest aparycja członków rodziny, zwłaszcza tych należących do głównego, czarodziejskiego trzonu - charakteryzują się jasną, bardzo bladą skórą, niemalże białymi, lśniącymi włosami i przeszywającymi oczami o chłodnej, niebieskiej barwie. Im dalsze spokrewnienie z główną linią, tym cera jest bardziej rumiana, włosy złote, a tęczówki o mniejszej czystości koloru, mieszane z zielenią bądź szarością.
Potoccy mają dwie główne gałęzie i kilka mniejszych. Ze względu na swoją wielkość w rodzinie jest stosunkowa duża ilość małżeństw czarodziejsko - mugolskich i charłaków, jednak zdrajcy krwi są skrupulatnie odcinani od głównej gałęzi; z tego powodu często tworzą zupełnie nowe rody. Dwie gałęzie w drzewie genealogicznym dzielą rodzinę na część o zdolnościach magicznych (w znaczącej większości) oraz na część ich pozbawioną, pochodzącą od jednego z charłaków, który wyrzekł się swojego pochodzenia i zaczął żyć pośród mugoli, tworząc ogromny, niezwykle wpływowy ród. Główna, czarodziejska gałąź odcina się od swoich niemagicznych krewnych, nie uznaje ich przynależności do rodziny i w przeciwieństwie do nich pozostaje w ukryciu, nie mieszając się w sprawy polityczne i władzę.
GŁOWA RODZINY: Jan Potocki [NPC]
CZŁONKOWIE:
Marcjanna Potocka

RODZINA ROMANOW
Ród o bardzo dużych wpływach w ojczyźnie, inicjatorzy zakończenia Wielkiej Smuty w Rosji. To właśnie oni usadzili Piotra I Wielkiego na tronie i od tej pory są bardzo zaangażowani w życie polityczne kraju. Bardzo zadowoleni z rządów bolszewików, dzięki czemu mają większą swobodę i coraz więcej do powiedzenia. Oczywiście równie ważna jest dla nich czystość krwi, dzięki czemu mogą pochwalić się aż 20 pokoleniami (tak naprawdę jest ich mniej, ale kto by to liczył?) bez żadnej skazy. To jednak prowadzi do wżeniania się po kilka razy w tą samą rodzinę co kilkanaście lat. Tradycją jest, że zaręczyny prowadzi się listownie, a panna młoda czy pan młody, poznaje swojego małżonka bezpośrednio przed ślubem.
GŁOWA RODZINY: Ivan Romanow [NPC]
CZŁONKOWIE:
Sonya Romanowa [Nieaktywna]
Tamar Romanowa [NPC]

RODZINA SUE
Amerykańska rodzina, której historia tak naprawdę dopiero się zaczyna. Założona zaledwie trzy pokolenia wstecz, przez legendarną Mary Sue, półwilę, która po matce odziedziczyła większość z jej umiejętności. Szczególnie znana była jej tendencja do ciągłej zmiany koloru oczu w zależności od stanu emocjonalnego, przez co intrygowała wielu mugoli, których część się jej po prostu bała. Zasłynęła przede wszystkim kreacją femme fatale, która stała się wręcz legendarna w całej rodzinie. Wiecznie młoda duchem i prawie ciałem, w kwiecie wieku osiadła wraz z mężem czarodziejem w Stanach Zjednoczonych i tam właśnie zapoczątkowany został ich ród.
Najważniejsze role pełnią kobiety i to one mają tutaj pozycję głowy rodu. Matriarchat przejawia się nie tylko tym, że kobiety podejmują ważne decyzje. Mężczyźni biorący ślub z kobietą z rodziny Sue przyjmują jej nazwisko, a ponad to każdy członek rodu ma w sobie coś nieuchwytnego i kobiecego - czy to w głosie, ubiorze czy po prostu zachowaniu. Damska część rodu dziedziczy po swojej prababce zdolność do ciągłej zmiany koloru tęczówek pod wpływem emocji, genetycznie przejawia się także cecha metamorfomagów, choć nie każdy członek się nim rodzi.
Mugole są dla nich gatunkiem podrzędnym, idealnym do wykorzystywania i czerpania korzyści z ich pracy i działań. Mimo to, nie popierają ruchów antymugolskich i takich, które chcą ich sprowadzić do roli niewolników. nie są zainteresowani problemami związanymi z wydaniem Skorowidza Czystości Krwi, choć mariaże nawiązywane są tylko z rodzinami oficjalnie uznanymi za czyste, więc w przypadku Wielkiej Brytanii dotyczy to właśnie tych wpisanych do księgi.
Niedawno narodził się pierwszy członek klanu należący do czwartego pokolenia.
GŁOWA RODZINY: Mary Sue [NPC]
CZŁONKOWIE:
Bob Sue [NPC]
Brian Sue [Martwy]
Jack Sue [NPC]
Martin SueFormularz z opisanym rodem należy wysłać albo do Administratora fabularnego, albo do Mistrza Gry.

Kod:
[b]Nazwisko:[/b]
[b]Opis rodu:[/b] Mile widziany opis stosunku do statusu krwi i majętność rodziny.
[b]Głowa rodu:[/b] Ktoś konkretny? NPC?

NA CHWILĘ OBECNĄ ZGŁOSZENIA NA WŁASNE RODY CZYSTOKRWISTE SĄ ZAMKNIĘTE.


Skorowidz czystości krwi

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Mortis :: Ministerstwo Magii :: Kompendium wiedzy :: Dla początkujących-
Skocz do: